xdg-desktop-portal-kde - en to sk translation catalogue (107 entries)

en: Request device access
sk: Vyžiadať prístup zariadenia

[ctx: count of files to open]
en: %1 files
sk: %1 súborov

[ctx: @title:window]
en: Choose Application
sk: Vybrať aplikáciu

[ctx: @info]
en: Choose an application to open <filename>%1</filename>
sk: Výber aplikácie na otvorenie <filename>%1</filename>

[ctx: Find some more apps that can open this content using the Discover app]
en: Find More in Discover
sk: Nájsť viac v Discover

[ctx: @action:button]
en: Open
sk: Otvoriť

[ctx: @option:check %1 is description of a file type, like 'PNG image']
en: Always open %1 files with the chosen app
sk: Vždy otvárať súbory %1 pomocou vybranej aplikácie

en: Show All Installed Applications
sk: Zobraziť všetky nainštalované aplikácie

[ctx: @action:button]
en: Choose Other…
sk: Vybrať inú...

en: Default app for this file type
sk: Predvolená aplikácia pre tento typ súborov

[ctx: @info:whatsthis]
en: Last used app for this file type
sk: Naposledy použitá aplikácia pre tento typ súboru

[ctx: @info]
en: Open with <command>%1</command>?
sk: Otvoriť s <command>%1</command>?

en: No matches
sk: Žiadne zhody

[ctx: @info]
en: No installed applications can open <filename>%1</filename>
sk: Žiadne nainštalované aplikácie nedokážu otvoriť <filename>%1</filename>

[ctx: @title:group]
en: Terminal Options
sk: Možnosti terminálu

[ctx: @option:check]
en: Run in terminal
sk: Spustiť v termináli

[ctx: @option:check]
en: Do not close when command exits
sk: Nezatvárať po dokončení príkazu

[ctx: @title:group]
en: Discover More Applications
sk: Objaviť ďalšie aplikácie

[ctx: @info]
en: Don't see the right app? Find more in <link>Discover</link>.
sk: Nenašli ste tú správnu aplikáciu? Viac nájdete v <link>Discover</link>.

en: Background Activity
sk: Aktivita na pozadí

[ctx: @info %1 is the name of an application]
en: %1 wants to remain running when it has no visible windows. If you forbid this, the application will quit when its last window is closed.
sk: Program %1 chce zostať spustený, aj keď nemá žiadne viditeľné okná. Ak toto zakážete, program sa ukončí, keď sa zatvorí jej posledné okno.

[ctx: @action:button Allow the app to keep running with no open windows]
en: Allow
sk: Povoliť

[ctx: @action:button Don't allow the app to keep running without any open windows]
en: Forbid
sk: Zakázať

[ctx: @title title of a dialog to confirm whether to allow an app to remain running with no visible windows]
en: Background App Usage
sk: Používanie aplikácie na pozadí

[ctx: %1 is the name of an application]
en: Note that this will force %1 to quit when its last window is closed. This could cause data loss if the application has any unsaved changes when it happens.
sk: Všimnite si, že to vynúti ukončenie %1 po zatvorení jeho posledného okna. To by mohlo spôsobiť stratu údajov, ak má aplikácia v čase, keď sa to stane, nejaké neuložené zmeny.

[ctx: @action:button Don't allow the app to keep running without any open windows]
en: Forbid Anyway
sk: Aj tak zakázať

[ctx: @title]
en: Add Web Application…
sk: Vybrať aplikáciu

[ctx: @title]
en: Add Application…
sk: Vybrať aplikáciu

[ctx: @label name of a launcher/application]
en: Name
sk: Názov

[ctx: @action edit launcher name/icon]
en: Edit Info…
sk: Upraviť informácie...

[ctx: @action accept dialog and create launcher]
en: Accept
sk: Prijať

[ctx: @action]
en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Open
sk: Otvoriť

[ctx: @title:window]
en: Input Capture Requested
sk: Požadované zachytávanie vstupných udalostí

[ctx: The application is unknown]
en: An application requested to capture input events
sk: Aplikácia požiadala o zachytávanie vstupných udalostí

[ctx: %1 is the name of the application]
en: %1 requested to capture input events
sk: %1 požiadal o zachytávanie vstupných udalostí

[ctx: @action:button]
en: Allow
sk: Povoliť

en: Select Folder
sk: Vybrať priečinok

en: Open File
sk: Otvoriť súbor

en: Save File
sk: Uložiť súbor

en: Create New Folder
sk: Vytvoriť nový priečinok

en: Create new folder in %1
sk: Vytvoriť nový priečinok v %1

en: Folder name
sk: Názov priečinku

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: File name
sk: Názov súboru

en: Select
sk: Vybrať

en: Create Folder
sk: Vytvoriť priečinok

en: Filter Filetype
sk: Typ súboru

en: Show Hidden Files
sk: Zobraziť skryté súbory

en: Full Workspace
sk: Celá pracovná plocha

en: New Virtual Output
sk: Nový virtuálny výstup

en: Rectangular Region
sk: Pravouhlá oblasť

en: Laptop screen
sk: Obrazovka notebooku

en: Start streaming:
sk: Spustiť vysielanie:

en: Clear selection:
sk: Vyčistiť výber:

en: Cancel:
sk: Zrušiť:

[ctx: Mouse action]
en: Release left-click
sk: Uvoľnenie ľavým tlačidlom

[ctx: Mouse action]
en: Right-click
sk: Kliknutie pravým tlačidlom

en: Create selection:
sk: Vytvoriť výber:

[ctx: Mouse action]
en: Left-click and drag
sk: Kliknutie a ťahanie ľavým tlačidlom myši

[ctx: title of notification about input systems taken over]
en: Remote control session started
sk: Spustené sedenie diaľkového ovládania

[ctx: Title of the dialog that requests remote input privileges]
en: Remote control requested
sk: Vyžiadané diaľkové ovládanie

[ctx: Unordered list with privileges granted to an external process]
en: An application requested access to:
sk: Aplikácia vyžiadala prístup k:

[ctx: Unordered list with privileges granted to an external process, included the app's name]
en: %1 requested access to remotely control:
sk: %1 požaduje o prístup k vzdialenému ovládaniu:

[ctx: Will allow the app to see what's on the outputs, in markdown]
en:  - Screens
sk:  - Obrazovky

[ctx: Will allow the app to send input events, in markdown]
en:  - Input devices
sk: - Vstupné zariadenia

en: Allow restoring on future sessions
sk: Povoliť obnovenie v budúcich sedeniach

en: Share
sk: Zdieľať

[ctx: Do not disturb mode is enabled because...]
en: Screen sharing in progress
sk: Prebieha zdieľanie obrazovky

en: Screen Sharing
sk: Zdieľanie obrazovky

en: Choose what to share with the requesting application:
sk: Vybrať čo sa má zdieľať so žiadanou aplikáciou

en: Choose what to share with %1:
sk: Vybrať čo sa má zdieľať s %1

en: Share this screen with the requesting application?
sk: Vybrať obrazovku na zdieľanie so žiadanou aplikáciou

en: Share this screen with %1?
sk: Vybrať obrazovku na zdieľanie s %1

en: Choose screens to share with the requesting application:
sk: Vybrať obrazovku na zdieľanie so žiadanou aplikáciou

en: Choose screens to share with %1:
sk: Vybrať obrazovku na zdieľanie s %1

en: Choose which screen to share with the requesting application:
sk: Vybrať obrazovku na zdieľanie so žiadanou aplikáciou

en: Choose which screen to share with %1:
sk: Vybrať obrazovku na zdieľanie s %1

en: Share this window with the requesting application?
sk: Vybrať čo sa má zdieľať so žiadanou aplikáciou

en: Share this window with %1?
sk: Zdieľať toto okno s %1?

en: Choose windows to share with the requesting application:
sk: Vybrať čo sa má zdieľať so žiadanou aplikáciou

en: Choose windows to share with %1:
sk: Vybrať čo sa má zdieľať s %1

en: Choose which window to share with the requesting application:
sk: Vybrať čo sa má zdieľať so žiadanou aplikáciou

en: Choose which window to share with %1:
sk: Vybrať čo sa má zdieľať s %1

en: Screens
sk: Obrazovky

en: Windows
sk: Okná

en: Full Screen
sk: Celá obrazovka

en: Current Screen
sk: Aktuálna obrazovka

en: Active Window
sk: Aktívne okno

en: Request Screenshot
sk: Vyžiadať snímku obrazovky

en: Capture Mode
sk: Režim záznamu

en: Area:
sk: Oblasť:

en: Delay:
sk: Oneskorenie:

en: %1 second | %1 seconds
sk[0]: %1 sekunda
sk[1]: %1 sekundy
sk[2]: %1 sekúnd

en: Content Options
sk: Nastavenia obsahu

en: Include cursor pointer
sk: Zahrnúť ukazovateľ myši

en: Include window borders
sk: Zahrnúť okraje okna

en: Save
sk: Uložiť

en: Take
sk: Vytvoriť

[ctx: @action:inmenu stops screen/window sharing]
en: End
sk: Koniec

[ctx: SNI title that indicates there's a process remotely controlling the system]
en: Remote Desktop
sk: Vzdialená pracovná plocha

[ctx: %1 number of screens, %2 the app that receives them]
en: Sharing contents to %2 | %1 video streams to %2
sk[0]: Zdieľam obsah do %2
sk[1]: %1 video prúdy do %2
sk[2]: %1 video prúdov do %2

[ctx: SNI title that indicates there's a process seeing our windows or screens]
en: Screen casting
sk: Zdieľanie obrazovky

en: Share Information
sk: Zdieľať informácie

en: Share your personal information with the requesting application?
sk: Chcete zdieľať svoje osobné údaje s aplikáciou?

en: Failed to start screencasting
sk: Spustenie zdieľania obrazovky zlyhalo

en: Remote desktop
sk: Vzdialená pracovná plocha
