xdg-desktop-portal-kde - en to sl translation catalogue (138 entries)

en: Request device access
sl: Zahtevaj dostop naprave

[ctx: count of files to open]
en: %1 files
sl: %1 datotek

[ctx: @title:window]
en: Choose Application
sl: Izberi aplikacijo

[ctx: @info]
en: Choose an application to open <filename>%1</filename>
sl: Izberite aplikacijo za odprtje <filename>%1</filename>

[ctx: Find some more apps that can open this content using the Discover app store]
en: Find More in Discover…
sl: Najdite več v aplikaciji Discover…

[ctx: @action:button]
en: Open
sl: Odpri

[ctx: @option:check %1 is description of a file type, like 'PNG image']
en: Set as default app to open %1 files
sl: Nastavi kot privzeto aplikacijo za odpiranje %1 datotek

en: Show All Installed Applications
sl: Prikaži vse nameščene aplikacije

[ctx: @action:button]
en: Choose Other…
sl: Izberite drugo…

[ctx: @info]
en: %1<nl/><emphasis>Default app for this file type</emphasis>
sl: %1<nl/><emphasis>Privzeta aplikacija za to zvrst datoteke</emphasis>

[ctx: @info]
en: %1<nl/><emphasis>Last used app for this file type</emphasis>
sl: %1<nl/><emphasis>Nedavno uporabljena aplikacija za to zvrst datoteke</emphasis>

[ctx: @info]
en: Open with <command>%1</command>?
sl: Odpri z <command>%1</command>?

en: No matches
sl: Ni zadetkov

[ctx: @info]
en: No installed applications can open <filename>%1</filename>
sl: Ni nameščene aplikacije, ki bi lahko odprla <filename>%1</filename>

[ctx: @option:check]
en: Run in terminal
sl: Zaženi v terminalu

[ctx: @option:check]
en: Do not close when command exits
sl: Ne zapri, ko se ukaz konča

en: Background Activity
sl: Dejavnost v ozadju

[ctx: @info %1 is the name of an application]
en: %1 wants to remain running when it has no visible windows. If you forbid this, the application will quit when its last window is closed.
sl: %1 si želi ostati v teku, tudi ko nima več vidnih oken. Če to prepoveste, se bo aplikacija končala, ko bo zaprto zadnje okno.

[ctx: @action:button Allow the app to keep running with no open windows]
en: Allow
sl: Dovoli

[ctx: @action:button Don't allow the app to keep running without any open windows]
en: Forbid
sl: Prepovej

[ctx: @title title of a dialog to confirm whether to allow an app to remain running with no visible windows]
en: Background App Usage
sl: Dejavnost aplikacije v ozadju

[ctx: %1 is the name of an application]
en: Note that this will force %1 to quit when its last window is closed. This could cause data loss if the application has any unsaved changes when it happens.
sl: Upoštevajte, da bo to %1 prisililo h končanju, ko bo zaprto njeno zadnje okno. To lahko povzroči izgubo podatkov, če ima aplikacija še neshranjene podatke, ko se to zgodi.

[ctx: @action:button Don't allow the app to keep running without any open windows]
en: Forbid Anyway
sl: Kljub temu prepovej

[ctx: @title]
en: Add Web Application…
sl: Dodaj spletno aplikacijo…

[ctx: @title]
en: Add Application…
sl: Dodaj aplikacijo…

[ctx: @label name of a launcher/application]
en: Name
sl: Ime

[ctx: @action edit launcher name/icon]
en: Edit Info…
sl: Uredi informacije…

[ctx: @action accept dialog and create launcher]
en: Accept
sl: Sprejmi

[ctx: @action]
en: Cancel
sl: Prekliči

en: Open
sl: Odpri

[ctx: @info:tooltip]
en: The shortcut is already assigned to the action <interface>%1</interface> of <application>%2</application>. Re-enter it here to override that action.
sl: Bližnjica je že dodeljena dejanju <interface>%1</interface> od <application>%2</application>. Znova jo vnesite tukaj, da preglasite to dejanje.

[ctx: @info:tooltip]
en: The shortcut is already assigned to the <interface>%1</interface> standard action.
sl: Bližnjica je že dodeljena standardnemu dejanju <interface>%1</interface>.

[ctx: @info:tooltip %1 is a list of actions]
en: The shortcut is assigned to multiple actions (<interface>%1</interface>)
sl: Bližnjica je dodeljena več dejanjem (<interface>%1</interface>)

[ctx: @title:window]
en: Global Shortcuts Requested
sl: Zahtevane so globalne bližnjice

[ctx: The application is unknown]
en: An application wants to register the following shortcut: | An application wants to register the following %1 shortcuts:
sl[0]: Aplikacija želi registrirati naslednje %1 bližnjice:
sl[1]: Aplikacija želi registrirati naslednjo %1 bližnjico:
sl[2]: Aplikacija želi registrirati naslednji %1 bližnjici:
sl[3]: Aplikacija želi registrirati naslednje %1 bližnjice:

[ctx: %2 is the name of the application]
en: %2 wants to register the following shortcut: | %2 wants to register the following %1 shortcuts:
sl[0]: %2 želi registrirati naslednje %1 bližnjice:
sl[1]: %2 želi registrirati naslednjo %1 bližnjico:
sl[2]: %2 želi registrirati naslednji %1 bližnjici:
sl[3]: %2 želi registrirati naslednje %1 bližnjice:

[ctx: @action:button]
en: See Other Shortcuts…
sl: Oglejte si ostale bližnjice…

[ctx: @info:tooltip]
en: View other shortcuts registered by this application
sl: Oglejte si druge bližnjice, ki jih je registrirala ta aplikacija

[ctx: @title:notification]
en: Input Capture started
sl: Zajem vnosa se je začel

[ctx: @info %1 is the name of the application]
en: Input is being managed by %1. Press <shortcut>%2</shortcut> to disable.
sl: Vnos upravlja %1. Pritisnite <shortcut>%2</shortcut>, da onemogočite.

[ctx: @info]
en: Input is being managed by an application. Press <shortcut>%1</shortcut> to disable.
sl: Vnos upravlja aplikacija. Pritisnite <shortcut>%1</shortcut>, da onemogočite.

[ctx: @title:window]
en: Input Capture Requested
sl: Zahtevan zajem vnosa

[ctx: The application is unknown]
en: An application requested to capture input events
sl: Aplikacija je zahtevala zajem vhodnih dogodkov

[ctx: %1 is the name of the application]
en: %1 requested to capture input events
sl: %1 je zahtevala zajem vhodnih dogodkov

[ctx: @action:button]
en: Allow
sl: Dovoli

en: Select Folder
sl: Izberi mapo

en: Open File
sl: Odpri datoteko

en: Save File
sl: Shrani datoteko

en: Create New Folder
sl: Ustvari novo mapo

en: Folder name
sl: Ime mape

en: File name
sl: Ime datoteke

en: Create Folder
sl: Ustvari mapo

en: Filter Filetype
sl: Filter zvrsti datoteke

en: Show Hidden Files
sl: Prikaži skrite datoteke

en: Select
sl: Izberi

en: Share virtual screen
sl: Deli navidezni zaslon

en: Share region
sl: Deli območje

en: Share full Workspace
sl: Deli celotni delovni prostor

en: Laptop screen
sl: Zaslon notesnika

[ctx: @info]
en: Share the entire workspace across all screens
sl: Deli celotni delovni prostor po vseh zaslonih

[ctx: @info]
en: Creates a screen inside a window, then share
sl: Ustvari zaslon v oknu in ga deli

[ctx: @info]
en: Crops a specific area of your screens
sl: Obreži določena območja vaših zaslonov

en: Start streaming:
sl: Začni pretakati:

en: Clear selection:
sl: Očisti izbiro:

en: Cancel:
sl: Prekliči:

[ctx: Mouse action]
en: Release left-click
sl: Spusti levi klik

[ctx: Mouse action]
en: Right-click
sl: Desni klik

[ctx: Keyboard action]
en: Escape
sl: Ubežnica

en: Create selection:
sl: Ustvari izbiro:

[ctx: Mouse action]
en: Left-click and drag
sl: Lev klik in poteg

en: Virtual Output
sl: Navidezni izhod

[ctx: %1 is the application name]
en: Virtual Output (shared with %1)
sl: Navidezni izhod (deljeno z %1)

[ctx: title of notification about input systems taken over]
en: Remote control session started
sl: Zagnana seja oddaljenega nadzora

[ctx: SNI title that indicates there's a process remotely controlling the system]
en: Remote Control
sl: Oddaljeni nadzor

[ctx: Title of the dialog that requests remote input privileges]
en: Remote Control
sl: Oddaljeni nadzor

[ctx: @info]
en: An application is asking for special privileges:
sl: Aplikacija zahteva posebne pravice:

[ctx: @info]
en: %1 is asking for special privileges:
sl: %1 zahteva posebne pravice:

[ctx: @info As in, 'an application requested access to see what’s on the screen'. '-' is Markdown, do not translate]
en: 
     - See what’s on the screen
sl: 
    - Poglejte, kaj je na zaslonu

[ctx: @info As in, 'an application requested access to control input devices'. '-' is Markdown, do not translate]
en: 
     - Control input devices
sl: 
    - Nadzor vhodnih naprav

[ctx: @info]
en: An application is exercising special permissions:
sl: Aplikacija uporablja posebna dovoljenja:

[ctx: @info]
en: %1 is exercising special privileges:
sl: %1 izvaja posebne pravice:

[ctx: @info As in, 'an application is exercising privileges to access to see what’s on the screen'. '-' is Markdown, do not translate]
en: 
     - See what’s on the screen
sl: 
    - Poglejte, kaj je na zaslonu

[ctx: @info As in, 'an application is exercising privileges to control input devices'. '-' is Markdown, do not translate]
en: 
     - Control input devices
sl: 
    - Nadzor vhodnih naprav

en: Allow restoring on future sessions
sl: Dovoli obnovo v naslednjih sejah

[ctx: @action:button Approve the application gaining extra privileges]
en: Approve
sl: Odobri

[ctx: @action:button Deny the application gaining extra privileges]
en: Deny
sl: Zavrni

[ctx: Do not disturb mode is enabled because...]
en: Screen sharing in progress
sl: Deljenje zaslonov v teku

[ctx: @action:inmenu stops screen/window sharing]
en: End
sl: Konec

[ctx: %1 number of screens, %2 the app that receives them]
en: Sharing contents to %2 | %1 video streams to %2
sl[0]: %1 deljena vsebina z %2
sl[1]: %1 video tokova z %2
sl[2]: %1 video tokov z %2
sl[3]: %1 video tokov z %2

[ctx: SNI title that indicates there's a process seeing our windows or screens]
en: Screen casting
sl: Deljenje zaslonov

[ctx: @title:window %1 is an application name (e.g. Falkon)]
en: Share screen with %1
sl: Deli ta zaslon s %1

en: Share this screen with the requesting application?
sl: Naj delim ta zaslon s programom, ki pošilja zahtevek?

en: Share this screen with %1?
sl: Naj delim ta zaslon s %1?

en: Choose screens to share with the requesting application:
sl: Izberite zaslone za deljenje s programom, ki pošilja zahtevek:

en: Choose screens to share with %1:
sl: Izberite zaslone, ki jih želite deliti s %1:

en: Choose which screen to share with the requesting application:
sl: Izberite kateri zaslon bi delili s programom, ki pošilja zahtevek:

en: Choose which screen to share with %1:
sl: Izberite, kateri zaslon bi deliti s %1:

en: Share this window with the requesting application?
sl: Naj delim to okno s programom, ki pošilja zahtevek?

en: Share this window with %1?
sl: Naj delim to okno z %1?

en: Choose windows to share with the requesting application:
sl: Izberite okna, ki jih želite deliti s programom, ki pošilja zahtevek:

en: Choose windows to share with %1:
sl: Izberite okna, ki jih želite deliti s %1:

en: Choose which window to share with the requesting application:
sl: Izberite katero okno želite deliti s programom, ki pošilja zahtevek:

en: Choose which window to share with %1:
sl: Izberite, katero okno želite deliti s %1:

en: Create a new virtual display to share with the requesting application:
sl: Ustvarite nov virtualni zaslon za skupno rabo z aplikacijo, ki ga zahteva:

en: Create a new virtual display to share with %1:
sl: Ustvari nov virtualni zaslon za skupno rabo z %1:

en: Choose what to share with the requesting application:
sl: Izberite, kaj želite deliti s programom, ki pošilja zahtevek:

en: Choose what to share with %1:
sl: Izberite, kaj želite deliti s %1:

[ctx: @label separator line label between screen selection and window selection]
en: Windows
sl: Okna

en: Share
sl: Deli

en: Full Screen
sl: Celotni zaslon

en: Current Screen
sl: Trenutni zaslon

en: Active Window
sl: Dejavno okno

en: Request Screenshot
sl: Zahtevaj zajem zaslona

en: Capture Mode
sl: Način zajemanja

en: Area:
sl: Področje:

en: Delay:
sl: Zamuda:

en: %1 second | %1 seconds
sl[0]: %1 sekunda
sl[1]: %1 sekundi
sl[2]: %1 sekunde
sl[3]: %1 sekund

en: Content Options
sl: Možnosti vsebine

en: Include cursor pointer
sl: Vključi kazalko

en: Include window borders
sl: Vključi obrobe okna

en: Save
sl: Shrani

en: Take
sl: Vzemi

[ctx: @title:window]
en: Access to USB Devices Requested
sl: Zahtevan dostop do naprav USB

[ctx: The application is unknown]
en: An application wants to access the following device: | An application wants to access the following devices:
sl[0]: Aplikacija želi dostopati do naslednjih naprav:
sl[1]: Aplikacija želi dostopati do naslednje naprave:
sl[2]: Aplikacija želi dostopati do naslednjih naprav:
sl[3]: Aplikacija želi dostopati do naslednjih naprav:

[ctx: %2 is the name of the application]
en: %2 wants to access the following device: | %2 wants to access the following devices:
sl[0]: %2 želi dostopati do naslednjih naprav:
sl[1]: %2 želi dostopati do naslednje naprave:
sl[2]: %2 želi dostopati do naslednjih naprav:
sl[3]: %2 želi dostopati do naslednjih naprav:

[ctx: @title]
en: Share user info with %1
sl: Deli uporabnikove informacije z %1

[ctx: @info:usagetip]
en: Allows your username, full name, and profile picture to be used by the application.
sl: Dovoli, da vaše uporabniško ime, polno ime in sliko profila uporabi aplikacija.

[ctx: @action:button]
en: Share user info
sl: Deli uporabnikove podatke

[ctx: @action:button]
en: Share
sl: Deli

[ctx: @title:window]
en: Set Wallpaper
sl: Nastavi ozadje

[ctx: the app is unknown]
en: Allow an application to set the desktop background?
sl: Dovoli aplikaciji, da nastavi ozadje namizja?

[ctx: the app is unknown]
en: Allow an application to set the lock screen background?
sl: Dovoli aplikaciji, da nastavi zaklep ozadja zaslona?

[ctx: the app is unknown]
en: Allow an application to set desktop and lock screen backgrounds?
sl: Dovoli aplikaciji, da nastavi namizje in zaklene ozadja zaslona?

[ctx: %1 is the application name]
en: Allow %1 to set the desktop background?
sl: Dovoli %1, da nastavi ozadje namizja?

[ctx: %1 is the application name]
en: Allow %1 to set the lock screen background?
sl: Dovoli %1, da nastavi zaklep ozadja zaslona?

[ctx: %1 is the application name]
en: Allow %1 to set desktop and lock screen backgrounds?
sl: Dovoli %1, da nastavi namizje in zaklene ozadja zaslona?

en: Failed to start screencasting
sl: Začetek predvajanja zaslona ni uspel

en: Remote desktop
sl: Oddaljeni zaslon
