xdg-desktop-portal-kde - en to sr translation catalogue (5 entries)

en: Request device access
sr: Захтев за приступ уређају

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AppChooserDialog) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AccessDialog) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ScreenChooserDialog) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ScreenshotDialog) i18n: ectx: prope
en: Dialog
sr: Дијалог

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, iconLabel)
en: Icon
sr: Иконица

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, subtitleLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bodyLabel)
en: TextLabel
sr: Текстуална етикета

en: Open
sr: Отвори
