xdg-desktop-portal master - en to fr translation catalogue (12 entries)

en: Turn On Microphone?
fr: Allumer le microphone ?

en: Access to your microphone can be changed at any time from the privacy settings.
fr: L'accès au microphone peut être modifié n'importe quand à partir des paramètres de confidentialité.

en: An application wants to use your microphone.
fr: Une application veut utiliser votre microphone.

en: %s wants to use your microphone.
fr: %s veut utiliser votre microphone.

en: Turn On Speakers?
fr: Allumer les haut-parleurs ?

en: Access to your speakers can be changed at any time from the privacy settings.
fr: L'accès aux haut-parleurs peut être modifié n'importe quand à partir des paramètres de confidentialité.

en: An application wants to play sound.
fr: Une application veut jouer du son.

en: %s wants to play sound.
fr: %s veut jouer du son.

en: Turn On Camera?
fr: Allumer la caméra ?

en: Access to your camera can be changed at any time from the privacy settings.
fr: L'accès à la caméra peut être modifié n'importe quand à partir des paramètres de confidentialité.

en: An application wants to use your camera.
fr: Une application veut utiliser votre caméra.

en: %s wants to use your camera.
fr: %s veut utiliser votre caméra.
