xdg-desktop-portal master - en to sv translation catalogue (36 entries)

en: Allow %s to run in the background?
sv: Tillåt %s att köra i bakgrunden?

en: %s requests to be started automatically and run in the background.
sv: %s begär att startas automatiskt och köras i bakgrunden.

en: %s requests to run in the background.
sv: %s begär att köras i bakgrunden.

en: The ‘run in background’ permission can be changed at any time from the application settings.
sv: Rättigheten ”kör i bakgrund” kan ändras när som helst från programinställningarna.

en: Don't allow
sv: Tillåt inte

en: Allow
sv: Tillåt

en: Turn On Microphone?
sv: Aktivera mikrofon?

en: Access to your microphone can be changed at any time from the privacy settings.
sv: Tillgång till din mikrofon kan ändras när som helst från sekretessinställningarna.

en: An application wants to use your microphone.
sv: Ett program vill använda din mikrofon.

en: %s wants to use your microphone.
sv: %s vill använda din mikrofon.

en: Turn On Speakers?
sv: Aktivera högtalarna?

en: Access to your speakers can be changed at any time from the privacy settings.
sv: Tillgång till dina högtalare kan ändras när som helst från sekretessinställningarna.

en: An application wants to play sound.
sv: Ett program vill spela upp ljud.

en: %s wants to play sound.
sv: %s vill spela ett ljud.

en: Turn On Camera?
sv: Aktivera kamera?

en: Access to your camera can be changed at any time from the privacy settings.
sv: Tillgång till din kamera kan ändras när som helst från sekretessinställningarna.

en: An application wants to use your camera.
sv: Ett program vill använda din kamera.

en: %s wants to use your camera.
sv: %s vill använda din kamera.

en: Deny Access
sv: Neka åtkomst

en: Grant Access
sv: Bevilja åtkomst

en: Give %s Access to Your Location?
sv: Ge %s åtkomst till din plats?

en: %s wants to use your location.
sv: %s vill använda din plats.

en: Grant Access to Your Location?
sv: Bevilja åtkomst till din plats?

en: An application wants to use your location.
sv: Ett program vill använda din plats.

en: Location access can be changed at any time from the privacy settings.
sv: Platsåtkomst kan ändras när som helst från sekretessinställningarna.

en: Deny
sv: Neka

en: Allow %s to Take Screenshots?
sv: Tillåt %s att ta skärmbilder?

en: %s wants to be able to take screenshots at any time.
sv: %s vill kunna ta skärmbilder när som helst.

en: Allow Applications to Take Screenshots?
sv: Tillåt program att ta skärmbilder?

en: An application wants to be able to take screenshots at any time.
sv: Ett program vill kunna ta skärmbilder när som helst.

en: This permission can be changed at any time from the privacy settings.
sv: Denna rättighet kan ändras när som helst från sekretessinställningarna.

en: Requested setting not found
sv: Begärd inställning hittades inte

en: Allow %s to Set Backgrounds?
sv: Tillåt %s att ställa in bakgrunder?

en: %s is requesting to be able to change the background image.
sv: %s begär att kunna ändra bakgrundsbilden.

en: Allow Applications to Set Backgrounds?
sv: Tillåt program att ställa in bakgrunder?

en: An application is requesting to be able to change the background image.
sv: Ett program begär att kunna ändra bakgrundsbilden.
