xdg-user-dirs-gtk master - en to da translation catalogue (11 entries)

en: Update standard folders to current language?
da: Opdatér standardmapper til det nuværende sprog?

en: You have logged in in a new language. You can automatically update the names of some standard folders in your home folder to match this language. The update would change the following folders:
da: Du er logget ind med et nyt sprog. Du kan opdatere navnene på nogle standardmapper i din hjemmemappe automatisk, så de passer til sproget. Opdateringen vil ændre følgende mapper:

en: _Keep Old Names
da: _Behold gamle navne

en: _Update Names
da: _Opdatér navne

en: Current folder name
da: Nuværende mappenavn

en: New folder name
da: Nyt mappenavn

en: Note that existing content will not be moved.
da: Bemærk at eksisterende indhold ikke vil blive flyttet.

en: _Don't ask me this again
da: _Spørg mig ikke om dette igen

en: There was an error updating the folders
da: Der opstod en fejl under opdatering af mapperne

en: User folders update
da: Opdatering af brugermapper

en: Update common folders names to match current locale
da: Opdatér almindelige mappenavne, så de passer til det nuværende sprog
