xdg-user-dirs-gtk master - en to fa translation catalogue (11 entries)

en: Update standard folders to current language?
fa: به‌روز رسانی شاخه‌های استاندارد به زبان کنونی؟

en: You have logged in in a new language. You can automatically update the names of some standard folders in your home folder to match this language. The update would change the following folders:
fa: با زبان جدیدی وارد شده‌اید. می‌توانید نام‌های برخی شاخه‌های استاندارد در شاخهٔ خانگیتان را برای تطابق با این زبان به صورت خودکار به‌روز کنید. به‌روز رسانی، شاخه‌های زیر را تغییر خواهد داد:

en: _Keep Old Names
fa: _نگه‌داری نام‌های قدیمی

en: _Update Names
fa: _به‌روز رسانی نام‌ها

en: Current folder name
fa: نام شاخهٔ کنونی

en: New folder name
fa: نام شاخهٔ جدید

en: Note that existing content will not be moved.
fa: به خاطر داشته باشید که محتوا جابه‌جا نخواهد شد.

en: _Don't ask me this again
fa: _دیگر پرسیده نشود

en: There was an error updating the folders
fa: خطایی هنگام به‌روز رسانی شاخه‌ها رخ داد

en: User folders update
fa: به‌روز رسانی شاخه‌های کاربر

en: Update common folders names to match current locale
fa: به‌روز رسانی نام شاخه‌های معمول برای تطابق با زبان کنونی
