xdg-user-dirs-gtk - en to hr translation catalogue (11 entries)

en: Update standard folders to current language?
hr: Nadopuni uobičajene mape prema trenutnom jeziku?

en: You have logged in in a new language. You can automatically update the names of some standard folders in your home folder to match this language. The update would change the following folders:
hr: Prijavili ste se s novim jezikom. Možete automatski nadopuniti nazive uobičajenih mapa u svojoj osobnoj mapi, kako bi odgovarali ovom jeziku. Nadopuna će promijeniti sljedeće mape:

en: _Keep Old Names
hr: _Zadrži stare nazive

en: _Update Names
hr: _Nadopuni nazive

en: Current folder name
hr: Trenutni naziv mape

en: New folder name
hr: Novi naziv mape

en: Note that existing content will not be moved.
hr: Znajte da postojeći sadržaj neće biti premješten.

en: _Don't ask me this again
hr: _Ne pitaj me ponovno

en: There was an error updating the folders
hr: Došlo je do greške prilikom nadopuna mapa

en: User folders update
hr: Nadopuna korisnikovih mapa

en: Update common folders names to match current locale
hr: Nadopuni nazive uobičajenih mapa kako bi odgovarali trenutnom jeziku
