xdg-user-dirs-gtk - en to ro translation catalogue (11 entries)

en: Update standard folders to current language?
ro: Actualizați dosarele standard la limba curentă?

en: You have logged in in a new language. You can automatically update the names of some standard folders in your home folder to match this language. The update would change the following folders:
ro: V-ați autentificat alegând o nouă limbă. Puteți actualiza automat numele unor dosare standard din dosarul personal pentru a se potrivi cu această limbă. Actualizarea va modifica numele următoarelor dosare:

en: _Keep Old Names
ro: _Păstrează vechile nume

en: _Update Names
ro: Act_ualizează numele

en: Current folder name
ro: Nume curent dosar

en: New folder name
ro: Nume nou dosar

en: Note that existing content will not be moved.
ro: Conținutul existent nu va fi mutat.

en: _Don't ask me this again
ro: Nu mai întreba _de altădată

en: There was an error updating the folders
ro: A apărut o eroare la actualizarea dosarelor

en: Update common folders names to match current locale
ro: Actualizați numele dosarelor uzuale pentru a se potrivi cu localizarea curentă

en: User folders update
ro: Actualizare dosare utilizator
