xdg-user-dirs-gtk - en to sv translation catalogue (11 entries)

en: Update standard folders to current language?
sv: Uppdatera standardmappar till aktuellt språk?

en: You have logged in in a new language. You can automatically update the names of some standard folders in your home folder to match this language. The update would change the following folders:
sv: Du har loggat in med ett nytt språk. Du kan automatiskt uppdatera namnen för vissa standardmappar i din hemmapp för att passa detta språk. Uppdateringen kommer att ändra på följande mappar:

en: _Keep Old Names
sv: _Behåll gamla namn

en: _Update Names
sv: _Uppdatera namn

en: Current folder name
sv: Aktuellt mappnamn

en: New folder name
sv: Nytt mappnamn

en: Note that existing content will not be moved.
sv: Observera att befintligt innehåll inte kommer att flyttas.

en: _Don't ask me this again
sv: _Fråga mig inte igen

en: There was an error updating the folders
sv: Det inträffade ett fel vid uppdatering av mapparna

en: Update common folders names to match current locale
sv: Uppdatera vanliga mappnamn för att passa aktuell lokal

en: User folders update
sv: Uppdatera användarmappar
