xdg-user-dirs-gtk - en to tr translation catalogue (11 entries)

en: Update standard folders to current language?
tr: Standart klasörler geçerli dile güncelleştirilsin mi?

en: You have logged in in a new language. You can automatically update the names of some standard folders in your home folder to match this language. The update would change the following folders:
tr: Yeni dille girdiniz. Başlangıç klasörünüzdeki bazı standart klasörlerin adını bu dile kendiliğinden eşleyebilirsiniz. Güncelleme şu klasörlerin adını değiştirecektir:

en: _Keep Old Names
tr: Eski Adları _Koru

en: _Update Names
tr: Adları _Güncelle

en: Current folder name
tr: Geçerli klasör adı

en: New folder name
tr: Yeni klasör adı

en: Note that existing content will not be moved.
tr: Var olan içeriğin taşınmayacağını unutmayın.

en: _Don't ask me this again
tr: Bunu yeniden _sorma

en: There was an error updating the folders
tr: Klasörler güncellenirken hata oluştu

en: User folders update
tr: Kullanıcı klasörlerinin güncellenmesi

en: Update common folders names to match current locale
tr: Ortak klasör adlarını güncelleyerek geçerli dile uyarla
