xdg-user-dirs-gtk - en to uk translation catalogue (11 entries)

en: Update standard folders to current language?
uk: Оновити стандартні теки відповідно до поточної локалі?

en: You have logged in in a new language. You can automatically update the names of some standard folders in your home folder to match this language. The update would change the following folders:
uk: Ви увійшли у сеанс обравши нову мову. Є можливість автоматично оновити деякі стандарті теки у домашньому каталозі, щоб їх назви відповідали обраній мові. При оновленні зміняться наступні теки:

en: _Keep Old Names
uk: _Залишити старі назви

en: _Update Names
uk: _Оновити назви

en: Current folder name
uk: Поточна назва теки

en: New folder name
uk: Нова назва теки

en: Note that existing content will not be moved.
uk: Зверніть увагу, наявний вміст тек не буде переміщено.

en: _Don't ask me this again
uk: _Більше не запитувати.

en: There was an error updating the folders
uk: Помилка під час оновлення тек.

en: Update common folders names to match current locale
uk: Оновити імена загальних тек для відповідності поточній локалі

en: User folders update
uk: Оновлення тек користувача
