xdg-user-dirs-gtk master - en to th translation catalogue (11 entries)

en: Update standard folders to current language?
th: ต้องการปรับชื่อโฟลเดอร์มาตรฐานต่างๆ ให้เป็นภาษาปัจจุบันหรือไม่?

en: You have logged in in a new language. You can automatically update the names of some standard folders in your home folder to match this language. The update would change the following folders:
th: คุณได้เข้าระบบในภาษาใหม่ คุณสามารถปรับชื่อโฟลเดอร์มาตรฐานบางโฟลเดอร์ในโฟลเดอร์บ้านของคุณให้เป็นภาษานี้ได้โดยอัตโนมัติ การปรับนี้จะเปลี่ยนชื่อโฟลเดอร์ต่อไปนี้:

en: _Keep Old Names
th: _คงชื่อเก่า

en: _Update Names
th: _ปรับชื่อ

en: Current folder name
th: ชื่อโฟลเดอร์ปัจจุบัน

en: New folder name
th: ชื่อโฟลเดอร์ใหม่

en: Note that existing content will not be moved.
th: จะไม่มีการเคลื่อนย้ายข้อมูลที่มีอยู่

en: _Don't ask me this again
th: ไ_ม่ต้องถามคำถามนี้อีก

en: There was an error updating the folders
th: เกิดข้อผิดพลาดขณะปรับชื่อโฟลเดอร์

en: Update common folders names to match current locale
th: ปรับชื่อโฟลเดอร์มาตรฐานให้เป็นภาษาเดียวกับโลแคลปัจจุบัน

en: User folders update
th: ปรับชื่อโฟลเดอร์ผู้ใช้
