xdg-user-dirs-0.11-pre1 - en to hi translation catalogue (28 entries)

en: Applications
hi: अनुप्रयोग

en: applications
hi: अनुप्रयोग

en: Desktop
hi: डेस्कटॉप

en: desktop
hi: डेस्कटॉप

en: Documents
hi: दस्तावेज़

en: documents
hi: दस्तावेज़

en: Download
hi: डाउनलोड

en: download
hi: डाउनलोड

en: Downloads
hi: डाउनलोड

en: downloads
hi: डाउनलोड

en: Movies
hi: मूवी

en: movies
hi: मूवी

en: Music
hi: संगीत

en: music
hi: संगीत

en: Photos
hi: फ़ोटो

en: photos
hi: फ़ोटो

en: Pictures
hi: तस्वीर

en: pictures
hi: तस्वीर

en: Projects
hi: परियोजना

en: projects
hi: परियोजना

en: Public
hi: सार्वजनिक

en: public
hi: सार्वजनिक

en: Share
hi: साझेदारी

en: share
hi: साझेदारी

en: Templates
hi: नमूना ख़ाका

en: templates
hi: नमूना ख़ाका

en: Videos
hi: वीडियो

en: videos
hi: वीडियो
