xdg-user-dirs 0.11-pre1 - en to it translation catalogue (28 entries)

en: Applications
it: Applicazioni

en: applications
it: applicazioni

en: Desktop
it: Scrivania

en: desktop
it: scrivania

en: Documents
it: Documenti

en: documents
it: documenti

en: Download
it: Scaricati

en: download
it: scaricati

en: Downloads
it: Scaricati

en: downloads
it: scaricati

en: Movies
it: Filmati

en: movies
it: filmati

en: Music
it: Musica

en: music
it: musica

en: Photos
it: Fotografie

en: photos
it: fotografie

en: Pictures
it: Immagini

en: pictures
it: immagini

en: Projects
it: Progetti

en: projects
it: progetti

en: Public
it: Pubblici

en: public
it: pubblici

en: Share
it: Condivisi

en: share
it: condivisi

en: Templates
it: Modelli

en: templates
it: modelli

en: Videos
it: Video

en: videos
it: Video
