xdg-user-dirs - en to ku translation catalogue (26 entries)

en: Applications
ku: Bername

en: applications
ku: bername

en: Desktop
ku: Sermase

en: desktop
ku: sermase

en: Documents
ku: Belge

en: documents
ku: belge

en: Download
ku: Daxistin

en: download
ku: daxistin

en: Movies
ku: Fîlm

en: movies
ku: fîlm

en: Music
ku: Muzîk

en: music
ku: Muzîk

en: Photos
ku: Foto

en: photos
ku: foto

en: Pictures
ku: Wêne

en: pictures
ku: wêne

en: Projects
ku: Proje

en: projects
ku: proje

en: Public
ku: Gelemperî

en: public
ku: gelemperî

en: Share
ku: Parvekirin

en: share
ku: parvekirin

en: Templates
ku: Şablon

en: templates
ku: şablon

en: Videos
ku: Vîdeo

en: videos
ku: Vîdeo
