xdg-user-dirs 0.17 - en to pt_BR translation catalogue (24 entries)

en: Applications
pt_BR: Aplicativos

en: applications
pt_BR: aplicativos

en: Desktop
pt_BR: Área de trabalho

en: desktop
pt_BR: área de trabalho

en: Documents
pt_BR: Documentos

en: documents
pt_BR: documentos

en: Movies
pt_BR: Filmes

en: movies
pt_BR: filmes

en: Music
pt_BR: Músicas

en: music
pt_BR: músicas

en: Photos
pt_BR: Fotos

en: photos
pt_BR: fotos

en: Pictures
pt_BR: Imagens

en: pictures
pt_BR: imagens

en: Projects
pt_BR: Projetos

en: projects
pt_BR: projetos

en: Public
pt_BR: Público

en: public
pt_BR: público

en: Share
pt_BR: Compartilhados

en: share
pt_BR: compartilhados

en: Templates
pt_BR: Modelos

en: templates
pt_BR: modelos

en: Videos
pt_BR: Vídeos

en: videos
pt_BR: vídeos
