xdg-user-dirs 0.14 - en to tr translation catalogue (28 entries)

en: Applications
tr: Uygulamalar

en: applications
tr: uygulamalar

en: Desktop
tr: Masaüstü

en: desktop
tr: masaüstü

en: Documents
tr: Belgeler

en: documents
tr: belgeler

en: Download
tr: İndirilenler

en: download
tr: indirilenler

en: Downloads
tr: İndirilenler

en: downloads
tr: indirilenler

en: Movies
tr: Filmler

en: movies
tr: filmler

en: Music
tr: Müzik

en: music
tr: müzik

en: Photos
tr: Fotoğraflar

en: photos
tr: fotoğraflar

en: Pictures
tr: Resimler

en: pictures
tr: resimler

en: Projects
tr: Projeler

en: projects
tr: projeler

en: Public
tr: Genel

en: public
tr: genel

en: Share
tr: Paylaşım

en: share
tr: paylaşım

en: Templates
tr: Şablonlar

en: templates
tr: şablonlar

en: Videos
tr: Videolar

en: videos
tr: videolar
