Xfce Apps - en to bg translation catalogue (324 entries)

en: Capacity:
bg: Капацитет:

en: addr:
bg: aдрес:

en: Time total:
bg: Общо време:

en: length
bg: продължителност

en: Flushing cache...
bg: Запълване на кеша...

en: Please insert a recordable disc and hit enter
bg: Моля, поставете записваем диск и натиснете Enter

en: Cannot determine disc status - hit enter to try again.
bg: Не може да бъде определен статусът на диска - натиснете Enter за нов опит.

en: CD copying finished successfully.
bg: Копирането на CD приключи успешно.

en: Data composition
bg: Проект с данни

en: Adding files to the composition
bg: Добавяне на файлове към проекта

en: Cancel
bg: Отмяна

en: Quick Blank
bg: Бързо изчистване

en: Full Blank (slow)
bg: Пълно изчистване (бавно)

en: Quick Format
bg: Бързо форматиране

en: Full Format
bg: Пълно форматиране

en: Quick Deformat
bg: Бързо деформатиране

en: Full Deformat (slow)
bg: Пълно деформатиране (бавно)

en: Eject the disc
bg: Изваждане на диска

en: Default value for eject checkbox
bg: Стойността по подразбиране за опцията Извличане

en: Blank Disc
bg: Празен диск

en: Burning device
bg: Записващо устройство

en: Blank mode
bg: Режим на изчистване

en: Options
bg: Настройки

en: E_ject disk
bg: Изваждане на диск

note: action buttons align = gtk_alignment_new (0, 0, 0, 0); gtk_alignment_set_padding (GTK_ALIGNMENT (align), 0, 0, BORDER * 4, 0); gtk_widget_show (align); gtk_box_pack_start (GTK_BOX (vbox), align, FALSE, FALSE, 0);
en: _Cancel
bg: Отказ

en: _Blank
bg: Празен

note: blanking can only be performed on blank discs, format and deformat are allowed to be blank ones
en: The inserted disc is already blank.
bg: Поставеният диск вече е празен

note: these ones we can blank
en: Ready
bg: Готово

en: No disc detected in the drive.
bg: В устройството не е намерен диск

en: Disc is not erasable.
bg: Дискът не може да бъде изчистен

en: Blanking disc...
bg: Изчистване...

en: Done
bg: Готово

en: Failure
bg: Неуспех

en: Unable to grab the drive.
bg: Устройството не може да се прихване

en: Image
bg: Образ

en: Show volume name
bg: Показване на името на дяла

en: Show a text entry for the name of the volume
bg: Показване на текстово поле за името на дяла

en: Burn Composition
bg: Запис на проект

en: Composition name
bg: Име на проект

en: <small>Would you like to change the default composition name?</small>
bg: <small>Искате ли да смените името на проекта?</small>

en: _Dummy write
bg: Симулация на запис

en: Burn_Free
bg: Отворен диск

en: Stream _Recording
bg: Запис на поток

note: create ISO ?
en: Only create _ISO
bg: Само създаване на ISO

en: _Burn Composition
bg: Запис на проект

en: Could not create destination ISO file: %s
bg: Невъзможно е създаването на дестинация ISO файл: %s

en: Writing ISO...
bg: Записване на ISO...

en: An error occurred while writing ISO: %s
bg: Възникна грешка при запис на ISO: %s

en: An error occurred in the burn backend.
bg: Възникна грешка в устройството за записване

en: The write mode is not supported currently.
bg: Режимът на запис не се поддържа

note: could not create source
en: Could not create ISO source structure.
bg: Невъзможно е създаването на изходна ISO структура

en: Burn image
bg: Запис на образ

note: file
en: Image to burn
bg: Образ за записване

en: All files
bg: Всички файлове

en: ISO images
bg: ISO образи

en: _Quit after success
bg: Затваряне след успешно приключване

en: _Burn image
bg: Запис на образ

en: Burn mode is not currently implemented.
bg: Режимът на запис не може да се приложи

en: An error occurred in the burn backend
bg: Грешка в програмата за записване на диск

en: Unable to determine image size.
bg: Невъзможно е да се определи размера на образа

en: Cannot open image.
bg: Образът не може да се отвори

en: Burning image...
bg: Запис на образ...

en: <span weight="bold" foreground="darkred" stretch="semiexpanded">Please select an image to burn</span>
bg: <span weight="bold" foreground="darkred" stretch="semiexpanded">Моля, изберете образ за записване</span>

en: Cannot append data to multisession disc in this write mode (use TAO instead)
bg: Невъзможно е да добавите данни в този диск за многократно използване в този режим на запис (използвайте TAO)

en: Closed disc with data detected. Need blank or appendable disc
bg: Намерен е заключен диск с данни. Трябва да бъде изчистен или да се постави празен диск

en: No disc detected in drive
bg: В устройството не е открит диск

en: Cannot recognize state of drive and disc
bg: Не е възможно да се определи състоянието на устройството и диска

en: The selected image does not fit on the inserted disc
bg: Размерът на образа превишава размерът на диска

en: Failed to get image size
bg: Не може да бъде определен размерът на образа

en: Make sure you selected a valid file and you have the proper permissions to access it.
bg: Удостоверява, че е избран правилен файл и вие имате достатъчно права за достъп до него

en: Audio composition
bg: Проект Аудио диск

en: Welcome
bg: Добре дошли

en: Copy data CD
bg: Копиране на CD с данни

en: CD Reader device
bg: Устройство за четене на компакт-дискове

en: On the _fly
bg: В движение

en: _Copy CD
bg: Копиране на CD

en: Please insert a recordable disc.
bg: Моля, поставете записваем диск.

en: Writing CD...
bg: Запис на CD...

en: Reading CD...
bg: Четене на CD...

en: Copy data DVD
bg: Копиране на DVD с данни

en: DVD Reader device
bg: Устройство за четене на DVD

en: _Copy DVD
bg: Копиране на DVD

en: Create ISO from CD
bg: Създаване на ISO-образ от CD

en: Add
bg: Добавяне

en: Add the selected file(s) to the composition
bg: Добавяне на избраните файлове в проекта

en: Create directory
bg: Създаване на папка

en: Add a new directory to the composition
bg: Добавяне на нова папка в проекта

en: Remove
bg: Премахване

en: Remove the selected file(s) from the composition
bg: Премахване на избраните файлове от проекта

en: Clear
bg: Изчистване

en: Clear the content of the composition
bg: Изчистване на съдържанието на проекта

en: Volume name :
bg: Име на дял :

en: Contents
bg: Съдържание

en: Size
bg: Размер

en: Local Path
bg: Локален път

en: You must give a name to the file.
bg: Вие трябва да дадете име на файла

en: A file with the same name is already present in the composition.
bg: В проекта вече съществува файл с такова име

en: New directory
bg: Нова папка

note: Note to translators: first %s is the date in "i18n" format (year-month- day), %d is a running number of compositions
en: Data %s~%d
bg: Данни %s~%d

en: %s cannot be added to the composition, because it exceeds the maximum allowed file size for iso9660.
bg: %s не могат да бъдат добавени в проекта, тъй- като размерът им превишава максимално допустимият за iso9660.

en: %s is larger than what iso9660 level 2 allows. This can be a problem for old systems or software.
bg: %s е по голям, отколкото позволява iso9660 ниво 2. Това може да създаде проблеми при стари системи и софтуер.

en: Adding home directory
bg: Добавяне на домашната папка

en: You are about to add your home directory to the composition. This is likely to take a very long time, and also to be too big to fit on one disc.
    
    Are you sure you want to proceed?
bg: Вие сте избрали да добавите в проекта домашната папка. Това може да отнеме много време, а размерът на папката може да превишава размерът на диска
    
    Сигурен ли сте, че искате да продължите?

en: A file named "%s" already exists in this directory, the file hasn't been added.
bg: В тази папка вече съществува файл с име „%s“ така че файлът не беше добавен.

en: %s: null pointer
bg: %s: нулев показател

en: %s: out of memory
bg: %s: недостатъчно памет

en: %s: node name not unique
bg: %s: името на възловата точка не е уникално

en: %s: %s (code %X)
bg: %s: %s (код %X)

note: The first string is the renamed name, the second one the original name
en: Duplicate filename '%s' for '%s'
bg: Името „%s“ за файла „%s“ вече съществува

en: Error(s) occurred while adding files
bg: Възникна грешка(и) при добавянето на файлове

en: OK
bg: ОК

en: Show writers only
bg: Показване само на записа

en: Show speed selection
bg: Избор на скорост

en: Show speed selection combo
bg: Показване на списъка със скоростите на запис

en: Show mode selection
bg: Избор на режим

en: Show mode selection combo
bg: Показване на списъка с режимите на запис

en: Is it a valid combination
bg: Това е подходяща комбинация

en: Is the combination of hardware and disc valid to burn the composition?
bg: Вашето устройство поддържа ли този тип комбинация?

en: The blank mode shows different disc status messages than regular mode
bg: Режимът на почистване показва съобщения за състоянието на диска, които се различават от нормалният режим

en: _Speed:
bg: Скорост:

en: Write _mode:
bg: Режим на запис:

en: Empty speed list
bg: Списъкът със скоростите на запис е празен

en: <b>Unable to retrieve the speed list for the drive.</b>
    
    This is a known bug for drives. If you're interested in fixing it, please have a look at the libburn library.
    
    Burning should still work, but if there are problems anyways, please let us know.
    
    <i>Thank you!</i>
bg: <b>Невъзможно е получаването на списъка със скоростите на устройството.</b>
    
    Това е често срещана грешка, която се получава при някои устройства. Моля, съобщете за това на <i>xfburn@xfce.org</i> Приложете изхода от терминала, което ще ни помогне да отстраним грешката.
    
    Записването трябва да работи, но ако има грешка, моля да ни уведомите
    
    <i>Спасибо!</i>

en: Continue to _show this notice
bg: Продължаване на показването на това уведомление

en: default
bg: по подразбиране

en: Max
bg: Максимална скорост

en: A full, but erasable disc is in the drive
bg: Дискът в устройството е пълен но е с възможност за презаписване

en: Do you want to blank the disc, so that it can be used for the upcoming burn process?
bg: Искате ли да изтриете диска, така че да може да се използва за предстоящия процес на записване?

en: Drive can't burn on the inserted disc
bg: Устройството не може да записва на поставеният диск

en: Drive is empty
bg: Устройството е празно

en: Sorry, multisession is not yet supported
bg: Съжаляваме, записът в многосесиен режим не се поддържа

en: Inserted disc is full
bg: Поставеният диск е пълен

en: Inserted disc is unsuitable
bg: Поставеният диск е негоден

en: Cannot access drive (it might be in use)
bg: Устройството е недостъпно (възможно е в момента да се използва)

en: Error determining disc
bg: Грешка при определянето на диска

en: Write-once disc, no blanking possible
bg: Дискът е само за еднократен запис и не може да бъде изчистен

en: DVD+RW does not need blanking
bg: DVD+RW не се нуждае от изчистване

en: Inserted disc is already blank
bg: Поставеният диск вече е почистен

en: Automatic
bg: Автоматично

en: With Track Gaps / Track-At-Once (TAO)
bg: С интервал между песните  / Track-At-Once (TAO)

en: Multi Session / Session-At-Once (SAO)
bg: Мулти сесия / Session-At-Once (SAO)

en: Number of burners in the system
bg: Брой на записващите устройства в системата

en: Number of drives in the system
bg: Брой на устройствата в системата

en: Number of drives in the system (readers and writers)
bg: Брой на устройствата в системата (четци и записващи устройства)

en: List of devices
bg: Списък на устройствата

en: Currently selected device
bg: Текущо избрано устройства

note: globals
en: Folder
bg: Папка

en: File
bg: Файл

en: Type
bg: Тип

en: Filesystem
bg: Файлова система

note: load the user's home dir
en: %s's home
bg: Домашната папка на %s

en: Failed to unmount '%s'. Drive cannot be used for burning.
bg: Неуспешно демонтиране "%s". Устройството не може да бъде използвано за запис.

note: || G_OPTION_FLAG_FILENAME
en: Open the burn image dialog, optionally followed by the image filename
bg: Отваряне на диалога Запис на образ, с възможност за избиране на образа по име

en: Open the blank disc dialog
bg: Отваряне на диалога Празен диск

en: Start a data composition, optionally followed by files/directories to be added to the composition
bg: Стартиране на композиция с данни с възможност за добавяне на файлове/директории към композицията

en: Start an audio composition, optionally followed by files/directories to be added to the composition
bg: Стартиране на аудио композиция с възможност за добавяне на файлове/директории към композицията

en: Select the transcoder, run with --transcoder=list to see the available ones
bg: Избиране на транскодер, стартирайте  --transcoder=list да видите наличните

en: Start the file browser in the specified directory, or the current directory if none is specified (the default is to start in your home directory)
bg: Стартиране на файловия браузър в указана директория или в текущата директория, ако няма такава (по подразбиране е зададено да стартира в домашната директория)

en: Display program version and exit
bg: Показване версията на програмата и изход

en: Show main program even when other action is specified on the command line.
bg: Показване на основната програма, дори когато е зададено друго действие в командния ред.

en: Xfburn
bg: Запис на диск - Xfburn

en: %s: %s
    Try %s --help to see a full list of available command line options.
bg: %s: %s
    Опитайте %s --help за получаване на списък с достъпните опции.

en: Unable to initialize the burning backend.
bg: Не може да стартира процеса на запис

en: No burners are currently available
bg: Няма достъпни записващи устройства

en: Possibly the disc(s) are in use, and cannot get accessed.
    
    If no disc is in the drive, check that you have read and write access to the drive with the current user.
bg: Възможно е дискът(овете) да се използва и да не е достъпен.
    
    Ако в устройството няма диск, проверете дали имате права за четене и запис на устройството с текущия потребител.

en: Failed to initialize %s transcoder: %s
    	(falling back to basic implementation)
bg: Не може да се стартира транскодер %s: %s
    	(използване на основните настройки)

en: Image file '%s' does not exist.
bg: Изображението „%s“ не съществува.

en: New data composition
bg: Нов проект с данни

en: New audio composition
bg: Нов аудио проект

en: Blank CD-RW
bg: Празен CD-RW

en: Burn Image
bg: Запис на образ

en: Refresh
bg: Обновяване

en: Refresh file list
bg: Обновяване на списъка с файловете

en: Another cd burning GUI
bg: Друг инструмент за запис на CD

en: Label
bg: Етикет

en: The text of the label
bg: Текст на етикета

en: Show close button
bg: Показване на бутона за затваряне

en: Determine whether the close button is visible
bg: Определя, дали да се показва бутона за затваряне

en: Formatting...
bg: Форматиране...

en: Cannot append data to multisession disc in this write mode (use TAO instead).
bg: Не можете да добавите данни към мултисесиен диск в този режим на запис (използвайте вместо TAO).

en: Closed disc with data detected, a blank or appendable disc is needed.
bg: Открит е затворен диск с данни. Трябва да бъде почистен или поставен празен диск.

en: No disc detected in drive.
bg: В устройството не е намерен диск

en: Cannot recognize the state of the drive and disc.
bg: Не е възможно да се определи състоянието на диска в устройството.

en: Formatting failed.
bg: Форматирането е неуспешно.

en: There is not enough space available on the inserted disc.
bg: На поставеният диск няма достатъчно свободно място

en: Burning track %2d/%d...
bg: Записване на писта %2d/%d...

en: Burning composition...
bg: Запис на проект...

en: standby
bg: изчакване

en: ending
bg: завършване

en: failing
bg: неуспех

en: unused
bg: неизползван

en: abandoned
bg: изоставен

en: ended
bg: завършен

en: aborted
bg: отменен

en: no info
bg: няма информация

en: Writing Lead-In...
bg: Въвеждане за запис...

en: Writing Lead-Out...
bg: Изваждане на запис...

en: Writing pregap...
bg: Симулация преди запис...

en: Closing track...
bg: Затваряне на пътека...

en: Closing session...
bg: Затваряне на сесия...

en: see console
bg: вижте изхода от терминала

en: User Aborted
bg: Потребителят е отхвърлен

en: Preferences
bg: Предпочитания

en: Tune how Xfburn behaves
bg: Настройване на поведението на Xfburn

en: Temporary directory
bg: Временна папка

en: _Clean temporary directory on exit
bg: Изчистване на временната папка при излизане

en: File browser
bg: Файлов браузър

en: Show _hidden files
bg: Показване на скритите файлове

en: Show human_readable filesizes
bg: Покажи размера на файловете за по-кратко

en: General
bg: Основни

en: Devices
bg: Устройства

en: Detected devices
bg: Открити устройства

en: Name
bg: Име

en: Revision
bg: Проверка

en: Node
bg: Възлова точка

en: Write CD-R
bg: Запис на CD-R

en: Write CD-RW
bg: Запис на CD-RW

en: Write DVD-R
bg: Запис на DVD-R

en: Write DVD-RAM
bg: Запис на DVD-RAM

en: Write Blu-ray
bg: Запис на Blu-ray

en: Sc_an for devices
bg: Сканиране за устройства

en: Show warning on _empty speed list
bg: Показване на уведомление, при празен списък със скоростите на запис

en: FIFO buffer size (in kb)
bg: Рзмер на буфера FIFO (в кБ):

en: _Close
bg: _Затваряне

en: Changing this setting only takes full effect after a program restart.
bg: Промените ще влязат в сила само, ако програмата бъде рестартирана и дискът изваден.

note: label
en: Initializing...
bg: Инициализация...

en: Estimated writing speed:
bg: Приблизителна скорост на запис:

en: unknown
bg: неизвестно

en: FIFO buffer:
bg: FIFO буфер:

en: Device buffer:
bg: Буфер на устройството:

note: action buttons
en: _Stop
bg: _Стоп

en: Close
bg: Затваряне

en: Are you sure you want to abort?
bg: Сигурни ли сте, че искате да прекратите действието?

en: Min. fill was %2d%%
bg: Ще бъде заето минимум %2d%%

en: Aborted
bg: Отхвърлено

en: Formatted.
bg: Форматирано.

en: Failed
bg: Неуспех

en: Cancelled
bg: Отменено

en: Completed
bg: Завършено

en: Aborting...
bg: Отхвърляне...

en: Select command
bg: Избор на команда

en: File(s) to add to composition
bg: Файлове, които трябва да се добавят в проекта

en: Welcome to Xfburn!
bg: Добре дошли в Xfburn!

note: buttons
en: <big>Burn _Image</big>
bg: <big>Запис на образ</big>

en: Burn a prepared composition, i.e. an .ISO file
bg: Записване на готова композиция, т.е. .ISO файл

en: <big>New _Data Composition</big>
bg: <big>Нов диск с данни</big>

en: Create a new data disc with the files of your choosing
bg: Създаване на нов диск с избрани от вас файлове

en: <big>_Blank Disc</big>
bg: <big>Празен диск</big>

en: Prepare the rewriteable disc for a new burn
bg: Подготвяне на презаписваем диск за нов запис

en: <big>_Audio CD</big>
bg: <big>_Аудио диск</big>

en: Audio CD playable in regular stereos
bg: Аудио CD за слушане на обикновени аудио-системи

note: Note to translators: you can probably keep this as gstreamer, * unless you have a good reason to call it by another name that * the user would understand better
en: gstreamer
bg: GStreamer

en: What files can get burned to an audio CD?
bg: Какви файлове да се запишат на аудио CD?

en: Pos
bg: Позиция

en: Length
bg: Продължителност

en: Artist
bg: Изпълнител

en: Title
bg: Заглавие

en: Filename
bg: Име на файл

en: Cannot burn audio onto a DVD.
bg: Не може да бъда записан аудиозаписа на DVD.

en: You can only have a maximum of 99 tracks.
bg: Вие можете да имате максимум 99 песни

en: A problem with the burn backend occurred.
bg: Възникна проблем с програмата за запис на дискове.

en: Proceed to Burn
bg: Преминаване към запис

en: You are trying to burn more onto the disc than it can hold.
bg: Вие се опитвате да запишете повече данни, отколкото могат да се поберат на диска!

note: globals
en: An error occurred while setting the burning backend up
bg: Възникна грешка при настройката на записа във фонов режим

en: basic
bg: Основен

en: The basic transcoder is built in,
    and does not require any library.
    But it can only handle uncompressed
    .wav files.
    If you would like to create audio
    compositions from different types of
    audio files, please compile with
    gstreamer support.
bg: Основният декодер е вграден в програ-
    мата и не са необходими външни библиотеки
    Обаче, той може да обработва само некомпре-
    сирани .wav-файлове.
    
    Если вы хотите записывать аудиофайлы 
    других типов, скомпилируйте xfburn
    с поддержкой gstreamer.

en: File %s does not have a .wav extension
bg: Файлът %s няма разширение .wav

en: File %s does not contain uncompressed PCM wave audio
bg: Файлът %s не съдържа некомпресирани аудио данни във формат PCM

en: Could not stat %s: %s
bg: Не може да се получи информация за %s: %s

en: Could not open %s.
bg: Не може да бъде отворен %s.

en: Could not open %s: %s
bg: Не може да бъде отворен %s: %s

en: An error occurred setting gstreamer up for transcoding
bg: Възникна грешка при настройката на gstreamer за декодиране

en: %s is missing.
    
    You do not have a decoder installed to handle this file.
    Probably you need to look at the gst-plugins-* packages
    for the necessary plugins.
bg: Липсва %s.
    
    В системата не е открит декодер за обработването на този
    файл. Трябва да погледнете в пакетите
    gst-plugins-* за необходимите плъгини.

en: File content has a decoder but is not audio.
bg: Файловото съдържание има декодер, но не е аудио.

en: The gstreamer transcoder uses the gstreamer
    library for creating audio compositions.
    
    Essentially all audio files should be supported
    given that the correct plugins are installed.
    If an audio file is not recognized, make sure
    that you have the 'good','bad', and 'ugly'
    gstreamer plugin packages installed.
bg: Преобразувателят gstreamer използва библиотеката gstreamer
    за създаване на аудио композиции.
    
    Всички видове аудио файлове би трябвало да се поддържат,
    ако са инсталиране необходимите разширения.
    Ако форматът на файла не може да бъде определен,
    проверете дали са инсталирани разширенията „good“, „bad“, и „ugly“
    за gstreamer.

en: No information available on which plugin is required.
bg: Няма налична информация за необходимата добавка.

en: Required plugins:
bg: Изискват се добавки:

en: An error occurred while identifying '%s' with gstreamer
bg: Възникна грешка при идентификацията на '%s' с gstreamer

en: A plugin
bg: Добавка

en: Gstreamer did not want to start transcoding (timed out)
bg: Gstreamer не стартира декодирането за определеното време (времето изтече)

en: Failed to change songs while transcoding
bg: Не може да бъде променена песента по време на декодирането

en: none
bg: нищо

en: not implemented
bg: неизпълнено

en: Display name
bg: Показване на име

en: Device address
bg: Адрес на устройство

en: Device revision
bg: Проверка на устройството

en: Device Revision
bg: Проверка на устройство

en: Burn speeds supported by the device
bg: Поддържани от устройството скорости на запис

en: Disc status
bg: Състояние на диска

en: Profile no. as reported by libburn
bg: Номер на профила по данни от libburn

en: Profile name as reported by libburn
bg: Име на профила по данни от libburn

en: Is the disc erasable
bg: Дискът може ли да се изтрива

en: Can burn CDR
bg: Може да записвате CDR

en: Can burn CDRW
bg: Може да записвате CDRW

en: Can burn DVDR
bg: Може да записвате DVDR

en: Can burn DVDPLUSR
bg: Може да записвате DVDPLUSR

en: Can burn DVDRAM
bg: Може да записвате DVDRAM

en: Can burn Blu-ray
bg: Можете да запишете Blu-ray

en: libburn TAO block types
bg: тип блокове TAO libburn

en: libburn SAO block types
bg: тип блокове SAO libburn

en: libburn RAW block types
bg: тип блокове RAW libburn

en: libburn PACKET block types
bg: тип блокове PACKET libburn

en: _Files
bg: Файлове

en: New _data composition
bg: Нова композиция с _данни

en: New _audio composition
bg: Нова _аудио композиция

en: _Close composition
bg: Затваряне на композицията

en: _Quit
bg: _Изход

en: _Edit
bg: Редактиране

en: Prefere_nce
bg: Настройка

en: _Action
bg: _Действие

en: _View
bg: Преглед

en: Show Toolbars
bg: Показване на лента с инструменти

en: Show Filebrowser
bg: Показване на файлов браузър

en: _Help
bg: Помощ

en: About
bg: Относно

en: Rename
bg: Преименуване

en: Rename Artist
bg: Преименуване на изпълнител

en: Rename Title
bg: Преименуване на заглавието

en: Data Composition
bg: Проект с данни

en: Disk Burning
bg: Запис на диск

en: CD and DVD burning application
bg: Програма за запис на CD и DVD

en: Burn Image (xfburn)
bg: Запис на образ (xfburn)

en: A simple CD burning tool
bg: Опростен инструмент за запис на CD

en: Xfburn is a simple CD/DVD burning tool based on libburnia libraries. It can blank CD/DVD(-RW)s, burn and create iso images, audio CDs, as well as burn personal compositions of data to either CD or DVD. It is stable and under ongoing development.
bg: Xfburn е прост инструмент за запис на CD / DVD, който е базиран на libburnia библиотеките. Той може да изтрива CD / DVD  (-RW дискове),  да записва и създава ISO образи, аудио компактдискове, както и да записва персонални композиции с данни върху CD или DVD. Той е стабилен и продължава да се развива.
