Xfce Apps - en to gl translation catalogue (316 entries)

en: Capacity:
gl: Capacidade:

en: addr:
gl: enderezo:

en: Time total:
gl: Tempo total:

en: length
gl: lonxitude

en: Flushing cache...
gl: Limpando a caché...

en: Please insert a recordable disc and hit enter
gl: Insira un disco gravábel e prema a tecla intro

en: Cannot determine disc status - hit enter to try again.
gl: Non se puido determinar o estado do disco, prema a tecla intro e probe novamente.

en: CD copying finished successfully.
gl: A copia do CD rematou con éxito.

en: Data composition
gl: Composición de datos

en: Adding files to the composition
gl: Engadindo ficheiros á composición

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Quick Blank
gl: Baleirado rápido

en: Full Blank (slow)
gl: Baleirado completo (lento)

en: Quick Format
gl: Formato rápido

en: Full Format
gl: Formato completo

en: Quick Deformat
gl: Desformatado rápido

en: Full Deformat (slow)
gl: Desformatado completo (lento)

en: Eject the disc
gl: Expulsar o disco

en: Default value for eject checkbox
gl: Valor predeterminado para a caixa de verificación da expulsión

en: Blank Disc
gl: Disco baleiro

en: Burning device
gl: Dispositivo de gravación

en: Blank mode
gl: Modo de baleirado

en: Options
gl: Opcións

en: E_ject disk
gl: E_xpulsar o disco

note: action buttons align = gtk_alignment_new (0, 0, 0, 0); gtk_alignment_set_padding (GTK_ALIGNMENT (align), 0, 0, BORDER * 4, 0); gtk_widget_show (align); gtk_box_pack_start (GTK_BOX (vbox), align, FALSE, FALSE, 0);
en: _Cancel
gl: _Cancelar

en: _Blank
gl: _Baleiro

note: blanking can only be performed on blank discs, format and deformat are allowed to be blank ones
en: The inserted disc is already blank.
gl: O disco inserido xa está baleiro.

note: these ones we can blank
en: Ready
gl: Preparado

en: No disc detected in the drive.
gl: Non se detectou ningún disco na unidade.

en: Disc is not erasable.
gl: O disco non é borrábel.

en: Blanking disc...
gl: Baleirando o disco...

en: Done
gl: Feito

en: Failure
gl: Fallo

en: Unable to grab the drive.
gl: Non se puido obter o control da unidade.

en: Image
gl: Imaxe

en: Show volume name
gl: Amosar o nome do volume

en: Show a text entry for the name of the volume
gl: Amosar unha entrada de texto para o nome do volume

en: Burn Composition
gl: Gravar a composición

en: Composition name
gl: Nome da composición

en: <small>Would you like to change the default composition name?</small>
gl: <small>Desexa cambiar o nome predeterminado da composición?</small>

en: _Dummy write
gl: Si_mular gravación

en: Stream _Recording
gl: Gravando _fluxo

note: create ISO ?
en: Only create _ISO
gl: Só crear a imaxe _ISO

en: _Burn Composition
gl: _Gravar a composición

en: Could not create destination ISO file: %s
gl: Non se puido crear o ficheiro ISO destino: %s

en: Writing ISO...
gl: Escribindo ISO...

en: An error occurred in the burn backend.
gl: Ocorreu un fallo na infraestrutura de gravación.

en: The write mode is not supported currently.
gl: O modo de escritura aínda non se admite.

note: could not create source
en: Could not create ISO source structure.
gl: Non se puido crear a estrutura fonte de ISO.

en: Burn image
gl: Gravar imaxe

note: file
en: Image to burn
gl: Imaxe a gravar

en: All files
gl: Tódolos ficheiros

en: ISO images
gl: Imaxes ISO

en: _Quit after success
gl: _Saír despois de rematar con éxito

en: _Burn image
gl: _Gravar imaxe

en: Burn mode is not currently implemented.
gl: O modo de gravación aínda non está implementado.

en: An error occurred in the burn backend
gl: Ocorreu un fallo na infraestrutura de gravación

en: Unable to determine image size.
gl: Non se puido determinar o tamaño da imaxe.

en: Cannot open image.
gl: Non se puido abrir a imaxe.

en: Burning image...
gl: Gravando a imaxe...

en: <span weight="bold" foreground="darkred" stretch="semiexpanded">Please select an image to burn</span>
gl: <span weight="bold" foreground="darkred" stretch="semiexpanded">Seleccione unha imaxe para gravala</span><span weight="bold" foreground="darkred" stretch="semiexpanded">Seleccione unha imaxe para gravala</span>

en: Cannot append data to multisession disc in this write mode (use TAO instead)
gl: Non se poden amecer datos ao disco multisesión neste modo de escritura (use o modo TAO no seu lugar)

en: Closed disc with data detected. Need blank or appendable disc
gl: Detectouse un disco con datos pechado. Precísase un disco baleiro ou que permita amecer

en: No disc detected in drive
gl: Non se detectou ningún disco na unidade

en: Cannot recognize state of drive and disc
gl: Non se puido recoñecer o estado da unidade nin do disco

en: The selected image does not fit on the inserted disc
gl: A imaxe seleccionada non colle no disco inserido

en: Failed to get image size
gl: Fallo ao obter o tamaño da imaxe

en: Make sure you selected a valid file and you have the proper permissions to access it.
gl: Asegúrese de que seleccionou un ficheiro correcto e de que ten os permisos axeitados para acceder a el.

en: Audio composition
gl: Composición de son

en: Welcome
gl: Benvida

en: Copy data CD
gl: Copiar CD de datos

en: CD Reader device
gl: Dispositivo lector de CDs

en: On the _fly
gl: Ao _voo

en: _Copy CD
gl: _Copiar CD

en: Please insert a recordable disc.
gl: Insira un disco gravábel.

en: Writing CD...
gl: Gravando CD...

en: Reading CD...
gl: Lendo CD...

en: Copy data DVD
gl: Copiar DVD de datos

en: DVD Reader device
gl: Dispositivo lector de DVD

en: _Copy DVD
gl: _Copiar DVD

en: Create ISO from CD
gl: Crear ISO desde un CD

en: Add
gl: Engadir

en: Add the selected file(s) to the composition
gl: Engadir os ficheiros seleccionados á composición

en: Create directory
gl: Crear directorio

en: Add a new directory to the composition
gl: Engadir un novo directorio á composición

en: Remove
gl: Eliminar

en: Remove the selected file(s) from the composition
gl: Eliminar os ficheiros seleccionados da composición

en: Clear
gl: Limpar

en: Clear the content of the composition
gl: Limpar o contido da composición

en: Volume name :
gl: Nome do volume:

en: Contents
gl: Contido

en: Size
gl: Tamaño

en: Local Path
gl: Ruta Local

en: You must give a name to the file.
gl: Debe darlle un nome ao ficheiro.

en: A file with the same name is already present in the composition.
gl: Xa existe un ficheiro con ese nome na composición.

en: New directory
gl: Novo directorio

note: Note to translators: first %s is the date in "i18n" format (year-month- day), %d is a running number of compositions
en: Data %s~%d
gl: Datos %s~%d

en: %s cannot be added to the composition, because it exceeds the maximum allowed file size for iso9660.
gl: Non se puido engadir %s á composición porque excede o tamaño de ficheiro máximo permitido por iso9660.

en: %s is larger than what iso9660 level 2 allows. This can be a problem for old systems or software.
gl: %s é maior que o permitido polo nivel 2 do iso9660. Isto pode ser un problema para sistemas ou soporte lóxico antigos.

en: Adding home directory
gl: Engadindo o directorio persoal

en: You are about to add your home directory to the composition. This is likely to take a very long time, and also to be too big to fit on one disc.
    
    Are you sure you want to proceed?
gl: Está a piques de engadir o seu directorio inicial á composición. Pode que isto leve moito tempo, e que sexa demasiado grande para caber nun disco.
    
    Desexa realmente continuar?

en: A file named "%s" already exists in this directory, the file hasn't been added.
gl: Xa existe no directorio un ficheiro chamado "%s", non se engadiu o ficheiro.

en: %s: null pointer
gl: %s: punteiro nulo

en: %s: out of memory
gl: %s: memoria insuficiente

en: %s: node name not unique
gl: %s: nome de nodo non único

en: %s: %s (code %X)
gl: %s: %s (código %X)

note: The first string is the renamed name, the second one the original name
en: Duplicate filename '%s' for '%s'
gl: Nome de ficheiro duplicado '%s' para '%s'

en: OK
gl: Vale

en: Show writers only
gl: Amosar só as gravadoras

en: Show speed selection
gl: Amosar a selección de velocidade

en: Show speed selection combo
gl: Amosar a caixa de selección de velocidade

en: Show mode selection
gl: Amosar a selección de modo

en: Show mode selection combo
gl: Amosar a caixa de selección de modo

en: Is it a valid combination
gl: É unha combinación correcta?

en: Is the combination of hardware and disc valid to burn the composition?
gl: É a combinación de soporte físico e disco correcta para gravar a composición?

en: The blank mode shows different disc status messages than regular mode
gl: O modo de baleirado amosa mensaxes de estado do disco de xeito regular

en: _Speed:
gl: _Velocidade:

en: Write _mode:
gl: _Modo de escritura:

en: Empty speed list
gl: Baleirar a lista de velocidades

en: <b>Unable to retrieve the speed list for the drive.</b>
    
    This is a known bug for drives. If you're interested in fixing it, please have a look at the libburn library.
    
    Burning should still work, but if there are problems anyways, please let us know.
    
    <i>Thank you!</i>
gl: <b>Non se puido obter a lista de velocidades desta unidade.</b>
    
    Trátase dun fallo coñecido dalgunhas unidades. Se está interesado en solucionalo, bótelle un ollo á biblioteca de libburn.
    
    A gravación debería funcionar, pero se aínda así hai problemas, fáganolo saber.
    
    <i>Grazas!</i>

en: Continue to _show this notice
gl: Continuar amosando este avi_so

en: default
gl: predeterminado

en: Max
gl: Máx

en: A full, but erasable disc is in the drive
gl: Un disco cheo, máis borrábel está na unidade

en: Do you want to blank the disc, so that it can be used for the upcoming burn process?
gl: Quere baleirar o disco para poder usalo no vindeiro proceso de gravación?

en: Drive can't burn on the inserted disc
gl: A unidade non pode gravar no disco inserido

en: Drive is empty
gl: A unidade está baleira

en: Sorry, multisession is not yet supported
gl: A multisesión aínda non se admite

en: Inserted disc is full
gl: O disco inserido está cheo

en: Inserted disc is unsuitable
gl: O disco introducido non é axeitado!

en: Cannot access drive (it might be in use)
gl: Non se pode acceder á unidade (pode que se estea usando)

en: Error determining disc
gl: Erro ao determinar o disco

en: Write-once disc, no blanking possible
gl: Disco é dunha soa escritura, non se pode baleirar

en: DVD+RW does not need blanking
gl: DVD+RW non precisa baleirado

en: Inserted disc is already blank
gl: O disco inserido xa está baleiro

en: Automatic
gl: Automático

en: With Track Gaps / Track-At-Once (TAO)
gl: Con separacións de pista / gravación pista a pista (TAO)

en: Multi Session / Session-At-Once (SAO)
gl: Multisesión  / Gravación por sesións (SAO)

en: Number of burners in the system
gl: Número de gravadoras do sistema

en: Number of drives in the system
gl: Número de unidade do sistema

en: Number of drives in the system (readers and writers)
gl: Número de unidades do sistema (lectoras e gravadoras)

en: List of devices
gl: Lista de dispositivos

en: Currently selected device
gl: Dispositivo seleccionado

note: globals
en: Folder
gl: Cartafol

en: File
gl: Ficheiro

en: Type
gl: Tipo

en: Filesystem
gl: Sistema de ficheiros

note: load the user's home dir
en: %s's home
gl: Directorio persoal de %s

en: Failed to unmount '%s'. Drive cannot be used for burning.
gl: Non se puido desmontar «%s». Non se pode usar a unidade para se gravar.

note: || G_OPTION_FLAG_FILENAME
en: Open the burn image dialog, optionally followed by the image filename
gl: Abre o diálogo de gravación da imaxe, opcionalmente seguido polo nome da imaxe

en: Open the blank disc dialog
gl: Abrir o diálogo para o disco baleiro

en: Start a data composition, optionally followed by files/directories to be added to the composition
gl: Inicie unha composición de datos, opcionalmente seguida de ficheiros/directorios que se engadirán á composición

en: Start an audio composition, optionally followed by files/directories to be added to the composition
gl: Inicie unha composición de son, opcionalmente seguida de ficheiros/directorios que se engadirán á composición

en: Select the transcoder, run with --transcoder=list to see the available ones
gl: Seleccione o transcodificador, execute con --transcoder=list para ver os dispoñibles

en: Start the file browser in the specified directory, or the current directory if none is specified (the default is to start in your home directory)
gl: Inicie o xestor de ficheiros no cartafol especificado ou no cartafol actual se non se especifica ningún (o predeterminado é comezar no seu cartafol persoal)

en: Display program version and exit
gl: Amosas a versión do programa e sair.

en: Show main program even when other action is specified on the command line.
gl: Amosar o programa principal incluso cando se especifique outra acción na liña de ordes.

en: %s: %s
    Try %s --help to see a full list of available command line options.
gl: %s: %s
    Execute %s --help para ver unha lista completa das opcións de liña de ordes dispoñibles.

en: Unable to initialize the burning backend.
gl: Non se puido inicializar a infraestrutura de gravación.

en: No burners are currently available
gl: Non hai ningunha gravadora dispoñíbel

en: Failed to initialize %s transcoder: %s
    	(falling back to basic implementation)
gl: Produciuse un fallo ao inicializar o transcodificador %s: %s
    	(volvendo á versión básica)

en: Image file '%s' does not exist.
gl: O ficheiro de imaxe '%s' non existe.

en: New data composition
gl: Nova composición de datos

en: New audio composition
gl: Crear unha nova composición de son

en: Blank CD-RW
gl: Baleirar CD-RW

en: Burn Image
gl: Gravar Imaxe

en: Refresh
gl: Actualizar

en: Refresh file list
gl: Actualizar a lista de ficheiros

en: Another cd burning GUI
gl: Outra GUI para a gravación de CDs

en: Label
gl: Etiqueta

en: The text of the label
gl: O texto da etiqueta

en: Show close button
gl: Amosar o botón de pechar

en: Determine whether the close button is visible
gl: Determina se o botón de peche é visíbel ou non

en: Formatting...
gl: Formatando...

en: Cannot append data to multisession disc in this write mode (use TAO instead).
gl: Non se poden amecer datos ao disco multisesión neste modo de escritura (use o modo TAO no seu lugar).

en: Closed disc with data detected, a blank or appendable disc is needed.
gl: Detectouse un disco con datos pechado, pero precísase un disco baleiro ou que permita amecer.

en: No disc detected in drive.
gl: Non se detectou ningún disco na unidade.

en: Cannot recognize the state of the drive and disc.
gl: Non se puido recoñecer o estado da unidade e do disco.

en: Formatting failed.
gl: Produciuse un fallo ao formatar.

en: There is not enough space available on the inserted disc.
gl: Non hai espazo dabondo dispoñíbel no disco inserido.

en: Burning track %2d/%d...
gl: Gravando a pista %2d/%d...

en: Burning composition...
gl: Gravando a composición...

en: standby
gl: en espera

en: ending
gl: rematando

en: failing
gl: fallando

en: unused
gl: sen usar

en: abandoned
gl: abandonado

en: ended
gl: finalizado

en: aborted
gl: abortado

en: no info
gl: sen información

en: Writing Lead-In...
gl: Escribindo a pista inicial...

en: Writing Lead-Out...
gl: Escribindo a pista final...

en: Writing pregap...
gl: Escribindo o silencio previo...

en: Closing track...
gl: Pechando a pista...

en: Closing session...
gl: Pechando a sesión...

en: see console
gl: ver a consola

en: User Aborted
gl: Abortado polo usuario

en: Preferences
gl: Preferencias

en: Tune how Xfburn behaves
gl: Modificar o comportamento de Xfburn

en: Temporary directory
gl: Directorio temporal

en: _Clean temporary directory on exit
gl: _Limpar o directorio temporal ao saír

en: File browser
gl: Navegador de ficheiros

en: Show _hidden files
gl: Amosar os fic_heiros agochados

en: Show human_readable filesizes
gl: Amosar _tamaños de ficheiros máis lexíbeis

en: General
gl: Xeral

en: Devices
gl: Dispositivos

en: Detected devices
gl: Dispositivos detectados

en: Name
gl: Nome

en: Revision
gl: Revisión

en: Node
gl: Nodo

en: Write CD-R
gl: Gravar CD-R

en: Write CD-RW
gl: Gravar CD-RW

en: Write DVD-R
gl: Gravar DVD-R

en: Write DVD-RAM
gl: Gravar DVD-RAM

en: Write Blu-ray
gl: Escribir Blue-ray

en: Sc_an for devices
gl: Busc_ar dispositivos

en: Show warning on _empty speed list
gl: Amosar un aviso se a lista de velocidades está baleira

en: FIFO buffer size (in kb)
gl: Tamaño do búfer FIFO (en kb)

en: _Close
gl: _Pechar

en: Changing this setting only takes full effect after a program restart.
gl: O cambio desta opción só ten efecto despois de reiniciar o programa.

note: label
en: Initializing...
gl: Inicializando...

en: Estimated writing speed:
gl: Velocidade de escritura estimada:

en: unknown
gl: descoñecido

en: FIFO buffer:
gl: Búfer FIFO:

en: Device buffer:
gl: Búfer do dispositivo:

note: action buttons
en: _Stop
gl: _Deter

en: Close
gl: Pechar

en: Are you sure you want to abort?
gl: Desexa realmente abortar?

en: Min. fill was %2d%%
gl: O recheo mínimo era %2d%%

en: Aborted
gl: Abortouse

en: Formatted.
gl: Formatado.

en: Failed
gl: Fallou

en: Cancelled
gl: Cancelado

en: Completed
gl: Completado

en: Aborting...
gl: Abortando...

en: Select command
gl: Seleccione orde

en: File(s) to add to composition
gl: Ficheiro(s) a engadir á composición

en: Welcome to Xfburn!
gl: Benvido/a a Xfburn!

note: buttons
en: <big>Burn _Image</big>
gl: <big>Gravar _imaxe</big>

en: <big>New _Data Composition</big>
gl: <big>Nova composición de _datos</big>

en: Create a new data disc with the files of your choosing
gl: Crear un novo disco de datos cos ficheiros que está seleccionando

en: <big>_Blank Disc</big>
gl: <big>Disco _baleiro</big>

en: Prepare the rewriteable disc for a new burn
gl: Prepara o disco regravábel para gravalo de novo

en: <big>_Audio CD</big>
gl: <big>CD de _son</big>

en: Audio CD playable in regular stereos
gl: CD de son reproducíbel nos reprodutores normais

en: What files can get burned to an audio CD?
gl: Que ficheiros se poden gravar nun CD de son?

en: Length
gl: Lonxitude

en: Artist
gl: Artista

en: Title
gl: Tí­tulo

en: Filename
gl: Nome de ficheiro

en: Cannot burn audio onto a DVD.
gl: Non se pode gravar son nun DVD.

en: You can only have a maximum of 99 tracks.
gl: Só pode ter un máximo de 99 pistas.

en: A problem with the burn backend occurred.
gl: Produciuse un problema na infraestrutura de gravación.

en: Proceed to Burn
gl: Continuar coa gravación

en: You are trying to burn more onto the disc than it can hold.
gl: Está intentando gravar no disco máis cousas das que collen nel.

note: globals
en: An error occurred while setting the burning backend up
gl: Ocorreu un fallo ao configurar a infraestrutura de gravación

en: basic
gl: básico

en: The basic transcoder is built in,
    and does not require any library.
    But it can only handle uncompressed
    .wav files.
    If you would like to create audio
    compositions from different types of
    audio files, please compile with
    gstreamer support.
gl: O transcodificador básico está
    incorporado, e non require ningunha
    biblioteca. Pero só pode manexar
    ficheiros .wav descomprimidos.
    Se desexa crear composicións de
    son a partir de diferentes tipos de
    ficheiros de son, compíleo con
    compatibilidade para gstreamer.

en: File %s does not have a .wav extension
gl: O ficheiro %s non ten unha extensión .wav

en: File %s does not contain uncompressed PCM wave audio
gl: O ficheiro %s non contén son descomprimido PCM wave

en: Could not stat %s: %s
gl: Non se puido obter o estado de %s: %s

en: Could not open %s.
gl: Non se puido abrir %s

en: Could not open %s: %s
gl: Non se puido abrir %s: %s

en: An error occurred setting gstreamer up for transcoding
gl: Ocorreu un fallo  ao establecer «gstreamer» para a transcodificación

en: %s is missing.
    
    You do not have a decoder installed to handle this file.
    Probably you need to look at the gst-plugins-* packages
    for the necessary plugins.
gl: Falta %s.
    
    Non ten instalado ningún decodificador para tratar este
    ficheiro.
    Probablemente teña que buscar os paquetes
    gst-plugins-* para obter os engadidos necesarios.

en: File content has a decoder but is not audio.
gl: O contido do ficheiro ten un decodificador pero non é de audio.

en: The gstreamer transcoder uses the gstreamer
    library for creating audio compositions.
    
    Essentially all audio files should be supported
    given that the correct plugins are installed.
    If an audio file is not recognized, make sure
    that you have the 'good','bad', and 'ugly'
    gstreamer plugin packages installed.
gl: O transcodificador de gstreamer usa a biblioteca
    de gstreamer para crear composicións de son.
    
    Se os engadidos correctos están instalados
    deberían admitirse todos os ficheiros de son.
    Se non se recoñece un ficheiro de son,
    asegúrese de que ten instalados os paquetes
    dos engadidos de gstreamer 'good', 'bad', e 'ugly'.

en: No information available on which plugin is required.
gl: Non se dispón de información sobre se é requirido o engadido.

en: Required plugins:
gl: Engadidos requiridos:

en: An error occurred while identifying '%s' with gstreamer
gl: Produciuse un fallo ao identificar «%s» con gstreamer

en: A plugin
gl: Un engadido

en: Gstreamer did not want to start transcoding (timed out)
gl: Gstreamer non quixo iniciar a transcodificación (tempo esgotado)

en: Failed to change songs while transcoding
gl: Produciuse un erro ao cambiar as cancións ao transcodificar

en: none
gl: ningunha

en: not implemented
gl: non implementado

en: Display name
gl: Nome para amosar

en: Device address
gl: enderezo do dispositivo

en: Device revision
gl: Revisión do dispositivo

en: Device Revision
gl: Revisión do dispositivo

en: Burn speeds supported by the device
gl: Velocidades de gravación admitidas polo dispositivo

en: Disc status
gl: Estado do disco

en: Profile no. as reported by libburn
gl: Número do perfil comunicado por libburn

en: Profile name as reported by libburn
gl: Nome do perfil comunicado por libburn

en: Is the disc erasable
gl: É o disco borrábel

en: Can burn CDR
gl: Pode gravar CDR

en: Can burn CDRW
gl: Pode gravar CDRW

en: Can burn DVDR
gl: Pode gravar DVDR

en: Can burn DVDPLUSR
gl: Pode gravar DVD+R

en: Can burn DVDRAM
gl: Pode gravar DVDRAM

en: Can burn Blu-ray
gl: Pode gravar Blu-Ray

en: libburn TAO block types
gl: Tipos de bloque TAO de libburn

en: libburn SAO block types
gl: Tipos de bloque SAO de libburn

en: libburn RAW block types
gl: Tipos de bloque RAW de libburn

en: libburn PACKET block types
gl: Tipos de bloque PACKET de libburn

en: _Files
gl: _Ficheiros

en: New _data composition
gl: Nova composición de _datos

en: New _audio composition
gl: Nova _composición de son

en: _Close composition
gl: _Pechar a composición

en: _Quit
gl: Saír

en: _Edit
gl: _Editar

en: Prefere_nce
gl: _Preferencias

en: _Action
gl: _Acción

en: _View
gl: _Ver

en: Show Toolbars
gl: Amosar a barra de ferramentas

en: Show Filebrowser
gl: Amosar o xestor de ficheiros

en: _Help
gl: A_xuda

en: About
gl: Sobre

en: Rename
gl: Renomear

en: Rename Artist
gl: Renomear o artista

en: Rename Title
gl: Renomear o tí­tulo

en: Data Composition
gl: Composición de datos

en: Disk Burning
gl: Gravando o disco

en: CD and DVD burning application
gl: Aplicación para a gravación de CDs e DVDs

en: Burn Image (xfburn)
gl: Gravar imaxe (xfburn)

en: A simple CD burning tool
gl: Unha ferramenta de gravación de CD sinxela

en: Xfburn is a simple CD/DVD burning tool based on libburnia libraries. It can blank CD/DVD(-RW)s, burn and create iso images, audio CDs, as well as burn personal compositions of data to either CD or DVD. It is stable and under ongoing development.
gl: Xfburn é unha ferramenta de gravación de CD/DVD baseada en bibliotecas libburnia. Pode gravar discos baleiros do tipo CD/DVD(-RW), gravar e crear imaxes iso, cedés de son, así como gravar composicións persoais de datos en cedé ou deuvedé. É estable e continúa en desenvolvemento.
