Xfce Apps - en to ms translation catalogue (313 entries)

en: Capacity:
ms: Kapasiti:

en: addr:
ms: alamat:

en: Time total:
ms: Jumlah masa:

en: length
ms: panjang

en: Flushing cache...
ms: Mengosongkan cache...

en: Please insert a recordable disc and hit enter
ms: Sila sisipkan cakera boleh rakam dan tekan enter

en: Cannot determine disc status - hit enter to try again.
ms: Tidak dapat tentukan status cakera - tekan enter untuk cuba sekali lagi.

en: CD copying finished successfully.
ms: Penyalinan CD berjaya diselesaikan.

en: Data composition
ms: Komposisi data

en: Adding files to the composition
ms: Menambah fail ke komposisi

en: Cancel
ms: Batal

en: Quick Blank
ms: Kosong Pantas

en: Full Blank (slow)
ms: Kosong Penuh (perlahan)

en: Quick Format
ms: Format Pantas

en: Full Format
ms: Format Penuh

en: Quick Deformat
ms: Nyahformat Pantas

en: Full Deformat (slow)
ms: Nyahformat Penuh (perlahan)

en: Eject the disc
ms: Lentingkan cakera

en: Default value for eject checkbox
ms: Nilai lalai untuk kotak tanda lenting

en: Blank Disc
ms: Cakera Kosong

en: Burning device
ms: Peranti rakaman

en: Blank mode
ms: Mod kosong

en: Options
ms: Pilihan

en: E_ject disk
ms: Le_nting cakera

note: action buttons align = gtk_alignment_new (0, 0, 0, 0); gtk_alignment_set_padding (GTK_ALIGNMENT (align), 0, 0, BORDER * 4, 0); gtk_widget_show (align); gtk_box_pack_start (GTK_BOX (vbox), align, FALSE, FALSE, 0);
en: _Cancel
ms: _Batal

en: _Blank
ms: _Kosong

note: blanking can only be performed on blank discs, format and deformat are allowed to be blank ones
en: The inserted disc is already blank.
ms: Cakera disisip sudah pun kosong.

note: these ones we can blank
en: Ready
ms: Sedia

en: No disc detected in the drive.
ms: Tiada cakera dikesan dalam pemacu.

en: Disc is not erasable.
ms: Cakera tidak boleh dipadam.

en: Blanking disc...
ms: Mengosongkan cakera...

en: Done
ms: Selesai

en: Failure
ms: Gagal

en: Unable to grab the drive.
ms: Tidak boleh dapatkan pemacu.

en: Image
ms: Imej

en: Show volume name
ms: Tunjuk nama volum

en: Show a text entry for the name of the volume
ms: Tunjuk masukan teks untuk nama volum

en: Burn Composition
ms: Rakam Komposisi

en: Composition name
ms: Nama komposisi

en: <small>Would you like to change the default composition name?</small>
ms: <small>Anda mahu ubah nama komposisi lalai?</small>

en: _Dummy write
ms: Tulis _semu

en: Burn_Free
ms: Rakam_Bebas

en: Stream _Recording
ms: Pe_rakaman Strim

note: create ISO ?
en: Only create _ISO
ms: Hanya cipta _ISO

en: _Burn Composition
ms: _Rakam Komposisi

en: Could not create destination ISO file: %s
ms: Tidak dapat cipta fail ISO destinasi: %s

en: Writing ISO...
ms: Menulis ISO...

en: An error occurred in the burn backend.
ms: Satu ralat berlaku dalam bahagian belakang rakam

en: The write mode is not supported currently.
ms: Mod tulis tidak disokong buat masa ini.

note: could not create source
en: Could not create ISO source structure.
ms: Tidak dapat cipta struktur sumber ISO.

en: Burn image
ms: Rakam imej

note: file
en: Image to burn
ms: Imej yang dirakam

en: All files
ms: Semua fail

en: ISO images
ms: Imej ISO

en: _Quit after success
ms: _Keluar selepas berjaya

en: _Burn image
ms: _Rakam imej

en: Burn mode is not currently implemented.
ms: Mod rakam tidak dilaksana buat masa ini.

en: An error occurred in the burn backend
ms: Satu ralat berlaku dalam bahagian belakang rakam

en: Unable to determine image size.
ms: Tidak boleh tentukan saiz imej.

en: Cannot open image.
ms: Tidak dapat buka imej.

en: Burning image...
ms: Merakam imej...

en: <span weight="bold" foreground="darkred" stretch="semiexpanded">Please select an image to burn</span>
ms: <span weight="bold" foreground="darkred" stretch="semiexpanded">Sila pilih satu imej untuk dirakam</span>

en: Cannot append data to multisession disc in this write mode (use TAO instead)
ms: Tidak dapat tambah data ke cakera sesi berbilang dalam mod tulis ini (guna TAO sebagai pengganti)

en: Closed disc with data detected. Need blank or appendable disc
ms: Cakera tertutup dengan data dikesan. Perlukan cakera kosong atau boleh ditambah

en: No disc detected in drive
ms: Tiada cakera dikesan dalam pemacu

en: Cannot recognize state of drive and disc
ms: Tidak dapat kenalpasti keadaan pemacu dan cakera

en: The selected image does not fit on the inserted disc
ms: Imej terpilih tidak muat pada cakera yang dsisip

en: Failed to get image size
ms: Gagal dapatkan saiz imej

en: Make sure you selected a valid file and you have the proper permissions to access it.
ms: Pastikan anda memilih fail yang sah dan anda mempunyai keizinan untuk mencapainya.

en: Audio composition
ms: Komposisi audio

en: Welcome
ms: Selamat Datang

en: Copy data CD
ms: Salin CD data

en: CD Reader device
ms: Peranti Pembaca CD

en: On the _fly
ms: Secara te_rus

en: _Copy CD
ms: _Salin CD

en: Please insert a recordable disc.
ms: Sila sisip cakera boleh dirakam.

en: Writing CD...
ms: Menulis CD...

en: Reading CD...
ms: Membaca CD...

en: Copy data DVD
ms: Menyalin DVD data

en: DVD Reader device
ms: Peranti Pembaca DVD

en: _Copy DVD
ms: _Salin DVD

en: Create ISO from CD
ms: Cipta ISO dari CD

en: Add
ms: Tambah

en: Add the selected file(s) to the composition
ms: Tambah fail(s) terpilih ke komposisi

en: Create directory
ms: Cipta direktori

en: Add a new directory to the composition
ms: Tambah direktori baharu ke komposisi

en: Remove
ms: Buang

en: Remove the selected file(s) from the composition
ms: Buang fail(s) terpilih dari komposisi

en: Clear
ms: Kosongkan

en: Clear the content of the composition
ms: Kosongkan kandungan komposisi

en: Volume name :
ms: Nama volum :

en: Contents
ms: Kandungan

en: Size
ms: Saiz

en: Local Path
ms: Laluan Setempat

en: You must give a name to the file.
ms: Anda mesti beri nama pada fail.

en: A file with the same name is already present in the composition.
ms: Satu fail dengan nama yang serupa telah ada di dalam komposisi.

en: New directory
ms: Direktori baharu

en: %s cannot be added to the composition, because it exceeds the maximum allowed file size for iso9660.
ms: %s tidak dapat ditambah ke komposisi, kerana ia melebihi saiz fail maksimum yang dibenarkan oleh iso9660.

en: %s is larger than what iso9660 level 2 allows. This can be a problem for old systems or software.
ms: %s lebih besar dari tahap iso9660 2 benarkan. Ia boleh menjadi masalah dengan sistem atau perisian lama.

en: Adding home directory
ms: Menambah direktori rumah

en: You are about to add your home directory to the composition. This is likely to take a very long time, and also to be too big to fit on one disc.
    
    Are you sure you want to proceed?
ms: And akan menambah direktori rumah anda ke komposisi. Ia akan mengambil masa yang sangat lama, dan juga terlalu besar untuk dimuatkan dalam satu cakera.
    
    Anda pasti mahu teruskan?

en: A file named "%s" already exists in this directory, the file hasn't been added.
ms: Satu fail bernama "%s" sudah wujud dalam direktori ini, fail tidak ditambah.

en: %s: null pointer
ms: %s: penuding nol

en: %s: out of memory
ms: %s: kehabisan ingatan

en: %s: node name not unique
ms: %s: nama nod tidak unik

en: %s: %s (code %X)
ms: %s: %s (kod %X)

note: The first string is the renamed name, the second one the original name
en: Duplicate filename '%s' for '%s'
ms: Nama fail pendua '%s' bagi '%s'

en: Show writers only
ms: Tunjuk penulis sahaja

en: Show speed selection
ms: Tunjuk pemilihan kelajuan

en: Show speed selection combo
ms: Tunjuk kombo pemilhan kelajuan

en: Show mode selection
ms: Tunjuk pemilihan mod

en: Show mode selection combo
ms: Tunjuk kombo pemilihan mod

en: Is it a valid combination
ms: Adakah gabungan yang sah

en: Is the combination of hardware and disc valid to burn the composition?
ms: Adakah gabungan perkakasaran dan cakera yang sah untuk merakam komposisi?

en: The blank mode shows different disc status messages than regular mode
ms: Mod kosong menunjukkan mesej status cakera yang berbeza berbanding mod biasa

en: _Speed:
ms: Ke_lajuan:

en: Write _mode:
ms: _Mod tulis:

en: Empty speed list
ms: Kosongkan senarai kelajuan

en: <b>Unable to retrieve the speed list for the drive.</b>
    
    This is a known bug for drives. If you're interested in fixing it, please have a look at the libburn library.
    
    Burning should still work, but if there are problems anyways, please let us know.
    
    <i>Thank you!</i>
ms: <b>Tidak boleh dapatkan senarai kelajuan pemacu.</b>
    
    Ia adalah pepijat yang diketahui untuk pemacu. Jika anda berminat membaikinya, sila rujuk di pustaka libburn.
    
    Perakaman seharusnya berfungsi, jika masih menghadapi masalah, sila beritahu kami.
    
    <i>Terima kasih!</i>

en: Continue to _show this notice
ms: Teruskan untuk _tunjuk notis ini

en: default
ms: lalai

en: Max
ms: Maks

en: A full, but erasable disc is in the drive
ms: Cakera boleh padam, tetapi sudah penuh di dalam pemacu

en: Do you want to blank the disc, so that it can be used for the upcoming burn process?
ms: Anda mahu kosongkan cakera, supaya ia boleh digunakan untuk proses rakam akan datang?

en: Drive can't burn on the inserted disc
ms: Pemacu tidak dapat rakam cakera yang disisip

en: Drive is empty
ms: Pemacu kosong

en: Sorry, multisession is not yet supported
ms: Maaf, sesi berbilang belum lagi disokong

en: Inserted disc is full
ms: Cakera disisip telah penuh

en: Inserted disc is unsuitable
ms: Cakera disisip tidak sesuai

en: Cannot access drive (it might be in use)
ms: Tidak dapat capai pemacu (ia mungkin sedang digunakan)

en: Error determining disc
ms: Ralat menentukan cakera

en: Write-once disc, no blanking possible
ms: Cakera tulis-sekali, tiada pengosongan dibolehkan

en: DVD+RW does not need blanking
ms: DVD+RW tidak perlukan pengosongan

en: Inserted disc is already blank
ms: Cakera disisip sudah pun kosong

en: Automatic
ms: Automatik

en: With Track Gaps / Track-At-Once (TAO)
ms: Dengan Sela Trek / Track-At-Once (TAO)

en: Multi Session / Session-At-Once (SAO)
ms: Sesi Berbilang / Session-At-Once (SAO)

en: Number of burners in the system
ms: Bilangan perakam dalam sistem

en: Number of drives in the system
ms: Bilangan pemacu dalam sistem

en: Number of drives in the system (readers and writers)
ms: Bilangan pemacu dalam sistem (pembaca dan penulis)

en: List of devices
ms: Senarai pemacu

en: Currently selected device
ms: Pemacu semasa yang dipilih

en: File
ms: Fail

en: Type
ms: Jenis

en: Filesystem
ms: Sistem Fail

note: load the user's home dir
en: %s's home
ms: Rumah %s

en: Failed to unmount '%s'. Drive cannot be used for burning.
ms: Gagal menyahlekap '%s'. Pemacu tidak dapat digunakan untuk perakaman.

note: || G_OPTION_FLAG_FILENAME
en: Open the burn image dialog, optionally followed by the image filename
ms: Buka dialog imej rakam, secara pilihan diikuti dengan nama fail imej

en: Open the blank disc dialog
ms: Buka dialog cakera kosong

en: Start a data composition, optionally followed by files/directories to be added to the composition
ms: Mulakan astu komposisi data, secara pilihan diikuti oleh fail/direktori yang ditambah ke dalam komposisi

en: Start an audio composition, optionally followed by files/directories to be added to the composition
ms: Mulakan satu komposisi audio, secara pilihan diikuti oleh fail/direktori yang ditambah ke dalam komposisi

en: Select the transcoder, run with --transcoder=list to see the available ones
ms: Pilih transkoder, jalankan dengan --transcoder=list untuk melihat yang tersedia

en: Start the file browser in the specified directory, or the current directory if none is specified (the default is to start in your home directory)
ms: Mulakan pelayar fail dalam direktori yang dinyatakan, atau direktori semasa jika tiada dinyatakan (lalai bermula dalam direktori rumah anda)

en: Display program version and exit
ms: Papar program versi kemudian keluar

en: Show main program even when other action is specified on the command line.
ms: Tunjuk program utama walaupun tindakan lain dinyatakan pada baris perintah.

en: %s: %s
    Try %s --help to see a full list of available command line options.
ms: %s: %s
    Cuba %s --help untuk lihat senarai pilihan baris perintah yang tersedia.

en: Unable to initialize the burning backend.
ms: Tidak boleh awalkan bahagian belakang perakaman.

en: No burners are currently available
ms: Tiada perakam buat masa ini tersedia

en: Failed to initialize %s transcoder: %s
    	(falling back to basic implementation)
ms: Gagal mengawalkan transkoder %s: %s
    	(jatuh balik ke perlaksanaan asas)

en: Image file '%s' does not exist.
ms: Fail imej '%s' tidak wujud.

en: New data composition
ms: Komposisi data baharu

en: New audio composition
ms: Komposisi audio baharu

en: Blank CD-RW
ms: CD-RW Kosong

en: Burn Image
ms: Rakam Imej

en: Refresh
ms: Segar Semula

en: Refresh file list
ms: Segar semula senarai

en: Another cd burning GUI
ms: GUI perakam cd lain

en: The text of the label
ms: Teks label

en: Show close button
ms: Tunjuk butang tutup

en: Determine whether the close button is visible
ms: Tentukan sama ada butang tutup adalah kelihatan

en: Formatting...
ms: Memformat...

en: Cannot append data to multisession disc in this write mode (use TAO instead).
ms: Tidak dapat tambah data ke cakera sesi berbilang dalam mod tulis ini (guna TAO sebagai pengganti).

en: Closed disc with data detected, a blank or appendable disc is needed.
ms: Cakera tertutup dengan data dikesan. Perlukan cakera kosong atau boleh ditambah.

en: No disc detected in drive.
ms: Tiada cakera dikesan dalam pemacu.

en: Cannot recognize the state of the drive and disc.
ms: Tidak dapat kenalpasti keadaan pemacu dan cakera.

en: Formatting failed.
ms: Pemformatan gagal.

en: There is not enough space available on the inserted disc.
ms: Ruang tersedia tidak mencukupi dalam cakera yang disisip.

en: Burning track %2d/%d...
ms: Merakam trek %2d/%d...

en: Burning composition...
ms: Merakam komposisi...

en: standby
ms: sedia

en: ending
ms: tamat

en: failing
ms: gagal

en: unused
ms: tidak digunakan

en: abandoned
ms: diabaikan

en: ended
ms: ditamatkan

en: aborted
ms: dihenti paksa

en: no info
ms: tiada maklumat

en: Writing Lead-In...
ms: Menulis Teraju-Masuk...

en: Writing Lead-Out...
ms: Menulis Teraju-Keluar...

en: Writing pregap...
ms: Menulis prasela...

en: Closing track...
ms: Menutup trek...

en: Closing session...
ms: Menutup sesi...

en: see console
ms: lihat konsol

en: User Aborted
ms: Dihenti Paksa Pengguna

en: Preferences
ms: Keutamaan

en: Tune how Xfburn behaves
ms: Tala bagaimana Xfburn berkelakuan

en: Temporary directory
ms: Direktori sementara

en: _Clean temporary directory on exit
ms: _Bersihkan direktori sementara bila keluar

en: File browser
ms: Pelayar fail

en: Show _hidden files
ms: Tunjuk fail ter_sembunyi

en: Show human_readable filesizes
ms: Tunjuk saiz fail boleh di_baca manusia

en: General
ms: Am

en: Devices
ms: Peranti

en: Detected devices
ms: Peranti dikesan

en: Name
ms: Nama

en: Revision
ms: Revisi

en: Node
ms: Nod

en: Write CD-R
ms: Tulis CD-R

en: Write CD-RW
ms: Tulis CD-RW

en: Write DVD-R
ms: Tulis DVD-R

en: Write DVD-RAM
ms: Tulis DVD-RAM

en: Write Blu-ray
ms: Tulis Blu-ray

en: Sc_an for devices
ms: _Imbas peranti

en: Show warning on _empty speed list
ms: Tunjuk amaran pada senarai kela_juan kosong

en: FIFO buffer size (in kb)
ms: Saiz penimbal FIFO (dalam kb)

en: _Close
ms: _Tutup

en: Changing this setting only takes full effect after a program restart.
ms: Mengubah tetapan ini hanya berkesan selepas program dimulakan semula.

note: label
en: Initializing...
ms: Memulakan...

en: Estimated writing speed:
ms: Kelajuan penulisan anggaran:

en: unknown
ms: tidak diketahui

en: FIFO buffer:
ms: Penimbal FIFO:

en: Device buffer:
ms: Penimbal peranti:

note: action buttons
en: _Stop
ms: _Henti

en: Close
ms: Tutup

en: Are you sure you want to abort?
ms: Anda pasti hendak menghenti paksa?

en: Min. fill was %2d%%
ms: Min. Isian adalah %2d%%

en: Aborted
ms: Dihenti paksa

en: Formatted.
ms: Diformat.

en: Failed
ms: Gagal

en: Cancelled
ms: Dibatalkan

en: Completed
ms: Selesai

en: Aborting...
ms: Menghenti paksa...

en: Select command
ms: Pilih perintah

en: File(s) to add to composition
ms: Fail(s) untuk ditambah ke komposisi

en: Welcome to Xfburn!
ms: Selamat datang ke Xfburn!

note: buttons
en: <big>Burn _Image</big>
ms: <big>Rakam _Imej</big>

en: <big>New _Data Composition</big>
ms: <big>Komposisi _Data Baharu</big>

en: Create a new data disc with the files of your choosing
ms: Cipta cakera data baharu dengan fail pilihan anda

en: <big>_Blank Disc</big>
ms: <big>Cakera _Kosong</big>

en: Prepare the rewriteable disc for a new burn
ms: Sediakan cakera boleh ditulis semula untuk rakaman baharu

en: <big>_Audio CD</big>
ms: <big>CD _Audio</big>

en: Audio CD playable in regular stereos
ms: CD audio boleh dimainkan dalam stereo biasa

en: What files can get burned to an audio CD?
ms: Apakah fail yang boleh dirakam menjadi CD audio?

en: Length
ms: Panjang

en: Artist
ms: Artis

en: Title
ms: Tajuk

en: Filename
ms: Nama Fail

en: Cannot burn audio onto a DVD.
ms: Tidak dapat rakam audio ke dalam DVD.

en: You can only have a maximum of 99 tracks.
ms: Anda hanya boleh masukkan 99 trek.

en: A problem with the burn backend occurred.
ms: Masalah dengan bahagian belakang rakam berlaku.

en: Proceed to Burn
ms: Terus Merakam

en: You are trying to burn more onto the disc than it can hold.
ms: Anda cuba merakam lebih dari kapasiti cakera.

note: globals
en: An error occurred while setting the burning backend up
ms: Satu ralat berlaku ketika menetapkan sandar rakaman

en: basic
ms: asas

en: The basic transcoder is built in,
    and does not require any library.
    But it can only handle uncompressed
    .wav files.
    If you would like to create audio
    compositions from different types of
    audio files, please compile with
    gstreamer support.
ms: Transkoder asas adalah terbina-dalam,
    dan tidak memerlukan apa-apa pustaka.
    Tetapi ia hanya boleh kendali fail .wav
    tak mampat.
    Jika anda mahu cipta komposisi audio
    dari pelbagai jenis fail audio, sila kompil
    dengan sokongan gstreamer.

en: File %s does not have a .wav extension
ms: Fail %s tidak mempunyai sambungan .wav

en: File %s does not contain uncompressed PCM wave audio
ms: Fail %s tidak mengandungi audio wave PCM tak mampat

en: Could not stat %s: %s
ms: Tidak dapat stat %s: %s

en: Could not open %s.
ms: Tidak dapat buka %s.

en: Could not open %s: %s
ms: Tidak dapat buka %s: %s

en: An error occurred setting gstreamer up for transcoding
ms: Satu ralat berlaku ketika menetapkan gstreamer untuk transkod

en: %s is missing.
    
    You do not have a decoder installed to handle this file.
    Probably you need to look at the gst-plugins-* packages
    for the necessary plugins.
ms: %s telah hilang.
    
    Anda tidak mempunyai penyahkod terpasang untuk kendali
    fail ini. Berkemungkinan anda perlu cari pakej gst-plugins-* 
    untuk pemalam yang diperlukan.

en: File content has a decoder but is not audio.
ms: Kandungan fail mempunyai satu nyahkod tetapi bukan audio.

en: The gstreamer transcoder uses the gstreamer
    library for creating audio compositions.
    
    Essentially all audio files should be supported
    given that the correct plugins are installed.
    If an audio file is not recognized, make sure
    that you have the 'good','bad', and 'ugly'
    gstreamer plugin packages installed.
ms: Trasnkoder gstreamer guna pustaka gstreamer
    untuk menghasilkan komposisi audio.
    
    Biasanya semua fail audio patutu disokong
    dengan pemalam terpasang yang betul.
    Jika satu fail audio tidak dikenali, pastikan anda
    mempunyai pakej pemalam 'good','bad', dan 'ugly'
    gstreamer terpasang.

en: No information available on which plugin is required.
ms: Tiada maklumat tersedia yang mana pemalam diperlukan.

en: Required plugins:
ms: Pemalam diperlukan:

en: An error occurred while identifying '%s' with gstreamer
ms: Satu ralat berlaku ketika mengenalpasti '%s' dengan gstreamer

en: A plugin
ms: Pemalam

en: Gstreamer did not want to start transcoding (timed out)
ms: Gstreamer tidak mahu mulakan transkod (hat masa tamat)

en: Failed to change songs while transcoding
ms: Gagal menukar lagu ketika membuat transkod

en: none
ms: tiada

en: not implemented
ms: tidak dilaksana

en: Display name
ms: Nama paparan

en: Device address
ms: Alamat peranti

en: Device revision
ms: Revisi peranti

en: Device Revision
ms: Revisi Peranti

en: Burn speeds supported by the device
ms: Kelajuan rakam disokong oleh peranti

en: Disc status
ms: Status cakera

en: Profile no. as reported by libburn
ms: No. profil yang dilapor oleh libburn

en: Profile name as reported by libburn
ms: Nama profil yang dilapor oleh libburn

en: Is the disc erasable
ms: Adakah cakera boleh dipadam semula

en: Can burn CDR
ms: Boleh rakam CDR

en: Can burn CDRW
ms: Boleh rakam CDRW

en: Can burn DVDR
ms: Boleh rakam DVDR

en: Can burn DVDPLUSR
ms: Boleh rakam DVDPLUSR

en: Can burn DVDRAM
ms: Boleh rakam DVDRAM

en: Can burn Blu-ray
ms: Boleh rakam Blu-ray

en: libburn TAO block types
ms: jenis blok libburn TAO

en: libburn SAO block types
ms: jenis blok libburn SAO

en: libburn RAW block types
ms: jenis blok libburn RAW

en: libburn PACKET block types
ms: jenis blok libburn PACKET

en: _Files
ms: _Fail

en: New _data composition
ms: Komposisi _data baharu

en: New _audio composition
ms: Komposisi _audio baharu

en: _Close composition
ms: _Tutup komposisi

en: _Quit
ms: K_eluar

en: _Edit
ms: _Sunting

en: Prefere_nce
ms: K_eutamaan

en: _Action
ms: T_indakan

en: _View
ms: _Lihat

en: Show Toolbars
ms: Tunjuk Palang Alat

en: Show Filebrowser
ms: Tunjuk Pelayar Fail

en: _Help
ms: _Bantuan

en: About
ms: Perihal

en: Rename
ms: Nama Semula

en: Rename Artist
ms: Nama Semula Artis

en: Rename Title
ms: Nama Semula Tajuk

en: Data Composition
ms: Komposisi Data

en: Disk Burning
ms: Cakera Dirakam

en: CD and DVD burning application
ms: Aplikasi merakam CD dan DVD

en: Burn Image (xfburn)
ms: Rakam Imej (xfburn)

en: A simple CD burning tool
ms: Sebuah alat rakaman CD yang mudah

en: Xfburn is a simple CD/DVD burning tool based on libburnia libraries. It can blank CD/DVD(-RW)s, burn and create iso images, audio CDs, as well as burn personal compositions of data to either CD or DVD. It is stable and under ongoing development.
ms: Xfburn merupakan alat rakaman CD/DVD yang berasaskan pustaka libburnia. Ia boleh kosongkan CD/DVD(-RW), rakam dan cipta imej iso, CD audio, dan juga rakam gabungan data peribadi sama ada ke dalam CD atau DVD. Xfburn masih stabil dan dalam proses pembangunan yang berterusan.
