Xfce Apps - en to nb translation catalogue (315 entries)

en: Capacity:
nb: Kapasitet:

en: addr:
nb: adr:

en: Time total:
nb: Tid totalt:

en: length
nb: lengde

en: Flushing cache...
nb: Tømmer hurtiglager …

en: Please insert a recordable disc and hit enter
nb: Sett inn en skrivbar disk og trykk enter

en: Cannot determine disc status - hit enter to try again.
nb: Kan ikke fastslå diskstatus - trykk enter for å prøve på nytt.

en: CD copying finished successfully.
nb: Vellykket kopiering av CD.

en: Data composition
nb: Datakomposisjon

en: Adding files to the composition
nb: Legger til filer i komposisjonen

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Quick Blank
nb: Hurtigsletting

en: Full Blank (slow)
nb: Full sletting (tidkrevende)

en: Quick Format
nb: Hurtigformater

en: Full Format
nb: Full formatering

en: Quick Deformat
nb: Hurtig deformatering

en: Full Deformat (slow)
nb: Full deformatering (tidkrevende)

en: Eject the disc
nb: Løs ut disk

en: Default value for eject checkbox
nb: Forvalgt verdi for valget løs ut

en: Blank Disc
nb: Slett disk

en: Burning device
nb: Enhet

en: Blank mode
nb: Slettemodus

en: Options
nb: Innstillinger

en: E_ject disk
nb: _Løs ut disk

note: action buttons align = gtk_alignment_new (0, 0, 0, 0); gtk_alignment_set_padding (GTK_ALIGNMENT (align), 0, 0, BORDER * 4, 0); gtk_widget_show (align); gtk_box_pack_start (GTK_BOX (vbox), align, FALSE, FALSE, 0);
en: _Cancel
nb: _Avbryt

en: _Blank
nb: _Slett

note: blanking can only be performed on blank discs, format and deformat are allowed to be blank ones
en: The inserted disc is already blank.
nb: Den gjeldende disken er allerede slettet.

note: these ones we can blank
en: Ready
nb: Klar

en: No disc detected in the drive.
nb: Ingen disk funnet i enheten.

en: Disc is not erasable.
nb: Mediet kan ikke slettes.

en: Blanking disc...
nb: Sletter disk …

en: Done
nb: Fullført

en: Failure
nb: Feil

en: Unable to grab the drive.
nb: Klarte ikke å benytte enheten.

en: Image
nb: Avtrykk

en: Show volume name
nb: Vis volumnavn

en: Show a text entry for the name of the volume
nb: Vis tekstelement for volumets navn

en: Burn Composition
nb: Brenn komposisjon

en: Composition name
nb: Navn på komposisjon

en: <small>Would you like to change the default composition name?</small>
nb: <small>Ønsker du å endre forvalgt navn på komposisjonen?</small>

en: _Dummy write
nb: _Simuler skriving

en: Stream _Recording
nb: Dataflyt _tas opp

note: create ISO ?
en: Only create _ISO
nb: Bare lag _ISO

en: _Burn Composition
nb: _Brenn komposisjonen

en: Could not create destination ISO file: %s
nb: Klarte ikke opprette målfil isofil: %s

en: Writing ISO...
nb: Skriver ISO …

en: An error occurred while writing ISO: %s
nb: En feil oppsto ved skriving av ISO: %s

en: An error occurred in the burn backend.
nb: En feil oppsto i støttesystemet for brenning.

en: The write mode is not supported currently.
nb: Valgt skrivemodus er ikke støttet.

note: could not create source
en: Could not create ISO source structure.
nb: Klarte ikke lage ISO-kildestruktur

en: Burn image
nb: Brenn avtrykk

note: file
en: Image to burn
nb: Avtrykk som skal brennes

en: All files
nb: Alle filer

en: ISO images
nb: ISO-avtrykk

en: _Quit after success
nb: _Avslutt etter vellykket

en: _Burn image
nb: _Brenn avtrykk

en: Burn mode is not currently implemented.
nb: Brennemodusen er ikke implementert.

en: An error occurred in the burn backend
nb: En feil oppsto i støttesystemet for brenning

en: Unable to determine image size.
nb: Klarte ikke å bestemme avtrykksstørrelse.

en: Cannot open image.
nb: Klarte ikke åpne avtrykk.

en: Burning image...
nb: Brenner avtrykk …

en: <span weight="bold" foreground="darkred" stretch="semiexpanded">Please select an image to burn</span>
nb: <span weight="bold" foreground="darkred" stretch="semiexpanded">Velg et avtrykk som skal brennes</span>

en: Cannot append data to multisession disc in this write mode (use TAO instead)
nb: Klarte ikke tilføye data til multiøkt-disk med valgt modus (bruk TAO-modus)

en: Closed disc with data detected. Need blank or appendable disc
nb: Lukket media med data er funnet. Trenger blank eller tilføybart media

en: No disc detected in drive
nb: Fant ingen disk i enheten

en: Cannot recognize state of drive and disc
nb: Klarte ikke å tolke status til enhet og media

en: The selected image does not fit on the inserted disc
nb: Valgte avtrykk passer ikke på gjeldende disk

en: Failed to get image size
nb: Klarte ikke å bestemme avtrykksstørrelse

en: Make sure you selected a valid file and you have the proper permissions to access it.
nb: Sørg for å velge en gyldig fil og at du har rettigheter til å lese den.

en: Audio composition
nb: Lydkomposisjon

en: Welcome
nb: Velkommen

en: Copy data CD
nb: Kopier data-CD

en: CD Reader device
nb: CD-leserenhet

en: On the _fly
nb: _Fortløpende

en: _Copy CD
nb: _Kopier CD

en: Please insert a recordable disc.
nb: Sett inn en disk som kan brennes.

en: Writing CD...
nb: Skriver CD …

en: Reading CD...
nb: Leser CD …

en: Copy data DVD
nb: Kopier data-DVD

en: DVD Reader device
nb: DVD-leserenhet

en: _Copy DVD
nb: _Kopier DVD

en: Create ISO from CD
nb: Lag ISO-avtrykk fra CD

en: Add
nb: Legg til

en: Add the selected file(s) to the composition
nb: Legg til valgte fil(er) i komposisjonen

en: Create directory
nb: Lag ny mappe

en: Add a new directory to the composition
nb: Legg til mappe i komposisjonen

en: Remove
nb: Fjern

en: Remove the selected file(s) from the composition
nb: Fjern valgte fil(er) fra komposisjonen

en: Clear
nb: Tøm

en: Clear the content of the composition
nb: Tøm innholdet av komposisjonen

en: Volume name :
nb: Volumnavn:

en: Contents
nb: Innhold

en: Size
nb: Størrelse

en: Local Path
nb: Lokal sti

en: You must give a name to the file.
nb: Du må gi navn til filen.

en: A file with the same name is already present in the composition.
nb: En fil med samme navn finnes allerede i komposisjonen

en: New directory
nb: Ny mappe

en: %s cannot be added to the composition, because it exceeds the maximum allowed file size for iso9660.
nb: %s kan ikke legges til komposisjonen fordi den overstiger maksimal tillatt filstørrelse for ISO 9660-standarden.

en: %s is larger than what iso9660 level 2 allows. This can be a problem for old systems or software.
nb: %s er større en hva iso9660 nivå 2 tillater. Dete kan være et problem for gamle systemer og programvare.

en: Adding home directory
nb: Legger til hjemmemappe

en: You are about to add your home directory to the composition. This is likely to take a very long time, and also to be too big to fit on one disc.
    
    Are you sure you want to proceed?
nb: Du er i ferd med å legge til hjemmemappen din i komposisjonen. Dette vil sannsynligvis ta lang tid, og vil ikke få plass på en disk.
    
    Er du sikker på at du vil fortsette?

en: A file named "%s" already exists in this directory, the file hasn't been added.
nb: Filen «%s» finnes allerede i denne mappen. Filen har ikke blitt lagt til.

en: %s: null pointer
nb: %s: null-peker

en: %s: out of memory
nb: %s: slapp opp for minne

en: %s: node name not unique
nb: %s: nodenavn er ikke unikt

en: %s: %s (code %X)
nb: %s: %s (kode %X)

note: The first string is the renamed name, the second one the original name
en: Duplicate filename '%s' for '%s'
nb: Filnavnet «%s» dupliserer «%s»

en: Error(s) occurred while adding files
nb: En (eller flere) feil oppstod ved tillegging av filer

en: Show writers only
nb: Vis bare brennere

en: Show speed selection
nb: Vis hastighetsliste

en: Show speed selection combo
nb: Vis valgliste for hastighet

en: Show mode selection
nb: Vis modusliste

en: Show mode selection combo
nb: Vis valgliste for modus

en: Is it a valid combination
nb: Er det en gyldig kombinasjon

en: Is the combination of hardware and disc valid to burn the composition?
nb: Er kombinasjonen av maskinvare og disk gyldig for å brenne komposisjonen?

en: The blank mode shows different disc status messages than regular mode
nb: Slettemodus viser andre statusmeldinger enn vanlig modus

en: _Speed:
nb: _Hastighet:

en: Write _mode:
nb: Skrive_modus:

en: Empty speed list
nb: Tøm hastighetsliste

en: <b>Unable to retrieve the speed list for the drive.</b>
    
    This is a known bug for drives. If you're interested in fixing it, please have a look at the libburn library.
    
    Burning should still work, but if there are problems anyways, please let us know.
    
    <i>Thank you!</i>
nb: <b>Klarte ikke hente hastighetsliste for enhet.</b>
    
    Dette er en kjent feil for enheter. Hvis du vil hjelpe med å rette på dette, ta en titt på libburn-biblioteket.
    
    Skriving burde fungere, men gi oss beskjed hvis det likevel er problemer.
    
    <i>Takk!</i>

en: Continue to _show this notice
nb: Fortsett å _vise denne meldingen

en: default
nb: forvalgt

en: Max
nb: Maks

en: A full, but erasable disc is in the drive
nb: En full, men slettbar plate er i skuffen

en: Do you want to blank the disc, so that it can be used for the upcoming burn process?
nb: Ønsker du å slette plata, slik at den kan brukes for den kommende brenneprosessen?

en: Drive can't burn on the inserted disc
nb: Diskenheten kan ikke benytt gjeldende disk

en: Drive is empty
nb: Diskenheten er tom

en: Sorry, multisession is not yet supported
nb: Beklager, flerbrukerøkt støttes ikke enda

en: Inserted disc is full
nb: Gjeldende disk er full

en: Inserted disc is unsuitable
nb: Gjeldende disk kan ikke brukes

en: Cannot access drive (it might be in use)
nb: Kan ikke benytte enheten (den er kanskje i bruk)

en: Error determining disc
nb: Klarte ikke avgjøre type disk

en: Write-once disc, no blanking possible
nb: Disken kan kun brennes en gang, sletting ikke mulig

en: DVD+RW does not need blanking
nb: DVD+RW trenger ikke slettes

en: Inserted disc is already blank
nb: Gjeldende disk er allerede slettet

en: Automatic
nb: Automatisk

en: With Track Gaps / Track-At-Once (TAO)
nb: Med opphold mellom spor («Track-At-Once» – TAO)

en: Multi Session / Session-At-Once (SAO)
nb: Flerøkters («Session-At-Once – SAO)

en: Number of burners in the system
nb: Antall brennere i systemet

en: Number of drives in the system
nb: Antall enheter i systemet

en: Number of drives in the system (readers and writers)
nb: Antall enheter i systemet (lesere og brennere)

en: List of devices
nb: Liste med enheter

en: Currently selected device
nb: Gjeldende enhet

note: globals
en: Folder
nb: Mappe

en: File
nb: Fil

en: Filesystem
nb: Filsystem

note: load the user's home dir
en: %s's home
nb: %s's hjem

en: Failed to unmount '%s'. Drive cannot be used for burning.
nb: Klarte ikke avmontere «%s». Kan ikke brenne til disken.

note: || G_OPTION_FLAG_FILENAME
en: Open the burn image dialog, optionally followed by the image filename
nb: Åpne dialogvinduet «Brenn avtrykk», valgfritt etterfulgt av avtrykkets filnavn

en: Open the blank disc dialog
nb: Åpne dialogvinduet «Slett disk»

en: Start a data composition, optionally followed by files/directories to be added to the composition
nb: Start en datakomposisjon, valgfritt etterfulgt av filer/mapper som skal legges til komposisjonen

en: Start an audio composition, optionally followed by files/directories to be added to the composition
nb: Start en lydkomposisjon, valgfritt etterfulgt av filer/mapper som skal legges til komposisjonen

en: Select the transcoder, run with --transcoder=list to see the available ones
nb: Velg omkoder, kjør med --transcoder=list for å se tilgjengelige omkodere

en: Start the file browser in the specified directory, or the current directory if none is specified (the default is to start in your home directory)
nb: Start filnavigasjon i angitt mappe, eller gjeldende mappe hvis ingen angis (hjemmemappa er forvalgt plassering)

en: Display program version and exit
nb: Vis programmets versjonsnummer og avslutt

en: Show main program even when other action is specified on the command line.
nb: Vis hovedprogrammet selv om en annen handling er angitt på kommandolinja.

en: %s: %s
    Try %s --help to see a full list of available command line options.
nb: %s: %s
    Prøv %s --help for å se alle kommandolinjevalg.

en: Unable to initialize the burning backend.
nb: Klarte ikke initialisere støttesystem for brenning.

en: No burners are currently available
nb: Ingen enheter er tilgjengelig

en: Possibly the disc(s) are in use, and cannot get accessed.
    
    If no disc is in the drive, check that you have read and write access to the drive with the current user.
nb: Disken(e) er muligens i bruk og kan ikke aksesseres.
    
    Hvis det ikke er noen disk i enheten, kontroller at du har lese- og skriverettigheter til enheten med gjeldende bruker.

en: Failed to initialize %s transcoder: %s
    	(falling back to basic implementation)
nb: Klarte ikke initialisere %s omkoder: %s
    	(bruker i stedet basisimplemetasjonen)

en: Image file '%s' does not exist.
nb: Avtrykket «%s» finnes ikke.

en: New data composition
nb: Ny datakomposisjon

en: New audio composition
nb: _Ny lydkomposisjon

en: Blank CD-RW
nb: Slett CD-RW

en: Burn Image
nb: Brenn CD-avtrykk

en: Refresh
nb: Oppdater

en: Refresh file list
nb: Oppdater fillisten

en: Another cd burning GUI
nb: Enda et CD brenner verktøy

en: Label
nb: Etikett

en: The text of the label
nb: Tekstetikett

en: Show close button
nb: Vis lukkeknapp

en: Determine whether the close button is visible
nb: Avgjør om lukkeknappen er synlig

en: Formatting...
nb: Formaterer …

en: Cannot append data to multisession disc in this write mode (use TAO instead).
nb: Kan ikke tilføye data til multiøkt-disk med valgt modus (bruk TAO-modus).

en: Closed disc with data detected, a blank or appendable disc is needed.
nb: Lukket media med data er funnet. Trenger blank eller tilføybart media.

en: No disc detected in drive.
nb: Fant ingen disk i enheten.

en: Cannot recognize the state of the drive and disc.
nb: Klarte ikke å tolke tilstanden til enhet og media

en: Formatting failed.
nb: Formatering feilet.

en: There is not enough space available on the inserted disc.
nb: Det er ikke tilstrekkelig plass på valgt media.

en: Burning track %2d/%d...
nb: Brenner spor %2d/%d …

en: Burning composition...
nb: Brenner komposisjon …

en: standby
nb: venter

en: ending
nb: avslutter

en: failing
nb: feiler

en: unused
nb: ikke brukt

en: abandoned
nb: forlatt

en: ended
nb: avsluttet

en: aborted
nb: avbrutt

en: no info
nb: ingen informasjon

en: Writing Lead-In...
nb: Skriver lead-in …

en: Writing Lead-Out...
nb: Skriver lead-out

en: Writing pregap...
nb: Skriver pregap …

en: Closing track...
nb: Lukker spor …

en: Closing session...
nb: Lukker økt …

en: see console
nb: se konsollet

en: User Aborted
nb: Avbrutt av bruker

en: Preferences
nb: Innstillinger

en: Tune how Xfburn behaves
nb: Bestem hvordan Xfburn oppfører seg

en: Temporary directory
nb:  Mellomlagringsmappe

en: _Clean temporary directory on exit
nb: _Tøm mellomlagringsmappe ved programslutt

en: File browser
nb: Filnavigasjon

en: Show _hidden files
nb: Vis _skjulte filer

en: Show human_readable filesizes
nb: Vis _brukervennlige filstørrelser

en: General
nb: Generelt

en: Devices
nb: Enheter

en: Detected devices
nb: Enheter funnet

en: Name
nb: Navn

en: Revision
nb: Revisjon

en: Write CD-R
nb: Brenn CD-R

en: Write CD-RW
nb: Brenn CD-RW

en: Write DVD-R
nb: Brenn DVD-R

en: Write DVD-RAM
nb: Brenn DVD-RAM

en: Write Blu-ray
nb: Brenn Blu-ray

en: Sc_an for devices
nb: _Søk etter enheter

en: Show warning on _empty speed list
nb: Vis advarsel hvis hastighetsliste er _tom

en: FIFO buffer size (in kb)
nb: FIFO-mellomlagerstørrelse (i kb)

en: _Close
nb: _Lukk

en: Changing this setting only takes full effect after a program restart.
nb: Endring av denne innstillingen krever omstart av programmet for å ta full effekt

note: label
en: Initializing...
nb: Initialiserer …

en: Estimated writing speed:
nb: Estimert skrivehastighet:

en: unknown
nb: ukjent

en: FIFO buffer:
nb: FIFO-mellomlager

en: Device buffer:
nb: Enhetsmellomlager:

note: action buttons
en: _Stop
nb: _Stopp

en: Close
nb: Lukk

en: Are you sure you want to abort?
nb: Er du sikker på at du vil avbryte?

en: Min. fill was %2d%%
nb: Min. fill var %2d%%

en: Aborted
nb: Avbrutt

en: Formatted.
nb: Formatert.

en: Failed
nb: Feilet

en: Cancelled
nb: Avbrutt

en: Completed
nb: Ferdig

en: Aborting...
nb: Avbryter …

en: Select command
nb: Velg kommando

en: File(s) to add to composition
nb: Fil(er) å legge til komposisjon

en: Welcome to Xfburn!
nb: Velkommen til Xfburn!

note: buttons
en: <big>Burn _Image</big>
nb: <big>Brenn CD-_avtrykk</big>

en: Burn a prepared composition, i.e. an .ISO file
nb: Brenn en forhåndslaget komposisjon, f.eks. en ISO-fil

en: <big>New _Data Composition</big>
nb: <big>Ny _datakomposisjon</big>

en: Create a new data disc with the files of your choosing
nb: Lag en ny datadisk med filene du ønsker

en: <big>_Blank Disc</big>
nb: <big>_Slett disk</big>

en: Prepare the rewriteable disc for a new burn
nb: Klargjør en overskrivbar disk for ny brenning

en: <big>_Audio CD</big>
nb: <big>_Lyd-CD</big>

en: Audio CD playable in regular stereos
nb: Lyd-CD som kan spilles i vanlige stereoanlegg

en: What files can get burned to an audio CD?
nb: Hvilke filer kan brennes til en lyd-CD?

en: Length
nb: Lengde

en: Title
nb: Tittel

en: Filename
nb: Filnavn

en: Cannot burn audio onto a DVD.
nb: Kan ikke brenne lyd på en DVD.

en: You can only have a maximum of 99 tracks.
nb: Du kan kun bruke opp til 99 spor.

en: A problem with the burn backend occurred.
nb: Et problem oppsto med støttesystemet for brenning

en: Proceed to Burn
nb: Fortsett til brenning

en: You are trying to burn more onto the disc than it can hold.
nb: Do forsøker å brenne mer data enn platen har plass til!

note: globals
en: An error occurred while setting the burning backend up
nb: En feil oppsto under oppsett av støttesystemet for brenning

en: basic
nb: grunnleggende

en: The basic transcoder is built in,
    and does not require any library.
    But it can only handle uncompressed
    .wav files.
    If you would like to create audio
    compositions from different types of
    audio files, please compile with
    gstreamer support.
nb: Den grunnleggende omkoderen som er
    innebygget, krever ingen tillegg,
    men kan bare håndtere ukomprimerte
    wav-filer.
    Hvis du ønsker å lage komposisjoner
    bestående av forskjellige lydfiltyper
    må du bygge/kompilere xfburn med
    gstreamer støtte.

en: File %s does not have a .wav extension
nb: Filen %s har ikke .wav som filetternavn

en: File %s does not contain uncompressed PCM wave audio
nb: Filen %s inneholder ikke ukomprimerte PCM-lyddata

en: Could not stat %s: %s
nb: Klarte ikke bruke %s: %s

en: Could not open %s.
nb: Klarte ikke åpne %s.

en: Could not open %s: %s
nb: Klarte ikke åpne %s: %s

en: An error occurred setting gstreamer up for transcoding
nb: En feil oppsto under oppsett av gstreamer for omkoding

en: %s is missing.
    
    You do not have a decoder installed to handle this file.
    Probably you need to look at the gst-plugins-* packages
    for the necessary plugins.
nb: %s mangler.
    
    Du har ikke dekoder installert for å håndtere denne filen.
    Antakelig må du sjekke ut gst-plugins-* pakkene
    for å finne nødvendige dekoder.

en: File content has a decoder but is not audio.
nb: Filinnholdet har en dekoder, men er ikke lyd.

en: The gstreamer transcoder uses the gstreamer
    library for creating audio compositions.
    
    Essentially all audio files should be supported
    given that the correct plugins are installed.
    If an audio file is not recognized, make sure
    that you have the 'good','bad', and 'ugly'
    gstreamer plugin packages installed.
nb: Gstreamer omkoderen bruker gstreamer
    funksjoner for å lage lydkomposisjoner.
    
    Nær alle lydformater burde være støttet
    hvis korrekte lydplugins er installert.
    Hvis en lydfil ikke kan dekodes, sørg for
    at du har alle plugins som ligger i gstreamer
    pluginpakkene 'good','bad', og 'ugly' installert.

en: No information available on which plugin is required.
nb: Mangler informasjon om hvilket programtillegg som kreves.

en: Required plugins:
nb: Nødvendige programtillegg:

en: An error occurred while identifying '%s' with gstreamer
nb: En feil oppso ved gjenkjenning av '%s' med gstreamer

en: A plugin
nb: Et programtillegg

en: Gstreamer did not want to start transcoding (timed out)
nb: Gstreamer ville ikke omkode (tidsavbrudd)

en: Failed to change songs while transcoding
nb: Klarte ikke endre sanger ved omkoding

en: none
nb: ingen

en: not implemented
nb: ikke implementert

en: Display name
nb: Visningsnavn

en: Device address
nb: Enhetsadresse

en: Device revision
nb: Enhetsrevisjon

en: Device Revision
nb: Enhetsrevisjon

en: Burn speeds supported by the device
nb: Brennehastigheter støttet av enheten

en: Disc status
nb: Diskstatus

en: Profile no. as reported by libburn
nb: Profilnr. som rapportert fra libburn

en: Profile name as reported by libburn
nb: Profilnavn som rapportert av libburn

en: Is the disc erasable
nb: Er disken slettbar

en: Can burn CDR
nb: Kan brenne CDR

en: Can burn CDRW
nb: Kan brenne CDRW

en: Can burn DVDR
nb: Kan brenne DVDR

en: Can burn DVDPLUSR
nb: Kan brenne DVDPLUSR

en: Can burn DVDRAM
nb: Kan brenne DVDRAM

en: Can burn Blu-ray
nb: Kan brenne Blu-ray

en: libburn TAO block types
nb: libburn TAO-blokktyper

en: libburn SAO block types
nb: libburn SAO-blokktyper

en: libburn RAW block types
nb: libburn RAW-blokktyper

en: libburn PACKET block types
nb: libburn PACKET-blokktyper

en: _Files
nb: _Filer

en: New _data composition
nb: Ny _datakomposisjon

en: New _audio composition
nb: Ny l_ydkomposisjon

en: _Close composition
nb: _Lukk komposisjon

en: _Quit
nb: _Avslutt

en: _Edit
nb: _Rediger

en: Prefere_nce
nb: I_nnstillinger

en: _Action
nb: _Handling

en: _View
nb: _Vis

en: Show Toolbars
nb: Vis verktøylinjer

en: Show Filebrowser
nb: Vis filnavigasjon

en: _Help
nb: _Hjelp

en: About
nb: Om

en: Rename
nb: Gi nytt navn

en: Rename Artist
nb: Gi nytt navn på artist

en: Rename Title
nb: Gi nytt navn på tittel

en: Data Composition
nb: Datakomposisjon

en: Disk Burning
nb: Platebrenning

en: CD and DVD burning application
nb: CD- og DVD- brenneprogram

en: Burn Image (xfburn)
nb: Brenn avtrykk (xfburn)

en: A simple CD burning tool
nb: Et brukervennlig verktøy for CD-brenning

en: Xfburn is a simple CD/DVD burning tool based on libburnia libraries. It can blank CD/DVD(-RW)s, burn and create iso images, audio CDs, as well as burn personal compositions of data to either CD or DVD. It is stable and under ongoing development.
nb: Xfburn er et enkelt CD/DVD-brenneverktøy basert på libburnia-bibliotekene. Det kan slette CD/DVD(-RW)-er, brenne og opprette ISO-avbildninger, lyd-CD-er, sågar også personlige samlinger med data til CD eller DVD. Det er stabilt og blir jobbet på.
