Xfce Apps - en to oc translation catalogue (269 entries)

en: Capacity:
oc: Capacitat :

en: addr:
oc: adr :

en: Time total:
oc: Temps total :

en: length
oc: Durada

en: Flushing cache...
oc: Vidage de l'escondedor...

en: Please insert a recordable disc and hit enter
oc: Inserissètz un disc enregistrable e quichatz sus entrada

en: Cannot determine disc status - hit enter to try again.
oc: Impossible de determinar l'estat del disc - quichatz sus Entrada per tornar ensajar.

en: CD copying finished successfully.
oc: Còpia CD acabada amb succès.

en: Data composition
oc: Composicion de donadas

en: Adding files to the composition
oc: Apondon de fichièrs a la composicion

en: Cancel
oc: Anullar

en: Quick Blank
oc: Escafament rapid

en: Full Blank (slow)
oc: Escafament total (lent)

en: Quick Format
oc: Formatatge rapid

en: Full Format
oc: Formatatge complet

en: Quick Deformat
oc: Formatatge rapid

en: Full Deformat (slow)
oc: Formatatge total (lent)

en: Eject the disc
oc: Ejectar lo disc

en: Default value for eject checkbox
oc: Valor per defaut per la casa de marcar d'ejeccion

en: Blank Disc
oc: Netejatge de disc

en: Burning device
oc: Periferic de gravadura

en: Blank mode
oc: Mòde vèrge

en: Options
oc: Opcions

en: E_ject disk
oc: E_jectar lo disc

note: action buttons align = gtk_alignment_new (0, 0, 0, 0); gtk_alignment_set_padding (GTK_ALIGNMENT (align), 0, 0, BORDER * 4, 0); gtk_widget_show (align); gtk_box_pack_start (GTK_BOX (vbox), align, FALSE, FALSE, 0);
en: _Cancel
oc: _Anullar

en: _Blank
oc: _Netejar

note: blanking can only be performed on blank discs, format and deformat are allowed to be blank ones
en: The inserted disc is already blank.
oc: Lo disc inserit es ja vèrge.

note: these ones we can blank
en: Ready
oc: Prèst

en: No disc detected in the drive.
oc: Cap de disc pas detectat dins lo lector.

en: Disc is not erasable.
oc: Aqueste mèdia es pas escafable.

en: Blanking disc...
oc: Escafament del disc...

en: Done
oc: Acabat

en: Failure
oc: Fracàs

en: Unable to grab the drive.
oc: Impossible de jónher lo lector.

en: Image
oc: Imatge

en: Show volume name
oc: Far veire lo nom del volum logic

en: Show a text entry for the name of the volume
oc: Afichar un tèxte pel nom del volum

en: Burn Composition
oc: Gravar la composicion

en: Composition name
oc: Nom de la composicion

en: <small>Would you like to change the default composition name?</small>
oc: <small>Volètz cambiar lo nom per defaut de la composicion ?</small>

en: _Dummy write
oc: _Simulacion

note: create ISO ?
en: Only create _ISO
oc: Crear unicament l'_ISO

en: _Burn Composition
oc: _Gravar la composicion

en: Could not create destination ISO file: %s
oc: Fracàs a la creacion del fichièr ISO : %s

en: Writing ISO...
oc: Escritura de l'ISO...

en: An error occurred in the burn backend.
oc: Una error s'es produsida dins lo motor de gravadura.

en: The write mode is not supported currently.
oc: Lo mòde escritura es pas encara suportat.

note: could not create source
en: Could not create ISO source structure.
oc: Impossible de crear lo fichièr ISO font.

en: Burn image
oc: Gravar l'imatge

note: file
en: Image to burn
oc: Imatge a gravar

en: All files
oc: Totes los fichièrs

en: ISO images
oc: Imatges ISO

en: _Quit after success
oc: _Quitar aprèp la capitada

en: _Burn image
oc: _Gravar l'imatge

en: Burn mode is not currently implemented.
oc: Lo mòde de gravadura es pas encara implementat.

en: An error occurred in the burn backend
oc: Una error s'es produsida dins lo motor de gravadura

en: Unable to determine image size.
oc: Fracàs a la determinacion de la talha de l'imatge.

en: Cannot open image.
oc: Fracàs a la dobertura de l'imatge.

en: Burning image...
oc: Gravadura de l'imatge...

en: <span weight="bold" foreground="darkred" stretch="semiexpanded">Please select an image to burn</span>
oc: <span weight="bold" foreground="darkred" stretch="semiexpanded">Seleccionatz un imatge de gravar</span>

en: Cannot append data to multisession disc in this write mode (use TAO instead)
oc: L'apondon de donadas al disc multisesilhas es pas possible dins aqueste mòde d'escritura (utilizatz lo mòde TAO)

en: Closed disc with data detected. Need blank or appendable disc
oc: Disc tampat amb de donadas detectadas. Besonh d'un disque vèrge o reïnscriptible

en: No disc detected in drive
oc: Pas de disc detectat dins lo periferic

en: Cannot recognize state of drive and disc
oc: Impossible de reconèisser l'estat ​​del periferic e del disc

en: The selected image does not fit on the inserted disc
oc: L'imatge seleccionat a pas pro de plaça pel disc inserit

en: Failed to get image size
oc: Impossible d'obténer la talha de l'imatge

en: Make sure you selected a valid file and you have the proper permissions to access it.
oc: Asseguratz-vos qu'avètz seleccionat un fichièr valid e avètz las permissions necessàrias per i accedir.

en: Audio composition
oc: Composicion àudio

en: Welcome
oc: Benvenguda

en: Copy data CD
oc: Copiar un CD de donadas

en: CD Reader device
oc: Periferic de lectura CD

en: On the _fly
oc: A la _volada

en: _Copy CD
oc: _Copiar lo CD

en: Please insert a recordable disc.
oc: Inserissètz un disc enregistrable.

en: Writing CD...
oc: Escritura del CD...

en: Reading CD...
oc: Lectura del CD...

en: Copy data DVD
oc: Copiar un DVD de donadas

en: DVD Reader device
oc: Periferic de lectura de DVD

en: _Copy DVD
oc: _Copiar lo DVD

en: Create ISO from CD
oc: Crear un imatge ISO del CD

en: Add
oc: Apondre

en: Add the selected file(s) to the composition
oc: Apondre lo(s) fichièr(s) seleccionat(s) a la composicion

en: Create directory
oc: Crear un repertòri

en: Add a new directory to the composition
oc: Apondre un novèl repertòri a la composicion

en: Remove
oc: Suprimir

en: Remove the selected file(s) from the composition
oc: Suprimir le(s) fichièr(s) seleccionat(s) de la composicion

en: Clear
oc: Escafar

en: Clear the content of the composition
oc: Escafar lo contengut de la composicion

en: Volume name :
oc: Nom de volume :

en: Contents
oc: Contengut

en: Size
oc: Talha

en: Local Path
oc: Camin local

en: You must give a name to the file.
oc: Vos cal nomenar aqueste fichièr.

en: A file with the same name is already present in the composition.
oc: Un fichièr amb lo meteis nom se tròba ja dins la composicion.

en: New directory
oc: Repertòri novèl

note: Note to translators: first %s is the date in "i18n" format (year-month- day), %d is a running number of compositions
en: Data %s~%d
oc: Donadas %s~%d

en: %s cannot be added to the composition, because it exceeds the maximum allowed file size for iso9660.
oc: %s pòt pas èsser apondut a la composicion, perque excedís la talha maximala admesa d'un fichièr autorizat per iso9660.

en: Adding home directory
oc: Apondon del dorsièr personal

en: You are about to add your home directory to the composition. This is likely to take a very long time, and also to be too big to fit on one disc.
    
    Are you sure you want to proceed?
oc: Sètz a mand d'apondre vòstre dorsièr personal a la composicion. Aquò poiriá prene fòrça temps e plaça.
    Sètz segur que volètz contunhar ?

en: A file named "%s" already exists in this directory, the file hasn't been added.
oc: Un fichièr nomenat « %s » existís ja dins aqueste repertòri, aqueste fichièr es pas estat apondut.

note: The first string is the renamed name, the second one the original name
en: Duplicate filename '%s' for '%s'
oc: Nom de fichièr « %s » duplicat per « %s »

en: OK
oc: D'acòrdi

en: Show writers only
oc: Veire solament los gravadors

en: Show speed selection
oc: Far veire la seleccion de velocitats

en: Show speed selection combo
oc: Far veire la seleccion de velocitats combo

en: Show mode selection
oc: Far veire la seleccion de mòde

en: Show mode selection combo
oc: Far veire la seleccion de mòde combo

en: Is it a valid combination
oc: Es una combinason valid

en: Is the combination of hardware and disc valid to burn the composition?
oc: La combinason del material e del disc es valida per gravar la composicion ?

en: The blank mode shows different disc status messages than regular mode
oc: Lo mòde vèrge aficha de messatges d'estat del disc diferents del mòde regular

en: _Speed:
oc: _Velocitat :

en: Write _mode:
oc: Mòde d'es_critura :

en: Empty speed list
oc: Lista de velocitat voida

en: <b>Unable to retrieve the speed list for the drive.</b>
    
    This is a known bug for drives. If you're interested in fixing it, please have a look at the libburn library.
    
    Burning should still work, but if there are problems anyways, please let us know.
    
    <i>Thank you!</i>
oc: <b>Impossible de determinar las velocitats del lector.</b>
    
    Aquò's un bug conegut amb certans gravadors. Fasètz-ne part a <i>xfburn@xfce.org</i> en mandant lo rendut de la consòla per aumentar las chanças de ne trobar la causa.
    
    La gravadura deuriá foncionar, se malgrat tot rencontratz de problèmas, digatz-nos-o.
    
    <i>Mercé !</i>

en: Continue to _show this notice
oc: Afichar totjorn aqueste mes_satge

en: default
oc: Per defaut

en: Drive can't burn on the inserted disc
oc: Lo periferic capita pas de gravar lo disc inserit

en: Drive is empty
oc: Lo periferic es void

en: Sorry, multisession is not yet supported
oc: O planhèm, lo multisesilha es pas encara presa en carga

en: Inserted disc is full
oc: Lo disc inserit es ja plen

en: Inserted disc is unsuitable
oc: Lo disc inserit es pas utilizable

en: Cannot access drive (it might be in use)
oc: Lo lector es inaccessible (ja utilizat)

en: Error determining disc
oc: Error a l'evaluacion del disc

en: Write-once disc, no blanking possible
oc: Disc d'escritura unica, pas d'escafament possible

en: DVD+RW does not need blanking
oc: Un DVD+RW a pas besonh d'èsser escafat

en: Inserted disc is already blank
oc: Lo disc inserit es ja vèrge

en: Number of burners in the system
oc: Nombre de periferics de gravaduras dins lo sistèma

en: Number of drives in the system
oc: Nombre de periferics dins lo sistèma

en: Number of drives in the system (readers and writers)
oc: Nombre de periferics dins lo sistèma (lectors e gravadors)

en: List of devices
oc: Lista dels periferics

en: Currently selected device
oc: Periferic correntament seleccionat

note: globals
en: Folder
oc: Repertòri

en: File
oc: Fichièr

en: Type
oc: Tipe

en: Filesystem
oc: Sistèma de fichièr

note: load the user's home dir
en: %s's home
oc: Dorsièr personal de %s

en: %s: %s
    Try %s --help to see a full list of available command line options.
oc: %s: %s
    Ensajatz %s --help per afichar una lista completa de las opcions de linha de comanda.

en: Unable to initialize the burning backend.
oc: Impossible d'inicializar lo motor de gravadura.

en: No burners are currently available
oc: Cap de periferic de gravadura pas disponible

en: Failed to initialize %s transcoder: %s
    	(falling back to basic implementation)
oc: Impossible d'inicializar lo transcodador %s : %s
    	(l'implementacion de basa serà utilizada)

en: Image file '%s' does not exist.
oc: Lo fichièr imatge '%s' existís pas

en: New data composition
oc: Novèla composicion de donadas

en: New audio composition
oc: Novèla composicion àudio

en: Blank CD-RW
oc: Netejar un CD-RW

en: Burn Image
oc: Gravar un imatge

en: Refresh
oc: Refrescar

en: Refresh file list
oc: Refrescar la lista dels fichièrs

en: Another cd burning GUI
oc: Una autra interfàcia de gravadura de CD

en: Label
oc: Etiqueta

en: The text of the label
oc: Lo tèxte de l'etiqueta

en: Show close button
oc: Afichar lo boton tampar

en: Determine whether the close button is visible
oc: Determina se lo boton tampar es visible

en: Formatting...
oc: Formatatge...

en: Cannot append data to multisession disc in this write mode (use TAO instead).
oc: Impossible d'apondre de donadas al disc multisesilha dins aqueste mòde d'escritura (utilizatz lo mòde TAO).

en: Closed disc with data detected, a blank or appendable disc is needed.
oc: Disc tampat amb de donadas detectadas, un disc vèrge o reïnscriptible es necessari.

en: No disc detected in drive.
oc: Cap de disc pas detectat dins lo periferic.

en: Cannot recognize the state of the drive and disc.
oc: Impossible de reconéisser l'estat del lector e del disc

en: There is not enough space available on the inserted disc.
oc: I a pas pro d'espaci disponible sul disc inserit.

en: Burning track %2d/%d...
oc: Gravadura de la pista %2d/%d...

en: Burning composition...
oc: Gravadura de la composicion...

en: standby
oc: mesa en velha

en: ending
oc: terminason

en: failing
oc: fracàs

en: unused
oc: inutilizat

en: abandoned
oc: abandonat

en: ended
oc: acabat

en: aborted
oc: arrestat

en: no info
oc: pas d'info

en: Writing Lead-In...
oc: Escritura del Lead-In...

en: Writing Lead-Out...
oc: Escritura del Lead-Out...

en: Writing pregap...
oc: Escritura del pregap...

en: Closing track...
oc: Tampadura de la pista...

en: Closing session...
oc: Tampadura de la sesilha...

en: see console
oc: veire la linha de comanda

en: User Aborted
oc: Anullat per l'utilizaire

en: Preferences
oc: Preferéncias

en: Tune how Xfburn behaves
oc: Modificar lo comportament de xfburn

en: Temporary directory
oc: Repertòri temporari

en: _Clean temporary directory on exit
oc: _Voidar lo dorsièr temporari en quitant

en: File browser
oc: Gestionari de fichièrs

en: Show _hidden files
oc: Afic_har los fichièrs amagats

en: Show human_readable filesizes
oc: Afichar la talha dels fichièrs de faiçon mai comp_rensibla

en: Devices
oc: Periferics

en: Detected devices
oc: Periferics detectats

en: Name
oc: Nom

en: Node
oc: Nosèl

en: Write CD-R
oc: Escriure un CD-R

en: Write CD-RW
oc: Escriure un CD-RW

en: Write DVD-R
oc: Escriure un DVD-R

en: Write DVD-RAM
oc: Escriure un  DVD-RAM

en: Sc_an for devices
oc: Re_cercar los periferics

en: Show warning on _empty speed list
oc: Afich_ar una alèrta se la lista de las velocitats es voida

en: FIFO buffer size (in kb)
oc: Talha del tampon FIFO (en kio)

en: _Close
oc: _Tampar

en: Changing this setting only takes full effect after a program restart.
oc: La modificacion d'aqueste paramètre pren pas son plen efièch qu'aprèp una reaviada del programa.

note: label
en: Initializing...
oc: Inicializacion...

en: Estimated writing speed:
oc: Estimacion de la velocitat d'escritura :

en: unknown
oc: desconegut

en: FIFO buffer:
oc: Tampon FIFO :

en: Device buffer:
oc: Tampon del periferic :

en: Close
oc: Tampar

en: Are you sure you want to abort?
oc: Sètz segur que volètz abandonar ?

en: Min. fill was %2d%%
oc: Emplenatge Min. èra %2d%%

en: Aborted
oc: Anullat

en: Failed
oc: Fracàs

en: Cancelled
oc: Anullat

en: Completed
oc: Acabat

en: Aborting...
oc: Anullacion...

en: Select command
oc: Seleccionar una comanda

en: File(s) to add to composition
oc: Fichièr(s) d'apondre a la composicion

note: buttons
en: <big>Burn _Image</big>
oc: <big>_Gravar un imatge</big>

en: <big>New _Data Composition</big>
oc: <big>_Composicion de donadas</big>

en: Create a new data disc with the files of your choosing
oc: Crear un novèl disc de donadas amb los fichièrs qu'auretz causits

en: <big>_Blank Disc</big>
oc: <big>_Netejar un disc</big>

en: Prepare the rewriteable disc for a new burn
oc: Preparar un disc reïnscriptible per una novèla gravadura

en: <big>_Audio CD</big>
oc: <big>CD _àudio</big>

en: Audio CD playable in regular stereos
oc: CD àudio legible sus una cadena esterèo

note: Note to translators: you can probably keep this as gstreamer, * unless you have a good reason to call it by another name that * the user would understand better
en: gstreamer
oc: Transcodador GStreamer

en: What files can get burned to an audio CD?
oc: Quins fichièrs pòdon èsser gravats sus un CD àudio ?

en: Length
oc: Durada

en: Artist
oc: Artista

en: Title
oc: Títol

en: Filename
oc: Nom de fichièr

en: Cannot burn audio onto a DVD.
oc: Impossible de gravar sus un DVD àudio.

en: You can only have a maximum of 99 tracks.
oc: Podètz solament aver un maximum de 99 pistas.

en: A problem with the burn backend occurred.
oc: Un problèma s'es produsit amb lo motor de gravadura.

en: Proceed to Burn
oc: Aviar la gravadura

en: You are trying to burn more onto the disc than it can hold.
oc: Ensajatz de gravar mai de donadas que lo disc ne pòt conténer.

en: basic
oc: Transcodador de basa

en: The basic transcoder is built in,
    and does not require any library.
    But it can only handle uncompressed
    .wav files.
    If you would like to create audio
    compositions from different types of
    audio files, please compile with
    gstreamer support.
oc: Lo transcodador de basa necessita pas cap de bibliotèca suplementària.
    
    Pasmens, es solament possible de gravar de fichièrs .wav non-compressats. Se volètz crear de composicions àudios dempuèi diferents formats, compilatz amb lo supòrt GStreamer.

en: File %s does not have a .wav extension
oc: Lo fichièr %s a pas una extension .wav

en: File %s does not contain uncompressed PCM wave audio
oc: Lo fichièr %s conten pas de donadas àudio wave PCM non-compressadas

en: Could not stat %s: %s
oc: Impossible d'obténer las informacions de %s : %s

en: Could not open %s.
oc: Impossible de dobrir %s.

en: Could not open %s: %s
oc: Impossible de dobrir %s : %s

en: %s is missing.
    
    You do not have a decoder installed to handle this file.
    Probably you need to look at the gst-plugins-* packages
    for the necessary plugins.
oc: %s es mancant.
    
    Avètz pas de desencodador installat per aqueste tipe de fichièr.
    Los moduls necessaris se tròban probablament
    dins los paquets gst-plugins-*.

en: The gstreamer transcoder uses the gstreamer
    library for creating audio compositions.
    
    Essentially all audio files should be supported
    given that the correct plugins are installed.
    If an audio file is not recognized, make sure
    that you have the 'good','bad', and 'ugly'
    gstreamer plugin packages installed.
oc: Lo transcodador gstreamer utiliza la bibliotèca GStreamer
    per crear de composicions àudio.
    
    Totes los formats de fichièrs deurián èsser suportats
    del moment que los bons empeutons son installats.
    Se un fichièr àudio es pas reconegut, verificatz que los empeutons GStreamer 'good', 'bad', e 'ugly' son installats.

en: Gstreamer did not want to start transcoding (timed out)
oc: GStreamer a refusat d'aviar lo transcodage (relambis depassat)

en: Failed to change songs while transcoding
oc: Impossible de cambiar la cançon pendent lo transcodage

en: none
oc: Pas cap

en: not implemented
oc: pas implementat

en: Display name
oc: Aficha lo nom

en: Device address
oc: Adreça del periferic

en: Burn speeds supported by the device
oc: Velocitats de gravadura suportadas pel gravador

en: Disc status
oc: Estat del disc

en: Profile no. as reported by libburn
oc: Perfil no. tal coma raportat per libburn

en: Profile name as reported by libburn
oc: Nom del perfil tal coma raportat per libburn

en: Is the disc erasable
oc: es lo disc escafable

en: Can burn CDR
oc: Pòt gravar un CDR

en: Can burn CDRW
oc: Pòt gravar un CDRW

en: Can burn DVDR
oc: Pòt gravar un DVDR

en: Can burn DVDPLUSR
oc: Pòt gravar un DVDPLUSR

en: Can burn DVDRAM
oc: Pòt gravar un DVDRAM

en: libburn TAO block types
oc: Tipes de blòts libburn TAO

en: libburn SAO block types
oc: Tipes de blòts libburn SAO

en: libburn RAW block types
oc: Tipes de blòts libburn RAW

en: libburn PACKET block types
oc: Tipes de blòts libburn PACKET

en: _Quit
oc: _Quitar

en: _Edit
oc: _Editar

en: _Action
oc: _Accion

en: _View
oc: Afichat_ge

en: _Help
oc: _Ajuda

en: About
oc: A prepaus

en: Rename
oc: Renomenar

en: Rename Artist
oc: Renomenar l'artista

en: Rename Title
oc: Renomenar lo títol

en: Data Composition
oc: Composicion de donadas

en: CD and DVD burning application
oc: Aplicacion de gravadura de CD e DVD

en: Burn Image (xfburn)
oc: Gravar l'imatge (xfburn)
