Xfce Apps - en to sq translation catalogue (316 entries)

en: Capacity:
sq: Kapacitet:

en: addr:
sq: adr:

en: Time total:
sq: Kohë gjithsej:

en: length
sq: gjatësi

en: Flushing cache...
sq: Po zbrazet fshehtina…

en: Please insert a recordable disc and hit enter
sq: Ju lutemi, futni një disk të shkrueshëm dhe shtypni Enter

en: Cannot determine disc status - hit enter to try again.
sq: S’përcaktohet dot gjendja e diskut - shtypni Enter që të riprovohet.

en: CD copying finished successfully.
sq: Kopjimi i CD-s përfundoi me sukses.

en: Data composition
sq: Hartim të dhënash

en: Adding files to the composition
sq: Po shtohen kartela te hartimi

en: Cancel
sq: Anuloje

en: Quick Blank
sq: Zbardhje e Shpejtë

en: Full Blank (slow)
sq: Zbardhje e Plotë (e ngadaltë)

en: Quick Format
sq: Formatim i Shpejtë

en: Full Format
sq: Formatim i Plotë

en: Quick Deformat
sq: Shformatim i Shpejtë

en: Full Deformat (slow)
sq: Shformatim i Plotë (i ngadaltë)

en: Eject the disc
sq: Nxirre diskun

en: Default value for eject checkbox
sq: Vlerë parazgjedhje për kutizën e nxjerrjes

en: Blank Disc
sq: Disk i Zbrazët

en: Burning device
sq: Pajisje pjekëse

en: Blank mode
sq: Mënyra zbardhje

en: Options
sq: Mundësi

en: E_ject disk
sq: _Nxirre diskun

note: action buttons align = gtk_alignment_new (0, 0, 0, 0); gtk_alignment_set_padding (GTK_ALIGNMENT (align), 0, 0, BORDER * 4, 0); gtk_widget_show (align); gtk_box_pack_start (GTK_BOX (vbox), align, FALSE, FALSE, 0);
en: _Cancel
sq: _Anuloje

en: _Blank
sq: _I zbrazët

note: blanking can only be performed on blank discs, format and deformat are allowed to be blank ones
en: The inserted disc is already blank.
sq: Disku i futur është i tashmë i zbrazët.

note: these ones we can blank
en: Ready
sq: Gati

en: No disc detected in the drive.
sq: S’u pikas disk në pajisje.

en: Disc is not erasable.
sq: Disku s’është i fshishëm.

en: Blanking disc...
sq: Po zbardhet disku…

en: Done
sq: U bë

en: Failure
sq: Dështim

en: Unable to grab the drive.
sq: S’arrihet të merret pajisja.

en: Image
sq: Pamje

en: Show volume name
sq: Shfaq emër vëllimi

en: Show a text entry for the name of the volume
sq: Shfaq një fushë teksti për emrin e vëllimit

en: Burn Composition
sq: Piq Hartimin

en: Composition name
sq: Emër hartimi

en: <small>Would you like to change the default composition name?</small>
sq: <small>Do të donit të ndryshoni emrin parazgjedhje të hartimit?</small>

en: _Dummy write
sq: Pr_ovë shkrimi

en: Stream _Recording
sq: Regjistrim _Rrjedhe

note: create ISO ?
en: Only create _ISO
sq: Vetëm krijo _ISO

en: _Burn Composition
sq: _Piq Hartim

en: Could not create destination ISO file: %s
sq: S’u krijua dot kartelë ISO përfundim: %s

en: Writing ISO...
sq: Po shkruhet ISO…

en: An error occurred while writing ISO: %s
sq: Ndodhi një gabim teksa shkruhej ISO-ja: %s

en: An error occurred in the burn backend.
sq: Ndodhi një gabim në pjesën e shkrimit.

en: The write mode is not supported currently.
sq: Hëpërhë, mënyra shkrim nuk mbulohet.

note: could not create source
en: Could not create ISO source structure.
sq: S’u krijua dot strukturë burimi ISO.

en: Burn image
sq: Piq pamje

note: file
en: Image to burn
sq: Pamje për pjekje

en: All files
sq: Tërë kartelat

en: ISO images
sq: Pamje ISO

en: _Quit after success
sq: _Dil pas suksesi

en: _Burn image
sq: _Piq pamjen

en: Burn mode is not currently implemented.
sq: Mënyra pjekje s’është e sendërtuar hëpërhë.

en: An error occurred in the burn backend
sq: Ndodhi një gabim te pjesa e shkrimit

en: Unable to determine image size.
sq: S’arrihet të përcaktohet madhësia e pamjes.

en: Cannot open image.
sq: S’hapet dot pamja.

en: Burning image...
sq: Po pjek pamjen…

en: <span weight="bold" foreground="darkred" stretch="semiexpanded">Please select an image to burn</span>
sq: <span weight="bold" foreground="darkred" stretch="semiexpanded">Ju lutemi, përzgjidhni një pamje për pjekje</span>

en: Cannot append data to multisession disc in this write mode (use TAO instead)
sq: S’ngjiten dot të dhëna një disku shumësesionësh me këtë mënyrë shkrimi (përdorni TAO më mirë)

en: Closed disc with data detected. Need blank or appendable disc
sq: U pikas disk i mbyllur, me të dhëna. Lypset disk i zbrazët ose ku mund të shtohen gjëra

en: No disc detected in drive
sq: S’u pikas disk në pajisje

en: Cannot recognize state of drive and disc
sq: S’njihet dot gjendje pajisjeje dhe disku

en: The selected image does not fit on the inserted disc
sq: Figurën e përzgjedhur nuk e nxë disku i fitur

en: Failed to get image size
sq: S’u arrit të merret madhësia e figurës

en: Make sure you selected a valid file and you have the proper permissions to access it.
sq: Sigurohuni se përzgjodhët një kartelë të vlefshme dhe se keni lejet e duhura për të hyrë në të.

en: Audio composition
sq: Hartim audio

en: Welcome
sq: Mirë se vini

en: Copy data CD
sq: Kopjo CD të dhënash

en: CD Reader device
sq: Pajisje Leximi CD-je

en: On the _fly
sq: _Fluturimthi

en: _Copy CD
sq: _Kopjo CD

en: Please insert a recordable disc.
sq: Ju lutemi, futni një disk të shkrueshëm.

en: Writing CD...
sq: Po shkruhet CD…

en: Reading CD...
sq: Po lexohet CD…

en: Copy data DVD
sq: Kopjo DVD të dhënash

en: DVD Reader device
sq: Pajisje Lexuese DVD-sh

en: _Copy DVD
sq: _Kopjo DVD

en: Create ISO from CD
sq: Krijo ISO prej CD-je

en: Add
sq: Shto

en: Add the selected file(s) to the composition
sq: Shto te hartimi kartelën(at) e përzgjedhur(a)

en: Create directory
sq: Krijoni drejtori

en: Add a new directory to the composition
sq: Shto te hartimi një drejtori të re

en: Remove
sq: Hiqe

en: Remove the selected file(s) from the composition
sq: Hiq kartelën(at) e përzgjedhur(a) prej hartimit

en: Clear
sq: Spastroje

en: Clear the content of the composition
sq: Spastro lëndën e hartimit

en: Volume name :
sq: Emër vëllimi :

en: Contents
sq: Lëndë

en: Size
sq: Madhësi

en: Local Path
sq: Shteg Vendor

en: You must give a name to the file.
sq: Duhet t’i jepni një emër kartelës.

en: A file with the same name is already present in the composition.
sq: Te hartimi ka tashmë një kartelë me të njëjtin emër.

en: New directory
sq: Drejtori e re

note: Note to translators: first %s is the date in "i18n" format (year-month- day), %d is a running number of compositions
en: Data %s~%d
sq: Të dhëna %s~%d

en: %s cannot be added to the composition, because it exceeds the maximum allowed file size for iso9660.
sq: %s s’mund të shtohet te hartimi, ngaqë tejkalon madhësinë maksimum të lejuar për kartela sipas iso9660.

en: %s is larger than what iso9660 level 2 allows. This can be a problem for old systems or software.
sq: %s është më e madhe se ç’lejon iso9660 niveli 2. Kjo mund të jetë një problem për sisteme ose software të vjetër.

en: Adding home directory
sq: Shtim drejtorie krye

en: You are about to add your home directory to the composition. This is likely to take a very long time, and also to be too big to fit on one disc.
    
    Are you sure you want to proceed?
sq: Ju ndan një hap nga shtimi te hartimi i drejtorisë tuaj krye. Kjo ka shumë mundësi të zgjasë një kohë të gjatë, dhe edhe të jetë shumë e madhe për ta nxënë një disk.
    
    Jeni i sigurt se doni të vazhdohet?

en: A file named "%s" already exists in this directory, the file hasn't been added.
sq: Ka tashmë në këtë drejtori një kartelë të quajtur "%s", kartela s’është shtuar.

en: %s: out of memory
sq: %s: mbarim kujtese

en: %s: node name not unique
sq: %s: emër nyjeje jo unik

en: %s: %s (code %X)
sq: %s: %s (kod %X)

note: The first string is the renamed name, the second one the original name
en: Duplicate filename '%s' for '%s'
sq: Emër i përsëdytur kartele '%s' për '%s'

en: Error(s) occurred while adding files
sq: Ndodhi gabim(e) teksa shtoheshin kartela

en: Show writers only
sq: Shfaq vetëm shkrues

en: Show speed selection
sq: Shfaq përzgjedhje shpejtësie

en: Show speed selection combo
sq: Shfaq kutizë përzgjedhjeje shpejtësie

en: Show mode selection
sq: Shfaq përzgjedhje mënyre

en: Show mode selection combo
sq: Shfaq kutizë përzgjedhje mënyrash

en: Is it a valid combination
sq: Është ndërthurje e vlefshme

en: Is the combination of hardware and disc valid to burn the composition?
sq: A është ndërthurja e hardware-it dhe diskut e vlefshme për pjekjen e hartimit?

en: The blank mode shows different disc status messages than regular mode
sq: Mënyra e zbardhjes shfaq mesazhe të ndryshme rreth gjendjes së diskut nga ato të mënyrës së rregullt

en: _Speed:
sq: _Shpejtësi:

en: Write _mode:
sq: Mënyrë _shkrimi:

en: Empty speed list
sq: Listë e zbrazët shpejtësish

en: <b>Unable to retrieve the speed list for the drive.</b>
    
    This is a known bug for drives. If you're interested in fixing it, please have a look at the libburn library.
    
    Burning should still work, but if there are problems anyways, please let us know.
    
    <i>Thank you!</i>
sq: <b>S’arrihet të merret lista e shpejtësive për pajisjen.</b>
    
    Kjo është një e metë e njohur për pajisjet. Nëse interesoheni për ndreqjen e saj, ju lutemi, hidhini një sy librarisë libburn.
    
    Pjekja prapë do të duhej të funksiononte, por nëse ka probleme, ju lutemi, na e bëni të ditur.
    
    <i>Faleminderit!</i>

en: Continue to _show this notice
sq: Vazhdo ta _shfaqësh këtë njoftim

en: default
sq: parazgjedhje

en: Max
sq: Maks.

en: A full, but erasable disc is in the drive
sq: Në pajisje ka një disk plot, për që mund të fshihet

en: Do you want to blank the disc, so that it can be used for the upcoming burn process?
sq: Doni të zbardhet disku, që kështu të mund të përdoret për procesin e ardhshëm të pjekjes?

en: Drive can't burn on the inserted disc
sq: Pajisja s’mund të shkruajë në diskun e futur

en: Drive is empty
sq: Pajisja është e zbrazët

en: Sorry, multisession is not yet supported
sq: Na ndjeni, shumësesionëshi nuk mbulohet ende

en: Inserted disc is full
sq: Disku i futur është plot

en: Inserted disc is unsuitable
sq: Disku i futur s’është i përshtatshëm

en: Cannot access drive (it might be in use)
sq: S’hyhet dot në pajisje (mund të jetë në përdorim)

en: Error determining disc
sq: Gabim në përcaktim disku

en: Write-once disc, no blanking possible
sq: Disk që shkruhet vetëm një herë, s’bëhet dot zbardhje

en: DVD+RW does not need blanking
sq: DVD+RW s’ka nevojë për zbardhje

en: Inserted disc is already blank
sq: Disku i futur është tashmë i zbrazët

en: Automatic
sq: Automatike

en: With Track Gaps / Track-At-Once (TAO)
sq: Me Hapësirë Mes Pjesësh / Track-At-Once (TAO)

en: Multi Session / Session-At-Once (SAO)
sq: Me Shumë Sesione / Session-At-Once (SAO)

en: Number of burners in the system
sq: Numër pjekësish te sistemi

en: Number of drives in the system
sq: Numër pajisjesh te sistemi

en: Number of drives in the system (readers and writers)
sq: Numër pajisjesh te sistemi (lexues dhe shkrues)

en: List of devices
sq: Listë pajisjesh

en: Currently selected device
sq: Pajisja e përzgjedhur për çastin

note: globals
en: Folder
sq: Dosje

en: File
sq: Kartelë

en: Type
sq: Lloj

en: Filesystem
sq: Sistem kartelash

note: load the user's home dir
en: %s's home
sq: faqe hyrëse e %s

en: Failed to unmount '%s'. Drive cannot be used for burning.
sq: S’u arrit të çmontohej '%s'. Pajisja s’mund të përdoret për pjekje.

note: || G_OPTION_FLAG_FILENAME
en: Open the burn image dialog, optionally followed by the image filename
sq: Hap dialogun e pjekjes së pamjeve, të ndjekur, në daçi, nga emri i kartelës pamje

en: Open the blank disc dialog
sq: Hap dialogun për zbardhje disqesh

en: Start a data composition, optionally followed by files/directories to be added to the composition
sq: Filloni një hartim të dhënash, të ndjekur, në daçi, nga kartela/drejtori që duhen shtuar te hartimi

en: Start an audio composition, optionally followed by files/directories to be added to the composition
sq: Filloni një hartim audio, të ndjekur, në daçi, nga kartela/drejtori që duhen shtuar te hartimi

en: Select the transcoder, run with --transcoder=list to see the available ones
sq: Përzgjidhni transkoduesin, xhirojeni me --transcoder=list që të shihni ata që mund të përdoren

en: Start the file browser in the specified directory, or the current directory if none is specified (the default is to start in your home directory)
sq: Nisni shfletuesin e kartelave te drejtoria e treguar, ose te drejtoria e tanishme, nëse s’është dhënë ndonjë e tillë (parazgjedhja është të niset te drejtoria juaj shtëpi)

en: Display program version and exit
sq: Shfaq version programi dhe dil

en: Show main program even when other action is specified on the command line.
sq: Shfaq programin kryesor, edhe kur te rreshti i urdhrave është treguar tjetër veprim.

en: %s: %s
    Try %s --help to see a full list of available command line options.
sq: %s: %s
    Provoni %s --help për të parë një listë të plotë të mundësive të gatshme për rresht urdhrash.

en: Unable to initialize the burning backend.
sq: S’arrihet të gatitet pjesa e shkrimit.

en: No burners are currently available
sq: Hëpërhë s’ka pjekës të gatshëm

en: Possibly the disc(s) are in use, and cannot get accessed.
    
    If no disc is in the drive, check that you have read and write access to the drive with the current user.
sq: Ka mundësi që disku(qet) të jetë në përdorim dhe s’mund të përdoren.
    
    Nëse s’ka disk në pajisje, shihni nëse keni hyrje leximi dhe shkrimi te pajisja si përdoruesi i tanishëm.

en: Failed to initialize %s transcoder: %s
    	(falling back to basic implementation)
sq: S’u arrit të gatitej transkoduesi %s: %s
    	(po përdoret sendërtimi elementar)

en: Image file '%s' does not exist.
sq: Kartela pamje '%s' s’ekziston.

en: New data composition
sq: Hartim i ri me të dhëna

en: New audio composition
sq: Hartim i ri me audio

en: Blank CD-RW
sq: Zbardh CD-RW

en: Burn Image
sq: Piq Pamje

en: Refresh
sq: Rifreskoje

en: Refresh file list
sq: Rifresko listë kartelash

en: Another cd burning GUI
sq: Një tjetër GUI për pjekje CDsh

en: Label
sq: Etiketë

en: The text of the label
sq: Teksti i etiketës

en: Show close button
sq: Shfaq buton mbylljeje

en: Determine whether the close button is visible
sq: Përcaktoni nëse është apo jo i dukshëm butoni i mbylljes

en: Formatting...
sq: Po formatohet…

en: Cannot append data to multisession disc in this write mode (use TAO instead).
sq: S’i ngjiten dot të dhëna një disku shumësesionësh me këtë mënyrë shkrimi (përdorni TAO më mirë).

en: Closed disc with data detected, a blank or appendable disc is needed.
sq: U pikas disk të dhënash i mbyllur, lypset një disk i zbrazët ose ku mund të shtohen të dhëna.

en: No disc detected in drive.
sq: S’u pikas disk në pajisje.

en: Cannot recognize the state of the drive and disc.
sq: S’dallohet dot gjendja e pajisjes dhe diskut.

en: Formatting failed.
sq: Formatimi dështoi.

en: There is not enough space available on the inserted disc.
sq: S’ka hapësirë të mjaftueshme në diskun e futur.

en: Burning track %2d/%d...
sq: Po piqet gjurma %2d/%d…

en: Burning composition...
sq: Po piqet hartimi…

en: ending
sq: mbarim

en: failing
sq: dështim

en: unused
sq: e papërdorur

en: abandoned
sq: i braktisur

en: ended
sq: mbaroi

en: aborted
sq: u ndërpre

en: no info
sq: pa të dhëna

en: Writing Lead-In...
sq: Po shkruhet Lead-In…

en: Writing Lead-Out...
sq: Po shkruhet Lead-Out…

en: Writing pregap...
sq: Po shkruhet pregap…

en: Closing track...
sq: Po mbyllet gjurma…

en: Closing session...
sq: Po mbyllet sesioni…

en: see console
sq: shihni konsolën

en: User Aborted
sq: U Ndërpre Nga Përdoruesi

en: Preferences
sq: Parapëlqime

en: Tune how Xfburn behaves
sq: Përimtoni sjelljen e Xfburn-it

en: Temporary directory
sq: Drejtori e përkohshme

en: _Clean temporary directory on exit
sq: _Pastro drejtori të përkohshme gjatë daljes

en: File browser
sq: Shfletues kartelash

en: Show _hidden files
sq: Shfaq kartela të _fshehura

en: Show human_readable filesizes
sq: Shfaq madhësi kartelash të lexueshme nga syri njerëzor

en: General
sq: Të përgjithshme

en: Devices
sq: Pajisje

en: Detected devices
sq: Pajisje të pikasura

en: Name
sq: Emër

en: Revision
sq: Rishikim

en: Node
sq: Nyjë

en: Write CD-R
sq: Shkruaj CD R

en: Write CD-RW
sq: Shkruaj CD-RW

en: Write DVD-R
sq: Shkruaj DVD-R

en: Write DVD-RAM
sq: Shkruaj DVD-RAM

en: Write Blu-ray
sq: Shkruaj Blu-ray

en: Sc_an for devices
sq: _Kontrollo për pajisje

en: Show warning on _empty speed list
sq: Shfaq sinjalizim kur lista e shpejtësisë është e _zbrazët

en: FIFO buffer size (in kb)
sq: Madhësi shtytëze FIFO (në kb)

en: _Close
sq: _Mbylle

en: Changing this setting only takes full effect after a program restart.
sq: Ndryshimi i këtij rregullimi ka efekt të plotë vetëm pas një rinisje të programit.

note: label
en: Initializing...
sq: Po gatitet…

en: Estimated writing speed:
sq: Shpejtësi shkrimi e pritshme:

en: unknown
sq: e panjohur

en: FIFO buffer:
sq: Shtytëz FIFO:

en: Device buffer:
sq: Shtytëz pajisjeje:

note: action buttons
en: _Stop
sq: _Ndale

en: Close
sq: Mbylle

en: Are you sure you want to abort?
sq: Jeni i sigurt se doni të ndëpritet?

en: Min. fill was %2d%%
sq: Mbushja min. qe %2d%%

en: Aborted
sq: U ndërpre

en: Formatted.
sq: U formatua.

en: Failed
sq: Dështoi

en: Cancelled
sq: U anulua

en: Completed
sq: U plotësua

en: Aborting...
sq: Po ndërpritet…

en: Select command
sq: Përzgjidhni urdhër

en: File(s) to add to composition
sq: Kartelë(a) për t’u shtuar në hartim

en: Welcome to Xfburn!
sq: Mirë se vini te Xfburn!

note: buttons
en: <big>Burn _Image</big>
sq: <big>Piq _Pamje</big>

en: Burn a prepared composition, i.e. an .ISO file
sq: Shkruani një gjë të përgatitur, d.m.th., një kartelë .ISO

en: <big>New _Data Composition</big>
sq: <big>Hartim i Ri me të Dhëna</big>

en: Create a new data disc with the files of your choosing
sq: Krijoni të disk të ri me të dhëna me kartelat që zgjidhni vetë

en: <big>_Blank Disc</big>
sq: <big>_Zbardhni Disk</big>

en: Prepare the rewriteable disc for a new burn
sq: Përgatiteni diskun e rishkrueshëm për një pjekje të re

en: <big>_Audio CD</big>
sq: <big>CD _Audio</big>

en: Audio CD playable in regular stereos
sq: CD audio që mund të luhet në stereo të zakonshme

en: What files can get burned to an audio CD?
sq: Ç’kartela mund të piqen te një CD audio?

en: Pos
sq: Poz.

en: Length
sq: Gjatësi

en: Title
sq: Titull

en: Filename
sq: Emër kartele

en: Cannot burn audio onto a DVD.
sq: S’mund të shkruhet audio në një DVD.

en: You can only have a maximum of 99 tracks.
sq: Mund të keni një maksimum prej 99 pjesësh.

en: A problem with the burn backend occurred.
sq: Ndodhi një problem me pjesën e shkrimit.

en: Proceed to Burn
sq: Vazhdo me Pjekjen

en: You are trying to burn more onto the disc than it can hold.
sq: Po përpiqeni të shkruani në disk më tepër sa mund të nxërë.

note: globals
en: An error occurred while setting the burning backend up
sq: Ndodhi një gabim teksa ujdisej pjesa e pjekjes

en: basic
sq: elementar

en: The basic transcoder is built in,
    and does not require any library.
    But it can only handle uncompressed
    .wav files.
    If you would like to create audio
    compositions from different types of
    audio files, please compile with
    gstreamer support.
sq: Transkoduesi elementar është
    i brendshëm, dhe nuk i duhet ndonjë
    librari. Por mund të trajtojë vetëm
    kartela .wav të pangjeshura.
    Nëse doni të krijoni hartime audio
    nga lloje të ndryshme kartelash
    audio, ju lutemi, përpilojeni me
    mbulim për gstreamer-in.

en: File %s does not have a .wav extension
sq: Kartela %s nuk ka zgjatim .wav

en: File %s does not contain uncompressed PCM wave audio
sq: Kartela %s s’përmban valë audio PCM të pangjeshur

en: Could not open %s.
sq: S’u hap dot %s.

en: Could not open %s: %s
sq: S’u hap dot %s: %s

en: An error occurred setting gstreamer up for transcoding
sq: Ndodhi një gabim teksa ujdisej gstreamer-i për transkodim

en: %s is missing.
    
    You do not have a decoder installed to handle this file.
    Probably you need to look at the gst-plugins-* packages
    for the necessary plugins.
sq: Mungon %s.
    
    S’keni shkodues për të trajtuar këtë kartelë.
    Mundet t’ju duhet të shihni te paketat gst-plugins-*
    për shtojcat e nevojshme.

en: File content has a decoder but is not audio.
sq: Lënda e kartelës ka një shkodues, por s’është audio.

en: The gstreamer transcoder uses the gstreamer
    library for creating audio compositions.
    
    Essentially all audio files should be supported
    given that the correct plugins are installed.
    If an audio file is not recognized, make sure
    that you have the 'good','bad', and 'ugly'
    gstreamer plugin packages installed.
sq: Transkoduesi gstreamer përdor librarinë
    gstreamer për krijim hartimesh audio.
    
    Në thelb, duhet të mbulohen krejt kartelat audio,
    po qe se janë instaluar shtojcat e duhura.
    Nëse një kartelë audio nuk njihet, sigurohuni
    se keni të instaluara paketat e shtojcës 'good',
    'bad', dhe 'ugly' për gstreamer-in.

en: No information available on which plugin is required.
sq: S’ka informacion se cila shtojcë duhet.

en: Required plugins:
sq: Shtojca të domosdoshme:

en: An error occurred while identifying '%s' with gstreamer
sq: Ndodhi një gabim gjatë identifikimit të '%s' me gstreamer

en: A plugin
sq: Shtojcë

en: Gstreamer did not want to start transcoding (timed out)
sq: Gstreamer-i s’deshi të fillonte transkodimin (i mbaroi koha)

en: Failed to change songs while transcoding
sq: S’u arrit të ndryshoheni këngë teksa transkodohej

en: none
sq: asnjë

en: not implemented
sq: e pasendërtuar

en: Display name
sq: Emër në ekran

en: Device address
sq: Adresë pajisjeje

en: Device revision
sq: Rishikim pajisjeje

en: Device Revision
sq: Rishikim Pajisjeje

en: Burn speeds supported by the device
sq: Shpjetësi pjekjeje të mbuluara nga pajisja

en: Disc status
sq: Gjendje disku

en: Profile no. as reported by libburn
sq: Nr. profili, si raportohet nga libburn

en: Profile name as reported by libburn
sq: Emër profili, si raportohet nga libburn

en: Is the disc erasable
sq: A mund të fshihet disku

en: Can burn CDR
sq: Mund të shkruajë CDR

en: Can burn CDRW
sq: Mund të shkruajë CDRW

en: Can burn DVDR
sq: Mund të shkruajë DVDR

en: Can burn DVDPLUSR
sq: Mund të shkruajë DVDPLUSR

en: Can burn DVDRAM
sq: Mund të shkruajë DVDRAM

en: Can burn Blu-ray
sq: Mund të shkruajë Blu-ray

en: libburn TAO block types
sq: lloje blloqesh TAO libburn

en: libburn SAO block types
sq: lloje blloqesh SAO libburn

en: libburn RAW block types
sq: lloje blloqesh RAW libburn

en: libburn PACKET block types
sq: lloje blloqesh PACKET libburn

en: _Files
sq: _Kartela

en: New _data composition
sq: Hartim i ri me të _dhëna

en: New _audio composition
sq: Hartim i ri me _audio

en: _Close composition
sq: _Mbylle hartimin

en: _Quit
sq: _Dil

en: _Edit
sq: _Përpunoni

en: Prefere_nce
sq: P_arapëlqime

en: _Action
sq: _Veprim

en: _View
sq: _Parje

en: Show Toolbars
sq: Shfaq Panele

en: Show Filebrowser
sq: Shfaq Shfletues Kartelash

en: _Help
sq: _Ndihmë

en: About
sq: Mbi

en: Rename
sq: Riemërtojeni

en: Rename Artist
sq: Riemërtoni Artist

en: Rename Title
sq: Riemërtoni Titull

en: Data Composition
sq: Hartim të Dhënash

en: Disk Burning
sq: Pjekje Disku

en: CD and DVD burning application
sq: Aplikacion për pjekje CDsh dhe DVDsh

en: Burn Image (xfburn)
sq: Piqni Pamje (xfburn)

en: A simple CD burning tool
sq: Një mjet i thjeshtë për shkrim CD-sh

en: Xfburn is a simple CD/DVD burning tool based on libburnia libraries. It can blank CD/DVD(-RW)s, burn and create iso images, audio CDs, as well as burn personal compositions of data to either CD or DVD. It is stable and under ongoing development.
sq: Xfburn është një mjet i thjeshtë për shkrim CD-sh/DVD-sh bazuar në libraritë libburnia. Mund të zbardhë CD/DVD(-RW)s, të pjekë dhe krijojë pamje ISO, CD audio, si dhe të pjekë hartime personale të dhënash ose në CD, ose në DVD. Është i qëndrueshëm dhe nën zhvillim të vazhdueshëm.
