Xfce Apps - en to sr translation catalogue (323 entries)

en: Capacity:
sr: Носивост:

en: addr:
sr: адреса:

en: Time total:
sr: Укупно време:

en: length
sr: дужина

en: Flushing cache...
sr: Празним међумеморију...

en: Please insert a recordable disc and hit enter
sr: Убаците уписив диск и притисните врати

en: Cannot determine disc status - hit enter to try again.
sr: Нисам успео да одредим стање диска - притисните врати и покушајте опет.

en: CD copying finished successfully.
sr: Умножавање ЦД-а је успешно извршено.

en: Data composition
sr: Скуп података

en: Adding files to the composition
sr: Додаје датотеке у скуп

en: Cancel
sr: Откажи

en: Quick Blank
sr: Брзо брисање

en: Full Blank (slow)
sr: Пуно брисање (споро)

en: Quick Format
sr: Брзо обликовање

en: Full Format
sr: Потпуно обликовање

en: Quick Deformat
sr: Брзо преобликовање

en: Full Deformat (slow)
sr: Пуно преобликовање (споро)

en: Eject the disc
sr: Избаци диск

en: Default value for eject checkbox
sr: Задата вредност поља за потврду избацивања

en: Blank Disc
sr: Бриши диск

en: Burning device
sr: Уређај за резање

en: Blank mode
sr: Начин рада брисање

en: Options
sr: Могућности

en: E_ject disk
sr: Из_баци диск

note: action buttons align = gtk_alignment_new (0, 0, 0, 0); gtk_alignment_set_padding (GTK_ALIGNMENT (align), 0, 0, BORDER * 4, 0); gtk_widget_show (align); gtk_box_pack_start (GTK_BOX (vbox), align, FALSE, FALSE, 0);
en: _Cancel
sr: _Откажи

en: _Blank
sr: _Обриши

note: blanking can only be performed on blank discs, format and deformat are allowed to be blank ones
en: The inserted disc is already blank.
sr: Убачени диск је већ празан.

note: these ones we can blank
en: Ready
sr: Спреман

en: No disc detected in the drive.
sr: Нема препознатих дискова у уређају.

en: Disc is not erasable.
sr: Диск није избрисив.

en: Blanking disc...
sr: Брисање диска...

en: Done
sr: Урађено

en: Failure
sr: Неуспех

en: Unable to grab the drive.
sr: Нисам успео да захватим уређај за резање.

en: Image
sr: Слика

en: Show volume name
sr: Прикажи назив пројекта

en: Show a text entry for the name of the volume
sr: Прикажи унос за упис назива пројекта

en: Burn Composition
sr: Режи скуп

en: Composition name
sr: Име скупа

en: <small>Would you like to change the default composition name?</small>
sr: <small>Да ли желите да промените задато име скупа?</small>

en: _Dummy write
sr: _Проба резања

en: Stream _Recording
sr: Снимање тока

note: create ISO ?
en: Only create _ISO
sr: Само направи _одраз

en: _Burn Composition
sr: _Режи скуп

en: Could not create destination ISO file: %s
sr: Нисам успео да направим одредишну датотеку ISO слике: %s

en: Writing ISO...
sr: Уписујем одраз ИСО-а...

en: An error occurred while writing ISO: %s
sr: Десила се је грешка приликом писања ИСО-а: %s

en: An error occurred in the burn backend.
sr: Дошло је до грешке у позадинском програму за резање.

en: The write mode is not supported currently.
sr: Начин уписа тренутно није подржан.

note: could not create source
en: Could not create ISO source structure.
sr: Не успевам да направим изворну грађу за одраз ИСО.

en: Burn image
sr: Нарежи одраз

note: file
en: Image to burn
sr: Одраз за резање

en: All files
sr: Све датотеке

en: ISO images
sr: Одрази исо-а

en: _Quit after success
sr: _Напусти након успешног завршетка

en: _Burn image
sr: _Нарежите одраз

en: Burn mode is not currently implemented.
sr: Начин резања тренутно није подржан.

en: An error occurred in the burn backend
sr: Дошло је до грешке у позадинском програму за резање

en: Unable to determine image size.
sr: Нисам успео да одредим величину одраза.

en: Cannot open image.
sr: Нисам успео да отворим одраз.

en: Burning image...
sr: Режем одраз...

en: <span weight="bold" foreground="darkred" stretch="semiexpanded">Please select an image to burn</span>
sr: <span weight="bold" foreground="darkred" stretch="semiexpanded">Одаберите одраз за резање</span>

en: Cannot append data to multisession disc in this write mode (use TAO instead)
sr: Нисам успео да додам податке на диск са више уписа у овом начину уписа (користите TAO за тај задатак)

en: Closed disc with data detected. Need blank or appendable disc
sr: Затворен диск са подацима. Потребан је празан или уписив диск

en: No disc detected in drive
sr: Нема препознатих дискова у уређају

en: Cannot recognize state of drive and disc
sr: Нисам успео да препознам стање уређаја и диска

en: The selected image does not fit on the inserted disc
sr: Изабрани одраз не стаје на убачени диск

en: Failed to get image size
sr: Нисам успео да одредим величину одраза

en: Make sure you selected a valid file and you have the proper permissions to access it.
sr: Проверите да ли сте одабрали одговарајућу датотеку и да ли имате одговарајуће дозволе за приступ њој.

en: Audio composition
sr: Звучни скуп

en: Welcome
sr: Добродошли

en: Copy data CD
sr: Умножавам ДВД са подацима

en: CD Reader device
sr: Уређај за читање ЦД-а

en: On the _fly
sr: У _лету

en: _Copy CD
sr: _Умножи ЦД

en: Please insert a recordable disc.
sr: Убаците уписив диск.

en: Writing CD...
sr: Нарезујем на диск...

en: Reading CD...
sr: Читам ЦД...

en: Copy data DVD
sr: Умножавам ДВД са подацима

en: DVD Reader device
sr: Уређај за читање ДВД-ја

en: _Copy DVD
sr: _Умножи ДВД

en: Create ISO from CD
sr: Направи одраз ИСО од ЦД-а

en: Add
sr: Додај

en: Add the selected file(s) to the composition
sr: Додај изабране датотеке у скуп

en: Create directory
sr: Направи фасциклу

en: Add a new directory to the composition
sr: Додај нову фасциклу скупу

en: Remove
sr: Уклони

en: Remove the selected file(s) from the composition
sr: Уклања изабране датотеке из скупа

en: Clear
sr: Очисти

en: Clear the content of the composition
sr: Очисти садржај скупа

en: Volume name :
sr: Назив пројекта :

en: Contents
sr: Садржај

en: Size
sr: Величина

en: Local Path
sr: Путања места

en: You must give a name to the file.
sr: Морате именовати ову датотеку.

en: A file with the same name is already present in the composition.
sr: Датотека са овим називом већ постоји у скупу.

en: New directory
sr: Нова фасцикла

note: Note to translators: first %s is the date in "i18n" format (year-month- day), %d is a running number of compositions
en: Data %s~%d
sr: Подаци %s~%d

en: %s cannot be added to the composition, because it exceeds the maximum allowed file size for iso9660.
sr: %s не може бити додат у скуп, зато што прекорачује највећу дозвољену величину датотека за iso9660.

en: %s is larger than what iso9660 level 2 allows. This can be a problem for old systems or software.
sr: %s је већи од iso9660 ступња 2. То може да узрокује потешкоће старим системима и програмима.

en: Adding home directory
sr: Додавање корисничке фасцикле

en: You are about to add your home directory to the composition. This is likely to take a very long time, and also to be too big to fit on one disc.
    
    Are you sure you want to proceed?
sr: Додаћете ваш корисничку фасциклу у скуп. То ће вероватно трајати врло дуго, и биће превелико да би стало на један диск.
    
     Да ли сте сигурни да желите наставити?

en: A file named "%s" already exists in this directory, the file hasn't been added.
sr: Датотека са именом „%s“ већ постоји у овој фасцикли, датотека није додата.

en: %s: null pointer
sr: %s: ништавни показивач

en: %s: out of memory
sr: %s: нема више простора

en: %s: node name not unique
sr: %s: назив чвора није јединствен

en: %s: %s (code %X)
sr: %s: %s (код %X)

note: The first string is the renamed name, the second one the original name
en: Duplicate filename '%s' for '%s'
sr: Удвостручено име датотека „%s“ за „%s“

en: Error(s) occurred while adding files
sr: Десила се је грешка(е) приликом додавања датотека

en: OK
sr: У реду

en: Show writers only
sr: Прикажи само писаче

en: Show speed selection
sr: Прикажи изборник брзине

en: Show speed selection combo
sr: Прикажи кућице за избор брзине

en: Show mode selection
sr: Прикажи изборник начина рада

en: Show mode selection combo
sr: Прикажи кућице за избор начина рада

en: Is it a valid combination
sr: То је исправан склоп

en: Is the combination of hardware and disc valid to burn the composition?
sr: Да ли је спој уређаја и диска исправан за резање скупа?

en: The blank mode shows different disc status messages than regular mode
sr: У стању брисања се приказују другачије поруке стања од порука из уобичајеног стања

en: _Speed:
sr: _Брзина:

en: Write _mode:
sr: _Начин писања:

en: Empty speed list
sr: Списак брзина је празан

en: <b>Unable to retrieve the speed list for the drive.</b>
    
    This is a known bug for drives. If you're interested in fixing it, please have a look at the libburn library.
    
    Burning should still work, but if there are problems anyways, please let us know.
    
    <i>Thank you!</i>
sr: <b>Не добијам списак брзина за уређај.</b>
    
    Ово је позната грешка у програму уређаја за резање. Уколико Вас занима исправљање грешке, молим, погледајте библиотеку libburn.
    
    Резање би требало да ради и поред тога, али, уколико има и даље проблема, молимо, обавестите нас.
    
    <i>Хвала!</i>

en: Continue to _show this notice
sr: Настави да _приказујеш ово обавештење

en: default
sr: подразумевана

en: Max
sr: највећа

en: A full, but erasable disc is in the drive
sr: Пун пиши-бриши диск је у уређају

en: Do you want to blank the disc, so that it can be used for the upcoming burn process?
sr: Да ли желите избрисати диск, тако да буде спреман за наредни поступак резања?

en: Drive can't burn on the inserted disc
sr: Уређај не може да реже убачен диск

en: Drive is empty
sr: Ладица уређаја је празна

en: Sorry, multisession is not yet supported
sr: Извините, дискови са више седница нису још увек подржани

en: Inserted disc is full
sr: Убачени диск је пун

en: Inserted disc is unsuitable
sr: Убачени диск је неодговарајући

en: Cannot access drive (it might be in use)
sr: Нисам успео да приступим уређају (могуће је да је у употреби)

en: Error determining disc
sr: Грешка препознавања диска

en: Write-once disc, no blanking possible
sr: Диск је само за писање, брисање није могуће

en: DVD+RW does not need blanking
sr: ДВД-РВ нема потреба за брисањем

en: Inserted disc is already blank
sr: Убачени диск је већ празан

en: Automatic
sr: Самостално

en: With Track Gaps / Track-At-Once (TAO)
sr: Са празнинама међу траговима / Трагови-из-једно (ТАО)

en: Multi Session / Session-At-Once (SAO)
sr: Више седница / Седница_од_једном (САО)

en: Number of burners in the system
sr: Број уређаја за резање на систему

en: Number of drives in the system
sr: Број ладица уређаја на систему

en: Number of drives in the system (readers and writers)
sr: Број ладица на систему (читача и писача)

en: List of devices
sr: Списак уређаја

en: Currently selected device
sr: Тренутно изабрани уређај

note: globals
en: Folder
sr: Фасцикла

en: File
sr: Датотека

en: Type
sr: Врста

en: Filesystem
sr: Систем датотека

note: load the user's home dir
en: %s's home
sr: Матица корисника %s

en: Failed to unmount '%s'. Drive cannot be used for burning.
sr: Нисам успео да откачим „%s“. Уређај се не може користити за резање.

note: || G_OPTION_FLAG_FILENAME
en: Open the burn image dialog, optionally followed by the image filename
sr: Отвори прозор за резање, по потреби праћен именом датотеке

en: Open the blank disc dialog
sr: Отвори прозор за брисање диска

en: Start a data composition, optionally followed by files/directories to be added to the composition
sr: Почни скуп са подацима, по могућношћу праћен приказом датотека/фасцикли за додавање у скуп

en: Start an audio composition, optionally followed by files/directories to be added to the composition
sr: Почни звучни скуп, по могућношћу праћен приказом датотека/фасцикли за додавање у скуп

en: Select the transcoder, run with --transcoder=list to see the available ones
sr: Изаберите транскодер, покрените --transcoder=list за преглед доступних

en: Start the file browser in the specified directory, or the current directory if none is specified (the default is to start in your home directory)
sr: Покрени преглед датотека у одређеној фасцикли, или тренутној фасцикли ако ниједна није наведена (подразумевано се покреће у личној фасцикли)

en: Display program version and exit
sr: Прикажи издање програма и изађи

en: Show main program even when other action is specified on the command line.
sr: Приказуј главни програм чак и ако је нека друга радња наведена у наредбеној линији.

en: Xfburn
sr: Рецко

en: %s: %s
    Try %s --help to see a full list of available command line options.
sr: %s: %s
    Покушајте %s --help да би видели потпуни списак могућности наредбене линије.

en: Unable to initialize the burning backend.
sr: Нисам успео да покренем позадински програм за подршку резања.

en: No burners are currently available
sr: Нема доступних уређаја за резање

en: Possibly the disc(s) are in use, and cannot get accessed.
    
    If no disc is in the drive, check that you have read and write access to the drive with the current user.
sr: Могуће је да су дискови у употреби, и да им се не може приступити.
    
    Уколико нема дискова у ладици уређаја, проверите да ли имате приступ читања и писања фиоци као тренутни корисник.

en: Failed to initialize %s transcoder: %s
    	(falling back to basic implementation)
sr: Нисам успео да покренем %s претварач :%s
    	(враћам на основну примену)

en: Image file '%s' does not exist.
sr: Датотека слике „%s“ не постоји.

en: New data composition
sr: Нови скуп са подацима

en: New audio composition
sr: Нови звучни скуп

en: Blank CD-RW
sr: Обриши преписив ЦД

en: Burn Image
sr: Нарезивање одраза

en: Refresh
sr: Освежи

en: Refresh file list
sr: Освежи списак датотека

en: Another cd burning GUI
sr: Још једно сучеље за нарезивање ЦД-а

en: Label
sr: Натпис

en: The text of the label
sr: Писмо натписа

en: Show close button
sr: Прикажи дугме за затварање

en: Determine whether the close button is visible
sr: Одређује да ли је видљиво дугме за затварање

en: Formatting...
sr: Обликујем...

en: Cannot append data to multisession disc in this write mode (use TAO instead).
sr: Нисам успео да додам податке на вишеседнички диск у овом начину рада (место њега употреби ТАО).

en: Closed disc with data detected, a blank or appendable disc is needed.
sr: Препознат је затворен диск са подацима, а потребан је празан диск, или уписив диск.

en: No disc detected in drive.
sr: Нисам пронашао диск у ладици.

en: Cannot recognize the state of the drive and disc.
sr: Нисам препознао стање уређаја ладице и диска.

en: Formatting failed.
sr: Обликовање није успело.

en: There is not enough space available on the inserted disc.
sr: Нема довољно слободног простора на убаченом диску.

en: Burning track %2d/%d...
sr: Нарезујем траг %2d/%d...

en: Burning composition...
sr: Нарезивање скупа...

en: standby
sr: приправан

en: ending
sr: завршавање

en: failing
sr: отказује

en: unused
sr: неупотребљен

en: abandoned
sr: напуштен

en: ended
sr: завршен

en: aborted
sr: обустављен

en: no info
sr: нема података

en: Writing Lead-In...
sr: Уписујем улаз...

en: Writing Lead-Out...
sr: Уписујем излаз...

en: Writing pregap...
sr: Уписујем почетну празнину...

en: Closing track...
sr: Затварам траг...

en: Closing session...
sr: Затварам седницу...

en: see console
sr: погледајте конзолу

en: User Aborted
sr: Прекинуо корисник

en: Preferences
sr: Поставке

en: Tune how Xfburn behaves
sr: Подесите понашање програма Рецко

en: Temporary directory
sr: Фасцикла привремених датотека

en: _Clean temporary directory on exit
sr: _Чисти привремену фасциклу на изласку

en: File browser
sr: Прегледник датотека

en: Show _hidden files
sr: Прикажи _скривене датотеке

en: Show human_readable filesizes
sr: Прикажи људски чит_љиве величине датотека

en: General
sr: Опште

en: Devices
sr: Уређаји

en: Detected devices
sr: Препознати уређаји

en: Name
sr: Назив

en: Revision
sr: Прерада

en: Node
sr: Чвор

en: Write CD-R
sr: Режи ЦД-Р

en: Write CD-RW
sr: Режи ЦД-РВ

en: Write DVD-R
sr: Режи ДВД-Р

en: Write DVD-RAM
sr: Режи ДВД-РАМ

en: Write Blu-ray
sr: Режи Блу-реј

en: Sc_an for devices
sr: Тражи уређаје

en: Show warning on _empty speed list
sr: Приказује упозорења при _празном списку брзина

en: FIFO buffer size (in kb)
sr: Величина међуспремника ФИФО-а (у kb)

en: _Close
sr: _Затвори

en: Changing this setting only takes full effect after a program restart.
sr: Мењање ових подешавања ступа на снагу тек после поновног покретања програма.

note: label
en: Initializing...
sr: Покрећем...

en: Estimated writing speed:
sr: Процењена брзина уписа:

en: unknown
sr: непозната

en: FIFO buffer:
sr: ФИФО-међуспремник:

en: Device buffer:
sr: Међуспремник уређаја:

note: action buttons
en: _Stop
sr: _Стој

en: Close
sr: Затвори

en: Are you sure you want to abort?
sr: Да ли сте сигурни да желите да откажете?

en: Min. fill was %2d%%
sr: Најмања попуна је била %2d%%

en: Aborted
sr: Обустављено

en: Formatted.
sr: Обликовано.

en: Failed
sr: Неуспешно

en: Cancelled
sr: Отказано

en: Completed
sr: Завршено

en: Aborting...
sr: Прекидам...

en: Select command
sr: Изабери наредбу

en: File(s) to add to composition
sr: Датотеке за додавање у скуп

en: Welcome to Xfburn!
sr: Добродошли код Рецка!

note: buttons
en: <big>Burn _Image</big>
sr: <big>Режи _слику</big>

en: Burn a prepared composition, i.e. an .ISO file
sr: Нарежи припремљени састав, тј. датотеку ИСО

en: <big>New _Data Composition</big>
sr: <big>Нови скуп са подацима</big>

en: Create a new data disc with the files of your choosing
sr: Направи нови диск са подацима од датотека које изаберете

en: <big>_Blank Disc</big>
sr: <big>_Избриши диск</big>

en: Prepare the rewriteable disc for a new burn
sr: Припремите пиши-бриши диск за ново резање

en: <big>_Audio CD</big>
sr: <big>_Звучни диск</big>

en: Audio CD playable in regular stereos
sr: Звучни ЦД који се може слушати у обичним звучним уређајима

note: Note to translators: you can probably keep this as gstreamer, * unless you have a good reason to call it by another name that * the user would understand better
en: gstreamer
sr: гстример

en: What files can get burned to an audio CD?
sr: Које датотеке могу бити нарезан на звучни ЦД?

en: Pos
sr: Положај

en: Length
sr: Трајање

en: Artist
sr: Извођач

en: Title
sr: Наслов

en: Filename
sr: Назив датотеке

en: Cannot burn audio onto a DVD.
sr: Нисам успео да нарежем звук на ДВД диску.

en: You can only have a maximum of 99 tracks.
sr: Можете имати највише 99 трагова.

en: A problem with the burn backend occurred.
sr: Десио се проблем са позадинским програмом за нарезивање.

en: Proceed to Burn
sr: Пређи на резање

en: You are trying to burn more onto the disc than it can hold.
sr: Покушавате нарезати више него што диск може да прими.

note: globals
en: An error occurred while setting the burning backend up
sr: Десила се грешка приликом подешавања позадинца резања

en: basic
sr: основно

en: The basic transcoder is built in,
    and does not require any library.
    But it can only handle uncompressed
    .wav files.
    If you would like to create audio
    compositions from different types of
    audio files, please compile with
    gstreamer support.
sr: Основни претварач је уграђен,
    и нису му потребне додатне библиотеке,
    али, може руковати само .wav датотекама
    које нису сажмане.
    Ако желите направити звучни
    пројекат од дургих врста 
    звучних датотека, молим, компилујте са
    подршком гстримера.

en: File %s does not have a .wav extension
sr: Датотека %s нема наставак .wav

en: File %s does not contain uncompressed PCM wave audio
sr: Датотека %s не садржи несажет вални звук ПЦМ

en: Could not stat %s: %s
sr: Нисам успео да добијем податке о „%s“: %s

en: Could not open %s.
sr: Нисам могао да отворим %s.

en: Could not open %s: %s
sr: Нисам могао да отворим %s: %s

en: An error occurred setting gstreamer up for transcoding
sr: Десила се грешка приликом поставки гстримера за прекодовање

en: %s is missing.
    
    You do not have a decoder installed to handle this file.
    Probably you need to look at the gst-plugins-* packages
    for the necessary plugins.
sr: %s недостаје.
    
    Немате уграђен декодер да би руковали овом датотеком.
    Вероватно треба да потражите gst-plugins-* пакете
    за потребним прикључцима.

en: File content has a decoder but is not audio.
sr: Садржај датотеке има декодер али није звучни.

en: The gstreamer transcoder uses the gstreamer
    library for creating audio compositions.
    
    Essentially all audio files should be supported
    given that the correct plugins are installed.
    If an audio file is not recognized, make sure
    that you have the 'good','bad', and 'ugly'
    gstreamer plugin packages installed.
sr: gstreamer transcoder користи gstreamer
    библиотеке за прављење звучних скупова.
    
    Суштински, све звучне датотеке би требале бити подржане
    уколико је инсталиран одговарајући прикључак.
    Ако звучна датотека није правилно препозната,проверите
    да ли имате уграђене „good“, „bad“, и „ugly“
    gstreamer прикључке.

en: No information available on which plugin is required.
sr: Није доступан податак који прикључак је потребан.

en: Required plugins:
sr: Потребни прикључци:

en: An error occurred while identifying '%s' with gstreamer
sr: Десила се грешка гстримера приликом препознавања „%s“

en: A plugin
sr: Прикључак

en: Gstreamer did not want to start transcoding (timed out)
sr: Гстример није почео декодирање (истекло време)

en: Failed to change songs while transcoding
sr: Не успевам да променим песму приликом претварања

en: none
sr: ништа

en: not implemented
sr: није примењено

en: Display name
sr: Приказуј име

en: Device address
sr: Адреса уређаја

en: Device revision
sr: Преглед уређаја

en: Device Revision
sr: Преглед уређаја

en: Burn speeds supported by the device
sr: Брзина резања коју подржава уређај

en: Disc status
sr: Стање диска

en: Profile no. as reported by libburn
sr: Број пресека по извештају либбурна

en: Profile name as reported by libburn
sr: Име пресека по извештају либбурна

en: Is the disc erasable
sr: Да ли је диск избрисив

en: Can burn CDR
sr: Нисам успео да нарежем ЦДР

en: Can burn CDRW
sr: Нисам успео да нарежем ЦДРВ

en: Can burn DVDR
sr: Нисам успео да нарежем ДВДР

en: Can burn DVDPLUSR
sr: Нисам успео да нарежем ДВДПЛУСР

en: Can burn DVDRAM
sr: Нисам успео да нарежем ДВДРАМ

en: Can burn Blu-ray
sr: Нисам успео да нарежем Блу-реј

en: libburn TAO block types
sr: Врсте ТАО-блока либбруна

en: libburn SAO block types
sr: Врсте САО-блока либбурна

en: libburn RAW block types
sr: Врсте РАВ-блока либбурна

en: libburn PACKET block types
sr: Врсте ПАКЕТ-блока либбурна

en: _Files
sr: Датотеке

en: New _data composition
sr: Нови скуп података

en: New _audio composition
sr: Нови звучни скуп

en: _Close composition
sr: Затвори скуп

en: _Quit
sr: _Одустани

en: _Edit
sr: _Уређивање

en: Prefere_nce
sr: Подешавања

en: _Action
sr: _Радња

en: _View
sr: _Преглед

en: Show Toolbars
sr: Приказуј траку прибора

en: Show Filebrowser
sr: Приказуј прегледника датотека

en: _Help
sr: _Помоћ

en: About
sr: Опширније

en: Rename
sr: Преименуј

en: Rename Artist
sr: Преименуј извођача

en: Rename Title
sr: Преименуј наслов

en: Data Composition
sr: Скуп података

en: Disk Burning
sr: Резање диска

en: CD and DVD burning application
sr: Програм за резање ЦД и ДВД дискова

en: Burn Image (xfburn)
sr: Нарежи одраз (рецко)

en: A simple CD burning tool
sr: Једноставан прибор за резање дискова

en: Xfburn is a simple CD/DVD burning tool based on libburnia libraries. It can blank CD/DVD(-RW)s, burn and create iso images, audio CDs, as well as burn personal compositions of data to either CD or DVD. It is stable and under ongoing development.
sr: Рецко је једноставан прибор за резање ЦД/ДВД-јева заснован на библиотеци либбурниа. Може брисати брисиве ЦД/ДВД-јеве, резати и стварати слике дискова, звучних ЦД-ја, као и резање сопствених скупина података, ЦД-ја и ДВД-јева. Стабилан је и развија се и даље.
