Xfce Apps - en to tr translation catalogue (322 entries)

en: Capacity:
tr: Kapasite:

en: addr:
tr: adres:

en: Time total:
tr: Toplam süre:

en: length
tr: uzunluk

en: Flushing cache...
tr: Önbellek temizleniyor...

en: Please insert a recordable disc and hit enter
tr: Lütfen kaydedilebilir disk yerleştirin ve Enter'a basın

en: Cannot determine disc status - hit enter to try again.
tr: Disk durumu belirlenemedi - yeniden denemek için Enter'a basın

en: CD copying finished successfully.
tr: CD kopyalama başarıyla tamamlandı.

en: Data composition
tr: Veri derlemesi

en: Adding files to the composition
tr: Yazılacak dosyalar ekleniyor

en: Cancel
tr: İptal

en: Quick Blank
tr: Hızlı Boşalt

en: Full Blank (slow)
tr: Tümüyle Boşalt (yavaş)

en: Quick Format
tr: Hızlı Biçimlendir

en: Full Format
tr: Tümüyle Biçimlendir

en: Quick Deformat
tr: Hızlı Geribiçimlendirme

en: Full Deformat (slow)
tr: Tümüyle Geribiçimlendirme (yavaş)

en: Eject the disc
tr: Diski çıkar

en: Default value for eject checkbox
tr: Çıkarma seçeneği için öntanımlı değer

en: Blank Disc
tr: Disk Boşalt

en: Burning device
tr: Yazma aygıtı

en: Blank mode
tr: Boşaltma kipi

en: Options
tr: Seçenekler

en: E_ject disk
tr: Diski _çıkar

note: action buttons align = gtk_alignment_new (0, 0, 0, 0); gtk_alignment_set_padding (GTK_ALIGNMENT (align), 0, 0, BORDER * 4, 0); gtk_widget_show (align); gtk_box_pack_start (GTK_BOX (vbox), align, FALSE, FALSE, 0);
en: _Cancel
tr: _İptal

en: _Blank
tr: _Boşalt

note: blanking can only be performed on blank discs, format and deformat are allowed to be blank ones
en: The inserted disc is already blank.
tr: Yerleştirmiş olduğunuz disk zaten boş.

note: these ones we can blank
en: Ready
tr: Hazır

en: No disc detected in the drive.
tr: Sürücüde disk bulunmamaktadır.

en: Disc is not erasable.
tr: Disk silinebilir değil.

en: Blanking disc...
tr: Disk boşaltılıyor...

en: Done
tr: Tamamlandı

en: Failure
tr: Hata

en: Unable to grab the drive.
tr: Sürücü alınamadı.

en: Image
tr: Kalıp

en: Show volume name
tr: Birim adını göster

en: Show a text entry for the name of the volume
tr: Birim adı için metin girdisi göster

en: Burn Composition
tr: Derlemeyi Yaz

en: Composition name
tr: Derleme adı

en: <small>Would you like to change the default composition name?</small>
tr: <small>Öntanımlı derleme adını değiştirmek ister misiniz?</small>

en: _Dummy write
tr: _Deneme yazımı

en: Burn_Free
tr: Serbest_Yak

en: Stream _Recording
tr: Akış _Kaydediliyor

note: create ISO ?
en: Only create _ISO
tr: Yalnızca _ISO oluştur

en: _Burn Composition
tr: Derlemeyi _Yazdır

en: Could not create destination ISO file: %s
tr: Hedef ISO dosyası oluşturulamadı: %s

en: Writing ISO...
tr: ISO yazılıyor...

en: An error occurred while writing ISO: %s
tr: ISO yazılırken hata oluştu: %s

en: An error occurred in the burn backend.
tr: Yazma altyapısında hata oluştu.

en: The write mode is not supported currently.
tr: Yazma kipi henüz desteklenmemektedir.

note: could not create source
en: Could not create ISO source structure.
tr: ISO kaynak yapısı oluşturulamadı.

en: Burn image
tr: Kalıbı yazdır

note: file
en: Image to burn
tr: Yazılacak kalıp

en: All files
tr: Tüm dosyalar

en: ISO images
tr: ISO kalıpları

en: _Quit after success
tr: _Tamamlandıktan sonra çık

en: _Burn image
tr: Kalıbı _yazdır

en: Burn mode is not currently implemented.
tr: Yazma kipi henüz tamamlanmadı.

en: An error occurred in the burn backend
tr: Yazma altyapısında hata oluştu

en: Unable to determine image size.
tr: Kalıp boyutu belirlenemedi.

en: Cannot open image.
tr: Kalıp açılamadı.

en: Burning image...
tr: Kalıp yazılıyor...

en: <span weight="bold" foreground="darkred" stretch="semiexpanded">Please select an image to burn</span>
tr: <span weight="bold" foreground="darkred" stretch="semiexpanded">Lütfen yazdırılacak kalıp dosyası seçiniz</span>

en: Cannot append data to multisession disc in this write mode (use TAO instead)
tr: Bu yazma kipinde, çokluoturum diskinin sonuna veri eklenemez (bunun yerine TAO kullanın)

en: Closed disc with data detected. Need blank or appendable disc
tr: Veri yazılı kapalı disk bulundu. Boş veya uygun disk yerleştiriniz

en: No disc detected in drive
tr: Sürücüde disk bulunamadı

en: Cannot recognize state of drive and disc
tr: Sürücünün ve diskin durumu tanımlanamadı

en: The selected image does not fit on the inserted disc
tr: Seçilen kalıp yerleştirilen diske sığmamaktadır

en: Failed to get image size
tr: Kalıp boyutu alınamadı

en: Make sure you selected a valid file and you have the proper permissions to access it.
tr: Geçerli dosya seçtiğinizden ve o dosyaya erişim için izniniz olduğundan emin olmalısınız.

en: Audio composition
tr: Ses derlemesi

en: Welcome
tr: Hoş Geldiniz

en: Copy data CD
tr: Veri CD'si Kopyala

en: CD Reader device
tr: CD Okuyucu aygıtı

en: On the _fly
tr: Anı_nda

en: _Copy CD
tr: CD'yi _Kopyala

en: Please insert a recordable disc.
tr: Lütfen kaydedilebilir disk yerleştiriniz.

en: Writing CD...
tr: CD yazılıyor...

en: Reading CD...
tr: CD Okunuyor...

en: Copy data DVD
tr: Veri DVD'si Kopyala

en: DVD Reader device
tr: DVD Okuyucu Aygıtı

en: _Copy DVD
tr: DVD _Kopyala

en: Create ISO from CD
tr: CD'den ISO oluştur

en: Add
tr: Ekle

en: Add the selected file(s) to the composition
tr: Seçilen dosya veya dosyaları derlemeye ekler

en: Create directory
tr: Dizin oluştur

en: Add a new directory to the composition
tr: Derlemeye yeni dizin ekler

en: Remove
tr: Kaldır

en: Remove the selected file(s) from the composition
tr: Seçilen dosya veya dosyaları derlemeden çıkartır

en: Clear
tr: Temizle

en: Clear the content of the composition
tr: Derlemenizi temizlemek için kullanabilirsiniz

en: Volume name :
tr: Birim adı:

en: Contents
tr: İçerik

en: Size
tr: Boyut

en: Local Path
tr: Yerel Dosya Yolu

en: You must give a name to the file.
tr: Dosyayı adlandırmalısınız.

en: A file with the same name is already present in the composition.
tr: Aynı addaki dosya derlemede zaten var.

en: New directory
tr: Yeni dizin

note: Note to translators: first %s is the date in "i18n" format (year-month- day), %d is a running number of compositions
en: Data %s~%d
tr: Veri %s~%d

en: %s cannot be added to the composition, because it exceeds the maximum allowed file size for iso9660.
tr: %s iso9660 standart boyutunu aştığı için derlemeye eklenemedi.

en: %s is larger than what iso9660 level 2 allows. This can be a problem for old systems or software.
tr: %s iso9660 düzey 2 tarafından izin verilen değerden daha büyük. Bu eski sistemler veya yazılımlar için sorun oluşturabilir.

en: Adding home directory
tr: Ev dizini ekleniyor

en: You are about to add your home directory to the composition. This is likely to take a very long time, and also to be too big to fit on one disc.
    
    Are you sure you want to proceed?
tr: Ev dizininizi derlemeye ekliyorsunuz. Bu işlem çok zaman alabileceği gibi, tek diske de sığmayabilir.
    
    Devam etmek istediğinizden emin misiniz?

en: A file named "%s" already exists in this directory, the file hasn't been added.
tr: "%s" adlı dosya zaten bu dizinde var, dosya eklenmedi.

en: %s: null pointer
tr: %s: boş imleç

en: %s: out of memory
tr: %s: bellek yetersiz

en: %s: node name not unique
tr: %s: düğüm adı benzersiz değil

en: %s: %s (code %X)
tr: %s: %s (kod %X)

note: The first string is the renamed name, the second one the original name
en: Duplicate filename '%s' for '%s'
tr: '%s' dosya adı zaten olduğundan '%s'  değiştirilmedi

en: Error(s) occurred while adding files
tr: Dosyalar eklenirken hata(lar) oluştu

en: OK
tr: Tamam

en: Show writers only
tr: Yalnızca yazıcıları göster

en: Show speed selection
tr: Hız seçimini göster

en: Show speed selection combo
tr: Hız seçimi birleşimini göster

en: Show mode selection
tr: Kip seçimini göster

en: Show mode selection combo
tr: Kip seçimi birleşimini göster

en: Is it a valid combination
tr: Geçerli kombinasyon değil

en: Is the combination of hardware and disc valid to burn the composition?
tr: Donanım ve disk kombinasyonu derlemeyi yazmak için geçerli mi?

en: The blank mode shows different disc status messages than regular mode
tr: Boşaltma kipi, düzenli kipten daha başka disk durumu iletileri göstermektedir

en: _Speed:
tr: _Hız:

en: Write _mode:
tr: Yazma _kipi:

en: Empty speed list
tr: Hız listesini boşalt

en: <b>Unable to retrieve the speed list for the drive.</b>
    
    This is a known bug for drives. If you're interested in fixing it, please have a look at the libburn library.
    
    Burning should still work, but if there are problems anyways, please let us know.
    
    <i>Thank you!</i>
tr: <b>Sürücü için hız listesi alınamıyor.</b>
    
    Bu bazı sürücüler için bilinen hatadır. Bu hatayı konsol çıktıları ile birlikte <i>xfburn@xfce.org</i> adresine gönderiniz, bu sorunun giderilmesine yardımcı olabilirsiniz.
    
    Yazma işi sürecektir, eğer yazma konusunda başka sorunlar da yaşıyorsanız, bizimle irtibata geçiniz.
    
    <i>Teşekkürler!</i>

en: Continue to _show this notice
tr: Bu uyarıyı gö_stermeyi sürdür

en: default
tr: öntanımlı

en: Max
tr: Azami

en: A full, but erasable disc is in the drive
tr: Sürücüde dolu ama silinebilir disk var

en: Do you want to blank the disc, so that it can be used for the upcoming burn process?
tr: Yaklaşan yazma işlemi için kullanılabilmesi için diski boşaltmak ister misiniz?

en: Drive can't burn on the inserted disc
tr: Sürücünüz yerleştirdiğiniz diske veri yazamıyor

en: Drive is empty
tr: Sürücü boş

en: Sorry, multisession is not yet supported
tr: Üzgünüz, çokluoturum şimdilik desteklenmemektedir

en: Inserted disc is full
tr: Yerleştirdiğiniz disk dolu

en: Inserted disc is unsuitable
tr: Yerleştirdiğiniz disk uygun değil

en: Cannot access drive (it might be in use)
tr: Sürücüye erişilemiyor (kullanımda olabilir)

en: Error determining disc
tr: Disk belirlenirken hata oluştu

en: Write-once disc, no blanking possible
tr: Disk yalnızca yazılabilir, bu yüzden boşaltılamaz

en: DVD+RW does not need blanking
tr: DVD+RW'nin boşaltılmaya gereksinimi yoktur

en: Inserted disc is already blank
tr: Yerleştirdiğiniz disk zaten boş

en: Automatic
tr: Kendiliğinden

en: With Track Gaps / Track-At-Once (TAO)
tr: Parça Boşluklarıyla / Track-At-Once (TAO)

en: Multi Session / Session-At-Once (SAO)
tr: Çoklu Oturum / Session-At-Once (SAO)

en: Number of burners in the system
tr: Sistemde bulunan yazıcı sayısı

en: Number of drives in the system
tr: Sistemde bulunan sürücü sayısı

en: Number of drives in the system (readers and writers)
tr: Sistemdeki sürücü sayısı (okuyucu ve yazıcılar)

en: List of devices
tr: Aygıt listesi

en: Currently selected device
tr: Seçilen aygıt

note: globals
en: Folder
tr: Klasör

en: File
tr: Dosya

en: Type
tr: Tür

en: Filesystem
tr: Dosya sistemi

note: load the user's home dir
en: %s's home
tr: %s kullanıcısının ev dizini

en: Failed to unmount '%s'. Drive cannot be used for burning.
tr: '%s' ayrılması başarısız oldu. Bu sürücü yazma için kullanılamaz.

note: || G_OPTION_FLAG_FILENAME
en: Open the burn image dialog, optionally followed by the image filename
tr: Kalıp yakma iletişim kutusunu aç, isteğe bağlı olarak kalıp dosya adı

en: Open the blank disc dialog
tr: Boş disk iletişim kutusunu aç

en: Start a data composition, optionally followed by files/directories to be added to the composition
tr: İsteğe bağlı olarak derlemeye eklenecek dosyaları/dizinleri de içerecek veri derlemesi başlat

en: Start an audio composition, optionally followed by files/directories to be added to the composition
tr: İsteğe bağlı olarak derlemeye eklenecek dosyaları/dizinleri de içerecek ses derlemesi başlat

en: Select the transcoder, run with --transcoder=list to see the available ones
tr: Dönüştürücüyü seçin, var olanları görmek için --transcoder=list ile çalıştırın

en: Start the file browser in the specified directory, or the current directory if none is specified (the default is to start in your home directory)
tr: Dosya tarayıcısını belirtilen dizinde veya geçerli dizini belirtilmemişse başlatın (öntanımlı, giriş dizininizde başlar)

en: Display program version and exit
tr: Program sürümünü göster ve çık

en: Show main program even when other action is specified on the command line.
tr: Komut satırında başka eylem belirtilmişse bile ana programı göster.

en: %s: %s
    Try %s --help to see a full list of available command line options.
tr: %s: %s
    Komut satırı seçenekleri için %s --help ile yardım alabilirsiniz.

en: Unable to initialize the burning backend.
tr: Yazma altyapısı çalıştırılamadı.

en: No burners are currently available
tr: Kullanılabilir yazıcı yok

en: Possibly the disc(s) are in use, and cannot get accessed.
    
    If no disc is in the drive, check that you have read and write access to the drive with the current user.
tr: Muhtemelen disk(ler) kullanımdadır ve erişilemez. 
    
    Sürücüde disk yoksa, geçerli kullanıcıyla sürücüye okuma ve yazma erişiminizin olup olmadığını kontrol edin.

en: Failed to initialize %s transcoder: %s
    	(falling back to basic implementation)
tr: %s taşıyıcısı başlatılamadı: %s
    	(temel uyarlamaya geri dönülüyor)

en: Image file '%s' does not exist.
tr: '%s' kalıp dosyası bulunmamaktadır.

en: New data composition
tr: Yeni veri derlemesi

en: New audio composition
tr: Yeni müzik derlemesi

en: Blank CD-RW
tr: CD-RW'yi Boşalt

en: Burn Image
tr: Kalıp Yazdır

en: Refresh
tr: Yenile

en: Refresh file list
tr: Dosya listesini yenile

en: Another cd burning GUI
tr: CD Yazma Uygulaması

en: Label
tr: Etiket

en: The text of the label
tr: Etiket yazısı

en: Show close button
tr: Kapatma düğmesini göster

en: Determine whether the close button is visible
tr: Kapatma düğmesinin görünür olup olmayacağını belirtmenizi sağlar

en: Formatting...
tr: Biçimlendiriliyor...

en: Cannot append data to multisession disc in this write mode (use TAO instead).
tr: Bu yazma kipinde çokluoturum diskine veri ilave edilemez (bunun yerine TAO kullanın).

en: Closed disc with data detected, a blank or appendable disc is needed.
tr: Veri yazılı disk bulundu. Boş veya uygun disk yerleştiriniz.

en: No disc detected in drive.
tr: Sürücüde disk bulunmamaktadır.

en: Cannot recognize the state of the drive and disc.
tr: Sürücünün ve diskin durumu tanımlanamadı.

en: Formatting failed.
tr: Biçimlendirme başarısız.

en: There is not enough space available on the inserted disc.
tr: Seçilen kalıp yerleştirilen diske sığmamaktadır.

en: Burning track %2d/%d...
tr: %2d/%d yazılıyor...

en: Burning composition...
tr: Derleme yazılıyor...

en: standby
tr: bekleme kipi

en: ending
tr: sonlanıyor

en: failing
tr: hata veriyor

en: unused
tr: kullanılmamış

en: abandoned
tr: eskimiş

en: ended
tr: sonlanmış

en: aborted
tr: durdurulmuş

en: no info
tr: bilgi yok

en: Writing Lead-In...
tr: Lead-In Yazılıyor...

en: Writing Lead-Out...
tr: Lead-Out Yazılıyor...

en: Writing pregap...
tr: Pregap yazılıyor...

en: Closing track...
tr: Parça kapatılıyor...

en: Closing session...
tr: Oturum kapatılıyor...

en: see console
tr: konsolu izle

en: User Aborted
tr: Kullanıcı Durdurdu

en: Preferences
tr: Tercihler

en: Tune how Xfburn behaves
tr: Xfburn'ün nasıl davranacağını ayarla

en: Temporary directory
tr: Geçici dizin

en: _Clean temporary directory on exit
tr: Çıkışta geçici dizini _temizle

en: File browser
tr: Dosya yöneticisi

en: Show _hidden files
tr: Gizli dosyaları g_öster

en: Show human_readable filesizes
tr: Anlamlı dosya boyutları göster

en: General
tr: Genel

en: Devices
tr: Aygıtlar

en: Detected devices
tr: Kullanılabilir aygıtlar

en: Name
tr: Ad

en: Revision
tr: Revizyon

en: Node
tr: Düğüm

en: Write CD-R
tr: CD-R Yaz

en: Write CD-RW
tr: CD-RW Yaz

en: Write DVD-R
tr: DVD-R Yaz

en: Write DVD-RAM
tr: DVD-RAM Yaz

en: Write Blu-ray
tr: Blu-ray Yaz

en: Sc_an for devices
tr: Aygıtları _tara

en: Show warning on _empty speed list
tr: Hız list_esi boş olduğunda uyarı göster

en: FIFO buffer size (in kb)
tr: FIFO tampon boyutu (kb)

en: _Close
tr: _Kapat

en: Changing this setting only takes full effect after a program restart.
tr: Bu ayarı değiştirdikten sonra uygulamayı yeniden başlatmalısınız.

note: label
en: Initializing...
tr: Başlatılıyor...

en: Estimated writing speed:
tr: Öngörülen yazma hızı:

en: unknown
tr: bilinmiyor

en: FIFO buffer:
tr: FIFO tamponu:

en: Device buffer:
tr: Aygıt tamponu:

note: action buttons
en: _Stop
tr: _Dur

en: Close
tr: Kapat

en: Are you sure you want to abort?
tr: Durdurmak istediğinizden emin misiniz?

en: Min. fill was %2d%%
tr: Asgari doluluk %%%2d

en: Aborted
tr: Durdurulmuş

en: Formatted.
tr: Biçimlendirildi.

en: Failed
tr: Başarısız

en: Cancelled
tr: İptal edildi

en: Completed
tr: Tamamlandı

en: Aborting...
tr: Durduruluyor...

en: Select command
tr: Komut seç

en: File(s) to add to composition
tr: Derlemeye eklenecek dosya(lar.)

en: Welcome to Xfburn!
tr: Xfburn'e Hoşgeldiniz!

note: buttons
en: <big>Burn _Image</big>
tr: <big>Kalı_p Yazdır</big>

en: Burn a prepared composition, i.e. an .ISO file
tr: Disk kalıbı yazdırabilirsiniz, örn. ISO dosyası

en: <big>New _Data Composition</big>
tr: <big>Yeni Veri _Derlemesi</big>

en: Create a new data disc with the files of your choosing
tr: Seçilen dosyalardan veri diski oluşturabilirsiniz

en: <big>_Blank Disc</big>
tr: <big>Disk _Boşalt</big>

en: Prepare the rewriteable disc for a new burn
tr: Yeniden yazılabilir diski yazdırmaya hazırla

en: <big>_Audio CD</big>
tr: <big>_Müzik CD'si</big>

en: Audio CD playable in regular stereos
tr: Sıradan müzik takımlarında çalınabilir Müzik CD'si

en: What files can get burned to an audio CD?
tr: Müzik CD'sine hangi dosyalar yazılacak?

en: Pos
tr: Sıra

en: Length
tr: Süre

en: Artist
tr: Sanatçı

en: Title
tr: Başlık

en: Filename
tr: Dosya adı

en: Cannot burn audio onto a DVD.
tr: Ses dosyaları DVD'ye yazılamadı.

en: You can only have a maximum of 99 tracks.
tr: En çok 99 şarkı alabilir.

en: A problem with the burn backend occurred.
tr: Yazma altyapısında hata oluştu.

en: Proceed to Burn
tr: Yazmaya Başla

en: You are trying to burn more onto the disc than it can hold.
tr: Bu diskin barındırabileceğinden daha çok veri yazmaya çalışıyorsunuz.

note: globals
en: An error occurred while setting the burning backend up
tr: Yazma arka ucu ayarlanırken hata oluştu

en: basic
tr: temel

en: The basic transcoder is built in,
    and does not require any library.
    But it can only handle uncompressed
    .wav files.
    If you would like to create audio
    compositions from different types of
    audio files, please compile with
    gstreamer support.
tr: Temel kodlayıcı tümleşiktir,
    ve hiçbir kitaplığa gereksinmez.
    Ancak yalnızca sıkıştırılmamış
    .wav dosyalarını destekler.
    Eğer başka türde müzik derlemesi
    oluşturmak istiyorsanız lütfen uygulamayı
    gstreamer desteği ile derleyiniz.

en: File %s does not have a .wav extension
tr: %s dosyası .wav uzantısında değil

en: File %s does not contain uncompressed PCM wave audio
tr: %s dosyası sıkıştırılmamış PCM dalga sesi barındırmamaktadır

en: Could not stat %s: %s
tr: %s konumlandırılamadı: %s

en: Could not open %s.
tr: %s açılamadı.

en: Could not open %s: %s
tr: %s açılamadı: %s

en: An error occurred setting gstreamer up for transcoding
tr: Kodlama için gstreamer ayarlanırken hata oluştu

en: %s is missing.
    
    You do not have a decoder installed to handle this file.
    Probably you need to look at the gst-plugins-* packages
    for the necessary plugins.
tr: %s kayıp.
    
    Bu dosyanın denetimi için gerekli çözücü bulunmamaktadır.
    Büyük olasılıkla gst-plugins-* paketlerine
    gereksinebilirsiniz.

en: File content has a decoder but is not audio.
tr: Dosya içeriğinin kod çözücüsü var, ancak ses değil.

en: The gstreamer transcoder uses the gstreamer
    library for creating audio compositions.
    
    Essentially all audio files should be supported
    given that the correct plugins are installed.
    If an audio file is not recognized, make sure
    that you have the 'good','bad', and 'ugly'
    gstreamer plugin packages installed.
tr: gstreamer kodlayıcı, gstreamer kütüphanesini
    kullanarak müzik derlemesi oluşturur.
    
    Eğer doğru eklentiler kuruluysa tüm
    müzik dosyaları desteklenecektir.
    Müzik dosyası tanınmıyorsa, mutlaka
    'good','bad' ve 'ugly' eklentilerinin kurulu
    olduğundan emin olmalısınız.

en: No information available on which plugin is required.
tr: Hangi eklentinin gerekli olduğuna dair bilgi yok.

en: Required plugins:
tr: Gerekli eklentiler:

en: An error occurred while identifying '%s' with gstreamer
tr: Gstreamer kullanarak '%s' belirlenirken hata oluştu

en: A plugin
tr: Eklenti

en: Gstreamer did not want to start transcoding (timed out)
tr: Gstreamer kod çevrimini başlatamadı (zaman aşımı)

en: Failed to change songs while transcoding
tr: Kod çevrimi yapılırken şarkı değiştirilemedi

en: none
tr: hiçbiri

en: not implemented
tr: henüz tamamlanmamış

en: Display name
tr: Görünen ad

en: Device address
tr: Aygıt adresi

en: Device revision
tr: Aygıt revizyonu

en: Device Revision
tr: Aygıt Revizyonu

en: Burn speeds supported by the device
tr: Aygıtça desteklenen yazma hızları

en: Disc status
tr: Disk durumu

en: Profile no. as reported by libburn
tr: libburn tarafından bildirilen profil numarası

en: Profile name as reported by libburn
tr: libburn tarafından bildirilen profil adı

en: Is the disc erasable
tr: Disk yazılabilir mi?

en: Can burn CDR
tr: CDR yazılabilir

en: Can burn CDRW
tr: CDRW yazılabilir

en: Can burn DVDR
tr: DVDR yazılabilir

en: Can burn DVDPLUSR
tr: DVDPLUSR yazılabilir

en: Can burn DVDRAM
tr: DVDRAM yazılabilir

en: Can burn Blu-ray
tr: Blu-ray yazılabilir

en: libburn TAO block types
tr: libburn TAO blok tipleri

en: libburn SAO block types
tr: libburn SAO blok tipleri

en: libburn RAW block types
tr: libburn RAW blok tipleri

en: libburn PACKET block types
tr: libburn PACKET blok tipleri

en: _Files
tr: _Dosyalar

en: New _data composition
tr: Yeni _veri derlemesi

en: New _audio composition
tr: Yeni _ses derlemesi

en: _Close composition
tr: _Derlemeyi kapat

en: _Quit
tr: _Çık

en: _Edit
tr: _Düzenle

en: Prefere_nce
tr: _Seçenekler

en: _Action
tr: _Eylem

en: _View
tr: _Görünüm

en: Show Toolbars
tr: Araç Çubuğunu Göster

en: Show Filebrowser
tr: Dosya Tarayıcıyı Göster

en: _Help
tr: _Yardım

en: About
tr: Hakkında

en: Rename
tr: Yeniden Adlandır

en: Rename Artist
tr: Sanatçıyı Yeniden Adlandır

en: Rename Title
tr: Yeniden Adlandır

en: Data Composition
tr: Veri Derlemesi

en: Disk Burning
tr: Disk Yazılıyor

en: CD and DVD burning application
tr: CD ve DVD yazma uygulaması

en: Burn Image (xfburn)
tr: Kalıp Yazdır (xfburn)

en: A simple CD burning tool
tr: Basit bir CD yazma aracı

en: Xfburn is a simple CD/DVD burning tool based on libburnia libraries. It can blank CD/DVD(-RW)s, burn and create iso images, audio CDs, as well as burn personal compositions of data to either CD or DVD. It is stable and under ongoing development.
tr: Xfburn, libburnia kütüphanelerine dayanan basit CD/DVD yazma aracıdır. CD/DVD'yi (-RW) boşaltabilir, yakabilir ve ISO görüntüleri, ses CD'leri oluşturabilir, ayrıca kişisel bileşimleri CD ya da DVD'ye yazabilir. Karalıdır ve geliştirilen üründür.
