Xfce Apps - en to ug translation catalogue (267 entries)

en: Capacity:
ug: سىغىمى:

en: addr:
ug: ئادرېس:

en: Time total:
ug: جەمئى ۋاقىت:

en: length
ug: ئۇزۇنلۇق

en: Flushing cache...
ug: غەملەكتىكىنى يېزىۋاتىدۇ...

en: Please insert a recordable disc and hit enter
ug: يازغىلى بولىدىغان دىسكا سېلىپ، ‹enter› كۇنۇپكىسىنى بېسىڭ.

en: Cannot determine disc status - hit enter to try again.
ug: دىسكا ھالىتىنى جەزملىيەلمىدى - Enter نى بېسىپ قايتا سىناڭ.

en: CD copying finished successfully.
ug: نۇر دىسكىسى(CD) نى كۆچۈرۈش غەلىبىلىك بولدى.

en: Data composition
ug: سانلىق-مەلۇمات ياسالمىسى

en: Adding files to the composition
ug: ياسالمىغا ھۆججەتلەرنى قوشۇۋاتىدۇ

en: Quick Blank
ug: تەز قۇرۇقداش

en: Full Blank (slow)
ug: تولۇق قۇرۇقداش(ئاستا)

en: Quick Format
ug: تېز پىچىش

en: Full Format
ug: تولۇق پىچىش

en: Quick Deformat
ug: پىچىمنى تېز يوقىتىش

en: Full Deformat (slow)
ug: تولۇق پىچىمنى يوقىتىش(ئاستا)

en: Eject the disc
ug: دىسكىنى چىقىرىش

en: Default value for eject checkbox
ug: چىقىرىۋېتىشنى تاللاش كۆزنەكچىسىنىڭ كۆڭۈلدىكى قىممىتى

en: Blank Disc
ug: قۇرۇق دىسكا

en: Burning device
ug: يېزىش ئۈسكۈنىسى

en: Blank mode
ug: قۇرۇق ھالەت

en: Options
ug: تاللانما

en: E_ject disk
ug: دىسكىنى چىقار(_J)

en: _Blank
ug: قۇرۇقدا(_B)

note: blanking can only be performed on blank discs, format and deformat are allowed to be blank ones
en: The inserted disc is already blank.
ug: سالغان دىسكا قۇرۇق ئىكەن.

note: these ones we can blank
en: Ready
ug: تەييار بولدۇم

en: No disc detected in the drive.
ug: قوزغاتقۇچتا دىسكا يوق ئىكەن.

en: Disc is not erasable.
ug: دىسكىنى ئۆچۈرگىلى بولمايدىكەن.

en: Blanking disc...
ug: دىسكىنى ئۆچۈرۈۋاتىدۇ...

en: Done
ug: تامام

en: Failure
ug: مەغلۇبىيەت

en: Unable to grab the drive.
ug: قوزغاتقۇچنى تۇتقىلى بولمىدى.

en: Image
ug: سۈرەت

en: Show volume name
ug: دىسكا ئاتىنى كۆرسىتىش

en: Show a text entry for the name of the volume
ug: دىسكىنىڭ نامىنى تېكىست كۆزنەكچىسىدە كۆرسەتسۇن

en: Burn Composition
ug: ياسالمىنى يېزىش

en: Composition name
ug: ياسالما ئاتى

en: <small>Would you like to change the default composition name?</small>
ug: <small>كۆڭۈلدىكى ياسالما ئاتىنى ئۆزگەرتكۈڭىز بارمۇ؟</small>

en: _Dummy write
ug: يالغان ياز(_D)

en: Burn_Free
ug: ئەركىن ياز(_F)

note: create ISO ?
en: Only create _ISO
ug: ISO ھۆججىتىنىلا قۇر(_I)

en: _Burn Composition
ug: ياسالمىنى ياز(_B)

en: Could not create destination ISO file: %s
ug: ISO ھۆججەتنى قۇرغىلى بولمىدى:  %s

en: Writing ISO...
ug: ISO ھۆججىتىگە يېزىۋاتىدۇ...

en: An error occurred in the burn backend.
ug: ئارقىدا يېزىشتا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: The write mode is not supported currently.
ug: ھازىرچە بۇ يېزىش ئۇسۇلىنى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ.

note: could not create source
en: Could not create ISO source structure.
ug: ISO نىڭ مەنبە قۇرۇلمىسىنى تۇرغۇزغىلى بولمىدى.

en: Burn image
ug: تەسۋىر يېزىش

note: file
en: Image to burn
ug: يازىدىغان تەسۋىر

en: All files
ug: ھەممە ھۆججەتلەر

en: ISO images
ug: ISO تەسۋىرلىرى

en: _Quit after success
ug: غەلىبىلىك بولسا ئاخىرلاشتۇرسۇن(_Q)

en: _Burn image
ug: تەسۋىر ياز(_B)

en: Burn mode is not currently implemented.
ug: يېزىش ئۇسۇلى تېخى ئەمەلىيلەشمىگەن.

en: An error occurred in the burn backend
ug: ئارقىدا يېزىشتا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Unable to determine image size.
ug: تەسۋىرنىڭ چوڭلۇقىنى بىلگىلى بولمىدى.

en: Cannot open image.
ug: تەسۋىرنى ئاچقىلى بولمىدى.

en: Burning image...
ug: تەسۋىرنى يېزىۋاتىدۇ...

en: <span weight="bold" foreground="darkred" stretch="semiexpanded">Please select an image to burn</span>
ug: <span weight="bold" foreground="darkred" stretch="semiexpanded">يازىدىغان تەسۋىرنى تاللاڭ</span>

en: Cannot append data to multisession disc in this write mode (use TAO instead)
ug: كۆپ ئەڭگىمە دىسكىسىغا بۇ خىل يېزىش ئۇسۇلىدا سانلىق ئاساسلارنى قوشقىلى بولمىدى، (TAO نى ئىشلىتىڭ)

en: Closed disc with data detected. Need blank or appendable disc
ug: قۇرۇق بولمىغان، ئېتىۋېتىلگەن دىسكا ئىكەن. قۇرۇق ياكى سانلىق ئاساس قوشقىلى بولىدىغان دىسكا كېرەك.

en: No disc detected in drive
ug: قوزغاتقۇچتا دىسكا يوق ئىكەن.

en: Cannot recognize state of drive and disc
ug: قوزغاتقۇچ ۋە دىسكىنىڭ ھالىتىنى بىلگىلى بولمىدى.

en: The selected image does not fit on the inserted disc
ug: تاللانغان تەسۋىر ھازىرقى دىسكىغا پاتمايدىكەن

en: Failed to get image size
ug: تەسۋىر چوڭلۇقىنى ئوقۇش مەغلۇپ بولدى.

en: Make sure you selected a valid file and you have the proper permissions to access it.
ug: ئىناۋەتلىك دىسكا تاللىدىڭىزمۇ؟ بۇ ھۆججەتنى زىيارەت قىلىش ھوقۇقىڭىز بارمۇ؟ تەكشۈرۈڭ.

en: Audio composition
ug: ئۈن ياسالمىسى

en: Welcome
ug: مەرھابا

en: Copy data CD
ug: سانلىق ئاساس CD نى كۆچۈرۈش

en: CD Reader device
ug: CD نى ئوقۇيدىغان ئۈسكۈنە

en: On the _fly
ug: يۇقىرى سۈرەتتە(_F)

en: _Copy CD
ug: CD كۆچۈر(_C)

en: Please insert a recordable disc.
ug: يازغىلى بولىدىغان دىسكا سېلىڭ.

en: Writing CD...
ug: CD غا يېزىۋاتىدۇ...

en: Reading CD...
ug: CD ئوقۇۋاتىدۇ...

en: Copy data DVD
ug: سانلىق ئاساس DVD نى كۆچۈرۈش

en: DVD Reader device
ug: DVD نى ئوقۇيدىغان ئۈسكۈنە

en: _Copy DVD
ug: DVD كۆچۈر(_C)

en: Create ISO from CD
ug: CD  نى ISO ھۆججىتىگە ئايلاندۇر

en: Add
ug: قوش

en: Add the selected file(s) to the composition
ug: تاللانغان ھۆججەتلەرنى ياسالمىغا قوشىدۇ

en: Create directory
ug: مۇندەرىجە قۇر

en: Add a new directory to the composition
ug: ياسالمىغا يېڭى مۇندەرىجىنى قوشىدۇ

en: Remove
ug: ئۆچۈر

en: Remove the selected file(s) from the composition
ug: ياسالمىدىن تاللانغان ھۆججەتلەرنى ئۆچۈرىدۇ

en: Clear
ug: تازىلا

en: Clear the content of the composition
ug: ياسالمىنى تازىلايدۇ

en: Volume name :
ug: دىسكا ئاتى:

en: Contents
ug: مەزمۇنلار

en: Size
ug: چوڭلۇقى

en: Local Path
ug: يەرلىك يول

en: You must give a name to the file.
ug: ھۆججەتكە ئات قويۇشىڭىز كېرەك.

en: A file with the same name is already present in the composition.
ug: ياسالما ئىچىدە بۇنداق نامدىكى ھۆججەت ئاللىقاچان بار ئىكەن.

en: New directory
ug: يېڭى مۇندەرىجە

note: Note to translators: first %s is the date in "i18n" format (year-month- day), %d is a running number of compositions
en: Data %s~%d
ug: سانلىق-مەلۇمات %s~%d

en: %s cannot be added to the composition, because it exceeds the maximum allowed file size for iso9660.
ug: %s نى ياسالمىغا قوشقىلى بولمىدى، سەۋەبى چوڭلۇقى iso9660 دا بەلگىلەنگەن چوڭلۇقتىن ئېشىپ كەتتى.

en: Adding home directory
ug: ماكان مۇندەرىجىنى قوشۇۋاتىدۇ

en: You are about to add your home directory to the composition. This is likely to take a very long time, and also to be too big to fit on one disc.
    
    Are you sure you want to proceed?
ug: ماكان مۇندەرىجىڭىزنى ياسالمىغا قوشماقچى بولۇۋاتىسىز.بۇنىڭغا نۇرغۇن ۋاقىت كېتىدۇ، ھەم دىسكىغا پاتماسلىقى مۇمكىن.
    
    داۋاملاشتۇرامسىز؟

en: A file named "%s" already exists in this directory, the file hasn't been added.
ug: «%s» دېگەن ئاتتىكى ھۆججەت ئاللىقاچان بار ئىكەن. شۇڭا بۇ ھۆججەت قوشۇلمىدى

note: The first string is the renamed name, the second one the original name
en: Duplicate filename '%s' for '%s'
ug: ‹%s› نىڭ بىلەن ‹%s› نىڭ ھۆججەت ئاتى ئوخشاش

en: Show writers only
ug: يازغۇلارنىلا كۆرسەتسۇن

en: Show speed selection
ug: سۈرەت تاللاشنى كۆرسىتىش

en: Show speed selection combo
ug: سۈرەت تاللاش combo كۆزنەكچىسىنى كۆرسەتسۇن

en: Show mode selection
ug: ئۇسۇل تاللاشنى كۆرسەتسۇن

en: Show mode selection combo
ug: ئۇسۇل تاللاش combo كۆزنەكچىسىنى كۆرسەتسۇن

en: Is it a valid combination
ug: بۇ ئىناۋەتلىك ماسلىشىش

en: Is the combination of hardware and disc valid to burn the composition?
ug: قاتتىق دېتال بىلەن دىسكا مەزكۇر ياسالمىنى يېزىشتا ماسلاشتىمۇ؟

en: The blank mode shows different disc status messages than regular mode
ug: قۇرۇق ھالەتتە كۆرسىتىدىغان ئۇچۇرلار بىلەن نورمال ھالەتتىكى ئۇچۇرلار ئوخشىمايدۇ

en: _Speed:
ug: سۈرىتى(_S):

en: Write _mode:
ug: يېزىش ھالىتى(_M)

en: Empty speed list
ug: قۇرۇق تېزلىك تىزىمى

en: <b>Unable to retrieve the speed list for the drive.</b>
    
    This is a known bug for drives. If you're interested in fixing it, please have a look at the libburn library.
    
    Burning should still work, but if there are problems anyways, please let us know.
    
    <i>Thank you!</i>
ug: <b>مەزكۇر ئۈسكۈنىنىڭ تېزلىك تىزىمىغا ئېرىشكىلى بولمىدى</b>
    
    بۇ مەزكۇر قوزغاتقۇدىكى ھەممىگە مەلۇم بولغان كەمتۈك بولۇپ،
    بۇنى تۈزەتمەكچى بولسىڭىز libburn ئامبىرىغا قاراڭ.
    
    شۇنداقتىمۇ يېزىشنى داۋاملاشتۇرغىلى بولىدۇ. ئەگەر مەسىلە كۆرۈلسە
    بىز بىلەن ئالاقە قىلىڭ
    
    <i>سىزگە كوپ تەشەككۈرلەر</i>

en: Continue to _show this notice
ug: بۇ ئۇقتۇرۇشنى داۋاملىق كۆرسەت(_S)

en: default
ug: كۆڭۈلدىكى

en: Max
ug: ئەڭ چوڭ قىممەت

en: Drive can't burn on the inserted disc
ug: قوزغاتقۇچ سېلىنغان دىسكىغا يازالمىدى

en: Drive is empty
ug: قوزغاتقۇچ قۇرۇق

en: Sorry, multisession is not yet supported
ug: كەچۈرۈڭ، كۆپ ئەڭگىمىلىكنى تېخى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

en: Inserted disc is full
ug: سېلىنغان دىسكا قۇرۇق ئەمەس ئىكەن

en: Inserted disc is unsuitable
ug: سېلىنغان دىسكا مۇۋاپىق ئەمەس ئىكەن

en: Cannot access drive (it might be in use)
ug: قوزغاتقۇچنى زىيارەت قىلغىلى بولمىدى(ئىشلىتىلىۋاتقان بولۇشى مۇمكىن)

en: Error determining disc
ug: دىسكىنى ئېنىقلاشتا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Write-once disc, no blanking possible
ug: بىرلا قېتىم يازغىلى بولىدىغان دىسكىنى، قۇرۇقدىغىلى بولمايدۇ

en: DVD+RW does not need blanking
ug: DVD+RW دىسكىنى قۇرۇقداشنىڭ زۆرۈرىيىتى يوق

en: Inserted disc is already blank
ug: سېلىنغان دىسكا قۇرۇق ئىكەن

en: Number of burners in the system
ug: سىستېمىدىكى يېزىش ئۈسكۈنىسىنىڭ سانى

en: Number of drives in the system
ug: سىستېمىدىكى قوزغاتقۇچنىڭ سانى

en: Number of drives in the system (readers and writers)
ug: سىستېمىدىكى قوزغاتقۇچنىڭ سانى(ئوقۇش ۋە يېزىش ئۈسكۈنىلىرى)

en: List of devices
ug: قوزغاتقۇچنىڭ تىزىملىكى

en: Currently selected device
ug: ھازىر تاللانغان قوزغاتقۇچ

note: globals
en: Folder
ug: مۇندەرىجە

en: File
ug: ھۆججەت

en: Type
ug: تىپى

en: Filesystem
ug: ھۆججەت سىستېمىسى

note: load the user's home dir
en: %s's home
ug: %s's نىڭ ماكانى

en: %s: %s
    Try %s --help to see a full list of available command line options.
ug: %s: %s
    بۇيرۇق قۇرىدا ئىشلەتكىلى بولىدىغان بارلىق تاللانمىلارنى كۆرۈش ئۈچۈن %s --help نى كىرگۈزسە بولىدۇ.

en: Unable to initialize the burning backend.
ug: ئارقىدا يېزىشنى دەسلەپلەشتۈرگىلى بولمىدى.

en: No burners are currently available
ug: ھازىر يازغۇ يوق

en: Failed to initialize %s transcoder: %s
    	(falling back to basic implementation)
ug: كود ئالماشتۇرغۇچ(transcoder) %s نى دەسلەپلەشتۈرۈش مەغلۇپ بولدى: %s
    	(ئاساسىي ئەمەلىيلەشتۈرۈلمىسىگە قايتىدۇ)

en: Image file '%s' does not exist.
ug: تەسۋىر ھۆججەت ‹%s› مەۋجۇت ئەمەس.

en: New data composition
ug: يېڭى سانلىق ئاساس ياسالمىسى

en: New audio composition
ug: يېڭى ئۈن ياسالمىسى

en: Blank CD-RW
ug: قۇرۇق CD-RW

en: Burn Image
ug: تەسۋىر يېزىش

en: Refresh
ug: يېڭىلا

en: Refresh file list
ug: ھۆججەت تىزىمىنى يېڭىلايدۇ

en: Another cd burning GUI
ug: باشقا بىر CD غا يېزىش كۆرۈنمە يۈزى

en: Label
ug: ئەن

en: The text of the label
ug: تېكىستنىڭ ئەنى

en: Show close button
ug: تاقاش توپچىسىنى كۆرسەت

en: Determine whether the close button is visible
ug: تاقاش توپچىسىنىڭ كۆرۈنىدىغان كۆرۈنمەيدىغانلىقىنى بەلگىلەيدۇ

en: Formatting...
ug: پىچىۋاتىدۇ…

en: Cannot append data to multisession disc in this write mode (use TAO instead).
ug: بۇ يېزىش ئۇسۇلىدا كۆپ ئەڭگىمەلىك دىسكىغا سانلىق-ئاساسلارنى قوشقىلى بولمايدۇ(شۇڭا TAO نى ئىشلىتىڭ).

en: Closed disc with data detected, a blank or appendable disc is needed.
ug: سانلىق-مەلۇماتلار بار يېپىلغان دىسكا بايقالدى. قۇرۇق ياكى سانلىق-مەلۇماتنى قوشقىلى بولىدىغان دىسكىنى سېلىڭ.

en: No disc detected in drive.
ug: قوزغاتقۇچتا دىسكا يوق ئىكەن.

en: Cannot recognize the state of the drive and disc.
ug: قوزغاتقۇچ ۋە دىسكىنىڭ ھالىتىنى بىلگىلى بولمىدى.

en: There is not enough space available on the inserted disc.
ug: دىسكىدا يېتەرلىك بوشلۇق يوق ئىكەن.

en: Burning track %2d/%d...
ug: يېزىۋاتقان رېلىس %2d/%d...

en: Burning composition...
ug: يېزىۋاتقان ياسالما...

en: standby
ug: تەييارلىقتا تۇرۇۋاتىدۇ

en: ending
ug: ئاخىرلىشىۋاتىدۇ

en: failing
ug: مەغلۇبىيەت

en: unused
ug: ئىشلەتمىگەن

en: abandoned
ug: تاشلىۋېتىلگەن

en: ended
ug: ئاخىرلاشقان

en: aborted
ug: توختىتىلغان

en: no info
ug: ئۇچۇر يوق

en: Writing Lead-In...
ug: يېزىۋاتقىنى Lead-In…

en: Writing Lead-Out...
ug: يېزىۋاتقىنى Lead-Out…

en: Writing pregap...
ug: يېزىۋاتقىنى pregap…

en: Closing track...
ug: رېلىسنى تاقاۋاتىدۇ...

en: Closing session...
ug: ئەڭگىمەنى تاقاۋاتىدۇ...

en: see console
ug: كۆزنەككە قاراڭ

en: User Aborted
ug: ئىشلەتكۈچى توختاتتى

en: Preferences
ug: تەڭشەكلەر

en: Tune how Xfburn behaves
ug: Xfburn نى تەڭشەيدۇ

en: Temporary directory
ug: ۋاقىتلىق مۇندەرىجە

en: _Clean temporary directory on exit
ug: ئاخىرلاشقاندا ۋاقىتلىق مۇندەرىجىنى تازىلىسۇن(_C)

en: File browser
ug: ھۆججەت كۆرگۈ

en: Show _hidden files
ug: يوشۇرۇن ھۆججەتلەرنى كۆرسەتسۇن(_H)

en: Show human_readable filesizes
ug: ھۆججەت ئۇزۇنلۇقىنى چۈشىنىشلىك قىلىپ كۆرسەتسۇن(_R)

en: General
ug: ئادەتتىكى

en: Devices
ug: ئۈسكۈنىلەر

en: Detected devices
ug: تاپقان ئۈسكۈنىلەر

en: Name
ug: ئاتى

en: Node
ug: تۈگۈن

en: Write CD-R
ug: CD-R غا يېزىش

en: Write CD-RW
ug: CD-RW غا يېزىش

en: Write DVD-R
ug: DVD-R غا يېزىش

en: Write DVD-RAM
ug: DVD-RAM غا يېزىش

en: Sc_an for devices
ug: ھەممە ئۈسكۈنىلەرنى ئىزدە(_A)

en: Show warning on _empty speed list
ug: تېزلىك تىزىمى قۇرۇق بولغاندا ئاگاھلاندۇرسۇن(_E)

en: FIFO buffer size (in kb)
ug: FIFO يىغلەك چوڭلۇقى(KB)

en: _Close
ug: تاقا(_C)

en: Changing this setting only takes full effect after a program restart.
ug: بۇ تەڭشەكلەردىكى ئۆزگىرىشلەر، پروگرامما قايتا قوزغىتىلغاندا كۈچكە ئىگە بولىدۇ.

note: label
en: Initializing...
ug: دەسلەپلەشتۈرۈۋاتىدۇ…

en: Estimated writing speed:
ug: يېزىش سۈرىتىنى ھېسابلاۋاتىدۇ:

en: unknown
ug: نامەلۇم

en: FIFO buffer:
ug: FIFO يىغلەك:

en: Device buffer:
ug: ئۈسكۈنە يىغلەكى:

en: Close
ug: تاقا

en: Are you sure you want to abort?
ug: راستلا توختىتامسىز؟

en: Min. fill was %2d%%
ug: مىنۇت. ئىشلىتىلگىنى %2d%%

en: Aborted
ug: توختىتىلدى

en: Failed
ug: مەغلۇپ بولدى

en: Cancelled
ug: ۋاز كەچتى

en: Completed
ug: تاماملاندى

en: Aborting...
ug: توختىتىلىۋاتىدۇ...

en: Select command
ug: بۇيرۇق تاللا

en: File(s) to add to composition
ug: ياسالمىغا قوشۇلىدىغان ھۆججەت(لەر)

note: buttons
en: <big>Burn _Image</big>
ug: <big>تەسۋىر ياز(_I)</big>

en: <big>New _Data Composition</big>
ug: <big>يېڭى سانلىق-مەلۇمات ياسالمىسى(_D)</big>

en: Create a new data disc with the files of your choosing
ug: تاللىغان ھۆججەتلىرىڭىزدىن يېڭى سانلىق ئاساس دىسكىسى قۇرىدۇ

en: <big>_Blank Disc</big>
ug: <big>دىسكىنى قۇرۇقدا(_B)</big>

en: Prepare the rewriteable disc for a new burn
ug: قايتا-قايتا يازغىلى بولىدىغان دىسكىنى قۇرۇقدايدۇ

en: <big>_Audio CD</big>
ug: <big>ئۈن CD(_A)</big>

en: Audio CD playable in regular stereos
ug: CD قويغۇدا قويغىلى بولىدىغان ئۈن دىسكىسى ياسايدۇ

en: What files can get burned to an audio CD?
ug: ئۈن CD غا يېزىلىدىغان ھۆججەتلەر قايسىلار؟

en: Pos
ug: ئورۇن

en: Length
ug: ئۇزۇنلۇق

en: Artist
ug: ئورۇنلىغۇچى

en: Title
ug: ماۋزۇ

en: Filename
ug: ھۆججەت ئاتى

en: Cannot burn audio onto a DVD.
ug: ئۈننى DVD يازغىلى بولمىدى.

en: You can only have a maximum of 99 tracks.
ug: ئەڭ جىق بولغاندا 99 رېلىس بار بولىدۇ.

en: A problem with the burn backend occurred.
ug: ئارقىدا يېزىشتا مەسىلە كۆرۈلدى.

en: Proceed to Burn
ug: ياز

en: You are trying to burn more onto the disc than it can hold.
ug: دىسكا بەك جىق نەرسىنى يازماقچى بولۇۋاتىسىز.

en: basic
ug: ئاددىي

en: The basic transcoder is built in,
    and does not require any library.
    But it can only handle uncompressed
    .wav files.
    If you would like to create audio
    compositions from different types of
    audio files, please compile with
    gstreamer support.
ug: ئاساسىي كود ئالماشتۇرغۇچ(transcoder) سىڭدۈرۈۋېتىلگەن،
    شۇڭا ھېچقانداق فۇنكسىيە ئامبىرىنى تەلەپ قىلمايدۇ.
    بىراق ئۇ پەقەت پرېسلانمىغان ‹.wav› نىلا بىر تەرەپ قىلالايدۇ.
    ئەگەر باشقا تىپتىكى ئۈن ھۆججەتلىرىدىن ئۈن تەخسىسى ياسىماقچى
    بولسىڭىز، gstreamer قوللايدىغان قىلىپ 
    يۇغۇرۇشىڭىز(compile) كېرەك.

en: File %s does not have a .wav extension
ug: ھۆججەت %s نىڭ كېڭەيتىلمە ئاتى .wav ئەمەس ئىكەن

en: File %s does not contain uncompressed PCM wave audio
ug: ھۆججەت   %s تەركىبىدە پرېسلانمىغان PCM دولقۇن ئۈنى يوق ئىكەن

en: Could not stat %s: %s
ug: %s نىڭ ھالىتىنى ئالغىلى بولمىدى: %s

en: Could not open %s.
ug: %s نى ئاچقىلى بولمىدى.

en: Could not open %s: %s
ug: %s نى ئاچقىلى بولمىدى: %s

en: %s is missing.
    
    You do not have a decoder installed to handle this file.
    Probably you need to look at the gst-plugins-* packages
    for the necessary plugins.
ug:  %s يوقالغان.
    
    بۇ تىپتىكى ھۆججەتنى بىر تەرەپ قىلىدىغان كودسىزلىغۇچ يوق.
    كېرەكلىك كودسىزلىغۇچنى gst-plugins-* بوغچىسىدىن
    ئورنىتىشقا بولىدۇ.

en: The gstreamer transcoder uses the gstreamer
    library for creating audio compositions.
    
    Essentially all audio files should be supported
    given that the correct plugins are installed.
    If an audio file is not recognized, make sure
    that you have the 'good','bad', and 'ugly'
    gstreamer plugin packages installed.
ug: ئۈن دىسكىسى ياساشتا ئىشلىتىلىدىغان gstreamer دېگەن 
    كود ئالماشتۇرغۇچ gstreamer ئامبىرىنى تەلەپ قىلىدۇ.
    
    ئادەتتە مۇۋاپىق قىستۇرما ئورنىتىلسىلا، ئاساسەن بارلىق ئۈن
    ھۆججەتلىرىنى ئىشلىتىشكە بولىدۇ.
    ئەگەر ئۈن ھۆججەتلىرىنى تونۇماي قالسا، GStreamer نىڭ
    ياخشى(good)، ناچار(bad), قاملاشمىغان(ugly)
    دېگەن قىستۇرمىلىرى ئورنىتىلدىمۇ يوق تەكشۈرۈپ كۆرۈڭ.

en: Gstreamer did not want to start transcoding (timed out)
ug: GStreamer كود ئايلاندۇرۇشنى باشلىيالمىدى(ۋاقىت ئېشىپ كەتتى)

en: Failed to change songs while transcoding
ug: كود ئايلاندۇرۇۋاتقاندا ناخشىنى ئۆزگەرتىش مەغلۇپ بۆلىدى

en: not implemented
ug: تېخى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

en: Display name
ug: كۆرسەتكۈچ ئاتى

en: Device address
ug: ئۈسكۈنە ئادرېسى

en: Burn speeds supported by the device
ug: ئۈسكىنىنىڭ يېزىش سۈرئەتلىرى

en: Disc status
ug: دىسكا ھالىتى

en: Profile no. as reported by libburn
ug: ئامبار libburn مەلۇم قىلغان Profile نومۇرى

en: Profile name as reported by libburn
ug: ئامبار libburn مەلۇم قىلغان Profile ئاتى

en: Is the disc erasable
ug: دىسكىنى ئۆچۈرگىلى بولامدۇ

en: Can burn CDR
ug: CDR غا يازغىلى بولىدۇ

en: Can burn CDRW
ug: CDRW غا يازغىلى بولىدۇ

en: Can burn DVDR
ug: DVDR غا يازغىلى بولىدۇ

en: Can burn DVDPLUSR
ug: DVDPLUSR غا يازغىلى بولىدۇ

en: Can burn DVDRAM
ug: DVDRAM غا يازغىلى بولىدۇ

en: libburn TAO block types
ug: libburn TAO بۆلەك تىپى

en: libburn SAO block types
ug: libburn SAO بۆلەك تىپى

en: libburn RAW block types
ug: libburn RAW بۆلەك تىپى

en: libburn PACKET block types
ug: libburn PACKET بۆلەك تىپى

en: _Quit
ug: ئاخىرلاشتۇر(_Q)

en: _Edit
ug: تەھرىر(_E)

en: _Action
ug: مەشغۇلات(_A)

en: _View
ug: كۆرۈنۈش(_V)

en: _Help
ug: ياردەم(_H)

en: Rename
ug: ئات ئۆزگەرت

en: Rename Artist
ug: ئورۇنلىغۇچى ئاتىنى ئۆزگەرتىش

en: Rename Title
ug: ماۋزۇسىنى ئۆزگەرتىش

en: Data Composition
ug: سانلىق-مەلۇمات ياسالمىسى

en: CD and DVD burning application
ug: CD ۋە DVD غا يېزىش پروگراممىسى

en: Burn Image (xfburn)
ug: تەسۋىر يازغۇ(xfburn)
