Xfce4-appfinder - en to am translation catalogue (62 entries)

note: close all windows and quit
en: Forced to quit
am: አስገድዶ ማጥፊያ

en: All Applications
am: ሁሉም ፕሮግራሞች

en: Name
am: ስም

en: Comment
am: አስተያየት

en: Command
am: ትዕዛዝ

en: Categories
am: ክፍሎች

en: Filename
am: የ ፋይል ስም

en: Application has no command
am: ፕሮግራሙ ትዕዛዝ የለውም

en: Commands History
am: የ ትእዛዝ ታሪክ

en: Bookmarks
am: ምልክት ማድረጊያዎች

en: C_lear
am: ማ_ጽጃ

en: Are you sure you want to clear the command history?
am: እርስው በ እርግጥ የ ትእዛዝ ታሪክ ማጽዳት ይፈልጋሉ?

en: _Delete
am: _ማጥፊያ

en: Application Finder
am: ፕሮግራም ፈላጊ

en: Toggle view mode
am: የ መመልከቻ ዘዴ መቀያየሪያ

en: _Preferences
am: _ምርጫዎች

en: La_unch
am: ማስ_ጀመሪያ

en: Failed to launch desktop item editor
am: የ ዴስክቶፕ እቃ አራሚ ማስጀመር አልተቻለም

en: Are you sure you want to revert "%s"?
am: በ እርግጥ እንደ ነበር መመለስ ይፈልጋሉ "%s"?

en: Failed to remove desktop file
am: የ ዴስክቶፕ ፋይል ማስወገድ አልተቻለም

en: _Hide
am: _መደበቂያ

en: Are you sure you want to hide "%s"?
am: በ እርግጥ መደበቅ ይፈልጋሉ "%s"?

en: Remove From Bookmarks
am: ከ ምልክት ማድረጊያው ላስወግደው?

en: Add to Bookmarks
am: ወደ ምልክት ማድረጊያዎች መጨመሪያ

en: _Edit
am: _ማረሚያ

en: _Revert
am: _እንደ ነበር መመለሻ

en: Start in collapsed mode
am: በ አነሰ ዘዴ ማስጀመሪያ

en: Print version information and exit
am: ተጨማሪ መረጃ...

en: Replace the existing service
am: የ ነበረውን ግልጋሎት መቀየሪያ

en: Quit all instances
am: ከ ሁሉም ሁኔታዎች መውጫ

en: Type "%s --help" for usage.
am: አይነት "%s --እርዳታ" ለ መጠቀም.

en: Please report bugs to <%s>.
am: እባክዎን ችግሩን ያሳውቁን ለ <%s>.

en: Prefix
am: መነሻዎች

en: Regular Expression
am: መደበኛ አገላለጽ

en: Very Small
am: እጅግ በጣም ትንሽ

en: Smaller
am: በጣም ትንሽ

en: Small
am: ትንሽ

en: Normal
am: የተለምዶ

en: Large
am: ትልቅ

en: Larger
am: በጣም ትልቅ

en: Very Large
am: እጅግ በጣም ትልቅ

en: _Close
am: ዝጋ _C

en: _Help
am: _እርዳታ

en: Always c_enter the window
am: ሁል ጊዜ መስኮት መ_ሀከል ማድረጊያ

en: Center the window on startup.
am: በሚጀምር ጊዜ የ መስኮት መሀከል ማድረጊያ

en: Single window
am: ነጠላ መስኮት

en: Behaviour
am: ባህሪ

en: _View items as icons
am: እቃዎችን እንደ ምልክት _መመልከቻ

en: Text besi_de icons
am: ጽሁፍ ከ ምልክቶች አጠ_ገብ

en: Ite_m icon size:
am: የ እቃ_ዎች ምልክት መጠን:

en: Categ_ory icon size:
am: የ ምድ_ብ ምልክት መጠን:

en: Appearance
am: እይታ

en: History
am: ታሪክ

en: _General
am: _ባጠቃላይ

en: Pattern
am: ድግግሞሽ

en: Add a new custom action.
am: አዲስ የ ተግባር ማስተካከያ መጨመሪያ

en: Remove the currently selected action.
am: አሁን የ ተመረጠውን ተግባር ማስወገጃ

en: Co_mmand:
am: ትእ_ዛዝ:

en: Patte_rn:
am: ድግግ_ሞሽ:

en: _Type:
am: _አይነት:

en: Custom _Actions
am: _ተግባሮች ማስተካከያ

en: Run Program...
am: ፕሮግራሙን አስኪድ
