Xfce4-appfinder - en to be translation catalogue (86 entries)

note: close all windows and quit
en: Forced to quit
be: Прымусовае завяршэнне

en: All Applications
be: Усе праграмы

en: Name
be: Назва

en: Comment
be: Каментар

en: Command
be: Загад

en: Categories
be: Катэгорыі

en: Filename
be: Назва файла

en: Application has no command
be: У праграмы няма загада

en: Commands History
be: Гісторыя загадаў

en: Bookmarks
be: Закладкі

en: C_lear
be: А_чысціць

en: This will permanently clear the custom command history.
be: Гэтае дзеянне незваротна ачысціць гісторыю загадаў.

en: Are you sure you want to clear the command history?
be: Сапраўды хочаце ачысціць гісторыю загадаў?

en: _Delete
be: В_ыдаліць

en: The custom action will be deleted permanently.
be: Адвольнае дзеянне будзе назаўжды выдалена.

en: Are you sure you want to delete pattern "%s"?
be: Сапраўды хочаце выдаліць шаблон "%s"?

en: Application Finder
be: Пошук праграм

en: Toggle view mode
be: Пераключыць рэжым выгляду

en: _Preferences
be: _Налады

en: La_unch
be: За_пусціць

en: Failed to launch desktop item editor
be: Не атрымалася запусціць рэдактар значкоў працоўнага стала

en: This will permanently remove the custom desktop file from your home directory.
be: Гэтае дзеянне назаўсёды выдаліць файл працоўнага стала з вашага хатняга каталога.

en: Are you sure you want to revert "%s"?
be: Сапраўды хочаце адрабіць "%s"?

en: Failed to remove desktop file
be: Не атрымалася выдаліць файл

note: I18N: the first %s will be replace with users' applications directory, the * second with Hidden=true
en: To unhide the item you have to manually remove the desktop file from "%s" or open the file in the same directory and remove the line "%s".
be: Вы мусіце ўласнаручна выдаліць файл працоўнага стала з "%s", альбо адкрыць файл у гэтым каталозе і выдаліць радок "%s".

en: _Hide
be: _Схаваць

en: Are you sure you want to hide "%s"?
be: Сапраўды хочаце схаваць "%s"?

en: Remove From Bookmarks
be: Выдаліць з закладак

en: Add to Bookmarks
be: Дадаць у закладкі

en: _Edit
be: _Рэдагаваць

en: _Revert
be: _Адвярнуць

en: Start in collapsed mode
be: Запускаць у згорнутым выглядзе

en: Print version information and exit
be: Вывесці інфармацыю пра версію і выйсці

en: Replace the existing service
be: Замяніць існую службу

en: Quit all instances
be: Закрыць усе асобнікі

en: Do not try to use or become a D-Bus service
be: Не спрабаваць выкарыстоўваць альбо быць службай D-Bus

en: Type "%s --help" for usage.
be: Увядзіце "%s --help", каб праглядзець даведку.

en: The Xfce development team. All rights reserved.
be: Каманда распрацоўкі Xfce. Усе правы абароненыя.

en: Please report bugs to <%s>.
be: Калі ласка, паведамляйце пра памылкі на <%s>.

en: Prefix
be: Прэфікс

en: Regular Expression
be: Рэгулярны выраз

en: Very Small
be: Вельмі малы

en: Smaller
be: Яшчэ менш

en: Small
be: Малы

en: Normal
be: Звычайны

en: Large
be: Вялікі

en: Larger
be: Вельмі вялікі

en: Very Large
be: Яшчэ больш

en: _Close
be: Закры_ць

en: _Help
be: _Даведка

en: Remember last _selected category
be: Запамінаць апошнюю _абраную катэгорыю

en: Always c_enter the window
be: Заўсёды па _цэнтры экрана

en: Center the window on startup.
be: Размяшчаць акно ў цэнтры экрана падчас запуску.

en: Keep running _instance in the background
be: Запускаць _у фоне

en: Instead of quitting the application when the last window is closed, keep a running instance to speed up opening new windows. You might want to disable this to reduce memory usage.
be: Пакідаць працуючы асобнік праграмы ў памяці замест выхаду пры закрыцці апошняга акна, каб паскорыць адкрыццё новых акон. Гэты параметр можна выключыць для памяншэння выкарыстання памяці.

en: Single window
be: Адно акно

en: When an instance is running in the background, only open one window at a time.
be: Адкрываць толькі адно акно, калі асобнік працуе ў фоне.

en: Sort recently used items first
be: Спачатку нядаўна ўжываныя элементы

en: Order items, such that items that are most recently used are always on the top.
be: Парадак сартавання, пры якім нядаўна ўжытыя элементы будуць знаходзіцца на самым версе.

en: Behaviour
be: Паводзіны

en: _View items as icons
be: _Паказваць элементы як значкі

en: Text besi_de icons
be: Тэкст по_бач са значкамі

en: Ite_m icon size:
be: Па_мер значка элемента:

en: Hide category pane
be: Схаваць панэль катэгорый

en: Hide category panel and show all applications.
be: Схаваць панэль катэгорый і паказаць усе праграмы.

en: Categ_ory icon size:
be: Памер_ значка катэгорыі:

en: Appearance
be: Выгляд

en: C_lear Custom Command History
be: Ачыс_ціць гісторыю адвольных загадаў

en: History
be: Гісторыя

en: _General
be: А_сноўныя

en: Pattern
be: Шаблон

en: Add a new custom action.
be: Дадаць новае адвольнае дзеянне.

en: Remove the currently selected action.
be: Выдаліць абранае дзеянне.

en: If the type is set to prefix, %s will be replaced with the string after the pattern, %S with the complete entry text. For regular expressions you can use \0 and \<num>.
be: Калі тып абраны як прэфікс, то %s будзе заменена на радок пасля шаблону, а %S на тэкст. Для рэгулярных выразаў можна выкарыстоўваць \0 і  \<лік>.

en: Co_mmand:
be: _Загад:

en: Patte_rn:
be: Шаб_лон:

en: _Type:
be: _Тып:

en: _Save match in command history
be: _Захоўваць супадзенні ў гісторыі

en: Custom _Actions
be: Адвольныя _дзеянні

en: Find and launch applications installed on your system
be: Пошук і запуск усталяваных у вашай сістэме праграм

en: program;applications;bookmarks;
be: праграма;праграмы;закладкі;

en: Run Program...
be: Запуск праграмы...

en: Enter a command you want to launch
be: Увядзіце загад для запуску

en: run;command;application;program;finder;search;launcher;everything;spotlight;sherlock;applesearch;unity dash;krunner;synapse;ulauncher;launchy;gnome do;pie;apwal;recoll;alfred;quicksilver;tracker;beagle;kupfer;
be: запуск;загад;праграма;пошукавец;пошук;запускальнік;усе;spotlight;sherlock;пошук праграм;unity dash;krunner;synapse;ulauncher;launchy;gnome do;pie;apwal;recoll;alfred;quicksilver;tracker;beagle;kupfer;

en: Application to quickly run applications and commands
be: Праграма для хуткага запуску праграм і загадаў

en: The application finder is a tool to find and launch installed applications on your system and quickly execute commands. It can also be used to quickly add launchers to the Xfce Panel by dragging an item from the view and drop it on the panel.
be: Пошук праграм - інструмент для хуткага пошуку і запуску ўсталяваных у вашай сістэме праграм і выканання загадаў. Таксама яе можна выкарыстоўваць для дадання запускальнікаў на панэль Xfce перацягваннем.
