Xfce4-appfinder - en to bg translation catalogue (89 entries)

note: close all windows and quit
en: Forced to quit
bg: Принудително спиране

en: All Applications
bg: Всички приложения

en: Name
bg: Име

en: Comment
bg: Коментар

en: Command
bg: Команда

en: Categories
bg: Категории

en: Filename
bg: Име на файл

en: Application has no command
bg: Не е зададена команда за приложението

en: Commands History
bg: История на командите

en: Bookmarks
bg: Отметки

en: C_lear
bg: Изчистване

en: This will permanently clear the custom command history.
bg: Историята на командите ще бъде изчистена безвъзвратно.

en: Are you sure you want to clear the command history?
bg: Искате ли да изчистите историята на командите?

en: _Delete
bg: Изтриване

en: The custom action will be deleted permanently.
bg: Потребителското действие ще бъде премахнато без възможност за възстановяване.

en: Are you sure you want to delete pattern "%s"?
bg: Премахване на шаблона „%s“?

en: Application Finder
bg: Търсене на програма

en: Toggle view mode
bg: Превключване в режим на преглед

en: _Preferences
bg: _Предпочитания

en: La_unch
bg: Стартиране

en: Failed to launch desktop item editor
bg: Не може да стартира редакторът на елементите върху работният плот

en: This will permanently remove the custom desktop file from your home directory.
bg: Това ще премахне завинаги този потребителски декстоп файл от домашната директория.

en: Are you sure you want to revert "%s"?
bg: Сигурни ли сте, че искате да отмените „%s“?

en: Failed to remove desktop file
bg: Не може да бъде премахнат десктоп файл

note: I18N: the first %s will be replace with users' applications directory, the * second with Hidden=true
en: To unhide the item you have to manually remove the desktop file from "%s" or open the file in the same directory and remove the line "%s".
bg: За да се покаже тази позиция, ще трябва ръчно да премахнете файла за работен плот „%s“ или да да отворите файла в същата директория и да премахнете ред „%s“.

en: _Hide
bg: Скриване

en: Are you sure you want to hide "%s"?
bg: Сигурни ли сте, че искате да скриете „%s“?

en: Remove From Bookmarks
bg: Премахване от Отметки

en: Add to Bookmarks
bg: Добавяне към Отметки

en: _Edit
bg: _Редактиране

en: _Revert
bg: _Обръщане

en: Start in collapsed mode
bg: Стартиране в режим на срив

en: Print version information and exit
bg: Показване на сведения за изданието и изход

en: Replace the existing service
bg: Заменяне на съществуваща услуга

en: Quit all instances
bg: Затваряне на всички екземпляри

en: Do not try to use or become a D-Bus service
bg: Не се опитвайте да използвате или да превърнете в услуга на D-Bus

en: Type "%s --help" for usage.
bg: Въведете „%s --help“ за показване на сведения за употреба.

en: The Xfce development team. All rights reserved.
bg: Екипът по разработка на XFCE. Всички права са запазени.

en: Please report bugs to <%s>.
bg: Моля, докладвайте грешки на <%s>.

en: Prefix
bg: Префикс

en: Regular Expression
bg: Регулярен израз

en: Very Small
bg: Много малък

en: Smaller
bg: По- малък

en: Small
bg: Малък

en: Normal
bg: Нормален

en: Large
bg: Голям

en: Larger
bg: По- голям

en: Very Large
bg: Много голям

en: _Close
bg: Затваряне

en: _Help
bg: Помощ

en: Remember last _selected category
bg: Запомняне на последната избрана категория

en: Always c_enter the window
bg: Винаги в центъра на екрана

en: Center the window on startup.
bg: Центрирай прозореца при стартиране.

en: Keep running _instance in the background
bg: Продължаване на работата във фонов режим

en: Instead of quitting the application when the last window is closed, keep a running instance to speed up opening new windows. You might want to disable this to reduce memory usage.
bg: Задържа работещ екземпляр на програмата, когато е затворен последният прозорец, за да ускори отварянето на нови прозорци. Вие може да изключите тази опция за намаляване разхода на памет.

en: Single window
bg: Единичен прозорец

en: When an instance is running in the background, only open one window at a time.
bg: Когато някоя задача се изпълнява във фонов режим да се отваря само един прозорец.

en: Sort recently used items first
bg: Сортирай първо последно използваните елементи

en: Order items, such that items that are most recently used are always on the top.
bg: Подреждане на елементите, така, че последно използваните елементи да са винаги отгоре.

en: Behaviour
bg: Поведение

en: _View items as icons
bg: Показване на елементите като икони

en: Text besi_de icons
bg: Текст до иконите

en: Ite_m icon size:
bg: Размер на иконите на елемент:

en: Hide category pane
bg: Скриване на панела с категориите

en: Hide category panel and show all applications.
bg: Скриване на панела с категориите и показване на всички програми.

en: Categ_ory icon size:
bg: Категория размер на иконите:

en: Hide window decorations
bg: Скриване на декорацията на прозорците

en: Hide window decorations such as title bar and borders.
bg: Скриване на декорацията на прозорците, като заглавна лента и рамки.

en: Appearance
bg: Външен вид

en: C_lear Custom Command History
bg: Изчистване на историята на командите

en: History
bg: История

en: _General
bg: Общи

en: Custom actions are only available in collapsed mode.
bg: Персонализираните действия са достъпни само в свит режим.

en: Pattern
bg: Шаблон

en: Add a new custom action.
bg: Създаване на ново потребителско действие.

en: Remove the currently selected action.
bg: Премахване на последното избрано действие.

en: If the type is set to prefix, %s will be replaced with the string after the pattern, %S with the complete entry text. For regular expressions you can use \0 and \<num>.
bg: Ако е зададено на префикс, %s  ще бъде заменен с низ по образец, %S с пълното въвеждане на текст. За регулярни изрази можете да използвате \0 and \<num>.

en: Co_mmand:
bg: Команда:

en: Patte_rn:
bg: Шаблон:

en: _Type:
bg: Тип:

en: _Save match in command history
bg: Съхраняване на съвпаденията и историята на командите.

en: Custom _Actions
bg: Потребителски действия

en: Find and launch applications installed on your system
bg: Намиране и стартиране на инсталирани приложения

en: program;applications;bookmarks;
bg: програма;приложения, отметки;

en: Run Program...
bg: Стартиране на програма...

en: Enter a command you want to launch
bg: Въведете командата, която искате да стартирате

en: run;command;application;program;finder;search;launcher;everything;spotlight;sherlock;applesearch;unity dash;krunner;synapse;ulauncher;launchy;gnome do;pie;apwal;recoll;alfred;quicksilver;tracker;beagle;kupfer;
bg: стартиране;команда;приложение;програма;търсачка;търсене;стартер;everything;spotlight;sherlock;applesearch;unity dash;krunner;synapse;ulauncher;launchy;gnome do;pie;apwal;recoll;alfred;quicksilver;tracker;beagle;kupfer;

en: Application to quickly run applications and commands
bg: Приложение за бързо стартиране на програми и команди

en: The application finder is a tool to find and launch installed applications on your system and quickly execute commands. It can also be used to quickly add launchers to the Xfce Panel by dragging an item from the view and drop it on the panel.
bg: Търсачката на приложения е инструмент за намиране и стартиране на инсталирани приложения на вашата система и бързо изпълнение на команди. Той може да се използва и за бързо добавяне на стартери към панела на Xfce, като издърпате елемент от списъка и го пуснете в панела.
