Xfce4-appfinder - en to ca translation catalogue (83 entries)

note: close all windows and quit
en: Forced to quit
ca: S'ha forçat la sortida

en: All Applications
ca: Totes les aplicacions

en: Name
ca: Nom

en: Comment
ca: Comentari

en: Command
ca: Ordre

en: Filename
ca: Nom de fitxer

en: Application has no command
ca: L'aplicació no té cap ordre

en: Commands History
ca: Historial d'ordres

en: Bookmarks
ca: Marcadors

en: C_lear
ca: _Neteja

en: This will permanently clear the custom command history.
ca: Això netejarà permanent l'historial d'ordres personalitzades.

en: Are you sure you want to clear the command history?
ca: Esteu segur que voleu netejar l'historial d'ordres?

en: _Delete
ca: _Suprimeix

en: The custom action will be deleted permanently.
ca: L'acció personalitzada se suprimirà permanent.

en: Are you sure you want to delete pattern "%s"?
ca: Esteu segur que voleu suprimir el patró «%s»?

en: Application Finder
ca: Cercador d'aplicacions

en: Toggle view mode
ca: Canvia el mode de visualització

en: _Preferences
ca: _Preferències

en: La_unch
ca: Ll_ança

en: Failed to launch desktop item editor
ca: No s'ha pogut llançar l'editor d'ítems de l'escriptori

en: This will permanently remove the custom desktop file from your home directory.
ca: Això suprimirà permanentment el fitxer d'escriptori personalitzat del vostre directori d'usuari.

en: Are you sure you want to revert "%s"?
ca: Esteu segur que voleu revertir «%s»?

en: Failed to remove desktop file
ca: No s'ha pogut suprimir el fitxer d'escriptori

note: I18N: the first %s will be replace with users' applications directory, the * second with Hidden=true
en: To unhide the item you have to manually remove the desktop file from "%s" or open the file in the same directory and remove the line "%s".
ca: Per mostrar l'ítem heu de suprimir manualment el fitxer d'escriptori de «%s» o obrir el fitxer al mateix directori i suprimir la línia «%s».

en: _Hide
ca: _Oculta

en: Are you sure you want to hide "%s"?
ca: Esteu segur que voleu ocultar «%s»?

en: Remove From Bookmarks
ca: Suprimeix dels marcadors

en: Add to Bookmarks
ca: Afegeix als marcadors

en: _Edit
ca: _Edita

en: _Revert
ca: _Reverteix

en: Start in collapsed mode
ca: Inicia en mode reduït

en: Print version information and exit
ca: Imprimeix la informació de la versió i surt

en: Replace the existing service
ca: Substitueix el servei existent

en: Quit all instances
ca: Surt de totes les instàncies

en: Do not try to use or become a D-Bus service
ca: No intentis utilitzar o transformar-te en un servei D-Bus

en: Type "%s --help" for usage.
ca: Teclegeu «%s --help» per veure l'ús.

en: The Xfce development team. All rights reserved.
ca: L'equip de desenvolupament de Xfce. Tots els drets reservats.

en: Please report bugs to <%s>.
ca: Envieu els errors a <%s>.

en: Regular Expression
ca: Expressió regular

en: Very Small
ca: Molt petita

en: Smaller
ca: Més petita

en: Small
ca: Petita

en: Large
ca: Gran

en: Larger
ca: Més gran

en: Very Large
ca: Molt gran

en: _Close
ca: Tan_ca

en: _Help
ca: A_juda

en: Remember last _selected category
ca: Recorda l'última categoria _seleccionada

en: Always c_enter the window
ca: _Centra sempre la finestra

en: Center the window on startup.
ca: Centra la finestra amb la inicialització.

en: Keep running _instance in the background
ca: Mantén una _instància en execució al rerefons

en: Instead of quitting the application when the last window is closed, keep a running instance to speed up opening new windows. You might want to disable this to reduce memory usage.
ca: En comptes de sortir de l'aplicació quan es tanqui l'última finestra, mantén una instància oberta per accelerar l'obertura de finestres noves. Potser voleu inhabilitar-ho per tal de reduir l'ús de memòria.

en: Single window
ca: Una sola finestra

en: When an instance is running in the background, only open one window at a time.
ca: Quan s'estigui executant una instància en segon pla, només obre alhora una finestra.

en: Sort recently used items first
ca: Ordena primer els elements utilitzats recentment

en: Order items, such that items that are most recently used are always on the top.
ca: Ordena els elements, de manera que els utilitzats més recentment sempre es trobin a la part superior.

en: Behaviour
ca: Comportament

en: _View items as icons
ca: _Mostra els ítems com icones

en: Text besi_de icons
ca: Text a _sota de les icones

en: Ite_m icon size:
ca: Mida de les icones dels íte_ms:

en: Hide category pane
ca: Oculta el plafó de la categoria

en: Hide category panel and show all applications.
ca: Oculta el plafó de la categoria i mostra totes les aplicacions.

en: Categ_ory icon size:
ca: Mida de les icones de les categ_ories:

en: Appearance
ca: Aparença

en: C_lear Custom Command History
ca: _Neteja l'historial d'ordres personalitzades

en: History
ca: Historial

en: Custom actions are only available in collapsed mode.
ca: Les accions personalitzades només estan disponibles en mode replegat.

en: Pattern
ca: Patró

en: Add a new custom action.
ca: Afegeix una nova acció personalitzada.

en: Remove the currently selected action.
ca: Suprimeix l'acció seleccionada actualment.

en: If the type is set to prefix, %s will be replaced with the string after the pattern, %S with the complete entry text. For regular expressions you can use \0 and \<num>.
ca: Si el tipus està establert a prefix, %s se substituirà amb el text després del patró, %S amb el text sencer. Per a les expressions regulars podeu utilitzar \0 i \<num>.

en: Co_mmand:
ca: _Ordre:

en: Patte_rn:
ca: _Patró:

en: _Type:
ca: _Tipus:

en: _Save match in command history
ca: De_sa la coincidència a l'historial d'ordres

en: Custom _Actions
ca: _Accions personalitzades

en: Find and launch applications installed on your system
ca: Cerqueu i llanceu les aplicacions instal·lades al vostre sistema

en: program;applications;bookmarks;
ca: programar;aplicacions;marcadors;

en: Run Program...
ca: Executa el programa...

en: Enter a command you want to launch
ca: Introduïu l'ordre que voleu executar

en: run;command;application;program;finder;search;launcher;everything;spotlight;sherlock;applesearch;unity dash;krunner;synapse;ulauncher;launchy;gnome do;pie;apwal;recoll;alfred;quicksilver;tracker;beagle;kupfer;
ca: executar;ordre;aplicació;programar;cercador;cerca;llançador;tot;spotlight;sherlock;unity dash;krunner;synapse;ulauncher;launchy;gnome do;pie;apwal;recoll;alfred;quicksilver;tracker;beagle;kupfer;

en: Application to quickly run applications and commands
ca: Aplicació per executar ràpidament aplicacions i ordres

en: The application finder is a tool to find and launch installed applications on your system and quickly execute commands. It can also be used to quickly add launchers to the Xfce Panel by dragging an item from the view and drop it on the panel.
ca: El cercador d'aplicacions és una eina per trobar i llançar les aplicacions instal·lades al vostre sistema i per a l'execució ràpida d'ordres. També es pot utilitzar per afegir ràpidament llançadors al tauler de Xfce en arrossegar i deixar anar un ítem des de la vista fins al tauler.
