Xfce4-appfinder - en to eu translation catalogue (89 entries)

note: close all windows and quit
en: Forced to quit
eu: Irtetera beharturik

en: All Applications
eu: Aplikazio guztiak

en: Name
eu: Izena

en: Comment
eu: Iruzkina

en: Command
eu: Komandoa

en: Categories
eu: Kategoriak

en: Filename
eu: Fitxategi-izena

en: Application has no command
eu: Aplikazioak ez du komandorik

en: Commands History
eu: Komando historia

en: Bookmarks
eu: Laster-markak

en: C_lear
eu: Ga_rbitu

en: This will permanently clear the custom command history.
eu: Honek pertsonalizatutako komando historia betirako ezabatuko du.

en: Are you sure you want to clear the command history?
eu: Ziur zaude komando historia ezabatu nahi duzula?

en: _Delete
eu: _Ezabatu

en: The custom action will be deleted permanently.
eu: Ekintza pertsonalizatua betirako ezabatuko da.

en: Are you sure you want to delete pattern "%s"?
eu: Ziur zaude "%s" patroia ezabatu nahi duzula?

en: Application Finder
eu: Aplikazio bilatzailea

en: Toggle view mode
eu: Txandakatu ikuste modua

en: _Preferences
eu: Hobespenak

en: La_unch
eu: Ab_iarazi

en: Failed to launch desktop item editor
eu: Huts mahaigain elementu editorea abiaraztean

en: This will permanently remove the custom desktop file from your home directory.
eu: Honek pertsonalizatutako magain fitxategia zure etxetik betirako ezabatuko du.

en: Are you sure you want to revert "%s"?
eu: Ziur zaude "%s" alderantzikatu nahi duzula?

en: Failed to remove desktop file
eu: Huts mahaigain fitxategia ezabatzean

note: I18N: the first %s will be replace with users' applications directory, the * second with Hidden=true
en: To unhide the item you have to manually remove the desktop file from "%s" or open the file in the same directory and remove the line "%s".
eu: Elementua erakusteko magaina fitxategia "%s" -tik eskuz ezabatu beharko duzu edo direktorio berdinean fitxategia ireki eta "%s" lerroa ezabatu.

en: _Hide
eu: _Ezkutatu

en: Are you sure you want to hide "%s"?
eu: Ziur zaude "%s" ezkutatu nahi duzula?

en: Remove From Bookmarks
eu: Laster-marketatik kendu

en: Add to Bookmarks
eu: Laster-marketara gehitu

en: _Edit
eu: _Editatu

en: _Revert
eu: Leheneratu

en: Start in collapsed mode
eu: Abiatu bildutako moduan

en: Print version information and exit
eu: Inprimatu bertsio argibideak eta irten

en: Replace the existing service
eu: Ordeztu dagoen zerbitzua

en: Quit all instances
eu: Itxi instantzia guztiak

en: Do not try to use or become a D-Bus service
eu: Ez saiatu erabiltzen edo bihurtu D-Bus zerbitzua

en: Type "%s --help" for usage.
eu: Idatzi '%s --help' erabilera argibideentzat.

en: The Xfce development team. All rights reserved.
eu: Xfce garapen taldea. Eskubide guztiak erreserbaturik.

en: Please report bugs to <%s>.
eu: Erroreen berri eman <%s>-ra.

en: Prefix
eu: Aurrizkia

en: Regular Expression
eu: Espresio erregularra

en: Very Small
eu: Oso txikia

en: Smaller
eu: Txikiagoa

en: Small
eu: Txikia

en: Normal
eu: Arrunta

en: Large
eu: Handia

en: Larger
eu: Handiagoa

en: Very Large
eu: Osa handia

en: _Close
eu: I_txi

en: _Help
eu: _Laguntza

en: Remember last _selected category
eu: Gogoratu azken _hautatutako kategoria

en: Always c_enter the window
eu: Beti _erdiratu leihoa

en: Center the window on startup.
eu: Erdiratu leihoa abioan.

en: Keep running _instance in the background
eu: Mantendu :instantzia atzealdean abiarazia

en: Instead of quitting the application when the last window is closed, keep a running instance to speed up opening new windows. You might want to disable this to reduce memory usage.
eu: Azken leiho ixterakoan aplikazioa itxi beharrean atzealdean martxan mantendu leiho berrien irekitzea azkartzeko. Agian hau desgaitu nahiko duzu memoria erabilpena murrizteko.

en: Single window
eu: Leiho bakarra

en: When an instance is running in the background, only open one window at a time.
eu: Instantzia bat atzealdean exekutatzen ari denean, leiho bakarra ireki aldi berean.

en: Sort recently used items first
eu: Zerrendatu azkenaldian erabilitako elementuak lehenago

en: Order items, such that items that are most recently used are always on the top.
eu: Elementuak zerrendatu, azkenaldian erabilitako elementuak beti goiko aldean jarriz.

en: Behaviour
eu: Portamoldea

en: _View items as icons
eu: I_kusi elementuak ikono gisa

en: Text besi_de icons
eu: Testua ikono al_boan

en: Ite_m icon size:
eu: Ele_mentu ikono tamaina:

en: Hide category pane
eu: Kategorien panela ezkutatu

en: Hide category panel and show all applications.
eu: Kategorien panela ezkutatu eta aplikazio guztiak erakutsi.

en: Categ_ory icon size:
eu: Kategoria ikono tamaina:

en: Hide window decorations
eu: Leiho dekorazioak ezkutatu

en: Hide window decorations such as title bar and borders.
eu: Izenburu barra edota ertzak bezalako leiho dekorazioak ezkutatu.

en: Appearance
eu: Itxura

en: C_lear Custom Command History
eu: Ga_rbitu pertsonalizatutako komando historia

en: History
eu: Historia

en: _General
eu: _Orokorra

en: Custom actions are only available in collapsed mode.
eu: Ekintza pertsonalizatuak bildutako moduan daude eskuragarri soilik.

en: Pattern
eu: Patroia

en: Add a new custom action.
eu: Gehitu ekintza pertsonalizatua.

en: Remove the currently selected action.
eu: Ezabatu hautatuko ekintza.

en: If the type is set to prefix, %s will be replaced with the string after the pattern, %S with the complete entry text. For regular expressions you can use \0 and \<num>.
eu: Mota aurrizkira ezartzen bada, %s patroiaren ondoko kateaz ordeztuko da, %S testu sarrera osoarekin. Espresio erregularrentzat \0 eta \<zenb> erabili ditzakezu.

en: Co_mmand:
eu: Ko_mandoa:

en: Patte_rn:
eu: Pat_roia:

en: _Type:
eu: Mo_ta:

en: _Save match in command history
eu: _Gorde parekatzeak komando historian

en: Custom _Actions
eu: Ekintz_a pertsonalizatuak

en: Find and launch applications installed on your system
eu: Bilatu eta abiarazi sisteman instalatutako aplikazioak

en: program;applications;bookmarks;
eu: programak;aplikazioak;laster-markak;

en: Run Program...
eu: Exekutatu programa...

en: Enter a command you want to launch
eu: Sartu exekutatu nahi duzun komando bat

en: run;command;application;program;finder;search;launcher;everything;spotlight;sherlock;applesearch;unity dash;krunner;synapse;ulauncher;launchy;gnome do;pie;apwal;recoll;alfred;quicksilver;tracker;beagle;kupfer;
eu: exekutatu:komandoa;aplikazioa;programa;bilatzailea;bilatu;abiarazlea;dena;fokua;sherlock;applesearch;unity dash;krunner;synapse;ulauncher;launchy;gnome do;pie;apwal;recoll;alfred;quicksilver;tracker;beagle;kupfer;

en: Application to quickly run applications and commands
eu: Aplikazioak eta komandoak azkar exekutatzeko aplikazioa

en: The application finder is a tool to find and launch installed applications on your system and quickly execute commands. It can also be used to quickly add launchers to the Xfce Panel by dragging an item from the view and drop it on the panel.
eu: Aplikazio bilatzailea zure sisteman instalatuta dauden aplikazioak aurkitu eta abiarazteko, eta komandoak azkar exekutatzeko tresna bat da. Xfce panelari abiarazleak azkar gehitzeko erabili daiteke ere, elementuak zerrendatik panelera arrastatuz.
