Xfce4-appfinder - en to gl translation catalogue (86 entries)

note: close all windows and quit
en: Forced to quit
gl: Forzouse a saída

en: All Applications
gl: Todas as aplicacións

en: Name
gl: Nome

en: Comment
gl: Comentario

en: Command
gl: Orde

en: Categories
gl: Categorías

en: Filename
gl: Nome de ficheiro

en: Application has no command
gl: A aplicación non ten orde

en: Commands History
gl: Historial de ordes

en: Bookmarks
gl: Marcadores

en: C_lear
gl: _Limpar

en: This will permanently clear the custom command history.
gl: Isto limpará permanentemente o historial de ordes personalizado.

en: Are you sure you want to clear the command history?
gl: Desexa realmente limpar o historial de ordes?

en: _Delete
gl: _Eliminar

en: The custom action will be deleted permanently.
gl: A acción personalizada eliminarase permanentemente.

en: Are you sure you want to delete pattern "%s"?
gl: Desexa realmente eliminar o patrón «%s»?

en: Application Finder
gl: Buscador de aplicacións

en: Toggle view mode
gl: Cambiar de modo de visualización

en: _Preferences
gl: _Preferencias

en: La_unch
gl: _Iniciar

en: Failed to launch desktop item editor
gl: Produciuse un fallo ao iniciar o editor de elemento de escritorio

en: This will permanently remove the custom desktop file from your home directory.
gl: Así vai retirar permanentemente o ficheiro de escritorio personalizado do seu directorio persoal.

en: Are you sure you want to revert "%s"?
gl: Desexa realmente reverter «%s»?

en: Failed to remove desktop file
gl: Produciuse un fallo ao retirar o ficheiro de escritorio

note: I18N: the first %s will be replace with users' applications directory, the * second with Hidden=true
en: To unhide the item you have to manually remove the desktop file from "%s" or open the file in the same directory and remove the line "%s".
gl: Para amosar de novo o elemento ten que retirar manualmente o ficheiro do escritorio de «%s» ou abrir o ficheiro no mesmo directorio e retirar a liña «%s».

en: _Hide
gl: _Agochar

en: Are you sure you want to hide "%s"?
gl: Desexa realmente agochar «%s»?

en: Remove From Bookmarks
gl: Retirar dos marcadores

en: Add to Bookmarks
gl: Engadir aos marcadores

en: _Edit
gl: _Editar

en: _Revert
gl: _Reverter

en: Start in collapsed mode
gl: Iniciar no modo contraído

en: Print version information and exit
gl: Amosar información da versión e saír

en: Replace the existing service
gl: Substituír o servizo existente

en: Quit all instances
gl: Saír de todas as instancias

en: Do not try to use or become a D-Bus service
gl: Non tentar usar ou converterse un servizo de D-Bus

en: Type "%s --help" for usage.
gl: Introduza «%s --help» para ver a información de uso.

en: The Xfce development team. All rights reserved.
gl: O equipo de desenvolvemento de Xfce. Todos os dereitos reservados.

en: Please report bugs to <%s>.
gl: Por favor, comunique os fallos a <%s>.

en: Prefix
gl: Prefixo

en: Regular Expression
gl: Expresión regular

en: Very Small
gl: Moi pequeno

en: Smaller
gl: Máis pequeno

en: Small
gl: Pequeno

en: Large
gl: Grande

en: Larger
gl: Máis grande

en: Very Large
gl: Moi grande

en: _Close
gl: _Pechar

en: _Help
gl: A_xuda

en: Remember last _selected category
gl: Lembrar a última categoría _seleccionada

en: Always c_enter the window
gl: _Centrar sempre as xanelas

en: Center the window on startup.
gl: Centrar a xanela ao iniciar.

en: Keep running _instance in the background
gl: Manter a _instancia en execución en segundo plano

en: Instead of quitting the application when the last window is closed, keep a running instance to speed up opening new windows. You might want to disable this to reduce memory usage.
gl: No canto de saír da aplicación ao pechar a derradeira xanela, manter unha instancia en execución para acelerar as xanelas novas que se abran. Se desexa reducir o uso de memoria desactive isto.

en: Single window
gl: Xanela única

en: When an instance is running in the background, only open one window at a time.
gl: Cando haxa unha instancia en execución no fondo, abrir só unha xanela de cada vez.

en: Sort recently used items first
gl: Ordenar primeiro os elementos usados ​​recentemente

en: Order items, such that items that are most recently used are always on the top.
gl: Ordena os elementos de xeito que os elementos de máis recente uso sempre estean na parte superior.

en: Behaviour
gl: Comportamento

en: _View items as icons
gl: _Ver os elementos como iconas

en: Text besi_de icons
gl: Texto a carón _das iconas

en: Ite_m icon size:
gl: Tamaño de icona do ele_mento:

en: Hide category pane
gl: Agochar o panel de categorías

en: Hide category panel and show all applications.
gl: Agochar o panel de categorías e amosar todas as aplicacións.

en: Categ_ory icon size:
gl: Tamaño da icona da categ_oría:

en: Appearance
gl: Aparencia

en: C_lear Custom Command History
gl: _Limpar o historial personalizado de ordes

en: History
gl: Historial

en: _General
gl: _Xeral

en: Custom actions are only available in collapsed mode.
gl: As accións personalizadas só están dispoñíbeis no modo contraído.

en: Pattern
gl: Patrón

en: Add a new custom action.
gl: Engadir unha nova acción personalizada

en: Remove the currently selected action.
gl: Retirar a acción seleccionada.

en: If the type is set to prefix, %s will be replaced with the string after the pattern, %S with the complete entry text. For regular expressions you can use \0 and \<num>.
gl: Se o tipo se configura como prefixo, %s substitúese pola cadea que segue o patrón, %S polo texto completo da entrada. Para as expresións regulares pode empregar \0 e \<num>.

en: Co_mmand:
gl: _Orde:

en: Patte_rn:
gl: Pat_rón:

en: _Type:
gl: _Tipo:

en: _Save match in command history
gl: _Gardar a coincidencia no historial de ordes

en: Custom _Actions
gl: _Accións personalizadas

en: Find and launch applications installed on your system
gl: Busque e inicie aplicacións instaladas no sistema

en: program;applications;bookmarks;
gl: programas;aplicacións;marcadores;

en: Run Program...
gl: Executar programa...

en: Enter a command you want to launch
gl: Introduza unha orde para iniciar

en: run;command;application;program;finder;search;launcher;everything;spotlight;sherlock;applesearch;unity dash;krunner;synapse;ulauncher;launchy;gnome do;pie;apwal;recoll;alfred;quicksilver;tracker;beagle;kupfer;
gl: executar;orde;aplicación;programa;buscar;atopar;lanzador;todo;foco;bloqueo;busca;finder;inity;krunner;sinapsis;lanzador; ulauncher;gnome do;pie;apwal;recoll;alfred;quicksilver;tracker;beagle;kupfer;

en: Application to quickly run applications and commands
gl: Aplicación para executar rapidamente aplicacións e ordes

en: The application finder is a tool to find and launch installed applications on your system and quickly execute commands. It can also be used to quickly add launchers to the Xfce Panel by dragging an item from the view and drop it on the panel.
gl: O buscador de aplicacións é unha ferramenta para atopar e iniciar as aplicacións instaladas no sistema e executar ordes rapidamente. Tamén se pode empregar para engadir iniciadores rapidamente ao panel do Xfce arrastrando un elemento da vista e soltándoo no panel.
