Xfce4-appfinder - en to hy_AM translation catalogue (87 entries)

note: close all windows and quit
en: Forced to quit
hy_AM: Ստիպողական անջատում

en: All Applications
hy_AM: Բոլորը

en: Name
hy_AM: Անուն

en: Comment
hy_AM: Մեկնաբանութիւն

en: Command
hy_AM: Տեղադրութիւն

en: Categories
hy_AM: Կարգեր

en: Filename
hy_AM: Նշանուն

en: Application has no command
hy_AM: Յաւելուածը չունի հրամաններ

en: Commands History
hy_AM: Պատմութիւն

en: Bookmarks
hy_AM: Էջանիշներ

en: C_lear
hy_AM: Մ_աքրել

en: This will permanently clear the custom command history.
hy_AM: Հրամանների պատմութիւնը անվերադարձ կը մաքրուի։

en: Are you sure you want to clear the command history?
hy_AM: Մաքրե՞լ հրամանների պատմութիւնը։

en: _Delete
hy_AM: _Ջնջել

en: The custom action will be deleted permanently.
hy_AM: Գործողութիւնն անվերադարձ կը ջնջուի։

en: Are you sure you want to delete pattern "%s"?
hy_AM: Ջնջե՞լ «%s» նշանը։

en: Application Finder
hy_AM: Յաւելուածների Որոնում

en: Toggle view mode
hy_AM: Փոխել ցուցադրման եղանակը

en: _Preferences
hy_AM: _Նախընտրանք

en: La_unch
hy_AM: Գոր_ծարկել

en: Failed to launch desktop item editor
hy_AM: Չյաջողուեց գործարկել աշխատասեղանի տարրերի խմբագրիչը

en: This will permanently remove the custom desktop file from your home directory.
hy_AM: Յարմարեցուած ․desktop նիշը անվերադարձ կը հեռացուի տնային նշարանից։

en: Are you sure you want to revert "%s"?
hy_AM: Վերադարձնե՞լ «%s»֊ը։

en: Failed to remove desktop file
hy_AM: Չյաջողուեց հեռացնել .desktop նիշը

note: I18N: the first %s will be replace with users' applications directory, the * second with Hidden=true
en: To unhide the item you have to manually remove the desktop file from "%s" or open the file in the same directory and remove the line "%s".
hy_AM: Տարրը թաքցնելու համար պէտք է ձեռքով հեռացնել ․desktop նիշը «%s»֊ից, կամ բացել նիշը նոյն նշարանում եւ հեռացնել «%s» տողը։

en: _Hide
hy_AM: _Թաքցնել

en: Are you sure you want to hide "%s"?
hy_AM: Թաքցնե՞լ «%s»֊ը։

en: Remove From Bookmarks
hy_AM: Հեռացնել էջանիշերից

en: Add to Bookmarks
hy_AM: Աւելացնել էջանիշերում

en: _Edit
hy_AM: _Խմբագրում

en: _Revert
hy_AM: _Վերադարձ

en: Start in collapsed mode
hy_AM: Միացնել կոծկման եղանակը

en: Print version information and exit
hy_AM: Ցոյց տալ տարբերակի վերաբերեալ տեղեկոյթը եւ դուրս գալ

en: Replace the existing service
hy_AM: Փոխարինել գոյութիւն ունեցող ծառայութիւնը

en: Quit all instances
hy_AM: Դուրս գալ բոլոր աւրինակներից

en: Do not try to use or become a D-Bus service
hy_AM: Չփորձել աւգտագործել կամ դարձնել D-Bus ծառայութիւն

en: Type "%s --help" for usage.
hy_AM: Մուտքագրել «%s --help»՝ աջակցութեան համար։

en: The Xfce development team. All rights reserved.
hy_AM: Xfce֊ի մշակման խումբ։ Բոլոր իրաւունքները պաշտպանուած են։

en: Please report bugs to <%s>.
hy_AM: Սխալների դէպքում կարող էք դիմել <%s> հասցէով։

en: Prefix
hy_AM: Նախանշան

en: Regular Expression
hy_AM: Կանոնաւոր արտայայտութիւն

en: Very Small
hy_AM: Փոքրագոյն

en: Smaller
hy_AM: Շատ փոքր

en: Small
hy_AM: Փոքր

en: Normal
hy_AM: Սովորական

en: Large
hy_AM: Մեծ

en: Larger
hy_AM: Շատ մեծ

en: Very Large
hy_AM: Մեծագոյն

en: _Close
hy_AM: _Փակել

en: _Help
hy_AM: Աւգնութիւն

en: Remember last _selected category
hy_AM: Յ_իշել ընտրուած վերջին կարգը

en: Always c_enter the window
hy_AM: Պատուհանը _միշտ կենտրոնում

en: Center the window on startup.
hy_AM: Միացնելիս՝ տեղադրել պատուհանը կենտրոնում։

en: Keep running _instance in the background
hy_AM: Պահել գործակուող նմուշը յետնաշեր_տում

en: Instead of quitting the application when the last window is closed, keep a running instance to speed up opening new windows. You might want to disable this to reduce memory usage.
hy_AM: Վերջին պատուհանի փակումից յետոյ, դուրս գալու փոխարէն՝ պահում է գործարկուող աւրինակը նոր պատուհանների արագ բացման համար։ Կարող էք անջատել սա, յիշողութեան աւգտագործումը նուազեցնելու համար։

en: Single window
hy_AM: Մեկ պատուհան

en: When an instance is running in the background, only open one window at a time.
hy_AM: Երբ հատանմուշը գործում է յետնաշերտում, այդ ժամանակ միայն մեկ պատուհան է  բացուում ։

en: Sort recently used items first
hy_AM: Դասաւորել վերջերս օգտագործուած տարրերն առաջինը

en: Order items, such that items that are most recently used are always on the top.
hy_AM: Դասաւորել այնպէսս․ որ ամենավերջին օգտագործուածները լինեն ամենավերեւում

en: Behaviour
hy_AM: Վարքագիծ

en: _View items as icons
hy_AM: _Ցուցադրել տարրերը պատկերակների տեսքով

en: Text besi_de icons
hy_AM: Անունը՝ պատկերա_կների կողքին

en: Ite_m icon size:
hy_AM: Տարր_ի պատկերակի չափը․

en: Hide category pane
hy_AM: Թաքցնել կարգի փեղկը

en: Hide category panel and show all applications.
hy_AM: Թաքցնել կարգի փեղկը եւ ցուցադրել բոլոր յաւելուածները

en: Categ_ory icon size:
hy_AM: Կար_գի պատկերակի չափը․

en: Appearance
hy_AM: Տեսք

en: C_lear Custom Command History
hy_AM: Մա_քրել հրամանների պատմութիւնը

en: History
hy_AM: Պատմութիւն

en: _General
hy_AM: _Ընդհանուր

en: Custom actions are only available in collapsed mode.
hy_AM: Ընթացիկ գործողութիւնները հասանելի են միայն կոծկման եղականում

en: Pattern
hy_AM: Նշան

en: Add a new custom action.
hy_AM: Յաւելել նոր գործողութիւն։

en: Remove the currently selected action.
hy_AM: Հեռացնել ներկաումս ընտրուած գործողութիւնը։

en: If the type is set to prefix, %s will be replaced with the string after the pattern, %S with the complete entry text. For regular expressions you can use \0 and \<num>.
hy_AM: Եթե սահմանուած է նախանշանը՝ %s֊ը կը փոխարինուի նշանից յետոյ եկող տողով, իսկ %S֊ը՝ ամբողջ գրոյթով։ Հաստատուն արտայայտութիւնների համար կարելի է աւգտագործել՝ \0 եւ \<թիւ>։

en: Co_mmand:
hy_AM: Հր_աման․

en: Patte_rn:
hy_AM: Նշ_ան․

en: _Type:
hy_AM: _Տիպ․

en: _Save match in command history
hy_AM: Պահ_ել համընկնումը հրամանների պատմութեան մէջ

en: Custom _Actions
hy_AM: Ընտրովի _գործողութիւններ

en: Find and launch applications installed on your system
hy_AM: Որոնել եւ գործարկել համակարգում առկայ յաւելուածները

en: program;applications;bookmarks;
hy_AM: ծրագիր;ծրագրեր;էջանիշեր;

en: Run Program...
hy_AM: Գործարկել...

en: Enter a command you want to launch
hy_AM: Ներմուծեք հրամանը, որը ցանկանում եք թողարկել

en: run;command;application;program;finder;search;launcher;everything;spotlight;sherlock;applesearch;unity dash;krunner;synapse;ulauncher;launchy;gnome do;pie;apwal;recoll;alfred;quicksilver;tracker;beagle;kupfer;
hy_AM: գործարկել;հրաման;ծրագիր;ծրագիր;որոնիչ;որոնում;գործարկիչ;ամէն ինչ;spotlight;sherlock;applesearch;unity dash;krunner;synapse;ulauncher;launchy;gnome do;pie;apwal;recoll;alfred;quicksilver;tracker;beagle;kupfer;

en: Application to quickly run applications and commands
hy_AM: Յաւելուածը դեպի արագ բեռնուող յաւելուածները եւ հրամանները

en: The application finder is a tool to find and launch installed applications on your system and quickly execute commands. It can also be used to quickly add launchers to the Xfce Panel by dragging an item from the view and drop it on the panel.
hy_AM: Յաւելուածների որոնիչը գործիք է բեռնուած յաւելուածը գտնելու եւ ձեր համակարգում միացնելու համար,  եւ հրամանները արագ գործարկելու համար։ Նաեւ կարող է արագ աւելացնել թողարկիչներ Xfce Ընտրացանկում քաշելով տարրերը դիտումից եւ գցելով ընտրացանկ։
