Xfce4-appfinder - en to ms translation catalogue (88 entries)

note: close all windows and quit
en: Forced to quit
ms: Dipaksa keluar

en: All Applications
ms: Semua Aplikasi

en: Name
ms: Nama

en: Comment
ms: Komen

en: Command
ms: Arahan

en: Categories
ms: Kategori

en: Filename
ms: Namafail

en: Application has no command
ms: Aplikasi tidak mempunyai arahan

en: Commands History
ms: Sejarah Arahan

en: Bookmarks
ms: Tanda buku

en: C_lear
ms: Kosongkan

en: This will permanently clear the custom command history.
ms: Ini akan mengosongkan sejarah arahan tersuai selamanya.

en: Are you sure you want to clear the command history?
ms: Anda pasti mahu mengosongkan sejarah arahan tersuai?

en: _Delete
ms: Pa_dam

en: The custom action will be deleted permanently.
ms: Tindakan tersuai akan dipadam selamanya.

en: Are you sure you want to delete pattern "%s"?
ms: Adakah anda pasti mahu memadam corak "%s"?

en: Application Finder
ms: Pencari Aplikasi

en: Toggle view mode
ms: Toggle mod paparan

en: _Preferences
ms: _Keutamaan

en: La_unch
ms: Lancar

en: Failed to launch desktop item editor
ms: Gagal melancarkan penyunting item desktop

en: This will permanently remove the custom desktop file from your home directory.
ms: Ini akan membuang fail desktop tersuai dari direktori home anda selamanya.

en: Are you sure you want to revert "%s"?
ms: Anda pasti untuk kembalikan "%s"?

en: Failed to remove desktop file
ms: Gagal membuang fail desktop

note: I18N: the first %s will be replace with users' applications directory, the * second with Hidden=true
en: To unhide the item you have to manually remove the desktop file from "%s" or open the file in the same directory and remove the line "%s".
ms: Untuk memaparkan item yang anda buang secara manual fail desktop dari "%s" atau membuka fail dari direktori yang sama dan membuang baris "%s".

en: _Hide
ms: _Sembunyikan

en: Are you sure you want to hide "%s"?
ms: Anda pasti untuk sembunyi "%s"?

en: Remove From Bookmarks
ms: Buang Dari Tanda Buku

en: Add to Bookmarks
ms: Tambah kepada Tandabuku

en: _Edit
ms: _Sunting

en: _Revert
ms: K_embali

en: Start in collapsed mode
ms: Mulakan dalam mod lipatan

en: Print version information and exit
ms: Papar maklumat versi dan keluar

en: Replace the existing service
ms: Gantikan servis sedia ada

en: Quit all instances
ms: Henti semua tika

en: Do not try to use or become a D-Bus service
ms: Jangan cuba mengguna atau menjadi servis D-Bus

en: Type "%s --help" for usage.
ms: Taip "%s --help" untuk penggunaan.

en: The Xfce development team. All rights reserved.
ms: Pasukan pembangunan Xfce. Semua hak cipta terpelihara.

en: Please report bugs to <%s>.
ms: Sila laporkan pepijat ke <%s>.

en: Prefix
ms: Awalan

en: Very Small
ms: Sangat Kecil

en: Smaller
ms: Lebih kecil

en: Small
ms: Kecil

en: Normal
ms: Biasa

en: Large
ms: Besar

en: Larger
ms: Lebih besar

en: Very Large
ms: Sangat Besar

en: _Close
ms: _Tutup

en: _Help
ms: _Bantuan

en: Remember last _selected category
ms: Ingat pilihan kategori terakhir

en: Always c_enter the window
ms: Sentiasa tengah pada tetingkap

en: Center the window on startup.
ms: Tengah pada tetingkap pada permulaan.

en: Keep running _instance in the background
ms: Terus jalankan tika dalam latar belakang

en: Instead of quitting the application when the last window is closed, keep a running instance to speed up opening new windows. You might want to disable this to reduce memory usage.
ms: Daripada tutup aplikasi apabila ttingkap terakhir ditutup, terus jalankan tika untuk mencepatkan pembukaan tetingkap baharu. Anda mungkin mahu lumpuhkannya untuk mengurangkan penggunaan memori.

en: Single window
ms: Satu tetingkap

en: When an instance is running in the background, only open one window at a time.
ms: Bila satu kejadian berjalan disebalik tabir, hanya buka satu tetingkap pada satu masa.

en: Sort recently used items first
ms: Isih item digunakan baru-baru ini dahulu

en: Order items, such that items that are most recently used are always on the top.
ms: Tertib item, seperti item yang telah digunakan baru-baru ini sentiasa berada di atas.

en: Behaviour
ms: Peri laku

en: _View items as icons
ms: Papar item sebagai ikon

en: Text besi_de icons
ms: Teks _disisi ikon

en: Ite_m icon size:
ms: Saiz ikon ite_m:

en: Hide category pane
ms: Sembunyi anak tetingkap kategori

en: Hide category panel and show all applications.
ms: Sembunyi panel kategori dan tunjuk semua aplikasi.

en: Categ_ory icon size:
ms: Saiz ikon kateg_ori:

en: Hide window decorations
ms: Sembunyi hiasan tetingkap

en: Hide window decorations such as title bar and borders.
ms: Sembunyi hiasan tetingkap seperti palang tajuk dan sempadan.

en: Appearance
ms: Penampilan

en: C_lear Custom Command History
ms: Kosongkan Sejarah Arahan Tersuai

en: History
ms: Sejarah

en: _General
ms: _Am

en: Custom actions are only available in collapsed mode.
ms: Tindakan suai hanya tersedia dalam mod kuncup.

en: Pattern
ms: Corak

en: Add a new custom action.
ms: Tambah tindakan tersuai baharu.

en: Remove the currently selected action.
ms: Buang tindakan dipilih pada masa ini.

en: If the type is set to prefix, %s will be replaced with the string after the pattern, %S with the complete entry text. For regular expressions you can use \0 and \<num>.
ms: Jika jenis ditetapkan ke awalan, %s akan ditukar dengan rentetan selepas corak, %S dengan kemasukan teks lengkap. Untuk regular expression anda boelh menggunakan \0 dan \<num>.

en: Co_mmand:
ms: Arahan:

en: Patte_rn:
ms: Corak:

en: _Type:
ms: _Jenis:

en: _Save match in command history
ms: _Simpan yang sepadan dalam sejarah arahan

en: Custom _Actions
ms: Tind_akan Tersuai

en: Find and launch applications installed on your system
ms: Cari dan lancar aplikasi dipasang pada sistem anda

en: program;applications;bookmarks;
ms: program;aplikasi;tanda buku;

en: Run Program...
ms: Jalan Program...

en: Enter a command you want to launch
ms: Masukkan perintah yang anda mahu lancarkan

en: run;command;application;program;finder;search;launcher;everything;spotlight;sherlock;applesearch;unity dash;krunner;synapse;ulauncher;launchy;gnome do;pie;apwal;recoll;alfred;quicksilver;tracker;beagle;kupfer;
ms: jalan;perintah;apliaksi;program;pencari;gelintar;pelancar;segalanya;spotlight;sherlock;applesearch;pemuka unity;krunner;synapse;ulauncher;launchy;gnome do;pie;apwal;recoll;alfred;quicksilver;tracker;beagle;kupfer;

en: Application to quickly run applications and commands
ms: Aplikasi untuk jalankan aplikasi dan perintah dengan pantas

en: The application finder is a tool to find and launch installed applications on your system and quickly execute commands. It can also be used to quickly add launchers to the Xfce Panel by dragging an item from the view and drop it on the panel.
ms: Pencari aplikasi ini adalah alat untuk cari dan lancar aplikasi terpasang di dalam sistem anda dan lakukan perintah dengan pantas. Ia juga boleh digunakan untuk menambah pelancar secara pantas ke Panel Xfce dengan menyeret item dari paparan dan lepas ia ke atas panel.
