Xfce4-appfinder - en to nb translation catalogue (87 entries)

note: close all windows and quit
en: Forced to quit
nb: Tvunget til å avslutte

en: All Applications
nb: Alle programmer

en: Name
nb: Navn

en: Comment
nb: Kommentar

en: Command
nb: Kommando

en: Categories
nb: Kategorier

en: Filename
nb: Filnavn

en: Application has no command
nb: Ingen kommando tilknyttet program

en: Commands History
nb: Kommandohistorikk

en: Bookmarks
nb: Bokmerker

en: C_lear
nb: T_øm

en: This will permanently clear the custom command history.
nb: Dette vil tømme den egendefinert kommandohistorikk for godt, og kan ikke angres.

en: Are you sure you want to clear the command history?
nb: Er du sikker på at du ønsker å tømme kommandohistorikken?

en: _Delete
nb: _Slett

en: The custom action will be deleted permanently.
nb: Den egendefinerte handlingen vil bli slettet permanent.

en: Are you sure you want to delete pattern "%s"?
nb: Er du sikker på at du vil slette mønsteret «%s»?

en: Application Finder
nb: Programkatalog

en: Toggle view mode
nb: Bytt visningsmodus

en: _Preferences
nb: _Innstillinger

en: La_unch
nb: St_art

en: Failed to launch desktop item editor
nb: Klarte ikke åpne redigering av skrivebordselement

en: This will permanently remove the custom desktop file from your home directory.
nb: Dette vil permanent fjerne den egendefinerte skrivebordsfilen fra din hjemmemappe.

en: Are you sure you want to revert "%s"?
nb: Er du sikker på at du vil tilbakestille «%s»?

en: Failed to remove desktop file
nb: Klarte ikke å fjerne skrivebordsfil

note: I18N: the first %s will be replace with users' applications directory, the * second with Hidden=true
en: To unhide the item you have to manually remove the desktop file from "%s" or open the file in the same directory and remove the line "%s".
nb: For å vise det skjulte elementet må du manuelt fjerne skrivebordsfilen fra «%s» eller åpne filen i samme mappe og fjerne linjen «%s».

en: _Hide
nb: Skjul

en: Are you sure you want to hide "%s"?
nb: Er du sikker på at du ønsker å skjule «%s»?

en: Remove From Bookmarks
nb: Fjern fra bokmerker

en: Add to Bookmarks
nb: Legg til bokmerker

en: _Edit
nb: _Rediger

en: _Revert
nb: _Tilbakestill

en: Start in collapsed mode
nb: Start i sammenfoldet modus

en: Print version information and exit
nb: Skriv ut versjonsinformasjon og avslutt

en: Replace the existing service
nb: Erstatt den eksisterende tjenesten

en: Quit all instances
nb: Avslutt alle instanser

en: Do not try to use or become a D-Bus service
nb: Ikke prøv å bruk eller bli en D-Bus-tjeneste

en: Type "%s --help" for usage.
nb: Skriv «%s --help» for bruksinstruksjoner.

en: The Xfce development team. All rights reserved.
nb: Xfce utviklingsteam. Alle rettigheter reservert.

en: Please report bugs to <%s>.
nb: Rapporter feil til <%s>.

en: Prefix
nb: Prefiks

en: Regular Expression
nb: Regulært uttrykk

en: Very Small
nb: Veldig liten

en: Smaller
nb: Mindre

en: Small
nb: Liten

en: Large
nb: Stor

en: Larger
nb: Større

en: Very Large
nb: Veldig stor

en: _Close
nb: _Lukk

en: _Help
nb: _Hjelp

en: Remember last _selected category
nb: Husk siste valgte kategori

en: Always c_enter the window
nb: Alltid midtstill vinduet

en: Center the window on startup.
nb: Midtstill vinduet ved oppstart.

en: Keep running _instance in the background
nb: Behold kjørende forekomst i bakgrunnen

en: Instead of quitting the application when the last window is closed, keep a running instance to speed up opening new windows. You might want to disable this to reduce memory usage.
nb: I stedet for å avslutte programmet når det siste vinduet lukkes, behold en kjørende forekomst for å øke hastigheten på åpning av nye vinduer. Det kan være lurt å deaktivere dette for å redusere minnebruken.

en: Single window
nb: Ett vindu

en: When an instance is running in the background, only open one window at a time.
nb: Åpne ett vindu om gangen når en instans kjører i bakgrunnen.

en: Sort recently used items first
nb: Sorter sist brukte elementer først

en: Order items, such that items that are most recently used are always on the top.
nb: Sorter elementer slik at de sist brukte alltid er øverst.

en: Behaviour
nb: Oppførsel

en: _View items as icons
nb: _Vis elementer som ikoner

en: Text besi_de icons
nb: Tekst ved siden av ikoner

en: Ite_m icon size:
nb: Element ikonstørrelse:

en: Hide category pane
nb: Skjul kategoripanel

en: Hide category panel and show all applications.
nb: Skjul kategoripanelet og vis alle programmene.

en: Categ_ory icon size:
nb: Kategoriikonets størrelse:

en: Hide window decorations
nb: Skjul vindusdekorasjoner

en: Hide window decorations such as title bar and borders.
nb: Skjul vindusdekorasjoner slik som tittellinje og rammer.

en: Appearance
nb: Utseende

en: C_lear Custom Command History
nb: Tøm egendefinert kommandohistorikk

en: History
nb: Historikk

en: _General
nb: _Generelt

en: Custom actions are only available in collapsed mode.
nb: Selvvalgte handlinger er kun tilgjengelige i sammenfoldet modus.

en: Pattern
nb: Mønster

en: Add a new custom action.
nb: Legg til en ny egendefinert handling.

en: Remove the currently selected action.
nb: Fjern den valgte handlingen.

en: If the type is set to prefix, %s will be replaced with the string after the pattern, %S with the complete entry text. For regular expressions you can use \0 and \<num>.
nb: Hvis typen er satt til prefiks, vil %s bli erstattet med strengen etter mønsteret, %S med den fullstendige oppføringsteksten. For regulære uttrykk kan du bruke \0 og \<num>.

en: Co_mmand:
nb: Kommando:

en: Patte_rn:
nb: Mønster:

en: _Save match in command history
nb: Lagre treff i kommandohistorikk

en: Custom _Actions
nb: Egendefinerte handlinger

en: Find and launch applications installed on your system
nb: Finn og kjør programmer installert på datamaskinen din

en: program;applications;bookmarks;
nb: program;programmer;bokmerker;

en: Run Program...
nb: Kjør program ...

en: Enter a command you want to launch
nb: Angi en kommando du vil kjøre

en: run;command;application;program;finder;search;launcher;everything;spotlight;sherlock;applesearch;unity dash;krunner;synapse;ulauncher;launchy;gnome do;pie;apwal;recoll;alfred;quicksilver;tracker;beagle;kupfer;
nb: kjør;kommando;program;programmer;søk;programstarter;everything;sherlock;spotlight;unity;dash;krunner;synapse;ulauncher;launchy;gnome do;pie;apwal;recoll;alfred;quicksilver;tracker;beagle;kupfer;

en: Application to quickly run applications and commands
nb: Et program som raskt finner og kjører programmer og kommandoer

en: The application finder is a tool to find and launch installed applications on your system and quickly execute commands. It can also be used to quickly add launchers to the Xfce Panel by dragging an item from the view and drop it on the panel.
nb: Programkatalogen er et verktøy som finner og kjører installerte programmer på systemet ditt. Det kan også kjøre egendefinerte handlinger og legge til hurtigstartere på Xfce-panelet ved å dra elementet fra utlistingen til panelet.
