Xfce4-appfinder - en to nn translation catalogue (71 entries)

note: close all windows and quit
en: Forced to quit
nn: Tvungen til å avslutta

en: All Applications
nn: Alle program

en: Name
nn: Namn

en: Comment
nn: Kommentar

en: Command
nn: Kommando

en: Categories
nn: Kategoriar

en: Filename
nn: Filnamn

en: Application has no command
nn: Programmet har ingen kommando

en: Commands History
nn: Kommandologg

en: Bookmarks
nn: Bokmerkje

en: C_lear
nn: _Tøm

en: This will permanently clear the custom command history.
nn: Dette tømer loggen over eigne kommandoar.

en: Are you sure you want to clear the command history?
nn: Er du sikker på at du vil sletta kommandologgen?

en: _Delete
nn: _Slett

en: The custom action will be deleted permanently.
nn: Denne handlinga blir sletta for alltid.

en: Are you sure you want to delete pattern "%s"?
nn: Er du sikker på at du vil sletta mønsteret «%s»?

en: Application Finder
nn: Programfinnar

en: Toggle view mode
nn: Slå på visingsmodus

en: La_unch
nn: St_art

en: Failed to launch desktop item editor
nn: Greidde ikkje starta redigeringa for skrivebordselement

en: This will permanently remove the custom desktop file from your home directory.
nn: Dette slettar den eigenlaga skrivebordsfila frå heimemappa di.

en: Are you sure you want to revert "%s"?
nn: Er du sikker på at du vil tilbakestilla «%s»?

en: Failed to remove desktop file
nn: Klarte ikkje fjerna skrivebordsfila

note: I18N: the first %s will be replace with users' applications directory, the * second with Hidden=true
en: To unhide the item you have to manually remove the desktop file from "%s" or open the file in the same directory and remove the line "%s".
nn: For å syna dette elementet, må du manuelt fjerna skrivebordsfila frå «%s» eller opna fila i same mappa, og fjerna linja «%s».

en: _Hide
nn: _Gøym

en: Are you sure you want to hide "%s"?
nn: Er du sikker på at du vil gøma «%s»?

en: Remove From Bookmarks
nn: Fjern frå bokmerkje

en: Add to Bookmarks
nn: Legg til i bokmerkje

en: _Edit
nn: _Rediger

en: Start in collapsed mode
nn: Start i utvida modus

en: Print version information and exit
nn: Vis versjonsinformasjonen og avslutt

en: Replace the existing service
nn: Byt ut tenesta

en: Quit all instances
nn: Avslutt alle førekomstar

en: Do not try to use or become a D-Bus service
nn: Ikkje prøv å bruka eller bli ei D-bus-tenest

en: Type "%s --help" for usage.
nn: Skriv «%s --help» for bruksinstruksjonar

en: The Xfce development team. All rights reserved.
nn: Utviklingslaget for Xfce. Alle rettar er reserverte.

en: Please report bugs to <%s>.
nn: Rapporter feil til <%s>.

en: Prefix
nn: Prefiks

en: Regular Expression
nn: Regulært uttrykk

en: Very Small
nn: Veldig liten

en: Smaller
nn: Mindre

en: Small
nn: Liten

en: Large
nn: Stor

en: Larger
nn: Større

en: Very Large
nn: Veldig stor

en: _Close
nn: _Lat att

en: _Help
nn: _Hjelp

en: Remember last _selected category
nn: Hugs _siste valde kategori

en: Always c_enter the window
nn: Alltid _midtstill vindaugo

en: Center the window on startup.
nn: Midtstill vinduaga ved oppstart.

en: Keep running _instance in the background
nn: Lat programmet _køyra i bakgrunnen

en: Instead of quitting the application when the last window is closed, keep a running instance to speed up opening new windows. You might want to disable this to reduce memory usage.
nn: I staden for å avslutta programmet når siste vindauga er lukka, kan du la programmet køyra. Då går det fortare å opna nye vindaugo. Viss du vil spara på minnebruken, kan du slå av denne eigenskapen.

en: Behaviour
nn: Åtferd

en: _View items as icons
nn: _Vis element som ikon

en: Text besi_de icons
nn: Tekst ved si_dan av ikona

en: Ite_m icon size:
nn: Ikonstorleiken for elementet:

en: Categ_ory icon size:
nn: Ikonstorleiken for kateg_oriar:

en: Appearance
nn: Utsjånad

en: C_lear Custom Command History
nn: _Tøm loggen over eigne kommandoar

en: History
nn: Logg

en: _General
nn: _Generelt

en: Pattern
nn: Mønster

en: Add a new custom action.
nn: Legg til ei ny sjølvvald handling.

en: Remove the currently selected action.
nn: Fjern denne handlinga.

en: If the type is set to prefix, %s will be replaced with the string after the pattern, %S with the complete entry text. For regular expressions you can use \0 and \<num>.
nn: Viss typen er eit prefiks, vil %s bli bytt ut med strengen etter mønsteret, og %S vil bli heile oppføringsteksten. For regulære uttrykk kan du bruka \0 og \<num>.

en: Co_mmand:
nn: Ko_mmando:

en: Patte_rn:
nn: Mønste_r:

en: _Save match in command history
nn: _Lagra treffet i kommandologgen

en: Custom _Actions
nn: Sjølvvalde h_andlingar

en: Find and launch applications installed on your system
nn: Finn og køyr alle programma på maskina di

en: Run Program...
nn: Køyr program...
