Xfce4-appfinder - en to pl translation catalogue (89 entries)

note: close all windows and quit
en: Forced to quit
pl: Wymuszenie zakończenia programu

en: All Applications
pl: Wszystkie programy

en: Name
pl: Nazwa

en: Comment
pl: Komentarz

en: Command
pl: Polecenie

en: Categories
pl: Kategorie

en: Filename
pl: Nazwa pliku

en: Application has no command
pl: Program nie posiada przypisanego polecenia

en: Commands History
pl: Historia poleceń

en: Bookmarks
pl: Zakładki

en: C_lear
pl: _Wyczyść

en: This will permanently clear the custom command history.
pl: Historia poleceń zostanie trwale usunięta.

en: Are you sure you want to clear the command history?
pl: Wyczyścić historię?

en: _Delete
pl: _Usuń

en: The custom action will be deleted permanently.
pl: Czynność zostanie trwale usunięta.

en: Are you sure you want to delete pattern "%s"?
pl: Usunąć wzór „%s”?

en: Application Finder
pl: Wyszukiwarka programów

en: Toggle view mode
pl: Przełącza tryb wyświetlania

en: _Preferences
pl: P_referencje

en: La_unch
pl: _Uruchom

en: Failed to launch desktop item editor
pl: Nie udało się uruchomić edytora aktywatorów

en: This will permanently remove the custom desktop file from your home directory.
pl: Plik aktywatora zostanie trwale usunięty z katalogu użytkownika.

en: Are you sure you want to revert "%s"?
pl: Przywrócić „%s”?

en: Failed to remove desktop file
pl: Nie udało się usunąć pliku aktywatora

note: I18N: the first %s will be replace with users' applications directory, the * second with Hidden=true
en: To unhide the item you have to manually remove the desktop file from "%s" or open the file in the same directory and remove the line "%s".
pl: Aby ponownie wyświetlić element, należy usunąć plik odpowiedni aktywatora z położenia „%s” lub usunąć z niego wiersz „%s”.

en: _Hide
pl: _Ukryj

en: Are you sure you want to hide "%s"?
pl: Ukryć „%s”?

en: Remove From Bookmarks
pl: Usuń zakładkę

en: Add to Bookmarks
pl: Dodaj zakładkę

en: _Edit
pl: _Edycja

en: _Revert
pl: _Cofnij

en: Start in collapsed mode
pl: Uruchamia w trybie zwartym

en: Print version information and exit
pl: Wypisuje informacje o wersji i kończy

en: Replace the existing service
pl: Zastępuje istniejącą usługę

en: Quit all instances
pl: Kończy działanie wszystkich wystąpień programu

en: Do not try to use or become a D-Bus service
pl: Nie używa systemu D-Bus

en: Type "%s --help" for usage.
pl: Proszę wprowadzić „%s --help”, aby wypisać komunikat pomocy.

en: The Xfce development team. All rights reserved.
pl: Zespół twórców Xfce. Wszystkie prawa zastrzeżone.

en: Please report bugs to <%s>.
pl: Proszę zgłaszać błędy na adres <%s>.

en: Prefix
pl: Prefiks

en: Regular Expression
pl: Wyrażenie regularne

en: Very Small
pl: Bardzo mały

en: Smaller
pl: Mniejszy

en: Small
pl: Mały

en: Normal
pl: Zwykły

en: Large
pl: Duży

en: Larger
pl: Większy

en: Very Large
pl: Bardzo duży

en: _Close
pl: _Zamknij

en: _Help
pl: _Pomoc

en: Remember last _selected category
pl: Pamiętanie ostatnio _wybranej kategorii

en: Always c_enter the window
pl: Wyświetlanie okna na ś_rodku ekranu

en: Center the window on startup.
pl: Wyświetla okno na środku ekranu po uruchomieniu programu

en: Keep running _instance in the background
pl: _Działanie programu w tle

en: Instead of quitting the application when the last window is closed, keep a running instance to speed up opening new windows. You might want to disable this to reduce memory usage.
pl: Utrzymuje program uruchomiony w tle po zamknięciu okna, aby zwiększyć prędkość otwierania nowych okien. Wyłączenie nieznacznie zmniejszy zużycie pamięci.

en: Single window
pl: Pojedyncze okno

en: When an instance is running in the background, only open one window at a time.
pl: Otwiera tylko jedno okno na raz, gdy wystąpienie jest uruchomione w tle.

en: Sort recently used items first
pl: Sortowanie najpierw ostatnio używanych elementów

en: Order items, such that items that are most recently used are always on the top.
pl: Rozmieszczanie elementów, tak aby ostatnio używane były na górze.

en: Behaviour
pl: Zachowanie

en: _View items as icons
pl: _Wyświetlanie zawartości jako ikony

en: Text besi_de icons
pl: Etykiety _obok ikon

en: Ite_m icon size:
pl: Rozmiar ikon _zawartości:

en: Hide category pane
pl: Ukrywanie panelu kategorii

en: Hide category panel and show all applications.
pl: Ukrywa panel kategorii i pokazuje wszystkie aplikacje.

en: Categ_ory icon size:
pl: Rozmiar ikon _kategorii:

en: Hide window decorations
pl: Ukrywanie dekoracji okien

en: Hide window decorations such as title bar and borders.
pl: Ukrywa dekoracje okien, takie jak pasek tytułu i obramowania.

en: Appearance
pl: Wygląd

en: C_lear Custom Command History
pl: _Wyczyść historię poleceń

en: History
pl: Historia

en: _General
pl: _Ogólne

en: Custom actions are only available in collapsed mode.
pl: Czynności niestandardowe są dostępne tylko w trybie zwartym.

en: Pattern
pl: Wzór

en: Add a new custom action.
pl: Dodaje nową czynność.

en: Remove the currently selected action.
pl: Usuwa zaznaczoną czynność

en: If the type is set to prefix, %s will be replaced with the string after the pattern, %S with the complete entry text. For regular expressions you can use \0 and \<num>.
pl: Wprowadza polecenie czynności. Jeśli typ ustawiono na prefiks, parametr %s zostanie zastąpiony ciągiem wprowadzonym po wzorze, a parametr %S całym ciągiem wraz ze wzorem. Dla wyrażeń regularnych można użyć \0 i \<numer>.

en: Co_mmand:
pl: _Polecenie:

en: Patte_rn:
pl: _Wzór:

en: _Type:
pl: _Typ:

en: _Save match in command history
pl: _Zapisanie dopasowania w historii poleceń

en: Custom _Actions
pl: _Czynności

en: Find and launch applications installed on your system
pl: Wyszukuje i uruchamia programy zainstalowane w systemie

en: program;applications;bookmarks;
pl: program;aplikacje;zakładki;

en: Run Program...
pl: Uruchom program...

en: Enter a command you want to launch
pl: Proszę wprowadzić polecenie do uruchomienia

en: run;command;application;program;finder;search;launcher;everything;spotlight;sherlock;applesearch;unity dash;krunner;synapse;ulauncher;launchy;gnome do;pie;apwal;recoll;alfred;quicksilver;tracker;beagle;kupfer;
pl: uruchom;polecenie;aplikacja;program;wyszukiwarka;szukaj;everything;spotlight;sherlock;applesearch;unity dash;krunner;synapse;ulauncher;launchy;gnome do;pie;apwal;recoll;alfred;quicksilver;tracker;beagle;kupfer;

en: Application to quickly run applications and commands
pl: Program do szybkiego uruchamiania aplikacji i poleceń

en: The application finder is a tool to find and launch installed applications on your system and quickly execute commands. It can also be used to quickly add launchers to the Xfce Panel by dragging an item from the view and drop it on the panel.
pl: Wyszukiwarka programów to narzędzie do odnajdywania i uruchamiania zainstalowanych w systemie programów oraz do szybkiego wykonywania poleceń. Może być także używane do szybkiego dodawania aktywatorów do panelu Xfce poprzez przeniesienie elementu z podglądu i upuszczeniu go na panelu.
