Xfce4-appfinder - en to sq translation catalogue (89 entries)

note: close all windows and quit
en: Forced to quit
sq: U detyrua të mbyllet

en: All Applications
sq: Krejt Aplikacionet

en: Name
sq: Emër

en: Comment
sq: Koment

en: Command
sq: Urdhër

en: Categories
sq: Kategori

en: Filename
sq: Emër kartele

en: Application has no command
sq: Aplikacioni nuk ka urdhër

en: Commands History
sq: Historik Urdhrash

en: Bookmarks
sq: Faqerojtës

en: C_lear
sq: _Spastroje

en: This will permanently clear the custom command history.
sq: Kjo do të spastrojë historikun e urdhrave vetjake.

en: Are you sure you want to clear the command history?
sq: Jeni i sigurt se doni të spastrohet historiku i urdhrave?

en: _Delete
sq: _Fshije

en: The custom action will be deleted permanently.
sq: Veprimi i përshtatur do të fshihet përgjithmonë.

en: Are you sure you want to delete pattern "%s"?
sq: Jeni i sigurt se doni të fshihet rregullsia "%s"?

en: Application Finder
sq: Gjetës Aplikacionesh

en: Toggle view mode
sq: Këmbe mënyrë parjeje

en: _Preferences
sq: _Parapëlqime

en: La_unch
sq: _Nise

en: Failed to launch desktop item editor
sq: S’u arrit të hapej përpunues elementësh desktopi

en: This will permanently remove the custom desktop file from your home directory.
sq: Kjo do të heqë përgjithmonë nga drejtoria juaj shtëpi kartelën desktop të përshtatur.

en: Are you sure you want to revert "%s"?
sq: Jeni i sigurt se doni të kthehet "1%s"?

en: Failed to remove desktop file
sq: S’u arrit të hiqej kartelë desktopi

note: I18N: the first %s will be replace with users' applications directory, the * second with Hidden=true
en: To unhide the item you have to manually remove the desktop file from "%s" or open the file in the same directory and remove the line "%s".
sq: Për ta nxjerrë nga fshehja duhet të hiqni dorazi kartelën desktop prej "%s" ose ta hapni kartelën në të njëjtën drejtori dhe të hiqni rreshtin "%s".

en: _Hide
sq: _Fshihe

en: Are you sure you want to hide "%s"?
sq: Jeni i sigurt se doni të fshihet "1%s"?

en: Remove From Bookmarks
sq: Hiqe Nga Faqerojtësit

en: Add to Bookmarks
sq: Shtoje te Faqerojtësit

en: _Edit
sq: _Përpunim

en: _Revert
sq: _Riktheje

en: Start in collapsed mode
sq: Nisu nën mënyrën i tkurrur

en: Print version information and exit
sq: Shtyp të dhëna versioni dhe dil

en: Replace the existing service
sq: Zëvendëso shërbimin ekzistues

en: Quit all instances
sq: Dil nga krejt instancat

en: Do not try to use or become a D-Bus service
sq: Mos provo të përdorësh ose të shndërrohesh në një shërbim D-Bus

en: Type "%s --help" for usage.
sq: Për përdorimin, shtypni '%s --help'.

en: The Xfce development team. All rights reserved.
sq: Ekipi i zhvillimit të Xfce-së. Tërë të drejtat të rezervuara.

en: Please report bugs to <%s>.
sq: Ju lutemi, njoftoni të meta te <%s>.

en: Prefix
sq: Prefiks

en: Regular Expression
sq: Shprehje e Rregullt

en: Very Small
sq: Shumë e Vogël

en: Smaller
sq: Më e vogël

en: Small
sq: E vogël

en: Normal
sq: Normale

en: Large
sq: E madhe

en: Larger
sq: Më e madhe

en: Very Large
sq: Shumë e Madhe

en: _Close
sq: _Mbylle

en: _Help
sq: _Ndihmë

en: Remember last _selected category
sq: Mba mend kategorinë e fundit të _përzgjedhur

en: Always c_enter the window
sq: Dritaren vendose përherë në _qendër

en: Center the window on startup.
sq: Dritaren vendose në qendër gjatë nisjes.

en: Keep running _instance in the background
sq: Vazhdo ta xhirosh _instancën në prapaskenë

en: Instead of quitting the application when the last window is closed, keep a running instance to speed up opening new windows. You might want to disable this to reduce memory usage.
sq: Në vend të mbylljes së aplikacionit kur mbyllet dritarja e fundit, mbaj një instancë në xhirim që të përshpejtohet hapja e dritareve të reja. Mund të doni ta çaktivizoni këtë, për të reduktuar përdorimin e kujtesës.

en: Single window
sq: Dritare njëshe

en: When an instance is running in the background, only open one window at a time.
sq: Kur një instancë xhiron në prapaskenë, hap vetëm një dritare në herë.

en: Sort recently used items first
sq: Renditi me objektet e përdorur së fundit të parë

en: Order items, such that items that are most recently used are always on the top.
sq: Renditi objektet në mënyrë të tillë që, objektet që janë më të përdorurit tani së fundi, të jenë përherë në krye.

en: Behaviour
sq: Sjellje

en: _View items as icons
sq: _Shihini objektet si ikona

en: Text besi_de icons
sq: Tekst në _krah ikonash

en: Ite_m icon size:
sq: Madhësi ikone _objekti:

en: Hide category pane
sq: Fshihe panelin e kategorive

en: Hide category panel and show all applications.
sq: Fshihe panelin e kategorive dhe shfaq krejt aplikacionet.

en: Categ_ory icon size:
sq: Madhësi ikonash _kategorie:

en: Hide window decorations
sq: Fshihi zbukurimet e dritareve

en: Hide window decorations such as title bar and borders.
sq: Fshihi zbukurimet e dritareve, bie fjala, shtyllë titujsh dhe anë.

en: Appearance
sq: Dukje

en: C_lear Custom Command History
sq: _Spastroje Historikun e Urdhrave Vetjakë

en: History
sq: Historik

en: _General
sq: _Të përgjithshme

en: Custom actions are only available in collapsed mode.
sq: Veprimet vetjake janë të mundshme vetëm nën mënyrën me tkurrje.

en: Pattern
sq: Rregullsi

en: Add a new custom action.
sq: Shtoni një veprim të ri vetjak.

en: Remove the currently selected action.
sq: Hiq veprimin e tanishëm të përzgjedhur.

en: If the type is set to prefix, %s will be replaced with the string after the pattern, %S with the complete entry text. For regular expressions you can use \0 and \<num>.
sq: Nëse lloji është caktuar si prefiks, %s do të zëvendësohet me vargun pas rregullsisë, %S me tekstin e plotë të zërit. Për shprehje të rregulta mund të përdorni \0 dhe \<num>.

en: Co_mmand:
sq: _Urdhër:

en: Patte_rn:
sq: _Rregullsi:

en: _Type:
sq: _Lloj:

en: _Save match in command history
sq: _Ruaje përputhjen te historik urdhrash

en: Custom _Actions
sq: _Veprime Vetjake

en: Find and launch applications installed on your system
sq: Gjeni dhe nisni aplikacione të instaluar në sistemin tuaj

en: program;applications;bookmarks;
sq: program;aplikacione;faqerojtës;

en: Run Program...
sq: Xhironi Program…

en: Enter a command you want to launch
sq: Jepni një urdhër që doni të kryhet

en: run;command;application;program;finder;search;launcher;everything;spotlight;sherlock;applesearch;unity dash;krunner;synapse;ulauncher;launchy;gnome do;pie;apwal;recoll;alfred;quicksilver;tracker;beagle;kupfer;
sq: xhiro;urdhër;aplikacion;program;gjetës;kërkim;nisës;gjithçka;projektor;sherlock;applesearch;unity dash;krunner;synapse;ulauncher;launchy;gnome do;pie;apwal;recoll;alfred;quicksilver;ndjekës;beagle;kupfer;

en: Application to quickly run applications and commands
sq: Aplikacion për të xhiruar shpejt e shpejt aplikacione dhe urdhra

en: The application finder is a tool to find and launch installed applications on your system and quickly execute commands. It can also be used to quickly add launchers to the Xfce Panel by dragging an item from the view and drop it on the panel.
sq: Gjetësi i aplikacioneve është një mjet për të gjetur dhe nisur aplikacione të instaluar në sistemin tuaj dhe për të ekzekutuar shpejt urdhra. Mund të përdoret edhe për të shtuar shpejt nisës te Paneli i Xfce-së duke e tërhequr një objekt nga pamja dhe duke e hedhur te paneli.
