Xfce4-appfinder - en to tr translation catalogue (89 entries)

note: close all windows and quit
en: Forced to quit
tr: Çıkmaya zorlandı

en: All Applications
tr: Tüm Uygulamalar

en: Name
tr: Ad

en: Comment
tr: Yorum

en: Command
tr: Komut

en: Categories
tr: Kategoriler

en: Filename
tr: Dosya Adı

en: Application has no command
tr: Uygulamanın komutu yok

en: Commands History
tr: Komutlar Geçmişi

en: Bookmarks
tr: Yer İmleri

en: C_lear
tr: T_emizle

en: This will permanently clear the custom command history.
tr: Komut geçmişini kalıcı olarak temizleyecek.

en: Are you sure you want to clear the command history?
tr: Komut geçmişini temizlemek istediğinizden emin misiniz?

en: _Delete
tr: _Sil

en: The custom action will be deleted permanently.
tr: Özelleştirilmiş davranış kalıcı olarak silinecektir.

en: Are you sure you want to delete pattern "%s"?
tr: "%s" desenini silmek istediğinize emin misiniz?

en: Application Finder
tr: Uygulama Bulucu

en: Toggle view mode
tr: Görünüm kipini değiştir

en: _Preferences
tr: _Tercihler

en: La_unch
tr: Ça_lıştır

en: Failed to launch desktop item editor
tr: Masaüstü öge düzenleyicisi başlatılamadı

en: This will permanently remove the custom desktop file from your home directory.
tr: Özel masaüstü dosyası ev dizininizden kalıcı olarak kaldırılacak.

en: Are you sure you want to revert "%s"?
tr: "%s" geri alınsın ister misiniz?

en: Failed to remove desktop file
tr: Masaüstü dosyası kaldırılamadı

note: I18N: the first %s will be replace with users' applications directory, the * second with Hidden=true
en: To unhide the item you have to manually remove the desktop file from "%s" or open the file in the same directory and remove the line "%s".
tr: Bir nesneyi göstermek için masaüstü dosyasını "%s"'dan kendiniz silmelisiniz yada dosyayı aynı dizinde açarak "%s" numaralı satırı silmelisiniz.

en: _Hide
tr: _Gizle

en: Are you sure you want to hide "%s"?
tr: "%s" gizlensin ister emin misiniz?

en: Remove From Bookmarks
tr: Yer İmlerinden Kaldır

en: Add to Bookmarks
tr: Yer İmlerine Ekle

en: _Edit
tr: _Düzenle

en: _Revert
tr: Değişiklikleri _Geri Al

en: Start in collapsed mode
tr: Daraltılmış durumda başla

en: Print version information and exit
tr: Sürüm bilgisini yaz ve çık

en: Replace the existing service
tr: Var olan servisi değiştir

en: Quit all instances
tr: Tüm örneklerden çık

en: Do not try to use or become a D-Bus service
tr: D-Bus servisi olmaya ya da kullanmaya çalışma

en: Type "%s --help" for usage.
tr: Kullanım bilgisi için "%s --help"\ yazın.

en: The Xfce development team. All rights reserved.
tr: Xfce geliştirici takımı. Tüm hakları saklıdır.

en: Please report bugs to <%s>.
tr: Lütfen hataları <%s> adresine bildirin.

en: Prefix
tr: Ön Ek

en: Regular Expression
tr: Düzenli İfade

en: Very Small
tr: Çok Küçük

en: Smaller
tr: Daha Küçük

en: Small
tr: Küçük

en: Normal
tr: Olağan

en: Large
tr: Büyük

en: Larger
tr: Daha Büyük

en: Very Large
tr: Çok Büyük

en: _Close
tr: _Kapat

en: _Help
tr: _Yardım

en: Remember last _selected category
tr: Son seçilen bölümü _anımsa

en: Always c_enter the window
tr: Pencereyi her zaman o_rtala

en: Center the window on startup.
tr: Açılışta pencereyi ortala.

en: Keep running _instance in the background
tr: Arka planda çalışan örneği koru

en: Instead of quitting the application when the last window is closed, keep a running instance to speed up opening new windows. You might want to disable this to reduce memory usage.
tr: En son pencere kapatıldığında uygulamadan çıkmak yerine, yenisinin açılışını hızlandırmak için, uygulamanın çalışan örneğini açık bırak. Bu davranışı, bellek kullanımını azaltmak için etkisizleştirmek isteyebilirsiniz.

en: Single window
tr: Tek pencere

en: When an instance is running in the background, only open one window at a time.
tr: Bir süreç arka planda çalışırken, her seferinde yalnızca bir pencere aç.

en: Sort recently used items first
tr: Son kullanılan ögeleri önce sırala

en: Order items, such that items that are most recently used are always on the top.
tr: Ögeleri, en son kullanılan ögeler her zaman en üstte olacak biçimde sırala.

en: Behaviour
tr: Davranış

en: _View items as icons
tr: _Ögeleri simge olarak gör

en: Text besi_de icons
tr: Simgelerin _yanında metin

en: Ite_m icon size:
tr: Ög_e simge boyutu:

en: Hide category pane
tr: Kategori bölmesini gizle

en: Hide category panel and show all applications.
tr: Kategori panelini gizle ve tüm uygulamaları göster.

en: Categ_ory icon size:
tr: _Sınıf simge büyüklüğü:

en: Hide window decorations
tr: Pencere süslemelerini gizle

en: Hide window decorations such as title bar and borders.
tr: Başlık çubuğu ve kenarlıklar gibi pencere süslemelerini gizleyin.

en: Appearance
tr: Görünüm

en: C_lear Custom Command History
tr: Özelleştirilmiş Komutlar Geçmişini _Temizle

en: History
tr: Geçmiş

en: _General
tr: _Genel

en: Custom actions are only available in collapsed mode.
tr: Özel eylemler yalnızca daraltılmış kipte kullanılabilir.

en: Pattern
tr: Desen

en: Add a new custom action.
tr: Özelleştirilmiş davranış ekle.

en: Remove the currently selected action.
tr: Şu anda seçilmiş işlemi sil

en: If the type is set to prefix, %s will be replaced with the string after the pattern, %S with the complete entry text. For regular expressions you can use \0 and \<num>.
tr: Eğer tür bir ön eke ayarlanmışsa, %s kalıptan sonra dizge ile değiştirilirken, %S tüm girdi metniyle değiştirilecektir. Düzenli ifadeler için \0 ve \<num> kullanabilirsiniz.

en: Co_mmand:
tr: Ko_mut:

en: Patte_rn:
tr: De_sen:

en: _Type:
tr: _Tip:

en: _Save match in command history
tr: _Eşleşmeleri komut geçmişinde sakla

en: Custom _Actions
tr: Özelleştirilmiş _Davranışlar

en: Find and launch applications installed on your system
tr: Sisteminde kurulu uygulamaları bul ve başlat

en: program;applications;bookmarks;
tr: program;uygulamalar;yerimleri;yer imleri;

en: Run Program...
tr: Çalıştır...

en: Enter a command you want to launch
tr: Başlatmak istediğiniz komutu girin

en: run;command;application;program;finder;search;launcher;everything;spotlight;sherlock;applesearch;unity dash;krunner;synapse;ulauncher;launchy;gnome do;pie;apwal;recoll;alfred;quicksilver;tracker;beagle;kupfer;
tr: çalıştır;komut;uygulama;program;bulucu;finder;ara;başlatıcı;çalıştırıcı;her şey;spotlight;sahne ışığı;sherlock;applesearch;unity dash;krunner;synapse;ulauncher;launchy;gnome do;pie;apwal;recoll;alfred;quicksilver;tracker;beagle;kupfer;

en: Application to quickly run applications and commands
tr: Uygulamaları ve komutları hızlıca çalıştırmak için uygulama

en: The application finder is a tool to find and launch installed applications on your system and quickly execute commands. It can also be used to quickly add launchers to the Xfce Panel by dragging an item from the view and drop it on the panel.
tr: Uygulama bulma aracı, sisteminizde kurulu uygulamaları kolayca bulup çalıştırmak ve komutları işletmek için araçtır. Aynı zamanda bir başlatıcıyı panele sürükleyerek Xfce Paneline hızlıca eklemek için de kullanılabilir.
