Xfce4-appfinder - en to ug translation catalogue (70 entries)

note: close all windows and quit
en: Forced to quit
ug: مەجبۇرىي ئاخىرلاشتۇرسۇن

en: All Applications
ug: بارلىق پروگراممىلار

en: Name
ug: ئاتى

en: Comment
ug: ئىزاھات

en: Command
ug: بۇيرۇق

en: Categories
ug: كاتېگورىيە

en: Filename
ug: ھۆججەت ئاتى

en: Application has no command
ug: پروگراممىنىڭ بۇيرۇقى يوق

en: Commands History
ug: بۇيرۇق ئىزلىرى

en: C_lear
ug: تازىلا(_L)

en: This will permanently clear the custom command history.
ug: بۇ بارلىق ئىختىيارىي بۇيرۇق ئىزىنى تازىلايدۇ.

en: Are you sure you want to clear the command history?
ug: بۇيرۇق ئىزلىرىنى تازىلىۋېتەمسىز؟

en: _Delete
ug: ئۆچۈر(_D)

en: The custom action will be deleted permanently.
ug: ئىختىيارىي مەشغۇلاتلار مەڭگۈلۈككە ئۆچۈرۈلىدۇ.

en: Are you sure you want to delete pattern "%s"?
ug: ئەندىزە «%s» نى راستىنىلا ئۆچۈرەمسىز؟

en: Application Finder
ug: پروگرامما ئىزدىگۈ

en: Toggle view mode
ug: كۆرۈنۈش ھالىتىنى ئۆزگەرتىش

en: La_unch
ug: ئىجرا قىل(_U)

en: Failed to launch desktop item editor
ug: ئۈستەلئۈستى تۇرى تەھرىرلىگۈچىنى ئىجرا قىلىش مەغلۇپ بولدى

en: This will permanently remove the custom desktop file from your home directory.
ug: ئىختىيارىي ئۈستەلئۈستى ھۆججىتى ماكان مۇندەرىجىڭىزدىن مەڭگۈلۈككە يوقىلىدۇ.

en: Are you sure you want to revert "%s"?
ug: راستلا «%s» نى ئەسلىگە قايتۇرامسىز؟

en: Failed to remove desktop file
ug: ئۈستەلئۈستى ھۆججىتىنى ئۆچۈرۈش مەغلۇپ بولدى

note: I18N: the first %s will be replace with users' applications directory, the * second with Hidden=true
en: To unhide the item you have to manually remove the desktop file from "%s" or open the file in the same directory and remove the line "%s".
ug: بىرەر تۇرنى كۆرۈنىدىغان قىلىش ئۈچۈن ئۈستەلئۈستى ھۆججىتىنى «%s» دىن ئۆچۈرسىڭىز ياكى مۇشۇ مۇندەرىجىدىكى  ھۆججەتنى ئېچىپ «%s» دېگەن قۇرنى ئۆچۈرۈۋەتسىڭىز بولىدۇ.

en: _Hide
ug: يوشۇر(_H)

en: Are you sure you want to hide "%s"?
ug: راستلا «%s» نى يوشۇرامسىز؟

en: _Edit
ug: تەھرىر(_E)

en: Start in collapsed mode
ug: قاتلانغان ھالەتتە باشلانسۇن

en: Print version information and exit
ug: نەشر ئۇچۇرىنى كۆرسىتىپ ئاخىرلاشتۇرۇش

en: Replace the existing service
ug: مەۋجۇت مۇلازىمەتنى ئالماشتۇرىدۇ

en: Quit all instances
ug: بارلىق ئۈلگىنى ئاخىرلاشتۇرىدۇ

en: Do not try to use or become a D-Bus service
ug: ئىشلەتمىسۇن ياكى D-Bus مۇلازىمىتى بولمىسۇن

en: Type "%s --help" for usage.
ug: ئىشلىتىش ئۇسۇلىنى كۆرۈش ئۈچۈن «%s --help» نى كىرگۈزسە بولىدۇ.

en: The Xfce development team. All rights reserved.
ug: Xfce ئىجادىيەت گۇرۇپپىسى. نەشر ھوقۇقى ئۆزىمىزگە تەۋە.

en: Please report bugs to <%s>.
ug: كەمتۈكنى <%s> غا دوكلات قىلىڭ.

en: Prefix
ug: ئالدى قوشۇلغۇچى

en: Regular Expression
ug: مۇنتىزىم ئىپادە

en: Very Small
ug: ئىنتايىن كىچىك

en: Smaller
ug: كىچىكرەك

en: Small
ug: كىچىك

en: Normal
ug: نورمال

en: Large
ug: چوڭ

en: Larger
ug: چوڭراق

en: Very Large
ug: ئىنتايىن چوڭ

en: _Close
ug: تاقا(_C)

en: _Help
ug: ياردەم(_H)

en: Remember last _selected category
ug: ئەڭ ئاخىرى تاللانغان كاتېگورىيەنى ئەستە ساقلىسۇن(_S)

en: Always c_enter the window
ug: كۆزنەك ھەمىشە ئوتتۇرىدا بولسۇن(_C)

en: Center the window on startup.
ug: قوزغالغاندا كۆزنەكنى ئوتتۇرىدا كۆرسەت

en: Keep running _instance in the background
ug: ئىجرا بولۇۋاتقان ئۈلگىسى ئارقىدا تۇرۇۋەرسۇن(_I)

en: Instead of quitting the application when the last window is closed, keep a running instance to speed up opening new windows. You might want to disable this to reduce memory usage.
ug: ئەڭ ئاخىرقى كۆزنەك يېپىلغاندا، ئۈلگىنى ئاخىرلاشماستىن ئارقا تەرەپتە تۇرۇۋېرىدۇ. بۇنىڭ بىلەن يېڭى كۆزنەك ئېچىلغاندا تەز ئېچىلىدۇيۇ ئەسلەك خورايدۇ.

en: Behaviour
ug: قىلمىش

en: _View items as icons
ug: تۈرلەرنى سىنبەلگە سۈپىتىدە كۆرسەتسۇن(_V)

en: Text besi_de icons
ug: تېكىست سىنبەلگىلەرنىڭ يېنىدا(_D)

en: Ite_m icon size:
ug: تۇرنىڭ سىنبەلگە چوڭلۇقى(_M):

en: Categ_ory icon size:
ug: كاتېگورىيە سىنبەلگىسى چوڭلۇقى

en: Appearance
ug: كۆرۈنۈشى

en: C_lear Custom Command History
ug: ئىختىيارى بۇيرۇق ئىزىنى تازىلاش(_C)

en: History
ug: ئىز

en: _General
ug: ئادەتتىكى(_G)

en: Pattern
ug: ئەندىزە

en: Add a new custom action.
ug: يېڭى ئىختىيارى مەشغۇلات قوشىدۇ.

en: Remove the currently selected action.
ug: ھازىرقى تاللانغان مەشغۇلاتنى ئۆچۈرىدۇ.

en: If the type is set to prefix, %s will be replaced with the string after the pattern, %S with the complete entry text. For regular expressions you can use \0 and \<num>.
ug: تىپى ئالدى قوشۇلغۇچى بولسا، %s ئەندىزىنىڭ ئاخىرىدىكى تېكىستىگە، %S بولسا پۈتۈن تېكىستكە ئالمىشىدۇ. مۇنتىزىم ئىپادىدە \0 ۋە \<num> ئارقىلىق ئاخىرىنى تېپىشقا بولىدۇ.

en: Co_mmand:
ug: بۇيرۇق(_M):

en: Patte_rn:
ug: ئەندىزە(_R):

en: _Type:
ug: تىپى(_T):

en: _Save match in command history
ug: ماسلاشقاننى بۇيرۇق ئىزىدا ساقلىسۇن(_S)

en: Custom _Actions
ug: ئىختىيارى مەشغۇلاتلار(_A)

en: Find and launch applications installed on your system
ug: كومپيۇتېرىڭىزغا ئورنىتىلغان پروگراممىلارنى ئىزدەيدۇ ۋە ئىجرا قىلىدۇ

en: Run Program...
ug: پروگرامما ئىجرا قىل...
