Xfce4-appfinder - en to ro translation catalogue (76 entries)

note: close all windows and quit
en: Forced to quit
ro: Ieșire forțată

en: All Applications
ro: Toate programele

en: Name
ro: Nume

en: Comment
ro: Comentariu

en: Command
ro: Comandă

en: Categories
ro: Categorii

en: Filename
ro: Nume de fișier

en: Commands History
ro: Istoricul comenzilor

en: Bookmarks
ro: Programe favorite

en: C_lear
ro: C_urăță

en: This will permanently clear the custom command history.
ro: Această comandă va curăța istoricul comenzilor personalizate.

en: Are you sure you want to clear the command history?
ro: Sigur doriți să curățați istoricul comenzilor?

en: _Delete
ro: Șt_erge

en: The custom action will be deleted permanently.
ro: Acțiunea personalizată va fi ștearsă pentru totdeauna.

en: Are you sure you want to delete pattern "%s"?
ro: Sigur doriți să ștergeți modelul „%s”?

en: Application Finder
ro: Pornire de programe

en: Toggle view mode
ro: Comutați modul de afișare

en: _Preferences
ro: _Preferințe

en: La_unch
ro: Po_rnește

en: Failed to launch desktop item editor
ro: Nu s-a putut deschide editorul elementului de pe desktop

en: This will permanently remove the custom desktop file from your home directory.
ro: Această comandă va șterge pentru totdeauna fișierul desktop personalizat din directorul „Acasă”.

en: Are you sure you want to revert "%s"?
ro: Sigur doriți să reveniți în privința „%s”?

en: Failed to remove desktop file
ro: Nu s-a putut șterge fișierul desktop

note: I18N: the first %s will be replace with users' applications directory, the * second with Hidden=true
en: To unhide the item you have to manually remove the desktop file from "%s" or open the file in the same directory and remove the line "%s".
ro: Pentru a afișa acest element va trebui să ștergeți manual fișierul desktop din „%s” sau să deschideți fișierul din acest director și să eliminați linia „%s”.

en: _Hide
ro: Asc_unde

en: Are you sure you want to hide "%s"?
ro: Sigur doriți să ascundeți elementul „%s”?

en: Remove From Bookmarks
ro: Elimină dintre favorite

en: Add to Bookmarks
ro: Adaugă la favorite

en: _Edit
ro: _Editare

en: Start in collapsed mode
ro: Pornește în modul restrâns

en: Print version information and exit
ro: Arată detalii despre versiune și ieși

en: Replace the existing service
ro: Înlocuiește serviciul existent

en: Quit all instances
ro: Închide toate instanțele

en: Do not try to use or become a D-Bus service
ro: Nu încerca să utilizezi ori să devii un serviciu D-Bus

en: Run in daemon mode
ro: Pornește în modul demon

en: Type "%s --help" for usage.
ro: Utilizați „%s --help” pentru detalii de utilizare.

en: The Xfce development team. All rights reserved.
ro: Echipa de dezvoltare Xfce. Toate drepturile sunt rezervate.

en: Please report bugs to <%s>.
ro: Raportați problemele la <%s>.

en: Regular Expression
ro: Expresie regulată

en: Very Small
ro: Foarte mică

en: Smaller
ro: Mai mică

en: Small
ro: Mică

en: Normal
ro: Normală

en: Large
ro: Mare

en: Larger
ro: Mai mare

en: Very Large
ro: Foarte mare

en: _Close
ro: În_chide

en: _Help
ro: _Ajutor

en: Remember last _selected category
ro: Reține ultima categorie _selectată

en: Always c_enter the window
ro: Centrea_ză întotdeauna fereastra

en: Center the window on startup.
ro: Centrează pe ecran fereastra la pornire.

en: Keep running _instance in the background
ro: Menține în _fundal instanța pornită

en: Instead of quitting the application when the last window is closed, keep a running instance to speed up opening new windows. You might want to disable this to reduce memory usage.
ro: În loc ca programul să se termine când ultima fereastră este închisă, se va păstra o instanță pornită pentru a deschide mai rapid noi ferestre. Puteți dezactiva acest comportament pentru a reduce consumul de memorie.

en: Single window
ro: O singură fereastră

en: Sort recently used items first
ro: Sortează după cele recent folosite

en: Behaviour
ro: Comportament

en: _View items as icons
ro: Arată elementele ca _iconițe

en: Text besi_de icons
ro: Te_xt lângă iconițe

en: Ite_m icon size:
ro: _Mărimea iconițelor elementelor:

en: Categ_ory icon size:
ro: Mă_rimea iconițelor categoriilor:

en: Appearance
ro: Aspect

en: C_lear Custom Command History
ro: C_urăță istoricul comenzilor personalizate

en: History
ro: Istoric

en: _General
ro: _Generale

en: Pattern
ro: Model

en: Add a new custom action.
ro: Adăugați o nouă acțiune personalizată.

en: Remove the currently selected action.
ro: Eliminați acțiunea selectată curent.

en: If the type is set to prefix, %s will be replaced with the string after the pattern, %S with the complete entry text. For regular expressions you can use \0 and \<num>.
ro: Dacă tipul este precizat ca fiind prefix, %s va fi înlocuit cu un șir după modelul ales, iar %S cu intrarea completă de text. Pentru expresii regulate puteți utiliza \0 și \<num>.

en: Co_mmand:
ro: C_omandă:

en: Patte_rn:
ro: Mo_del:

en: _Type:
ro: _Tip:

en: _Save match in command history
ro: Sal_vează potrivirea în istoricul comenzilor

en: Custom _Actions
ro: Acțiuni p_ersonalizate

en: Find and launch applications installed on your system
ro: Căutați și porniți programe instalate în sistem

en: Run Program...
ro: Pornire de programe…

en: Enter a command you want to launch
ro: Introduce-ți comanda pe care doriți să o lansați
