Xfce4-appfinder - en to sr translation catalogue (97 entries)

note: close all windows and quit
en: Forced to quit
sr: Приморано напуштање

en: All Applications
sr: Сви програми

en: Name
sr: Назив

en: Comment
sr: Напомена

en: Command
sr: Наредба

en: Categories
sr: Врсте

en: Filename
sr: Назив датотеке

en: Application or action has no command
sr: Програм или дејство немају наредбу

en: Commands History
sr: Историјат наредби

en: Bookmarks
sr: Забелешке

en: C_lear
sr: О_чисти

en: This will permanently clear the custom command history.
sr: Ово ће трајно избрисати историјат произвољних наредби.

en: Are you sure you want to clear the command history?
sr: Да ли сте сигурни да желите обрисати историјат наредби?

en: _Delete
sr: _Обриши

en: The custom action will be deleted permanently.
sr: Произвољна радња ће бити трајно избрисана.

en: Are you sure you want to delete pattern "%s"?
sr: Да ли сте сигурни да желите избрисати образац „%s“?

en: Application Finder
sr: Проналазач програма

en: Toggle view mode
sr: Промени начин прегледа

en: _Preferences
sr: Поставке

en: La_unch
sr: По_крени

en: Failed to launch desktop item editor
sr: Нисам успео да покренем уређивача ставки радне површи

en: Confirm
sr: Потврди

en: This will permanently remove the custom desktop file from your home directory.
sr: Ово ће трајно уклонити произвољну датотеку покретача програма из личне фасцикле.

en: Are you sure you want to revert "%s"?
sr: Да ли сте сигурни да желите повратити „%s“?

en: Failed to remove desktop file
sr: Нисам успео да уклоним датотеку покретача програма

note: I18N: the first %s will be replace with users' applications directory, the * second with Hidden=true
en: To unhide the item you have to manually remove the desktop file from "%s" or open the file in the same directory and remove the line "%s".
sr: Да опет прикажете ставку, морате ручно да уклоните датотеку покретача програма из „%s“ или да отворите датотеку у истој фасцикли и да уклоните ред „%s“.

en: _Hide
sr: _Сакриј

en: Are you sure you want to hide "%s"?
sr: Да ли сте сигурни да желите да сакријете „%s“?

en: Remove From Bookmarks
sr: Уклони забелешку

en: Add to Bookmarks
sr: Додај забелешку

en: _Edit
sr: _Уреди

en: _Revert
sr: _Поврати

en: Start in collapsed mode
sr: Почни рад у збијеном приказу

en: Print version information and exit
sr: Исписује податке о издању и излази

en: Replace the existing service
sr: Замени постојећу услугу

en: Quit all instances
sr: Затвори све примерке

en: Do not try to use or become a D-Bus service
sr: Неће покушати да користи или да постане услуга Д-сабирнице

en: Toggle window visibility of background service
sr: Промени видљивост прозора позадинске услуге

en: Run in daemon mode
sr: Покрени као управљачки програм

en: Type "%s --help" for usage.
sr: Упишите „%s --help“ за коришћење.

en: The Xfce development team. All rights reserved.
sr: Развојна дружина Иксфце-а. Сва права су задржана.

en: Please report bugs to <%s>.
sr: Молим, пријавите грешке на <%s>.

en: Prefix
sr: Предметак

en: Regular Expression
sr: Прописани израз

en: Very Small
sr: најмање

en: Smaller
sr: мање

en: Small
sr: мале

en: Normal
sr: обичне

en: Large
sr: велике

en: Larger
sr: веће

en: Very Large
sr: највеће

en: _Close
sr: _Затвори

en: _Help
sr: _Помоћи

en: Remember last _selected category
sr: Запамти последњу _обележену врсту

en: Always c_enter the window
sr: Увек _постави прозор на средину

en: Center the window on startup.
sr: При покретању постави прозор на средину.

en: Close window when _focus is lost
sr: Затвори прозор када изгуби _жижу

en: When the focus is lost to another window, appfinder should be closed.
sr: Када жижа пређе на други прозор, проналазач програма треба бити затворен.

en: Keep running _instance in the background
sr: Држи тренутно покренути _примерак у позадини

en: Instead of quitting the application when the last window is closed, keep a running instance to speed up opening new windows. You might want to disable this to reduce memory usage.
sr: Уместо заустављања програма по затварању свих прозора, држи покренутим примерак да би се убрзало отварање нових прозора. Ово можете  да искључите ради смањивања заузећа меморије.

en: Single window
sr: Појединачни прозор

en: When an instance is running in the background, only open one window at a time.
sr: Када примерак ради у позадини, отвори само по један прозор.

en: Sort recently used items first
sr: Распореди прво скорашње коришћене датотеке

en: Order items, such that items that are most recently used are always on the top.
sr: Распореди ставке, тако да скорашње коришћене ставке буду увек на врху.

en: Single-click selects and launches items
sr: Један клик изабира и покреће ставку

en: Items are selected and launched with only a single-click.
sr: Ставке се бирају и покрећу само једним кликом.

en: Behaviour
sr: Понашање

en: _View items as icons
sr: _Прикажи ставке као сличице

en: Text besi_de icons
sr: Писмо пор_ед сличица

en: Ite_m icon size:
sr: Величина сличице став_ке:

en: Hide category pane
sr: Затвори површ врста

en: Hide category panel and show all applications.
sr: Затвори површ врста и прикажи све програме.

en: Categ_ory icon size:
sr: Величина сличица _врсте:

en: Hide window decorations
sr: Сакриј украсе прозора

en: Hide window decorations such as title bar and borders.
sr: Сакриј украсе прозора попут насловне траке и оквира.

en: Show generic application _names
sr: Приказуј уопштене _називе програма

en: Appearance
sr: Изглед

en: C_lear Custom Command History
sr: О_бриши историјат произвољних наредби

en: History
sr: Историјат

en: _General
sr: _Опште

en: Custom actions are only available in collapsed mode.
sr: Произвољне радње су доступне само у збијеном приказу.

en: Pattern
sr: Образац

en: Add a new custom action.
sr: Додај нову произвољну радњу.

en: Remove the currently selected action.
sr: Уклони тренутно обележену радњу.

en: If the type is set to prefix, %s will be replaced with the string after the pattern, %S with the complete entry text. For regular expressions you can use \0 and \<num>.
sr: Ако је врста подешена на предметак, %s ће бити замењено ниском након обрасца, %S са читавим писмом уноса. За прописане изразе можете да користите \0 и \<num>.

en: Co_mmand:
sr: На_редба:

en: Patte_rn:
sr: Образ_ац:

en: _Type:
sr: _Врста:

en: _Save match in command history
sr: _Сачувај поклапање у историјату наредби

en: Custom _Actions
sr: Произвољне _радње

en: Find and launch applications installed on your system
sr: Пронађите и покрените неки од програма на систему

en: program;applications;bookmarks;
sr: програм;апликације;белешке;забелешке;обележивачи;

en: Run Program...
sr: Покрени програм...

en: Enter a command you want to launch
sr: Унесите наредбу коју желите покренути

en: run;command;application;program;finder;search;launcher;everything;spotlight;sherlock;applesearch;unity dash;krunner;synapse;ulauncher;launchy;gnome do;pie;apwal;recoll;alfred;quicksilver;tracker;beagle;kupfer;
sr: покрени;наредба;команда;програм;апликација;проналазач;претрага;све;трагач;синапса;полетник;унити;гном;чини;бакарник;

en: Application to quickly run applications and commands
sr: Програм за брзо покретање програма и наредби

en: The application finder is a tool to find and launch installed applications on your system and quickly execute commands. It can also be used to quickly add launchers to the Xfce Panel by dragging an item from the view and drop it on the panel.
sr: Проналазач програма је прибор за претрагу и покретање уграђених програма на склопу и брзо извршавање наредби. Може се користити и за брзо додавање покретача на полицу ИксФЦЕ-а превлачењем ставке са прегледа и спуштањем на полицу.
