Xfce4-appfinder - en to hu translation catalogue (84 entries)

note: close all windows and quit
en: Forced to quit
hu: Kényszerített kilépés

en: All Applications
hu: Minden alkalmazás

en: Name
hu: Név

en: Comment
hu: Megjegyzés

en: Command
hu: Parancs

en: Categories
hu: Kategóriák

en: Filename
hu: Fájlnév

en: Commands History
hu: Parancselőzmények

en: Bookmarks
hu: Könyvjelzők

en: C_lear
hu: _Törlés

en: This will permanently clear the custom command history.
hu: Az egyéni parancselőzmények véglegesen törlődni fognak.

en: Are you sure you want to clear the command history?
hu: Biztosan törölni akarja a parancselőzményeket?

en: _Delete
hu: _Törlés

en: The custom action will be deleted permanently.
hu: Az egyéni művelet véglegesen törlődni fog.

en: Are you sure you want to delete pattern "%s"?
hu: Biztosan törölni akarja a(z) „%s” mintát?

en: Application Finder
hu: Alkalmazáskereső

en: Toggle view mode
hu: Nézetmód váltása

en: _Preferences
hu: _Beállítások

en: La_unch
hu: In_dítás

en: Failed to launch desktop item editor
hu: Az asztali elemek szerkesztőjének indítása sikertelen

en: This will permanently remove the custom desktop file from your home directory.
hu: Az egyéni asztali fájl végleges eltávolítása a saját könyvtárából.

en: Are you sure you want to revert "%s"?
hu: Biztosan vissza akarja állítani ezt: „%s”?

en: Failed to remove desktop file
hu: Az asztali fájl eltávolítása meghiúsult

note: I18N: the first %s will be replace with users' applications directory, the * second with Hidden=true
en: To unhide the item you have to manually remove the desktop file from "%s" or open the file in the same directory and remove the line "%s".
hu: Az elem megjelenítéséhez saját kezűleg kell eltávolítania az asztali fájlt innen: „%s”, vagy meg kell nyitnia a fájlt ugyanabban a könyvtárban, és el kell távolítania a következő sort: „%s”.

en: _Hide
hu: _Elrejtés

en: Are you sure you want to hide "%s"?
hu: Biztosan el akarja rejteni ezt: „%s”?

en: Remove From Bookmarks
hu: Eltávolítás a könyvjelzőkből

en: Add to Bookmarks
hu: Hozzáadás a könyvjelzőkhöz

en: _Edit
hu: Sz_erkesztés

en: _Revert
hu: _Visszavonás

en: Start in collapsed mode
hu: Indítás összecsukott módban

en: Print version information and exit
hu: Verzióinformációk kiírása és kilépés

en: Replace the existing service
hu: Meglévő szolgáltatás cseréje

en: Quit all instances
hu: Kilépés minden példányból

en: Do not try to use or become a D-Bus service
hu: Ne használjon és ne nyújtson D-Bus szolgáltatást

en: Run in daemon mode
hu: Futtatás démonként

en: Type "%s --help" for usage.
hu: Segítségért adja ki az „%s --help” parancsot.

en: The Xfce development team. All rights reserved.
hu: Az Xfce fejlesztőcsapata. Minden jog fenntartva.

en: Please report bugs to <%s>.
hu: A hibákat ide jelentse: <%s>.

en: Prefix
hu: Előtag

en: Regular Expression
hu: Reguláris kifejezések

en: Very Small
hu: Nagyon kicsi

en: Smaller
hu: Kisebb

en: Small
hu: Kicsi

en: Normal
hu: Normál

en: Large
hu: Nagy

en: Larger
hu: Nagyobb

en: Very Large
hu: Nagyon nagy

en: _Close
hu: _Bezárás

en: _Help
hu: _Súgó

en: Remember last _selected category
hu: _Legutóbb kijelölt kategória megjegyzése

en: Always c_enter the window
hu: Mindig igazítsa _középre az ablakot

en: Center the window on startup.
hu: Ablak középre igazítása indításkor.

en: Keep running _instance in the background
hu: _Futó példány háttérben tartása

en: Instead of quitting the application when the last window is closed, keep a running instance to speed up opening new windows. You might want to disable this to reduce memory usage.
hu: Az utolsó ablak bezárásakor az alkalmazás bezárása helyett egy futó példány megtartása az új ablakok nyitásának felgyorsításához. Ennek letiltása csökkenti a memóriahasználatot.

en: Single window
hu: Egyetlen ablak

en: When an instance is running in the background, only open one window at a time.
hu: Ha már fut egy példány a háttérben, akkor csak egy ablakot nyit meg.

en: Sort recently used items first
hu: A legutóbb használ elemek rendezése előre

en: Order items, such that items that are most recently used are always on the top.
hu: Az elemek rendezése úgy, hogy a legutóbb használ elemek mindig felülre kerüljenek.

en: Behaviour
hu: Viselkedés

en: _View items as icons
hu: Elemek megjelenítése i_konokként

en: Text besi_de icons
hu: Szöveg az ikonok _mellett

en: Ite_m icon size:
hu: _Elemikon mérete:

en: Hide category pane
hu: Kategória panel elrejtése

en: Hide category panel and show all applications.
hu: Kategória panel elrejtése és az összes alkalmazás megjelenítése.

en: Categ_ory icon size:
hu: _Kategóriaikon mérete:

en: Appearance
hu: Megjelenés

en: C_lear Custom Command History
hu: _Egyéni parancselőzmények törlése

en: History
hu: Előzmények

en: _General
hu: Ál_talános

en: Pattern
hu: Minta

en: Add a new custom action.
hu: Új egyéni művelet hozzáadása.

en: Remove the currently selected action.
hu: A jelenleg kijelölt művelet eltávolítása.

en: If the type is set to prefix, %s will be replaced with the string after the pattern, %S with the complete entry text. For regular expressions you can use \0 and \<num>.
hu: Ha a típus előtag, akkor a %s a minta utáni karakterlánccal lesz helyettesítve, a %S pedig a beviteli mező teljes szövegével. Reguláris kifejezés esetén a \0 és \<num> használható.

en: Co_mmand:
hu: Pa_rancs:

en: Patte_rn:
hu: Min_ta:

en: _Type:
hu: Típ_us:

en: _Save match in command history
hu: _Találat mentése a parancselőzmények közé

en: Custom _Actions
hu: Egyéni _műveletek

en: Find and launch applications installed on your system
hu: A rendszerre telepített alkalmazások keresése és indítása

en: Run Program...
hu: Program futtatása…

en: Enter a command you want to launch
hu: Adja meg a parancsot, melyet indítani akar.

en: Application to quickly run applications and commands
hu: Alkalmazás az alkalmazások és parancsok gyors futtatásához

en: The application finder is a tool to find and launch installed applications on your system and quickly execute commands. It can also be used to quickly add launchers to the Xfce Panel by dragging an item from the view and drop it on the panel.
hu: Az alkalmazáskereső eszköz a telepített alkalmazások megkeresésére és elindítására, és parancsok gyors végrehajtására szolgál. Arra is használható hogy indítóikonokat tegyen az Xfce panelre az elem a nézetből a panelre történő húzásával.
