Xfce Panel Plugins - en to da translation catalogue (42 entries)

en: (No battery, AC on-line)
da: (Intet batteri, strømforsyning tilkoblet)

en: (Charging from AC)
da: (Oplader via strømforsyning)

en: (AC on-line)
da: (Strømforsyning tilkoblet)

en: %d%% (%02d:%02d) remaining
da: %d%% (%02d:%02d) tilbage

en: %02d:%02d remaining
da: %02d:%02d tilbage

en: %d%% remaining
da: %d%% tilbage

en: AC off-line
da: Strømforsyning frakoblet

en: WARNING: Your battery has reached critical status. You should plug in or shutdown your computer now to avoid possible data loss.
da: ADVARSEL: Dit batteri er næsten helt afladet. Du bør tilslutte din computer til en strømkilde, eller lukke den ned nu, for at undgå muligt datatab.

en: WARNING: Your battery is running low. You should consider plugging in or shutting down your computer soon to avoid possible data loss.
da: ADVARSEL: Dit batteri er ved at være afladet. Du bør overveje at tilslutte din computer til en strømkilde, eller lukke den ned, for at undgå muligt datatab.

en: Battery
da: Batteri

en: Select file
da: Vælg fil

en: Select command
da: Vælg kommando

en: Unable to open the following url: %s
da: Kan ikke åbne den følgende url: %s

en: Battery Monitor
da: Batteriovervågning

en: _Close
da: _Luk

en: _Help
da: _Hjælp

en: On AC:
da: På strømforsyning:

en: Battery high:
da: Batteriniveau højt:

en: Battery low:
da: Batteriniveau lavt:

en: Battery critical:
da: Batteriniveau kritisk:

en: Bar _colors
da: Bjælke_farver

en: Low percentage:
da: Procent ved lavt:

en: Low battery action:
da: Handling ved lavt batteristand:

en: Do nothing
da: Gør ingenting

en: Display a warning message
da: Vis en advarselsmeddelelse

en: Run command
da: Kør kommando

en: Run command in terminal
da: Kør kommando i en terminal

en: Command:
da: Kommando:

en: Critical percentage:
da: Procent ved kritisk:

en: Critical battery action:
da: Handling ved kritisk batteristand:

en: Levels and _actions
da: Niveauer og _handlinger

en: Display label
da: Vis etiket

en: Display icon
da: Vis ikon

en: Display bar
da: Vis bjælke

en: Display percentage
da: Vis procent

en: Display time
da: Vis tid

en: Display power
da: Vis strøm

en: Hide time/percentage when full
da: Skjul tid/procent når fuld

en: Display percentage in tooltip
da: Vis procent i værktøjstip

en: Display time remaining in tooltip
da: Vis tilbageværende tid i værktøjstip

en: _Display
da: _Vis

en: Show and monitor the battery status
da: Vis og overvåg batteriets status
