Xfce Panel Plugins - en to fi translation catalogue (42 entries)

en: (No battery, AC on-line)
fi: (Ei akkua, käytetään verkkovirtaa)

en: (Charging from AC)
fi: (Ladataan verkkovirrasta)

en: (AC on-line)
fi: (Käytetään verkkovirtaa)

en: %d%% (%02d:%02d) remaining
fi: %d%% (%02d:%02d) jäljellä

en: %02d:%02d remaining
fi: %02d:%02d jäljellä

en: %d%% remaining
fi: %d%% jäljellä

en: AC off-line
fi: Verkkovirta pois käytöstä

en: WARNING: Your battery has reached critical status. You should plug in or shutdown your computer now to avoid possible data loss.
fi: VAROITUS: Akkusi on lähes tyhjä. Kytke tietokoneesi heti verkkovirtaan tai sammuta se välttääksesi tiedon menetyksen.

en: WARNING: Your battery is running low. You should consider plugging in or shutting down your computer soon to avoid possible data loss.
fi: VAROITUS: Akkusi virta on vähissä. Kytke koneesi pian verkkovirtaan tai sammuta se välttääksesi tiedon menetyksen.

en: Battery
fi: Akku

en: Select file
fi: Valitse tiedosto

en: Select command
fi: Valitse komento

en: Unable to open the following url: %s
fi: Seuraavaa osoitetta ei voitu avata: %s

en: Battery Monitor
fi: Akun seuraaja

en: _Close
fi: _Sulje

en: _Help
fi: _Ohje

en: On AC:
fi: Verkkovirralla:

en: Battery high:
fi: Kun akussa on paljon virtaa jäljellä:

en: Battery low:
fi: Kun akku on vähissä:

en: Battery critical:
fi: Kun virta on kriittisen vähissä:

en: Bar _colors
fi: Palkin _värit:

en: Low percentage:
fi: Alhainen prosentti:

en: Low battery action:
fi: Kun virta on vähissä:

en: Do nothing
fi: Älä tee mitään

en: Display a warning message
fi: Näytä varoitusviesti

en: Run command
fi: Suorita komento

en: Run command in terminal
fi: Suorita komento päätteessä

en: Command:
fi: Komento:

en: Critical percentage:
fi: Kriittinen prosentti:

en: Critical battery action:
fi: Kun akku on lähes tyhjä:

en: Levels and _actions
fi: Tasot ja _toiminnot

en: Display label
fi: Näytä selite

en: Display icon
fi: Näytä kuvake

en: Display bar
fi: Näytä palkki

en: Display percentage
fi: Näytä prosentti

en: Display time
fi: Näytä aika

en: Display power
fi: Näytä lataus

en: Hide time/percentage when full
fi: Piilota aika/prosentti, kun akku on täysi

en: Display percentage in tooltip
fi: Näytä prosentti työkaluvihjeessä

en: Display time remaining in tooltip
fi: Näytä jäljellä oleva aika työkaluvihjeessä

en: _Display
fi: _Näytä

en: Show and monitor the battery status
fi: Näytä ja valvo akun tilaa
