Xfce Panel Plugins - en to ie translation catalogue (42 entries)

en: (No battery, AC on-line)
ie: (Null batterie, rete electric)

en: (Charging from AC)
ie: (Chargeante del rete)

en: (AC on-line)
ie: (Rete electric)

en: %d%% (%02d:%02d) remaining
ie: %d%% (%02d:%02d) resta

en: %02d:%02d remaining
ie: %02d:%02d resta

en: %d%% remaining
ie: %d%% resta

en: AC off-line
ie: Null rete electric

en: WARNING: Your battery has reached critical status. You should plug in or shutdown your computer now to avoid possible data loss.
ie: AVISE: Vor batterie es deschargeat criticalmen. Conecte li computator al rete electric o extinte it por evitar perde del data.

en: WARNING: Your battery is running low. You should consider plugging in or shutting down your computer soon to avoid possible data loss.
ie: AVISE: Vor batterie exhauste. Conecte li computator al rete electric o extinte it por evitar perde del data.

en: Battery
ie: Batterie

en: Select file
ie: Selecter un file

en: Select command
ie: Selecte un comande

en: Unable to open the following url: %s
ie: Ne successat aperter li sequent URL: %s

en: Battery Monitor
ie: Monitor de batterie

en: _Close
ie: _Cluder

en: _Help
ie: Au_xilie

en: On AC:
ie: Del rete electric:

en: Battery high:
ie: Batterie chargeat:

en: Battery low:
ie: Batterie exhaustet:

en: Battery critical:
ie: Batterie criticalmen exhaustet:

en: Bar _colors
ie: _Colores:

en: Low percentage:
ie: Bass percentage:

en: Low battery action:
ie: Action si exhaustet:

en: Do nothing
ie: Far necós

en: Display a warning message
ie: Monstrar un avise

en: Run command
ie: Lansar un comande

en: Run command in terminal
ie: Lansar un comande in terminal

en: Command:
ie: Comande:

en: Critical percentage:
ie: Percentage critical:

en: Critical battery action:
ie: Action del critical nivelle:

en: Levels and _actions
ie: Nivelles e _actiones

en: Display label
ie: Monstrar li etiquette

en: Display icon
ie: Monstrar li icone

en: Display bar
ie: Monstrar un barra

en: Display percentage
ie: Monstrar li percentage

en: Display time
ie: Monstrar li témpor

en: Display power
ie: Monstrar li energie

en: Hide time/percentage when full
ie: Celar témpor e percentage si chargeat completmen

en: Display percentage in tooltip
ie: Monstrar li percentage in li infopanel

en: Display time remaining in tooltip
ie: Monstrar li témpor remanent in li infopanel

en: _Display
ie: _Monstrar

en: Show and monitor the battery status
ie: Controlar li statu de batterie
