Xfce Panel Plugins - en to nb translation catalogue (42 entries)

en: (No battery, AC on-line)
nb: (Ikke batteri, nettdrift)

en: (Charging from AC)
nb: (Lader fra nett)

en: (AC on-line)
nb: (Nettdrift)

en: %d%% (%02d:%02d) remaining
nb: %d%% (%02d:%02d) gjenstående

en: %02d:%02d remaining
nb: %02d:%02d gjenstående

en: %d%% remaining
nb: %d%% gjenstående

en: AC off-line
nb: Batteridrift

en: WARNING: Your battery has reached critical status. You should plug in or shutdown your computer now to avoid possible data loss.
nb: Advarsel: Batteriet har nådd kritisk lavt nivå. Du bør koble til strømnettet eller slå av datamaskinen nå for å unngå tap av data.

en: WARNING: Your battery is running low. You should consider plugging in or shutting down your computer soon to avoid possible data loss.
nb: Advarsel: Batteriet begynner å gå tomt for strøm. Du bør vurdere å koble til strømnettet eller slå av datamaskinen snart for å unngå tap av data.

en: Battery
nb: Batteri

en: Select file
nb: Velg fil

en: Select command
nb: Velg kommando

en: Unable to open the following url: %s
nb: Klarte ikke åpne url: %s

en: Battery Monitor
nb: Batteriovervåkning

en: _Close
nb: Lukk

en: _Help
nb: _Hjelp

en: On AC:
nb: Koblet til AC:

en: Battery high:
nb: Batterinivå høyt:

en: Battery low:
nb: Batterinivå lavt:

en: Battery critical:
nb: Batterinivå kritisk:

en: Bar _colors
nb: Stolpefarger

en: Low percentage:
nb: Lav prosent:

en: Low battery action:
nb: Handling ved lavt batteri:

en: Do nothing
nb: Gjør ingenting

en: Display a warning message
nb: Vis en advarsel

en: Run command
nb: Kjør kommando

en: Run command in terminal
nb: Kjør kommando i terminal

en: Command:
nb: Kommando:

en: Critical percentage:
nb: Kritisk prosent:

en: Critical battery action:
nb: Handling ved kritisk batteri:

en: Levels and _actions
nb: Nivåer og handlinger

en: Display label
nb: Vis etikett

en: Display icon
nb: Vis ikon

en: Display bar
nb: Vis stolpe

en: Display percentage
nb: Vis prosent

en: Display time
nb: Vis tid

en: Display power
nb: Vis tilkoblingsmodus

en: Hide time/percentage when full
nb: Skjul tid/prosent når fullladet

en: Display percentage in tooltip
nb: Vis prosent i verktøytips

en: Display time remaining in tooltip
nb: Vis gjenstående tid i verktøytips

en: _Display
nb: Visning

en: Show and monitor the battery status
nb: Vis og overvåk batteristatus
