Xfce Panel Plugins - en to nn translation catalogue (32 entries)

en: (No battery, AC on-line)
nn: (Ikkje batteri, nettdrift)

en: (Charging from AC)
nn: (Lader frå nett)

en: (AC on-line)
nn: (Nettdrift)

en: %d%% (%02d:%02d) remaining
nn: %d%% (%02d:%02d) igjen

en: %02d:%02d remaining
nn: %02d:%02d igjen

en: %d%% remaining
nn: %d%% igjen

en: AC off-line
nn: Batteridrift

en: WARNING: Your battery has reached critical status. You should plug in or shutdown your computer now to avoid possible data loss.
nn: Åtvaring: Batteriet har nådd kritisk lågt nivå. Du burde kopla til nettdrift eller skru av datamaskina no for å unngå tap av data.

en: WARNING: Your battery is running low. You should consider plugging in or shutting down your computer soon to avoid possible data loss.
nn: Åtvaring: Batteriet byrjar å gå tomt for straum. Du burde vurdera å gå over til nettdrift eller skru av datamaskina snart for å unngå tap av data.

en: Battery
nn: Batteri

en: Select file
nn: Vel fil

en: Select command
nn: Vel kommando

en: Unable to open the following url: %s
nn: Klarte ikkje opna url: %s

en: Battery Monitor
nn: Batteriovervaking

en: Low percentage:
nn: Låg prosent:

en: Low battery action:
nn: Handling ved lågt batteri:

en: Do nothing
nn: Gjer ingenting

en: Display a warning message
nn: Vis ei åtvaring

en: Run command
nn: Køyr kommando

en: Run command in terminal
nn: Køyr kommando i terminal

en: Command:
nn: Kommando:

en: Critical percentage:
nn: Kritisk prosent:

en: Critical battery action:
nn: Handling ved kritisk batterinivå:

en: Display label
nn: Vis etikett

en: Display icon
nn: Vis ikon

en: Display percentage
nn: Vis prosent

en: Display time
nn: Vis tid

en: Display power
nn: Vis tilkoplingsmodus

en: Hide time/percentage when full
nn: Skjul tid/prosent når fullada

en: Display percentage in tooltip
nn: Vis prosent i verktøytips

en: Display time remaining in tooltip
nn: Vis gjenverande tid i verktøytips

en: Show and monitor the battery status
nn: Vis og overvak batteristatus
