Xfce Panel Plugins - en to oc translation catalogue (42 entries)

en: (No battery, AC on-line)
oc: (Pas de batariá, sector brancat)

en: (Charging from AC)
oc: (Batariá en carga)

en: (AC on-line)
oc: (Sector brancat)

en: %d%% (%02d:%02d) remaining
oc: %d%% (%02d:%02d) restants

en: %02d:%02d remaining
oc: %02d:%02d restants

en: %d%% remaining
oc: %d%% restants

en: AC off-line
oc: Sector desbrancat

en: WARNING: Your battery has reached critical status. You should plug in or shutdown your computer now to avoid possible data loss.
oc: ATENCION : La batariá a atench un sulhet critic. Es conselhat de brancar lo cargador o d'atudar l'ordenador per evitar tota pèrda de donadas.

en: WARNING: Your battery is running low. You should consider plugging in or shutting down your computer soon to avoid possible data loss.
oc: ATENCION : La batariá es febla. Es conselhat de brancar lo cargador o d'atudar l'ordenador per evitar tota pèrda de donadas.

en: Battery
oc: Batariá

en: Select file
oc: Seleccionar un fichièr

en: Select command
oc: Seleccionar una comanda

en: Unable to open the following url: %s
oc: Impossible de dobrir l'URL seguenta : %s

en: Battery Monitor
oc: Monitor de batariá

en: _Close
oc: _Tampar

en: _Help
oc: _Ajuda

en: On AC:
oc: Sus cargador :

en: Battery high:
oc: Nivèl de batariá naut :

en: Battery low:
oc: Nivèl de batariá bas :

en: Battery critical:
oc: Nivèl de batariá critic :

en: Bar _colors
oc: _Colors de la barra

en: Low percentage:
oc: Percentatge feble :

en: Low battery action:
oc: Accion batariá febla :

en: Do nothing
oc: Far pas res

en: Display a warning message
oc: Afichar un messatge d'avertiment

en: Run command
oc: Aviar una comanda

en: Run command in terminal
oc: Aviar una comanda dins un terminal

en: Command:
oc: Comanda :

en: Critical percentage:
oc: Percentatge critic :

en: Critical battery action:
oc: Accion sus batariá critica :

en: Levels and _actions
oc: Nivèls e _accions

en: Display label
oc: Afichar l'etiqueta

en: Display icon
oc: Afichar l'icòna

en: Display bar
oc: Afichar la barra

en: Display percentage
oc: Afichar percentatge

en: Display time
oc: Afichar lo temps

en: Display power
oc: Afichar la font

en: Hide time/percentage when full
oc: Amagar lo temps/percentatge quand la batariá es cargada

en: Display percentage in tooltip
oc: Afichar percentatge dins l'infobulla

en: Display time remaining in tooltip
oc: Afichar lo temps restant dins l'infobulla

en: _Display
oc: Afichatge

en: Show and monitor the battery status
oc: Afichar e seguir l'estat de la batariá
